Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

darekk75

New member
Witam. Od niedawna jestem abonentem N-ki i wszystko jest ok poza TVN HD. Nie mam tego kanału, jest tylko komunikat abym sprawdził podłączenie dekodera. Jakość sygnału na obu antenach oscyluje ok 50% i więcej raczej nie wycisnę, stara antena 60 po cyfrze. Czasami ale raczej sporadycznie przycina sie też obraz. Jakie moga być tego przyczyny?? Czy to wina słabej jakości sygnału i za małej anteny?? Czy jak kupie antene 80-85 to jest szansa że jakość sygnału będzie lepsza i TVN HD mi sie odblokuje?? Czy jak byłby lepszy sygnał to również poprawiłaby sie jakość programów w SD i HD?? Duzo troche tych pytań ale będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. D
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Carno

New member
nbox HDTV i HDTV recorder w promocji czy bez - KOSZTY

Witam, to pierwszy mój post na tym forum :rolleyes:. W związku z tym że jestem zainteresowany ofertą n TV i czytając wszystkie topiki odnośnie tematu pozwolę sobie przedstawić kwestię kosztów tych z promocji i bez. Tak więc zaczynamy od pakietów promocyjnych :mrgreen:


PROMOCJA - Wszystkie pakiety za 38 zł - dotyczy nbox recorder'a

99 zł - Aktywacja dekodera HD z cyfrową nagrywarką
38 zł x 6 = 228 zł - wszystkie pakiety przez pół roku w promocji
30 zł x 6 = 180 zł - VOD - 2 kolekcje obowiązkowe: filmowa (hity kinowe) i serialowa (najnowsze zagraniczne i polskie seriale) z wypożyczalni filmów za jedyne 30 zł miesięcznie przez pół roku.

suma: 505 zł po pół roku

Po tym okresie już na szczęście można zrezygnować z VOD ale obowiązkowe są trzy pakiety płatne z
(wybierasz spośród pakietów: hity filmowe, kultura nauka świat, sport i motoryzacja, dzieci, style moda muzyka)
48 zł x 6 = 288 zł - 3 płatne pakiety tematyczne

Pakiet informacja i rozrywka, a w nim 14 najpopularniejszych kanałów telewizyjnych dostajesz gratis.

suma: 505 zł + 288 zł = 793 zł po roku
_________________________________

Dekoder nbox HDTV recorder ze standardową aktywacją w cenie 449 zł przy zakupie minimum 2 pakietów (32 zł/mc) bez przymusu płacenia za usługę VOD.


449 zł - nbox HDTV recorder z aktywacją
32 zł x 6 = 192 zł (minimum 2 pakietów (32 zł/mc - dotyczy pakietów hity filmowe, kultura nauka świat, sport i motoryzacja, dzieci, style moda muzyka)

6 zł x 6 = 36 zł - Pakiet informacja i rozrywka to kwestia obowiązkowa więc doliczamy kolejne 6 zł/mc

czyli:
449 zł + 192 zł + 36 zł = 677 zł po pół roku

analogicznie następne pół roku:
(32 zł + 6 zł) x 6 = 228 zł

suma: 677 zł + 228 zł = 905 zł po roku

Jeszcze ważna informacja umowa dotyczy dzierżawy nboxa recordera, a nie zakupu na własność - nie ma takiej opcji. Minimalny czas trwania umowy - 15 miesięcy.

Odnośnie pierwszej kwestii promocyjnej, kupując w autoryzowanym punkcie (w sklepie) - umowa na 24 m/c, natomiast on-line - 12 m/c.

Bez dwóch zdań oferta promocyjna, nie dość że taniej to wychodzi ze jesteśmy o jeden pakiet tematyczny do przodu a pakiet informacja i rozrywka przez cały okres umowy jest bezpłatny.

_________________________________

W skrócie odnośnie nbox'a bez recordera, pakiet promocyjny:

0 zł - PROMOCJA nbox HDTV z aktywacją
38 zł x 6 = 228 zł - wszystkie pakiety przez pół roku

228 zł po pół roku

48 zł x 6 = 288 zł - 3 płatne pakiety tematyczne

suma: 228 zł + 288 zł = 516 zł po roku

_________________________________
oferta bezpromocyjna:

99 zł - nbox HDTV z aktywacją
(32 zł + 6 zł) x 6 = 228 zł

99 zł + 228 zł = 327 zł
po pół roku

suma: 555 zł po roku
_________________________________

...jeśli coś przeoczyłem to uaktualnię :)
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Prosimy jeszcze o obliczenia dla umów na 15 i 24 miesiące ;)
darekk75 napisał:
Czy jak kupie antene 80-85 to jest szansa że jakość sygnału będzie lepsza i TVN HD mi sie odblokuje??
Myślę, że idziesz w dobrym kierunku. Jeśli masz taką możliwość, to przy n-ce warto zainwestować te kilkadziesiąt złotych w większą antenę. Ja przy antenie 75 odbieram TVN HD ale niekiedy obraz się rwie lub zanika (przy złych warunkach atmosferycznych).

