WD TV HD Media Player

emilcin

New member
rezmus napisał:
ja kupilem na allegro karte edimax eu-4602 na chipsecie mcs7830, bo jest obslugiwany przez alernatywne fw, generalnie liste kart i chipsetow ktore sa juz wsperane masz w linkach ktore podalem.

Dziękuję Ci za odpowiedź. Zastanawialem sie nad D-Link DUB-E100, jest na allegro za 50 zł, zawsze to mniej niz edimax. Jest support w nowym sofcie.

Po co te wszystkie bajery i interfejsy ? (To pytanie oczywiście już nie do Ciebie rezmus, a ogólnie).
To się dopiero zaczyna. :D
"Spectrumna" też swego czasu była obstawiona wszelkimi gadzetami. Ale nie kupowało się tego wszystkiego na raz, za astronomiczną kasę. :)


Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

jurasick

New member
rezmus napisał:
caly czas pojawia sie nowe nieoficjalne fw, nie od wd, a robione przez zapalencow, zmiany nie obejmuja w zasadzie tego co widac na ekranie, bo GUI jest zrobione w postaci zaszyfrowanego / podpisanego obrazu ladowanego przez linukasa, a wlasnie linuksa samego w sobie. do tej pory glowne zmiany to dodanie obslugi kart sieciowych usb, dzieki czemu mozna wdrazac wszelkie dobrocie wynikajace z sieci - streaming po lanie, serwer www, ftp, w planach interfejs webowy dla wd, btorrent. ostatnio doszla tez obsluga cd / dvd po usb, i skoro odtwarzacze bluray dzialaja pod linuksem to nie widze wiekszych przeszkod dlaczego nie mozna by zrobic takze dla tego wsparcia. wiecej tu:

http://root.unknown.sk/wdtv/wiki/doku.php

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1100062&page=1

thx :)
jutro moze do mnie przyjedzie sprzecik, mam nadzieje, ze nvidia ion nie pojawi sie w przyszlym tygodniu w sklepach za 600-700pln? ciekawe ile ma kosztowac to cacko
 

actchris

New member
Mnie mój WD zaczyna wk.....ć, jak go chce wybudzić ze stanu uśpienia to nie załapuje sygnału, dopiero jak wyjmę kabel HDMI i wsadzę od nowa to pokazuje się obraz na TV. Firmware najnowszy ze strony WD, TV Sharp, testowane na dwóch różnych kablach HDMI.
 

packer

New member
WD mnie rozwala.
Zadałem im pytanie via Knowledge base:

Customer 02/25/2009 12:38 PM
I'm using WD TV with the latest firmware. Unfortunately it doesn't support subtitle enconding for Central European (Windows-1250). Will you include the support for Windows-1250 in the next firmware? When is it going to be published? Also in the GUI the Polish diacritic signs (e.g. in file names) are not displayed properly.

Response (Mike A.) 02/25/2009 02:02 PM

Dear Leszek,

Thank you for contacting Western Digital Customer Service and Support.

1. There are no current updates to what is being released for the next firmware, in regards to subtitle enconding for Central European (Windows-1250),

2. Polish diacritic signs are not displayed properly - try changing the font size under - settings, video, subtitle font size


Sincerely,
Mike A.
Western Digital Service and Support
http://support.wdc.com
 

lo_fi

New member
No i z tego co widać myliłem się co do polskich fontów. Pytanie dlaczego WD zdecydowało się na zastosowanie kontenera Hifont, skoro pisząc interfejs do playera w środowisku Qt mogli zastosować freetype, zamiast zamykać sobie drogę przez powiązanie z niezależnym dostawcą jakim jest Arphic. W/g informacji ze strony firmy Arphic zakładka "product language support list" nasza strona kodowa nie jest nawet w developerce - choć nigdy nie wiadomo.... Porównajcie sobie tabelkę ze strony, którą podałem - kolumna HiFont z czcionkami dostępnymi w WD HD - jakieś podobieństwa :mrgreen:
 

jurasick

New member
actchris napisał:
Tak więc o ogonkach można zapomnieć ....
Moze wszyscy musimy ich mailami zasypac :)
nie poddamy sie :))) musza cos z tym zrobic!


p.s. wlasnie do nich napisalem, ciekawe czy poprawia dts po hdmi zeby nie trzeba bylo przerabiac na ac3?
 
Ostatnia edycja:

jurasick

New member
OOO jak szybko dostalem odpowiedz, generalnie nic nowego:

Dear Mr./Mrs. ziolo,

Thank you for contacting Western Digital Customer Service and Support.

The question's about the new firmware release i can't answer because i'm only for technical assistance,so not a developer off firmware.

I think WD want's to make the mediaplayer much better , so probably the issue's you encounter would be fixed in the future.

