WD TV HD Media Player

ziupo

New member
Witam
Od paru dni zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza HD, który zdołałby odtworzyć materiał w 1080p w matrosce. Miło by było gdyby w przypadku braku polskich napisów albo ścieżki dźwiękowej w filmie potrafił wyświetlić wcześniej przygotowane napisy [dowolny format] w języku polskim.
Nie potrzebuję możliwości wsadzenia dysku tylko przynajmniej 2 portów USB w trybie 2.0 HS, które odtwarzacz potrafiłby obsłużyć naraz [czyli bez przymusowego wyboru tylko jednego z nich].
W ten sposób trafiłem na WDTV i taki chiński player: http://usb.brando.com.hk/olevia-hd-media-player-zp-500-_p01041c035d015.html.

Słyszałem, że WDTV ponoć potrafi [wreszcie] wykorzystać napędy DVD-ROM i dyski przez port USB; to prawda? Jak dobrze WDTV radzi sobie z odczytem płyt DVD+R DL w przypadku filmów w mkv 1080p lub 720p w przeciętnym czytniku DVD?

Kolejne moje pytanie, to czy WDTV potrafi podczas slajdu/przeglądania zdjęć podłożyć dowolną wybraną ścieżkę dźwiękową?

I ostatnie, najważniejsze imo, czy do instalacji nieoficjalnego firmware niezbędne jest posiadanie karty sieciowej [przewodowa, bezprzewodowa], a później trzymanie zawsze wpiętego pendrive`a w porcie USB?
Od razu mówię, że nie mam zamiaru dokupować żadnego dodatkowego akcesorium do niego i wymagam 2ch wolnych portów USB dostępnych do użycia jednocześnie w każdej chwili.

Czekam na odpowiedzi, bo jak mówiłem zastanawiam się nad wyborem jednego z tych dwóch odtwarzaczy. Główną zaletą chińskiego odtwarzacza jest to, że nie muszę nic przerabiać, a WD natomiast polskie menu, które ułatwi korzystanie osobom 3cim.

PS: Jeszcze coś, jeśli mógłbym prosić, to czy mógłby któryśz użytkowników wymienić wady WDTV?
 
Ostatnia edycja:

rezmus

New member
Słyszałem, że WDTV ponoć potrafi [wreszcie] wykorzystać napędy DVD-ROM i dyski przez port USB; to prawda? Jak dobrze WDTV radzi sobie z odczytem płyt DVD+R DL w przypadku filmów w mkv 1080p lub 720p w przeciętnym czytniku DVD?

dwa porty sa w standardzie, wdtv nie ma dysku wbudowanego. dvd obsluguje nieoficjalny fw, czyta to samo co na dyskach usb, czyli kopie zapasowe (orginaly nie pojda).

Kolejne moje pytanie, to czy WDTV potrafi podczas slajdu/przeglądania zdjęć podłożyć dowolną wybraną ścieżkę dźwiękową?

mozesz odpalic dowolna muze w tle, a potem slideshow.

I ostatnie, najważniejsze imo, czy do instalacji nieoficjalnego firmware niezbędne jest posiadanie karty sieciowej [przewodowa, bezprzewodowa], a później trzymanie zawsze wpiętego pendrive`a w porcie USB?
Od razu mówię, że nie mam zamiaru dokupować żadnego dodatkowego akcesorium do niego i wymagam 2ch wolnych portów USB dostępnych do użycia jednocześnie w każdej chwili.

ani sieciowka, ani pen na stale nie sa wymagane, ale trzeba sie wtedy liczyc z utrata czesci funkcjonalnosci nieoficjalnego fw, bo nie wszystko sie we flashu zmiesci.

PS: Jeszcze coś, jeśli mógłbym prosić, to czy mógłby któryśz użytkowników wymienić wady WDTV?

tu kazdy ma inne preferencje. dla nie glowne to brak downmixu dts (bez ampli cisza) oraz problemy z odtwarzaniem czesci 1080p (z wysoka liczba ref frames).
 

ziupo

New member
Ad.1) Czyli nie potraf odtworzyć zwykłej płyty DVD/CD VIDEO np wypożyczonej z wypożyczalni albo domowej roboty [np z wakacji, wesela, komunii etc]? A obrazy płyt CD/DVD VIDEO czyta?

Ad.2) Uff :)

Ad.3) A gdzie znajdę różnice w funkcjonalności pomiędzy softem z pendrivem i bez? Oceniłbym czy są dla mnie ważne czy nie. Nie interesuje mnie np zmiana koloru czy czcionki napisów. Sieciówki w ogóle nie mam zamiaru dokupować, więc pytam o flash bez tego akcesorium - możliwy?

Ad.4) No, ale downmix do DD albo przynajmniej stereo ma czy w ogóle nei rusza filmów z DTS? Rozumiem, że dobrze sobie radzi z wszytskimi filmami w 1080p mkv? Nawet tymi amerykańskimi i 24hz?

Dzięki za odpowiedź.
 

rezmus

New member
Czyli nie potraf odtworzyć zwykłej płyty DVD/CD VIDEO np wypożyczonej z wypożyczalni albo domowej roboty [np z wakacji, wesela, komunii etc]? A obrazy płyt CD/DVD VIDEO czyta?

nie odtworzysz plyt zabezpieczonych, niezabezpieczone czyta, iso tez. bez menu.

A gdzie znajdę różnice w funkcjonalności pomiędzy softem z pendrivem i bez? Oceniłbym czy są dla mnie ważne czy nie. Nie interesuje mnie np zmiana koloru czy czcionki napisów. Sieciówki w ogóle nie mam zamiaru dokupować, więc pytam o flash bez tego akcesorium - możliwy?

sieciowki sie do flashowania nie uzywa. z tego co piszesz to wystarczy ci fw wdtvlx lub dvdmod, ktory jest na stale wrzucany do flasha. w osd wiekszych roznic nie ma, dopiero jak uzywasz sieciowki i boxa do czegos wiecej niz ogladanie to staja sie one widoczne.

No, ale downmix do DD albo przynajmniej stereo ma czy w ogóle nei rusza filmów z DTS? Rozumiem, że dobrze sobie radzi z wszytskimi filmami w 1080p mkv? Nawet tymi amerykańskimi i 24hz?

downmix w ogole nie ma, do stereo tez, bez ampli bedzie cisza. mkv 1080p tak jak napisalem, z duza liczba ref frames tna, 1080p24 niby obsluguje, ale sam nie uzywam, wiec sie nie wypowiadam (ludzie roznie pisza).
 

ziupo

New member
Ad.1) A takie z wypożyczalni? Zapewne zabezpieczone, nie przegrywałem nigdy. Własnoręcznie wypalone płytki w takim razie odczyta bez problemu. Mam nadzieję, że wprowadzą obsługę menu. Ciągle się waham.

Ad.2) Wystarczy, że będzie służył za odtwarzacz multimediów - filmy, zdjęcia, muzyka. Jeśli będę zainteresowany puszczaniem filmów z xboxa albo sieci wewnętrznej, to wtedy będę się interesował. Rozumiem, że WDTV obsługuje DLNA [potrzebne do łączenia z xboxem]?

Ad.3) Hm Houston mamy problem. Nie mam [jeszcze, kd dopiero w planach] amplitunera - jakiś pomysł? Przydałoby się sprytne urządzonko, które konwertowałoby DTS do przynajmniej DD, bo to obsłuży już sam TV.
 

jorosz

New member
Witam!
Od niedawna użytkuję WD TV HD i mam pewien problem. Jest on połączony z telewizorem Panasonic TH-37Pv8 kablem HDMI, jednak nie udało mi się odtworzyć dźwięku w telewizorze. Obojętnym jest jaki format plików jest odtwarzany. Obraz jest idealny, natomiast nie ma dźwięku. Zmieniałem zarówno ustawienia w WD Media ( cyfrowe, stereo), jak i w telewizorze ustawienia wejścia HDMI jeśli chodzi o dźwięk, jednak bez pozytywnego rezultatu. Panasonic obsługuje HDMI 1.3 z HDCP. Ciekawostką jest iż podobny problem występował gdy usiłowałem podłaczyć odtwarzacz Manta DVD 056, był obraz nie było dźwięku. Dopiero aktualizacja oprogramowania przez producenta odtwarzacza usunęła tą niedogodność. Obecnie mam dżwięk podłaczony za pomoca analogowych gniazd RCA. Jesli ktos z użytkowników w/w serii Panasonica spotkał się z tym problemem to proszę o radę.
 
Ostatnia edycja:

actchris

New member
ziupo napisał:
Ad.1) A takie z wypożyczalni? Zapewne zabezpieczone, nie przegrywałem nigdy. Własnoręcznie wypalone płytki w takim razie odczyta bez problemu. Mam nadzieję, że wprowadzą obsługę menu. Ciągle się waham.
Nie czyta, sprawy licencyjne ....

ziupo napisał:
Ad.3) Hm Houston mamy problem. Nie mam [jeszcze, kd dopiero w planach] amplitunera - jakiś pomysł? Przydałoby się sprytne urządzonko, które konwertowałoby DTS do przynajmniej DD, bo to obsłuży już sam TV.

Zmiana z DTS na DD/AC3 odczytywalne przez TV trawa ok 30 min, robi się to jednym programem podając tylko plik źródłowy i gdzie ma zapisać nowy, resztę robi automat ... więc nie jest to nic strasznego.
 

actchris

New member
jorosz napisał:
Witam!
Od niedawna użytkuję WD TV HD i mam pewien problem. Jest on połączony z telewizorem Panasonic TH-37Pv8 kablem HDMI, jednak nie udało mi się odtworzyć dźwięku w telewizorze. Obojętnym jest jaki format plików jest odtwarzany.

A czy przypadkiem pliki nie są zapisane z dźwiękiem DTS ?? jeśli tak to jest cisza .... trzeba zmienić format audio na DD/AC3
 

jorosz

New member
Niestety nie odtwarza żadnego dżwięku, ani z formatów muzycznych np. mp3. flac. ani też DD/AC-3 nie mówiąc o DTS co jak wcześniej wykazano nie jest możliwe w tym odtwarzaczu. Podejrzewam że sprawa dotyczy kompatybilności łącza HDMI w telewizorach plazmowych Panasonic. Nawiasem mówiąc używam certyfikowanego kabla HDMI v1.3.
 

stopa2012

New member
Witam, odtwarzam na WDTV materialy nagrane kamerka sony sr10e, jest ich naprawde bardzo duzo okolo 2000 plikow ( nagrane wczasy ) i tak jeden plik trwa 10 sekund drugi 5 trzeci minute itd. Pytanie mam czy jest jakis sposob zeby byla ciaglasc odtwarzania tych plikow na WDTV, tak jak to robi kamera gdy z niej sie puszcza.
 

actchris

New member
Zmień kabel, podepnij WD to innego TV na próbę może WD jest uszkodzony ??
zobacz po kablu composite (3 x cinch) czy działa....


ps. WD nie ma HDMI 1.3 tylko 1.2 ale to nie powinno mieć znaczenia.

Co do plików z kamery i ciągłości odtwarzania to na 90% się się nie da ...
 

ziupo

New member
actchris napisał:
Nie czyta, sprawy licencyjne ....
Chwila, w ogóle nie czyta? Nic nie wyświetli? Czyli WDTV nie zastąpi mi w 100% zwykłego odtwarzacza DVD? Czytnik DVD taki jak to PC albo laptopa bym miał.

actchris napisał:
Zmiana z DTS na DD/AC3 odczytywalne przez TV trawa ok 30 min, robi się to jednym programem podając tylko plik źródłowy i gdzie ma zapisać nowy, resztę robi automat ... więc nie jest to nic strasznego.
Tylko, że do tego potrzebny jest komputer i temat zachacza o obróbkę materiału, a myślałem o jakiejś magicznej skrzynce, która przerabiałaby dźwięk z DTS na DD albo stereo.

A jak myślicie, czy te wady zostaną usunięte poprzez aktualizacje [oficjalne albo i nie] do końca roku?
 

stopa2012

New member
no wlasnie jest problem z scaleniem tych wszystkich plikow bo zajmuja one troche ja pracuje na laptopie ktory jest za slaby na takie zabawy grafika. probowalem polaczyc pliki programem pinnacle i da rade ale zajmuje tyle czasu ze bym musial siedziec tydzien przed kompem non stop i scalac. myslalem ze tak jak kamera ma w sobie cos takiego wgranego ze odtwarza ciagiem pliki takie cos tez mozna do wdtv wgrac.
 

actchris

New member
Zapomnij o WDTV jako playerku DVD, żeby odtwarzać DVD musieli by wykupić licencję na: http://www.dvdcca.org/css/ a tego nie zrobili dla tego cena WD jest niska. Zresztą zobacz na innych producentów, żaden nie ma napędu CD/DVD ....

Sprzęt do konwersji DTS na DD nazywa się WZMACNIACZ :) na allegro znajdziesz tanie Wzmacniacze obsługujące DTS. A jak nie to konwersja na kompie....

Czy WD doda obsługę DTS ?? to jak wróżenie z fusów ... jak dla mnie nie bo to by się równało zapłacie za licencję więc i podwyżkę sprzętu.
Na koniec roku teoretycznie jest szykowany WDTV 2 więc może on będzie miał downmix do DTS .....

Jak szukasz kombajna co zrobi wszystko w jednym to pomyśl o LG BD370 , cena ok 800 zł ale masz BD + DVD + MKV
 

ziupo

New member
Duży trochę, nie potrzebuję wkładać tam dysku.
Jak już pisałem zastanawiam się nad Olevia ZP-500, która obsługuje czytniki DVD/CD pod usb, ale. DTS zdaje mi sie, że też nie dekoduje [pass through].Aktualizacje widzę wychodzą co kilka dni i np ostatnio wprowadzono:

i. Enhance video playing function
- Time search, Resume Play function
ii. Support more file format
- Newly support format: WMA Pro
iii. Enhance picture quality
- Support 1080p 24Hz format
iv. NAS Function (File Sharing)
Wyglądem nie powala ;)

Xtreamer ma, jak widzę, tylko HDMI, a nie ma optycznego audio, więc jakbym zalupił kd, to musiałbym jakoś to rozdzielić [video, audio].
Wg tego co napisali na MPC Club, to oaprty jest na chipsecie Realtek 1073.

Edyta: Porównałem sobie screeny z obu odtwarzaczy i wychodzi na to, że są bardzo podobne do siebie, a sam kształt menu i całe OSD są identyczne - różnią się tylko kolorystyką. Oba wymagają specjalnej anteny WiFi. Ciekawe jak wyglądać będzie sprawa z oprogramowaniem, bo póki co zmiany w firmware obu palyerków są identyczne; 1080p 24hz i funkcja wznawiania odtwarzania oraz GOTO czas filmu.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nikt Ci nie każe wkładać tam dysku.
Wymiary obu urządzeń są podobne, xtreamer jest kilka centymetrów szerszy.

Kto Ci naopowiadał, że xtreamer nie ma wyjścia audio cyfrowego?

Pozdrawiam,
 

ziupo

New member
Może i nikt mi nie każe, ale szukam odtwarzacza, do którego nie można będzie włożyć dysku. Wolałbym czytnik kart niż miejsce na dysk.
Wtedy można wyjąć ten wentylator.

Co do optyka, to widziałem na stronie www.xtreamer.net, że wyjście optyczne jest razem z HDMI (tak pokazali) i domyślam się, że jedynym wyjściem jest wyciągnięcie audio z HDMI.
http://www.xtreamer.net/Files/specs.jpg
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
7 strona instrukcji obsługi:

xtreamer.jpg


Pozdrawiam,
 
Do góry