Pozdrowienia!
 

kamcyk26

New member
yogibabo napisał:
Witam,
od wczoraj jestem uzytkownikiem nki i mam mały orzech do zgryzienia. Otóż w ustawieniach telewizora wybieram : Format teklewizora - panoramiczny, a zmianę formatu - rozciągniecie (TV - PY 85 mam ustawiony na auto). Te ustawienia powodują, że wszystkie kanały oprócz TVN HD wyswietlane są dobrze, a wspomniany tvn ma czarne pasy z boków oraz na górze i na dole.
Ale chyba nie na wszystkich audycjach? Czesc jest nadawana w tzw pillarboxie, tzn te nagrane w 4:3.
 

krecha2

New member
Witam powiedzcie mi jak wy sie kontaktujecie z N celu np zmiany pakietu, albo czegokolwiek? dzwonie do nich czekam 10 min na sluchawce i nic....
 

yogibabo

New member
kamcyk26 napisał:
Ale chyba nie na wszystkich audycjach? Czesc jest nadawana w tzw pillarboxie, tzn te nagrane w 4:3.
Tak masz rację, że na wszystkich audycjach tak jest. Dziś zauwazyłem, że na HBO HD też obraz jest otoczony ze wszystkich stron czernią, a wczoraj było dodrze :confused:
Co to jest pilarbox ? Po co tak się nadaje, skoro tak jak pisałem wcześniej w dekoderze czasami nie można ustawic takiego obrazu aby pokrył cały ekran ?
 

Sansei6

Member
Bez reklam
krecha2 ja bym dzwonił do obrony praw konsumenta i ich skarżył, nie moga tak odrazu cię odłączyć. Kiedyś chyba podobne przekręty były z TPSA i ich skarżyli. Mają chyba tam straszny burdel!
 

royalmichael

New member
Dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem telewizji nowej generacji :) Kanały HD rewelacja(ponoć kiedyś były lepsze, cóż nie mam porównania). Poza jedną sprawa - nSport HD.. czego reklamy mam w 16:9 a transmisje w 4:3? np teraz u mnie leci tenis i jest w 4:3:???:
 

awujotka

New member
Bez reklam
bogdan_bronowice napisał:
Ja przy antenie 75 odbieram TVN HD ale niekiedy obraz się rwie lub zanika (przy złych warunkach atmosferycznych).

Pozdrowienia!

U mnie antena 120 cm - na wszystkich kanałach jakość oscyluje wokół 98-100%, natomiast TVN HD (13) waha się w granicach 60-70% i nic się nie zacina.
Tak więc jak widać, rozmiar anteny ma znaczenie - im większa, tym lepszy odbiór.
 

darekk75

New member
no własnie zdecydowałem sie dokupic większa antenę lecz jaki jest optymalny rozmiar?? podobno 120 to za duza co też jest nie za dobrze. Mysle że 90 powinna być ok. Jak aktywowałem to Pani w bok powiedziała że jak będzie jakość min 60% to dają gwarancję że wszystko bedzie hulało, u mnie jest ok 50 i nie mam TVN HD:( . Royalmichael jaka masz jakość sygnału że TVN HD Ci chodzi i jaką średnicę anteny?
 

royalmichael

New member
Czasza 90-85 cm Famaval. TVN HD ant1: siła 90%, jakość 72%; ant 2: siła 67%, jakość 80%. nie wiem na co mam patrzeć
inne kanały 85-100%. warto jeszcze dodać, że mieszkam na podkarpaciu (najsłabszy sygnał w Polsce z satelity HotBird - im dalej na wschód tym słabszy sygnał)

Jeśli chodzi o jakość i siłę to ogromne znaczenie ma jeszcze konwerter
 
Ostatnia edycja:

Action_81

New member
Paytanie o tuner bez i z nagrywaniem ???

Witam ! Mam instalacje jednoprzewodową i z tego co slyszlem wszystko chula na n-recorder tylko nie mozna jednosczesnie nagrywac i ogladac co innego. Moje pytanie jest takie , czy miedzy tymi dwoma tunerami proponowanymi przez m-ke (zwykly hd i n-recorder) jest roznica w jakosci sygnalu, tzn czy po zmianie tunera moge sie spodziewac lepszego lub gorszego obrazy na moim lcd?
 

p@well

New member
- recoder może ściągać VOD na standby.
- między dekoderem, a recoderem nie powinno być różnicy w jakości odbioru - różnica jest tylko w posiadaniu twardego dysku.
 

p@well

New member
Przepraszam skróciłem. Tak. Jak recoder jest na zasilaniu (jest zegar), to może ściągać choć nie zawsze musi. Czasem to słychać w trakcie oglądania czasem przy wyłączonym. Nic nie ściągnie jak odłączysz go od zasilania. VOD może Ci ściągać nawet 12dni, cierpliwości
Pozdrawiam
 

royalmichael

New member
Ok dzięki za odpowiedź. Mi tam nie przeszkadza że ściąga bo słyszę go tylko wtedy gdy ucho przyłożę na kilka cm do dekodera:) Czytając opinie trochę się martwiłem ale (odpukać) jak na razie wszystko OK, dekoder jest cichy(praktycznie niesłyszalny), w ogóle nie "piszczy", żadne kanały sportowe ani inne się nie zacinają :)

Jeszcze jedno pytanie: na statystyki (siła, jakość) mam patrzeć na ANT1 czy ANT2? Bo one się różnią:roll:
I co jest ważniejsze- siła czy jakość?
 
Ostatnia edycja:
Do góry