Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

torsen

New member
schriss - najladniejszy obraz ogladales min. na HBO PL?! nie moge w to uwierzyc. Jezeli moje oczy mnie nie oszukuja to tam jest powazna pikseloza!
 

lata1984

New member
dokanczajac moja mysl na temat konwerter czy rozgaleznik to mam pytanie w takim wypadku gdzie mozna zastosowac rozgalezniki sat i po co one w ogole sa???
 

Mazoku

New member
No i tutaj jest jedno ale, wg mnie filmy z VOD nie będą dostępne od ręki tylko wybierzesz sobie z listy i będziesz musiał poczekać aż ten film trafi na dysk i dopiero wtedy będzie można odtworzyć ten film w pewnym przedziale czasowym, po którym nie będzie już możliwe jego odtworzenie.
Tak działa model download VOD. Jest on dość niepraktyczny na platformach satelitarnych, bo potrzebuje dużo miejsca na satelicie i jest średnio wygodny dla użytkownika. Nawet przy przepustowości 20 Mbps (równowartość około 10 kanałów SD w MPEG4) czas oczekiwania na film mógłby wynieść ponad dobę.

n według zapowiedzi ma korzystać z modelu push VOD, który opisałem w poprzednim poście. Jest on znacznie lepszy dla obu stron, bo użytkownik ma natychmiastowy dostęp do treści, a operator może spokojnie, bez pośpiechu dosyłać nowe pozycje nie zajmując wiele miejsca na transponderze.
 

schriss

New member
torsen napisał:
schriss - najladniejszy obraz ogladales min. na HBO PL?! nie moge w to uwierzyc. Jezeli moje oczy mnie nie oszukuja to tam jest powazna pikseloza!

Czyli albo trafilem na film nadawany w lepszej jakosci albo PureVideo tak ladnie robi postprocessing.
 

arsenal

Moderator
VIP
schriss napisał:
Czyli albo trafilem na film nadawany w lepszej jakosci albo PureVideo tak ladnie robi postprocessing.
Albo oglądałeś w bardzo małym okienku. Obraz z HBO na C+ to syf niemiłosierny. Zawsze taki był. Pwnie będzie taki sam na N gdyby go ewentualnie dołączyli. Tego się obawiam.
 

zcott

New member
Piotrek_PP napisał:
Spoglądając na politykę licencyjną wytwórni filmowych trudno oprzeć się wrażeniu, że Hollywood odczuwa jakiś atawistyczny lęk przed "doskonałością cyfrowej kopii".
Piotrek_PP napisał:
Nie ma mowy o tym by kontent, który ma być "protected" pojawił się w jakichkolwiek okolicznościach niezabezpieczony na wyjściu jakiegokolwiek interfejsu cyfrowego, period :-|
Piotrek_PP napisał:
Nie ma powodów, dla których restrykcje producentów w dostępie do materiałów hd via sat miałyby być mniejsze niż na gęstych nośnikach. Prędzej zatem w przypadku n-box'a spodziewam się dopuszczenia sygnału hd do wyjść komponentowych niż zdjęcia HDCP z HDMI. Nawet jeżeli to drugie można zdezaktywować np.: firmwarem.
Oczywiście rozumiem obawy wytwórni przed dokonywaniem cyfrowych kopii ich materiałów w HD. Niemniej w kwestii SD nie ma to sensu, bo filmy z DVD ripuje się aż miło nie od dziś. Zatem wytwórnia nie zyskuje absolutnie nic na szyfrowaniu materiału w SD na wyjściu HDMI, a wręcz przeciwnie, traci klientów, którzy widzą czarny ekran zamiast obrazu.

A kwesta HDCP też jest już przegrana, bo system został rozpracowany dość dawno i w kwestii zabezpieczenia nie daje nic. Jedyne co powoduje to zamieszanie i frustrację wśród użytkowników, którzy, tak jak my, muszą się głowić nad tym czy i kiedy obraz będzie szyfrowany/skalowany/czarny i na których urządzeniach... Kolejna wygrana amerykańskich korporacji na froncie utrudniania ludziom życia! Brawo! :D

Poza tym problem z przechwytywaniem danych cyfrowych z wyjść typu HDMI wcale nie polega na szyfrowaniu, tylko na szerokości strumienia danych, który trzeba jakoś zapisać... Ale i to przestanie być problemem kiedy AACS, podobnie jak CSS, nie wytrzyma próby czasu... :)
 

Grzegorz

New member
hovercraft napisał:
Hmm, 19 października w poniedziałek? Hmmmm, chyba mamy rózne kalendarze :)
Zdążyli zmienić, zanim wkleiłem była data 16 październik - a to poniedziałek. Obecenie już nie ma tego tekstu w tej postaci. Pewnie to co palili przestało działać i poprawili :D
 

marcin76

New member
Ja mam takie pytanko!
Posiadam na razie zwykly telewizor Sony 29 cali i do tego chcialbym kupic sobie platforme N.
Czy warto kupowac dobre kable EURO do podlaczenia telewizora z nboxem?
Czy zobacze roznice na takim telewizorku podlaczajac nboxa lepszym kablem niz zwyklym kablem EURO za 15zł?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
A ja mam takie pytanie... skoro jeszcze nie wiadomo, jaką jakość będzie prezentowała n w wydaniu dla klienta to jak ma ktoś odpowiedzieć na Twoje pytanie i kilka podobnych?
 

Kerhold

New member
arsenal napisał:
Dobrze odpowiem choć są to rzeczy na które łatwo znaleźć odpowiedź w internecie.

Moim zdaniem nie tak łatwo, bo chociaż dużo informacji na podobne tematy zapewne jest, to wyłowić to, co najważniejsze, a jeszcze w kontekście n, jest bardzo trudno.

