WD TV HD Media Player

Zapa

New member
@ ArtS007
Status "planned" przy menu dvd i dts`ie jest tam od ~2 miesięcy gdzieś mi się obiło o oczy, że ludzie zaczynają mówic, że WD po prostu dał status planned, a i tak nie ma zamiaru tego zrobić pożyjemy - zobaczymy :p

i panowie... TB nie GB, ja osobiście mam 2TB WD + 500GB WD + pendrive 32gb patriota
 

luka80

New member
witam
nmam problem z dźwiękiem, przy odtwaraniu filmów (nie wszystkich i nie zawsze) przycina się głos tak co 20-30sek. nie wiem od czego to zalerzy bo raz ten sam film działa bez problemów a raz przycina się głos w nim

ArtS007 napisał:
Zajrzałem ostatnio na oficjalne forum WD i wyczytałem, że planowanych jest kilka aktualizacji. Najważaniejsze z nich to:

1. Odtwarzanie menu DVD - planowane.
2. Płynny zoom (prawdopodobnie w krokach co 5%) - już nad tym pracują.
3. DTS do stereo - planowane.


ArtS

bardzo pocieszająca wiadomość :) a szczególnie pnkt. nr2

pozdr.
luka
 
Ostatnia edycja:

Vell

New member
ArtS007 napisał:
Na którymś z anglojęzycznych for spotkałem się z wypowiedzią o problemach z 4 GB dyskiem. 3 GB z pewnością są. Przypomnę, że na naszym rynku można kupić 2 GB WD, który składa się z macierzy dwóch 1 GB dysków. A macierze można tworzyć z większych ilości. Zresztą, mamy pojedyncze dyski 1,5 GB, więc dysk 3 GB nie jest problemem (w macierzy).

Chyba chodziło Ci o TB :p

ArtS007 napisał:
Jeśli chodzi o podłaczenie kina i telewizora. Kupujesz dwa kable HDMI. Pierwszym łaczysz WD z kinem, drugim łaczysz kino z TV. Niestety, obawiam się, że kino LG nie ma wyjścia HDMI, a tylko wejście, więc ten wariant raczej się nie uda.

A mnie się wydaje, że w tanich kinach domowych prędzej będzie wyjście HDMI, niż wejście, inaczej byłoby to bez sensu.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Masz rację, chodziło oczywiście o TB. :)

Zauważ, że odnosząc się do połączeń WD z kinem domowym LG, opisałem warunkowo możliwe warianty, nie wiedząc, jakie jest wyposażenie tego kina. Zajrzałem jednak chwilę później na stronę LG i dowiedziałem się, że to kino posiada wejście i wyjście HDMI oraz wejście optyczne. Tak więc spokojnie można wykorzystać jeden z dwóch przedstawionych przeze mnie wariantów. Sam byłem zaskoczony obecnością wejścia HDMI w takim sprzęcie. Ale, jak widać, czasy się zmieniają. :)

ArtS :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Na którymś z anglojęzycznych for spotkałem się z wypowiedzią o problemach z 4 GB dyskiem. 3 GB z pewnością są. Przypomnę, że na naszym rynku można kupić 2 GB WD, który składa się z macierzy dwóch 1 GB dysków. A macierze można tworzyć z większych ilości. Zresztą, mamy pojedyncze dyski 1,5 GB, więc dysk 3 GB nie jest problemem (w macierzy).(...)
To nie był problem z dyskiem tylko problem z obsługą macierzy dyskowej - a to dwie różne rzeczy.
Nie ma dysków 3 TB, największe obecnie dyski 3,5" to 2 TB.

Pozdrawiam,
 

BitTornado

New member
mam takie pytanie, co zrobic zeby foto bylo widoczne w karzdym ordnerze,naprzyklad zrobilem sobie 3 ordnery film,cartoon,music, po wejsciu do film mam tam filmy w drudim mam bajki i w trzecim muzyka jak zrobic zeby przy karzdym ordnerze bylo widoczne foto?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Masta_J napisał:
To nie był problem z dyskiem tylko problem z obsługą macierzy dyskowej - a to dwie różne rzeczy.
Nie ma dysków 3 TB, największe obecnie dyski 3,5" to 2 TB.
A jak sądzisz, dlaczego pisałem o macierzach? Rzecz w tym, że ponieważ nie ma obecnie dysków większych od 2 TB, więc wiele wskazuje na to, że problem może dotyczyć macierzy. Ale nie jest powiedziane, że gdy się takie dyski pojawią, to problem zniknie. Macierz wbudowana w takie urządzenie jest widoczna nadal, jako urządzenie pamięci masowej, więc teoretycznie jest widoczne, jako jeden dysk logiczny. Aby mieć jakieś zdanie, musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto posiada dysk WD, o którym wspomniałem (2x1 TB), czyli macierz dwóch dysków, ale nie większa od 2 TB.

