Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

oorzech

New member
Witam mam pytanie jak to jest z ta jakoscia sygnal , mialem 64% i sile jakies 75 nic nie ruszalem a teraz mam jakosc 42 - 44 % a sile 85% . Czytalem ze BER jest wazne u mnie jest 0.0E0 to dobrze czy zle , przeczytalem ze czasem jakosc sygnalu moze byc mniejsza ale za to zeby BER byl mniejszy. 0.0 to malo czy wartosci ujemne sa lepsze???
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
BER sprawdz na podstawowym transporderze Nki , włącz kanał 20, 40 tu możesz sprawdzic parametry i ustawic dokładnie antenę . Na pozostałych kanałach może byc różnie.
W moim zestawie kanał 20 MGM
siła 89
jakośc 98-100
BER-1.9-2.2 E -3
Antena Triax 100
Konwertery - G. Interstar (Quad i Twin)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
pRzeKop napisał:
Witam
Planuje zakup N.
Chciałbym też odbierać kanały FTA z innego satelity.
Czytałem na dipol com pl o konwerterach Monoblock.
Jeśli dobrze rozumiem: tego typy konwerter do tego wystarczy? Jak to w praktyce wygląda? Podłączając go jednym koncentrykiem mam "wymieszane" razem kanały z obu satelit?
Czyli podłączenie Monoblocka Twin dwoma kablami pozwala na poprawne działanie N recordera i jednocześnie odbiór kanałów z drugiego satelity?
Dobrze rozumiesz :)pamiętaj że do tego typu konwerterów najlepiej stosowac anteny 80-85 cm.
 

oorzech

New member
ja mam antene od polsatu cyfrowego i konwerter Thomsona jakis( dobre to jest ???) z czterema wejsciami to chyba quad sie nazywa . Podlaczony mam dekoder polsatu i N . Czyli kanal 20 i ustawiac antene . Poproboje
 

p@well

New member
oorzech najważniejsze jaką masz jakość odbioru, czy nie przycina i w razie recodera czy możliwie szybko ściąga VOD. Też mam BER na 0.0, ale już ktoś z nas wspominał, żeby się tym nie przejmować, więc się nie przejmuję.
U mnie parametry są takie:
siła - 88-94%
jakość - 62-64% ( choć ostatnio też miałem ok. 50%),
a BER zawsze 0,0
Wszystko na starej aluminiowej 90-tce z nowym quadem Inverto.
Do tego czasu jestem zadowolony.

Niedawno przewijał się wątek brzęczenia n-recodera. Też tego doświadczyłem. Podczas pobierania VOD twardy pracując wchodzi w rezonans. Przy podtrzymaniu obudowy tłumiły się dźwięki. Ponieważ zaczynało mnie to rozpraszać późnym wieczorem przy cichych filmach, zastosowałem docisk gąbkami. Mam taką możliwość gdyż recoder stoi na dekoderze C+ , a ponad (3-4 cm) jest półka gdzie stoi TV. Wszystko dyskretnie schowane a cisza, że latem tylko komary będą drażnić.
Swoją drogą korzystanie z n-recodera daje takie możliwości, że już za kilka dni będę myślał jak mogłem bez niego oglądać programy i filmy TV - polecam tym, którzy mają mało czasu na oglądanie TV, a jak już mają, to nic nie mogą dla siebie znaleźć.
 

oorzech

New member
Konwerter jest nowy ma 2 tyg a tak w ogole to mialem mala antene bo owal 50 na 60 a dzisiaj zmienilem 60 na 70 i odrazu sie poprawilo troche sie pomeczylem i mam juz 60- 62 % jakosc a sila 86% . Przez chwile udalo mi sie ustawic jakosc 75% ale za mocno skrecilem antene i cos sie przestawilo a pozniej nie chcialo mi sie juz szukac mieszkam na 3 pietrze i musze sie daleko wychylac , mam dlugie ramie zeby daszek nie zaslanial. Okna mam na wschod wiec antena jest bokiem do elewacji.
Jak narazie to wystarczy mi te 62% moze jak znajde chwile to sproboje znowu na 75 ustawic bo juz wiem ze sie da.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Szkoda że masz tak długi wysięgnik ponieważ w niektórych przypadkach pomaga również regulacja konwerterem ( przekręcamy powoli w odwrotną stronę do ruch wskazówek zegara). Przy tych parametrach powinieneś oglądac bez zakłóceń chyba że przyjdzie ; ściana; deszczu , lub śniegu.
 

K4JT3K

New member
Witam

Dzięki Wam (forum) kupiłem plazmę Panasonica TH-42PV80, teraz mam zamiar nabyć N-kę.

Jednak mam najpierw pytanie. Moje mieszkanie w bloku jest od strony północno-wschodniej a wszędzie jest powiedziane, iż antenę należy kierować w południe. Czyli w praktyce dokładnie o 180 stopni niż mam widok z okien. U mnie musiałbym skierować ją w ścianę swego bloku. Więc nie wiem czy tak ma być, czy sygnał będzie wystarczająco dobry, czy może są jakieś specjalne mocowania tego typu anten.

Proszę o, info bo moja wiedza w tym zakresie nie jest wystarczająco duża. THX
 

sklonowany

New member
darekk75 napisał:
Niestety jeszcze nie. Trace powoli cierpliwość. Zakupiłem nowy LCD i stoi bezurzyteczny:( , a kuriera jak nie było tak nie ma.

Też się troszkę naczekałem. Dasz radę :). Ale ja dla pewności zadzwoniłem czy wszystko okej. Dwa dni potem przywitał mnie kurier :)
 

sklonowany

New member
royalmichael napisał:
A ile dokładnie? Bo u mnie jutro minie 2tygodnie od zamówienia...:roll:

No po jakichś 10 dniach do nich zadzwoniłem. Ale wiem, że chyba ich terminem jest właśnie dwa tygodnie. Zadzwoń i zapytaj, na pewno wszystko jest okej.
 

royalmichael

New member
Taka ciekawostka. Zadzwoniłem na infolinie o pierwszej w nocy (polecam - czas oczekiwania ok 10min) i dowiedziałem się, że dekoder nie został jeszcze przeznaczony firmie kurierskiej:mrgreen: a minęły już 2tygodnie od zamówienia;)
 

darekk75

New member
a nie pytałeś kiedy mają zamiar go "przeznaczyć" do wysłania???? Zdążymy na święta czy nie???????????!!!!!!!!!! Nerwy mi powoli puszczają.
 

sklonowany

New member
Mnie też tak powiedzieli. A potem czekałem tylko dwa dni :)

Jak rozmawiacie ze sobą to się nie cytujcie jeśli post jest pod postem!!!!
dnc
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry