WD TV HD Media Player

Ania-Liska

New member
Marek36 napisał:
Filmy HD z dzwiękiem na TV ?? :hmm: Polecam DVD

DVD ssie :) Nie odtwarza wielu formatów, które sobie ściągam z emulka i torrentów :)

Marek36 napisał:
Owszem odtwarza dźwięk na TV , po za filmami ze ścieżką audio formatu DTS. Jaki format filmów Cię interesuje ? avi ? mkv ?

Przede wszystkim tradycyjne, poczciwe DVDRipy - tego jest ciągle najwięcej. Formaty avi, mpeg, wmv. Poza tym muzyka MP3. Rozumiem, że mkv mi nie zadziała bez tych dodatkowcy głośników i amplitunera. Patrzyłam na stronki z sumami kontrolnymi, z których zazwyczaj ściągam i tam mało co ma dźwięk w DTS. Zwykle jest coś takiego:
"Audio Codec..: 0x0055 MPEG-1 Layer 3"

Z czasem kupię sobie dobre głośniki i amplituner (na pewno poproszę o radę na tym forum), ale na razie się spłukałam na inne zakupy :) Dlatego teraz zastanawiam się nad tym WD Playerem, żebym nie musiała oglądać wszystkiego na kompie tylko na telewizorze.

Całusy.
 

Zapa

New member
Generalnie WD HD player włączy wszystko, jedynie bez dodatkowego amplitunera nie usłyszysz dźwięku, jeśli dany film ma ścieżkę dźwiękową w DTS, polecam więc ssać z dźwiękiem w systemie ac3, ew. zawsze można użyć softu aby na komputerze przekształcić ścieżkę z DTS na AC3 o czym była już mowa wcześniej (osobiście nie próbowałem lecz ludzie pisali, że jest to łatwe i bezproblemowe).
 

amorek2q

New member
co to za opcja??

Możecie mi powiedzieć do czego służy ta opcja która znajduje się jak uruchamiamy jakiś film i bierzemy opcje żeby wybrać napisy czy język lektora. Na samym końcu znajduje się pewna ikona(są takie kropki-jest nie podświetlona). Czy da się ją uruchomić?
 

Marek36

New member
Ania-Liska napisał:
DVD ssie :) Nie odtwarza wielu formatów, które sobie ściągam z emulka i torrentów :)

Przede wszystkim tradycyjne, poczciwe DVDRipy - tego jest ciągle najwięcej. Formaty avi, mpeg, wmv. Poza tym muzyka MP3. Rozumiem, że mkv mi nie zadziała bez tych dodatkowcy głośników i amplitunera. Patrzyłam na stronki z sumami kontrolnymi, z których zazwyczaj ściągam i tam mało co ma dźwięk w DTS. Zwykle jest coś takiego:
"Audio Codec..: 0x0055 MPEG-1 Layer 3"


Całusy.

Trzeba uważać na formaty. Szczególnie na te " domowe " ripy itp.
Kolega przyniósł mi 2 filmy mvk 1080p i przerywały. Najprawdopodobniej były to jakieś domowe składaki.
Z formatami avi , mpeg nie powinno być żadnych problemów.
Dzięk zazwyczaj Layer 3 bez problemu chodzi na WD.

Z drugiej strony trochę szkoda takiego playera na filmy avi , aczkolwiek radzi sobie z nimi bez problemu.
w kwestii cena - jakość WD jest na dzień dzisiejszy najlepszym wyborem.
Oprogramowanie rozwija się w błyskawicznym tempie :)
 

columbia

New member
dakkon7 napisał:
Teraz ja mam pytanie do was :)

jakie macie ustawienie w WD ??

bo nie mam niektórych polskich ogonków (tylko krzaczki)
przerobiłem wczoraj napisy do film (właśnie dom latających sztyletów) programem srt v1.1 z ogonkami i jajo musiałem oglądać bez nich co nie jest aż tak uciążliwe

posiadam najnowszy FW (06) z oficjalnej strony
ustawienia WD w systemie to (Western Europe)

mam zmienić na Central Europe (Windows-1250) ? jak tak to później napisy czy obrabiać (na jaki format itd)
dziękuje

ustawiasz na Central Europe a przerabiasz w Subtitle Workshop najlepiej tutaj tutorial ze screenami jak w 5s to zrobić:

ajo.pl/tutoriale-tutorials/12035-konwersja-napisow-txt-do-srt-w-subtitle-workshop.html
 

columbia

New member
Używam WDTVHD od paru dni z zamiarem przestawienia się na niego z dotychczasowego prądożernego i długostartującego PC MediaCenter

Dokonałem upgrade'a na 1.02.07 i wrzuciłem parę różnych plików w celu wytestowania na 2,5" HD WD i testuję...

