WD TV HD Media Player

chato.pl

New member
actchris napisał:
ps. chato widzę że masz Sharpa + UPC HD, udało Ci się zestroić pilota UPC tak żeby można było nim regulować głos z poziomu TV a nie dekodera ??

Kupiłem sobie uniwersalnego pilota Logitecha (Harmony 525) i wszystko (TV, MediaBox, WD TV HD i DVD) obsługuję z niego :-D
 

stefanol

New member
Pojawił się nowy firmware, 1.02.08, oczywiście pre-release.

hxxp://support.wdc.com/download/wdtv/WDTV_FW_1_02_08.zip

This is a prerelease version of the firmware. Feel free to install it but be aware this is beta firmware so use it at your own risk. If you are not comfortable with this, please wait for the final version.

Bugs fixed in 1.02.08:
-Some characters still missing from Greek font
-VC-1 MKVs playback poorly
-Audio out of sync during MKV playback
-10 Minute FF and REV doesn't work during MKV playback
-Audio clipping issues
nic interesującego dla mnie, ale widać że cały czas coś się dzieje :)

Niestety znalazłem kolejny film, na którym WD wymięka - już 4. Na razie są to

-Transformers 1080p od ESiR, bitrate 10,7 Mbps, 12 ref
-Dark Knight 1080p od ESiR, bitrate 11,6 Mbps, 8 ref
-Shrek 1080p, bitrate 6,1 Mbps, 11 ref
-Ice Age 2, bitrate 6,4 Mbps, 13 ref

no nic, pozostaje mi czekać na update, o ile da się to naprawić softwareowo.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
to dziwne bo ESiR to jedna z lepszych
nie wiem czy dobrze widzialem, ale juz jest WD Player 2 i bedzie cos okolo chyba wrzesnia, albo po w sprzedazy

Jeszcze pytanko szybko jak jest z ripem blu ray nie ma problemow z odtworzeniem, a sciezka dzwiekowa bedzie czy cisza (HD MAster HD DTS), bo po hdmi 1.1 nie idzie, czy bedzie core
 
Ostatnia edycja:

chato.pl

New member
Dzięki za źródło ... wg tego co podali, to dla mnie będzie oferować za mało zmian żeby wymieniać jedynkę (ale może coś się w międzyczasie zmieni w specyfikacji)
 

actchris

New member
chato.pl napisał:
Dzięki za źródło ... wg tego co podali, to dla mnie będzie oferować za mało zmian żeby wymieniać jedynkę (ale może coś się w międzyczasie zmieni w specyfikacji)

http://www.icroon.eu/13,markus-800-...ull-hd-avi-avchd-mkv-h.264-wmv9-m2ts-iso.html

Na razie to mi się to podoba bo działa jako Media Center i jako dysk sieciowy co dla mnie ma bardzo duże znaczenie i nie wiem czy nie wymienię na coś takiego.
Teraz mam WD TV + D-LINK DNS-313 co daje koszty 750-800 zl więc niewiele mniej niż Markus-800 a Markus daje więcej pod względem odczytu plików HD.
 

Marek36

New member
Fajne urządzenie. Taki rozbudowany WD player :D
Faktycznie jest kilka filmów które mogą przyciąć w 1080p ( wyłączenie napisów zazwyczaj pomaga ). Myślę ,że to kwestia czasu aż poprawią wydajność. Nawet gdybyś chciał oglądać wszystkie formaty świata na swoim PC to często kodeki przeszkadzają sobie wzajemnie powodując drobne konflikty. Sam miałem takie problemy z filmami 1080p na moim PC.

.Jak widać oprogramowanie ciągle się zmienia i długo nie będzie czegoś lepszego od WD w tej cenie.