ArtS :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
O macierzach napisałeś bo za pierwszym razem się pomyliłeś i napisałeś o dyskach, to zupełnie naturalne.

Pozdrawiam,
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To nie była pomyłka. Jeśli ktoś pisze po angielsku 4 TB drive, można to przetłumaczyć jako dysk lub napęd. O tym, że jest to macierz, można się jedynie domyślać. Dlatego przytoczyłem przykład znanego mi napędu.

Co ciekawe, natknąłem się na AVForums na wypowiedź użytkownika, który powoływał się na wypowiedź innego użytkownika, który pisał, że jego 4 TB zawartość jest odświeżana w kilka sekund od startu WD. Niestety nie podał źródłowej wypowiedzi, więc możliwe, że coś mu się pozajączkowało. Jeśli to prawda, to oznacza, że macierz nie ma większego znaczenia.

Jak już wspomniałem, macierz tworzy nowy dysk logiczny. O prawidłową współpracę dba w tym przypadku firmware napędu oraz intefejs USB.

ArtS :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
To nie była pomyłka.
OK, podsumowując - dla Ciebie nie, dla mnie tak.

Jeśli ktoś pisze po angielsku 4 TB drive, można to przetłumaczyć jako dysk lub napęd.
My tutaj nie piszemy po angielsku tylko po polsku, u nas dysk to dysk a macierz to macierz.

O tym, że jest to macierz, można się jedynie domyślać. Dlatego przytoczyłem przykład znanego mi napędu.
Nie ma tutaj miejsca na domysły, nie ma obecnie większych dysków niż 2 TB - musi więc to być macierz, innego wyjścia nie ma.

Co ciekawe, natknąłem się na AVForums na wypowiedź użytkownika, który powoływał się na wypowiedź innego użytkownika, który pisał, że jego 4 TB zawartość jest odświeżana w kilka sekund od startu WD. Niestety nie podał źródłowej wypowiedzi, więc możliwe, że coś mu się pozajączkowało. Jeśli to prawda, to oznacza, że macierz nie ma większego znaczenia.

Jak już wspomniałem, macierz tworzy nowy dysk logiczny. O prawidłową współpracę dba w tym przypadku firmware napędu oraz intefejs USB.

ArtS :)
Nie można tak uogólniać bo może się okazać, że podłączając normalnie dysk a podłączając np. dwa w macierzy korzystamy de facto z dwóch różnych kontrolerów i ten macierzowy może średnio współpracować z urządzeniem.

Pozdrawiam,
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zacznę od języka. Źródło, na które się powołuję, było w języku angielskim i użycie słowa dysk było tłumaczeniem słowa drive. Oczywiście lepiej było użyć słowa napęd, ale zapomniałem, że dla Twojego dobrego samopoczucia powinienem użyć słowa macierz. To Twoja opinia.

Gdybyś napisał, że problemem może być to, że 4 TB napęd jest oparty na macierzy, mógłbym to uznać za uzupełnienie mojej wypowiedzi. Choć jasne jest, że takie napędy są oparte o macierz. Nie trzeba tego na każdym kroku podkreślać. Tym bardziej, że nie jest to temat wyłącznie dla informatyków.

Bardzo nie lubię, gdy na podstawie własnego rozumowania ktoś próbuje mi wmówić, co miałem na myśli, pisząc słowa, które napisałem. Nie użyłem słowa macierz, więc się myliłem, prawda? No coż. gdybym o tym napędzie napisał słoń, to bym się pomylił. W tym przypadku można mi zarzucić jedynie nieścisłość.

To, co piszesz o kontrolerach jest oczywiście prawdziwe, ale problem polega na tym, że projektanci takich urządzeń powinni wykazac maksimum wysiłku, aby dla urządzenia takiego, jak nasz sympatyczny WD TV, macierz była przeźroczysta.