Pliki AVI, MPG, WMV - spoko:)
Pliki MKV - moim zdaniem lepsza jakość :eek:
Pliki VOB (Video_TS - Phil Collins Concert) - leci... jakość ok... i nagle:hmm: PROBLEM a właściwie dwa:
1. koncert posiada w kilkunastu miejscach różne ujęcia kamer - co robi z nimi WDTVHD ? - puszcza je razem z całym strumieniem i co jakiś czas mamy kilka ujęć w kilka sekund:( (nie wiem jak to precyzyjniej opisać),
2. próba przejścia pomiędzy chapter'ami - koncert leci od początku....:(

Czy ktoś z was miał podobne problemy?:confused:

W/g mnie fajna byłaby funkcja którą PC MC robi bez problemu: automatyczne skalowanie filmu w pionie tak aby nie było "czarnych pasków" oraz możliwość "wskazania" katalogów do skanowania (tak aby nie skanował wszystkiego).

Poza tym muszą przyznać że skrzyneczka "zabłysneła" jak na takie małe i względnie tanie urządzonko :eek:k:

Przy okazji - pełen szacun dla Rezmusa i Zorandera :krol:
 

Ania-Liska

New member
Marek36 wielki dzięki za wszelkie informacje. Już podjęłam decyzję i w czerwcu dokonam tej przełomowej inwestycji :) Jak patrzyłam na Allegro są chyba tylko dwa modele: z dyskiem i bez, co znacznie ułatwia sprawę kupującemu :) Pozdro.
 

actchris

New member
Ania-Liska napisał:
Marek36 wielki dzięki za wszelkie informacje. Już podjęłam decyzję i w czerwcu dokonam tej przełomowej inwestycji :) Jak patrzyłam na Allegro są chyba tylko dwa modele: z dyskiem i bez, co znacznie ułatwia sprawę kupującemu :) Pozdro.

WD TV występuje tylko i wyłącznie w wersji bez dysku. Dysk dokuje się osobno.

Co do scalowania na pełny ekran to dobrze że tego nie robi bo dzięki temu mamy zachowane orginale proporcje a nie pyski kosmitów ...
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Czytałem, czytałem i poległem w połowie :) Przede wszystkim dlatego, że potrzebowałem takiego urządzenia do odtwarzania płyt DVD z dysku twardego, a Wy koncentrujecie się na odtwarzaniu HD.

Wczoraj natknąłem się zatem na opisywane tu urządzenie. Okazało się, jak już wiecie, że odtwarza płyty DVD z plików VOB lub obrazów ISO. W obu przypadkach, niestety, bez menu. Po wgraniu aktualizacji informuje też o języku wybieranych napisów. Duży postęp. Mówię poważnie.

Na początek brakuje mi w tym odtwarzaczu dwóch rzeczy:
1. Obsługi menu DVD lub przynajmniej rozdziałów w filmie DVD.
2. Funkcji zoom powiększającej obraz tylko do takiej wielkości, że znikają czarne pasy. Inaczej mówiąc powiększanie formatu 2,35:1 do 16:9 z zachowaniem proporcji.

Poza tym całkiem sprytne urządzenie.

Plikami HD nie miałem okazji się bawić, a Divx nie używam.

I jeszcze uwaga odnośnie dysków twardych. Była o tym mowa, ale może nie do końca jest to jasne. Wbudowana w dysk pamięć podręczna (cache) służy do przechowywania ostatnio odczytanej infoirmacji z dysku po to, aby była szybko dostępna w przypadku, gdy się do niej odwołamy. W przypadku filmów nie ma to znaczenia, gdyż nawet 32 MB cache zostanie szybko zapełniony na bieżąco. Poza tym szybkości dzisiejszych dysków są tak duże, że w zastosowaniach multimedialnych mogłyby nie mieć prawktycznie żadnej pamięci podręcznej. Ona się w takich zastosowaniach po prostu marnuje.