Również przyłączam się do pytania, tzn. rozumiem, dlaczego są potrzebne dwa kable,
ale ja mam jeszcze inną sytuację - mamy w budynku zbiorczą instalację satelitarną
i sygnał z gniazdka w ścianie. W związku z tym, nawet, gdybym chciał, rozwalanie
ścian niewiele mi da. Mam nadzieję, że jakieś rozwiązania na ten problem będzie,
bo z tego, co rozumiem, to niewiele osób ma tak od ręki dwa gniazdka - raczej
wcześniej nie było to tak potrzebne. Mam nadzieję, że ITI opracuje jakiś sposób
dla takich osób, jak ja, aby skorzystały z recordera. Jeśli nie, przeżyję, bo nie
jest to dla mnie aż tak istotne, ale mimo wszystko byłoby fajnie.

Pozdrawiam.
K.
 

r.a.v.

New member
depesz napisał:
heh, w drugim wątku ten sam tekst, co w sumie daje 2 takie same na 3 w sumie jakie uzytkownik napisał od zarejestrowania - znowu jakiś nasłany przez C+? Bo nie wierzę, aby ktoś prywatny się rejestrował tylko po to, aby na pilota narzekać:>
No to uwierz! Może dla Ciebie wygląd nie gra roli? C+ miałem 2 lata ale mi się znudziła. Teraz czekam na n-kę ale z takim pilotem????:)
Aha.. i dlaczego ten sam tekst ? - poprostu z lenistwa !!!
 
Ostatnia edycja:

_siwy_

New member
r.a.v. napisał:
No to uwierz! Może dla Ciebie wygląd nie gra roli? C+ miałem 2 lata ale mi się znudziła. Teraz czekam na n-kę ale z takim pilotem????:)
Aha.. i dlaczego ten sam tekst ? - poprostu z lenistwa !!!

trzeba odnaleźć z starym pilocie to wewnetrzne fuj, to ukryte psieee :) Wtedy nowy bedzie GIT!!
 
Ostatnia edycja:

piasek72

New member
Dwa TV jeden abonament

Czy w opcji "n"-ki będzie można zamówić dwa tunery w jednym abonamencie? Bo czytałem o takim rozwiązaniu a jestem ciekaw czy będzie taka możliwość.
 

zcott

New member
Kerhold napisał:
arsenal napisał:
Dobrze odpowiem choć są to rzeczy na które łatwo znaleźć odpowiedź w internecie.
Moim zdaniem nie tak łatwo, bo chociaż dużo informacji na podobne tematy zapewne jest, to wyłowić to, co najważniejsze, a jeszcze w kontekście n, jest bardzo trudno.
A może pojawiałoby się mniej zdublowanych pytań, gdyby FAQ w pierwszych postach było częściej aktualizowane? *hint*hint* :p
Nie każdy ma czas przegryzać się przez 3 wątki po 150 postów...

Kerhold napisał:
Również przyłączam się do pytania, tzn. rozumiem, dlaczego są potrzebne dwa kable, ale ja mam jeszcze inną sytuację - mamy w budynku zbiorczą instalację satelitarną i sygnał z gniazdka w ścianie. W związku z tym, nawet, gdybym chciał, rozwalanie ścian niewiele mi da.
Teoretycznie nie powinno być problemem pociągnięcie drugiego kabla z instalacji zbiorczej, właśnie po to są zbiorcze żeby wiele tunerów można było podłączyć.
Jak masz szczęscie to kabel do gniazdka idzie w rurce i można przeciągnąć drugi bez użycia młotka. :)
Wydaje mi się, że po premierze "n" wiele zbiorczych instalacji sat. będzie musiało się zmierzyć z tym problemem i niektóre wypracują jakieś rozwiązania dla osób zainteresowanych zmianą.

------------------------------------------------------------------------

piasek72 napisał:
Czy w opcji "n"-ki będzie można zamówić dwa tunery w jednym abonamencie? Bo czytałem o takim rozwiązaniu a jestem ciekaw czy będzie taka możliwość.
autorus napisał:
Na razie nie wiadomo, były przecieki ze tak może być . Sam zresztą jestem zainteresowany tą opcją. Pozostaje czekać
Ja również! Tak jak chyba każdy, kto nie mieszka sam... Jest to jeden z najistotniejszych czynników, jakie będe brać pod uwagę podejmując decyzję o przejściu z kablówki na "n".
 

zcott

New member
lata1984 napisał:
dokanczajac moja mysl na temat konwerter czy rozgaleznik to mam pytanie w takim wypadku gdzie mozna zastosowac rozgalezniki sat i po co one w ogole sa???
A możesz podać przykład takiego rozgałęźnika o jaki ci chodzi?
Z tego co się orientuję, jedynym prawdziwym rozgałęźnikiem satelitarnym jest tak zwany multi-switch, który pozwala rozdzielić sygnał na kilka niezależnych tunerów, ale wymaga specjalnego konwertera (tzw. "quatro", nie mylić z "quad") z którym łączą go nie dwa a cztery przewody! :D
Inny rodzaj rozgałęźnika z jakim czasem można się spotkać, to taki niby-rozgałęźnik, który pozwala rozprowadzić sygnał ze zwykłego konwertera na kilka gniazdek, ALE tuner można podłączyć wtedy tylko do jednego gniazdka w danym momencie.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Czy wiecie cos a propos jakosci filmow sciaganych z VODa? Czy bedzie to SD czy rowniez (a moze tylko HD?)

Czy zna ktos termin drugiej konferencji N dotyczacej wlasnie omowienia i zaprezentowania uslugi VOD?

Pozdrawiam
 
Do góry