Czy mnie interesuje, że mój 16 GB flash składa się prawdopodobnie z kilku mniejszych pamięci odpowiednio ze sobą powiązanych? Nie. Mogę jedynie napisać: działa lub nie działa. I taka była moja intencja.

Dlatego bardzo proszę, abyś nie podważał moich kompetencji wypominając mi rzekome pomyłki. To że nie ma obecnie dysków większych od 2 TB, obaj wiemy. Ale np. byłem wczoraj na stronach WD i zobaczyłem, że mają już przenośne dyski 1 TB. Jeszcze niedawno ich nie było.

Jak zobaczyłem, że ktoś pisze o 4 TB, wyraziłem jedynie zdziwienie, że takie potwory już są (choć jeszcze nie u nas). Ale przez myśl mi nie przeszło, że to pojedynczy dysk. A że użyłem słowa dysk? A cóż to innego? Chodzi o cechę użytkową, nie technologiczną. Tak samo, jak samochód pozostanie samochodem, nawet w przypadku hybrydowych napędów.

Nie ma sensu czepia się słów. To tylko oznacza niepotrzebne przerzucanie się na argumenty.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Masz zacięcie do polemiki.
Prawda.

Najgorsze jest to, że uzurpujesz sobie prawo do decydowania o tym, co kto miał na myśli.
Fałsz.

Owszem piszemy tu po polsku, ale źródłem mojej wypowiedzi był tekst angielski. Jeśli więc nadal twierdzisz, że pomyłką jest uzycie słowa dysk w miejsce słowa drive, to wybacz...
Jeśli w pierwszej wypowiedzi nie zaznaczyłeś tego faktu to bardzo mi przykro ale mnie to nie interesuje i źródłem może być nawet starohebrajski.

Nie każdy musi wiedzieć, że obecnie nie produkuje się dysków powyżej 2 TB.
Prawda, ja to wiem i dlatego skorygowałem Twoją wypowiedź by była zgodna z prawdą.

Nie śledzę na bieżąco informacji z tej dziedziny. Jednak jeśli podaję krótkie info o problemach z napędami (to lepsze słowo) 4 TB, oznacza to tylko powołanie się na źródło. Równie dobrze mógłbyś skrytykować autora źródłowej wypowiedzi (Anglika).
I nie musisz. Faktycznie napęd byłby lepszy ale padło "dysk". O źródle dowiedzieliśmy się dopiero później co już było bez znaczenia. Nie znałem Anglika bo nie znałem źródła, nie ma sensu więc go krytykować.

Nie uogólniam, że macierz w środku jest bytem abstrakcyjnym, ale powinna być tak zaprojektowana, aby dla interfejsu USB była przeźroczysta.
Prawda, ale tylko teoretycznie. Praktyka jak to często bywa jest czasami odmienna.

A pisząc dysk, wiedziałem, że to macierz, ale to już zabawa w słowa. Więc nie wmawiaj mi pomyłki, bo nie masz pojęcia, co myślaem pisząc to, co napisaem. Zakładałem, że osoby zorientowane, takie jak Ty, przyjmą to za rzecz oczywistą, zamiast wchodzić w zbędne polemiki.

Gdybym stwierdzi pomyłkę, to zamiast pisać o 2 TB macierzy WD, skorygowałbym całą swoją wypowiedź.

ArtS :)
Nie interesuje mnie o czym myślałeś, to jest forum i interesuje mnie tylko to co napisałeś w pierwszej wypowiedzi, jak zresztą można zauważyć nie tylko ja się obruszyłem na te dyski większe niż 2 TB nie wspominając również o osobach, które zauważyły GB zamiast TB ale nie o tym mowa.
Mowa o tym, że napisało o tym kilka osób, z reguły pisze tylko kilka procent z osób, które to czyta - ile osób wprowadziłeś w błąd można sobie policzyć.
Jeśli jestem tą osobą zorientowaną to moim obowiązkiem jest wyprowadzić czytających z błędu i dlatego właśnie to zrobiłem, osoby nie znające tematu przyjęłyby to za pewnik i tyle.

Pozdrawiam,
 

ArtS007

New member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
WD ma kłopot z dyskami powyżej 2 TB. [...]Szczegóły: http://wdtv.uservoice.com/pages/17442-general
[...]