Dlatego kupując dysk do tego odtwarzacza nie patrzcie na wielkość pamięci podręcznej, a raczej na głośność. Najlepiej jest, moim zdaniem, kupić zewnętrzny dysk 2,5". Nie wymaga osobnego zasilania i jest cichy. Niestety jest też droższy. Ale coś za coś. Posiadam, Seagate FreeAgent Go 500 GB i sprawdzałem na nim działanie urządzenia.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
No to skoro poległeś, to może należałoby utworzyć "pod dział" w dziale Sprzęt? Jeśli nie WD, to chociaż ogólnie odtwarzacze? Bo różnych problemów zwiazanych z samym chociaż WD TV jest od groma, jak na jeden wątek za dużo. ;)

A co do DVD ripów, WD przypadkiem nie czyta folderów VIDEO_TS? Coś mi tak świta... A jeśli czyta folder, to i rozdziały powinny "działać".
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Utworzenie poddziałów nie rozwiąże problemu rozwlekłych dyskusji. Tak przynajmniej sądzę. Zresztą, można tworzyć nowe wątki. Wróciłem właśnie z AVSForum i tam jest utworzonych kilka wątków poświęconych temu odtwarzaczowi.

Jeśli chodzi o płyty DVD. Otóż rozdziały nie są czytane, ponieważ odtwarzacz nie analizuje informacji zawartych w plikach IFO. Odtwarza bezpośrednio pliki VOB, w których nie ma informacji o rozdziałach.

Na szczęście okazało się, że można dokonać 10 minutowego skoku poprzez naciśnięcie przycisku Next, ale - uwaga - w trakcie przewijania. Robiłem to standardowo w trakcie odtwarzania i odtwarzacz wracał na początek filmu.

Po powrocie do domu sprawdzę, czy to działa.


ArtS :)
 

Marek36

New member
Odkąd mój PC powędrował z salonu do innego pokoju skończyło się oglądanie filmów. Długo szukałem czegoś takiego jak WD Player.
Od 3 lat nie używam czegoś takiego jak avi/dvd a tylko mkv. Trudno kupić coś do 500 zł żeby odtwarzało pliki mkv i to w dodatku 1080p.

Teraz siadam z pilotami w ręku i tylko wybieram ( 250GB filmów 720p i 1080p ) , który to film dzisiaj sobie zobaczę z żoną. :krol:
 

chato.pl

New member
ArtS007 napisał:
Na szczęście okazało się, że można dokonać 10 minutowego skoku poprzez naciśnięcie przycisku Next, ale - uwaga - w trakcie przewijania.

Kurcze, tego mi brakowało, a nie wiedziałem o tym. Wielkie dzięki za info! :eek:k:

Jeszcze chcę wrócić do kwestii napisów...

Jaki macie sprawdzony (a nieskomplikowany) patent na sytuacje, gdy nie ma dostępnych napisów dostosowanych do wersji HD?
Dziś mnie coś takiego spotkało z Desperate Housewives 5x21 (zasiedliśmy z żoną przed TV, a tu taki zonk).
Są niby trzy różne wersje tłumaczeń ale żadne z nich nie pasuje - napisy się rozjeżdżają :???:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

chato.pl

New member
od początku (dla mnie fw 1.0.1) filmy z pendraków śmigają (pod warunkiem, że to nie jakieś badziewie z transferem na poziomie 4mb/s)
 

actchris

New member
chato.pl napisał:
od początku (dla mnie fw 1.0.1) filmy z pendraków śmigają (pod warunkiem, że to nie jakieś badziewie z transferem na poziomie 4mb/s)

Działają bez problemu peny ale faktycznie nie można mieć taniego G... typu Kingston DTI/xx DT100/xx one są za wolne.

ps. chato widzę że masz Sharpa + UPC HD, udało Ci się zestroić pilota UPC tak żeby można było nim regulować głos z poziomu TV a nie dekodera ??
 
Do góry