Tylko nie rozumie , skoro szukałeś czegoś w rodzaju dysku sieciowego mogłeś kupić popcorn'a.
 

actchris

New member
Marek36 napisał:
Tylko nie rozumie , skoro szukałeś czegoś w rodzaju dysku sieciowego mogłeś kupić popcorn'a.
Obsługiwane formaty partycji: EXT2, EXT3, FAT32, NTFS (tylko odczyt)

Dla tego NTFS (odczyt), ja chcę mieć dyski sfrmatowane w NTFS tak żeby móc zabrać taki dysk/urządzenie w dowolne miejsce i bez dodatkowych instalacji móc podłączyć to do kompa/laptopa. Dla tego mam kieszeń sieciową pracującą w systemie NTFS a nie EXT albo jakimś innym własnym. Miałem wcześniej storage z własnym systemem i jak mi już dwa takie banki danych padły (storage padło, dyski OK) to mam dość, jeśli padnie to chcę móc odratować dane bez dodatkowych komplikacji.
 
Ostatnia edycja:

chato.pl

New member
Hmmm ... od kilku dni, ni stąd, ni zowąd Popcorn MKV AudioConverter zaczął mi się biesić w trakcie konwersji DTS do AC3 - dokładnie w trakcie tworzenia pliku 2.dts - gdy ten osiąga wielkość 1 134 142 bajtów ...

pcmcerror.png
.
Ktoś ma pomysł dlaczego i jak sobie z tym poradzić :?:

BTW: Program mam w najnowszej wersji: 1.75.4, a wolnego miejsca na dysku jest wystarczająco dużo.
 

garabasz

New member
Taki błąd wyrzuca jak chcesz konwertować mkv-a który nie ma ścieżki DTS tylko AC3. Być może ścieżka DTS jest skopana.
 

pablolite

New member
Polecam się przyjrzeć parze programów:

Pazera Free Audio Extractor 1.3 (wyciąga DTS z MKV i koduje go w AC3)
MKVtoolnix (pozwala dołączy plik AC3 do isntniejącego MKV)

Pozdrawiam,
PABLOlite
 

ArturWoj

New member
Stacja dokująca HDD

Witam.

Sprawa, która mnie interesuje może była już gdzieś w tym wątku poruszana, ale przeglądałem już ten wątek w całości dwa razy i nie bardzo chce mi się trzeci raz przechodzić przez wszystko. Liczę na waszą wyrozumiałosć :)

Pytanie:
Czy WD MP obsługuje bez dodatkowych sterowników Stacje dokujące HDD?

W opisach tych stacji napisane jest, że potrzebna jest instalacja sterowników oraz że działają "pod systemami: Windows 98/98SE/ME/2000/XP/Vista lub Mac OS 9.x lub wyższymi".

Do tej pory używałem zewnętrznej kieszeni HDD, którą WinXp rozpoznawał samodzielnie bez dodatkowych sterowników.

Pozdrawiam
 

chato.pl

New member
@garabasz: jednak nie, bo gdy skorzystałem z zaproponowanego "Pazera Free Audio Extractor" (dzięki pablolite :D), to bez problemu wyciągnął i zapisał mi ścieżkę do AC3 ...
Może więc mam coś pokaszanione w ustawieniach AudioConvertera :?:
Looknijcie na to proszę:

popcorndts.png
 

sp3uca

New member
chato.pl napisał:
@garabasz: jednak nie,

sprawdź czy masz dobrze wpisaną ścieżkę dostępu do pliku eac3to.exe
bo ten exec jest wywoływany jak widzę w pliku wsadowym eac3to.bat,
a jak widzę twoje zrzuty ekrany to raz masz
c:\Users\Tomek
a raz
c:\Urzytkownicy\Tomek

no to na tyle...

Andy
 

ArtS007

New member
Bez reklam
@ArturWoj, jeśli posiadasz taką stację, po prostu ją podłącz i przekonaj się sam. Jeśli XP rozpoznaje urządzenie samodzielnie jako Mass Storage Device (Urządzenie Pamięci Masowej - piękne tłumaczenie), jest szansa, że WD również. Najlepiej po prostu sprawdzić. Najwyżej nie zobaczy. Innego ryzyka nie ma.

ArtS :)
 
Do góry