To fragment mojej pierwotnej wypowiedzi. Każdy widzi, że powołuję się na oficjalne, anglojęzyczne źródło. Reszta, to już arogancja z Twojej strony. Nie interesuje mnie to, nie interesuje mnie tamto. Ważne, żeby udowodnić pierotną tezę. Forum jest po to, aby wymieniać się poglądami, a nie rzucać na lewo i prawo określeniami "nie interesuje mnie to". Kim Ty jesteś, że sobie na to pozwalasz? To nie sąd, czy prokuratura. Nawet jeśli ktoś był nieścisły, to nie powód, aby udowadniać mu nie wiadomo co.

ArtS :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czy te Twoje szczegóły nie dotyczą przypadkiem planowanych aktualizacji?
Bo jakoś nie bardzo znalazłem tam informacje o problemach "z dyskami powyżej 2 TB".
No chyba, że to jest gdzieś na tych pozostałych 28 stronach to ja dziękuję za takie źródło.

Arogancja? LOL
Jeśli już mówimy o arogancji to jest nią z pewnością wmawianie komuś uzurpowania sobie prawa do decydowania o tym co kto miał na myśli...

To jest forum kolego, potórzę jeszcze raz, nie interesuje mnie co myślałeś pisząc tamtą wypowiedź, interesuje mnie to co faktycznie napisałeś.
I nie odbieraj jakoś strasznie formy wypowiedzi, że mnie to nie interesuje - chciałem po prostu zaznaczyć kontrast między tym co ktoś myśli a co ktoś pisze i to w takim miejscu jak forum internetowe gdzie szklane kule nie działają...

EDIT:
Zauważ proszę, że staram się rzeczowo dyskutować bez osobistych wycieczek, bez używania obraźliwych epitetów czy innych wyrażeń uważanych powszechnie za obelżywe.
Ale jak ktoś chce to zawsze coś znajdzie - vide "nie interesuje mnie", gdyby tego nie było pewnie padł by argument w stylu od kiedy my jesteśmy na Ty lub coś podobnego - a nie o to tu przecież chodzi.

Nie chodzi mi o udowadnianie pierwotnej tezy, wystarczyłoby po prostu byś najzwyczajniej w świecie przyznał się do wpadki (jeśli nie chcesz tego nazwać pomyłką) - wtedy całych tych wypocin by nie było ale Ty wolisz iść w zaparte zasłaniając się tym co sobie tam myślałeś (nikt poza Tobą nie ma i nie może mieć przecież pojęcia co), moim zdaniem to jest po prostu smutne.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

mac79

New member
Napisze do Obu:
dla jednego: STOP IT GUYS
dla drugiego: CICHO MI TUUUU

nie zaśmiecać mi tematu, jak chcecie kontynuować przejdźcie na PRIV

pozdruffka
MM
 

piskorski

New member
Problem z dzwiekiem DD

Niestety moj amplituner nie ma wejscia HDMI. Dlatego wymyslilem sobie, ze WDka podlacze do telewizora po HDMI a do amplitunera przez wyjscie optyczne.
Po podlaczeniu na wyjsciu optycznym jest cisza (w ustawieniach mam na wyjsciu dzwieku - wyjscie cyfrowe). Dzwiek idzie przez HDMI ale telewizor odtwarza jedynie stereo.
Czy mozna jakos temu zaradzic ?
 

kn83

New member
Najprościej bedzie jak podłaczysz WD do amplitunera optykiem chyba ze z jakiś powodów nie mozesz i musisz tak kombinować
 

rilicek

New member
Problem z MKV 720p

Mam problem z odtwarzaniem plików MKV a mianowicie cześć plików w formacie 720p profil 4.1 zacina się i pojawia się zielony obraz (dźwięk idzie dalej bez problemów). Po zastopowaniu i włączeniu jeszcze raz filmu od miejsca gdzie się przerwało obraz jest dobry i można dalej oglądać. Sprawdzałem jeden plik na innym WD i efekt był taki sam. Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem i wie jak go rozwiązać?
Mam wgrany najnowsze oprogramowanie ze strony WD.

Problem rozwiązałem. Błędy wprowadzał pendrive Kingston 8GB sformatowany na NTFS. Po przywróceniu FAT32 wszystko jest ok. Muszę kupić, albo zewnętrzny dysk twardy, albo porządnego dużego pendriva.
 
Ostatnia edycja:
Do góry