Can't you add the subtitle's in the map you have the movie in?
http://www.google.nl/search?hl=nl&q=subtitels&meta=

Here are some tools you can use for the media player:

http://mediainfo.sourceforge.net/en to see the different files.

convert tool

http://www.mkv2vob.com

I hope the issue you have will be solved in the future.
 

dakkon7

New member
witam
mam pytanie

co ma POPCORN HOUR A110 czego nie ma WD i odwrotnie?
pomijam LAN i zbędne pierdoły

chodzi mi o same odtwarzanie filmów wmv,avi,t2ts,mkv i oczywiscie napisy
oraz muzyka

dziekuje
takie zestawienie nie tylko mi się przyda
 

jurasick

New member
kreemik napisał:
A ja mam pytanie o dysk , ale trochę inne.
Mam WDTV i mam dysk WD MyPassport 250GB pożyczony od kolegi ;) Jednak zbliża się termin oddania pożyczki i przymierzam się do kupna własnego dysku. Trochę irytujące jest przekładanie dysku z WD do PC i kopiowanie filmów (a już tymbardziej "bezpieczne usuwanie sprzętu", bo niestety NTFS tego wymaga). Dlatego pomyślałem żeby kupić sobie dysk sieciowy, i kopiowałbym filmy po LAN'ie czy też odaplił jakiś downloader na dysku. Teraz moje pytanie - czy WD TV obsłuży dysk sieciowy ?
Witam,
no wlasnie pytanko odnosnie ntfs.
Otoz chce kupic dysk My book 750 GB, ale sprawdzilem u kumpla, ze w defaulcie jest sformatowany pod FAT32, nie bedzie problemu z formatowaniem go na NTFS, zeby obslugiwal duze pliki mkv? Czasami te dyski maja rozne przyspieszajace programiki zamontowane i nie koniecznie dzialaja dobrze po formacie.
 

andzia480

New member
Dopasowanie napisów do filmu. Obsługa VirtualDub

1. włącz film i napisy w subedicie
2. pokaż edytor napisów
3. w trakcie filmu zrób pauze w momencie w którym powinien pojawić się napis (najlepiej na pierwszym dialogu), następnie
zaznacz w edytorzenapisów fragment tekstu który ma się pojawić
4.z menu wybierz film->opóźnienie napisów->zmierz początkowe opóźnienie napisów
5. przewijamy film do końca i pauzujemy kiedy ma się pojawić ostatni napis, następnie w edytorze zaznaczamy ten tekst
6. z menu wybieramy film->opóźnienie napisów->zmierz końcowe opóźnienie napisów, pojawi się okienko "geometryczne przesunięcie napisów",
wstawiamy haczyki w oby kwadracikach: zmieniaj od tej linii i zmieniaj do tej linii i dajemy ok
7. zamykamy subedita, pojawi sie okno z zapytaniem czy chcemy zachować zmiany, dajemy tak
8. włączamy ponownie film i zmoderowane napisy i cieszymy sie dopasowanymi napisami.
VIRTUAL Dub - instrukcja


Jak to zrobić w VirtualDub by ksenus (1) - Ekstrakcja ścieżki dzwiękowej
------------------------------------------------------------------------
(Ten sposób wykorzystuje się często jako krok wstępny przy konwersji z DivX na VCD/SVCD i nie tylko) :
a) menu File->Open video file (wskazujemy nasz divx)
b) menu Audio->Full processing mode
c) menu Audio->Compression->wybieramy z listy <No compression (PCM)>
d) menu File->Save WAV

Jak to zrobić w VirtualDub by ksenus (2) - Łączenie części filmu w całość
-------------------------------------------------------------------------
Przed tą operacją należy upewnić się, że poszczególne części filmu są ze sobą zgodne (mają taką samą rozdzielczość i algorytmy kodowania, w innym wypadku należy zrobić konwersję do zgodnych formatów a/v oraz rozdzielczości) :
a) menu File->Open video file (wskazujemy pierwszą część filmu)
b) menu Video->Direct Stream Copy
c) menu Audio->Direct Stream Copy
d) menu File->Append AVI segment (powtarzamy tę czynność dla każdej części filmu)
3) menu File->Save as AVI

Jak to zrobić w VirtualDub by ksenus (3) - Wycinanie części filmu
-----------------------------------------------------------------
(Ten sposób wykorzystuje się do usuwania nieciekawych filmu np. napisów początkowych i końcowych lub cenzurowania filmu
clip_image001.gif

a) menu File->Open video file (wybieramy film)
b) menu Video->Direct stream copy
c) menu Audio->Direct stream copy
d) Znajdujemy początek fragmentu do wycięcia. Można to zrobić wskazując określone miejsce suwakiem lub wybierając z menu Edit->Go to i wpisując numer klatki lub czas. Jeżeli to początek to z menu Edit wybieramy Beginning
e) menu Edit->Next keyframe
f) menu Edit->Set selection start
g) Znajdujemy koniec fragmentu w ten sam sposób co początek. Jeżeli jest to koniec to z menu Edit wybieramy End.
h) menu Edit->Next keyframe
i) menu Edit->Set selection end
j) menu Edit->Delete selection
k) menu File->Save as AVI

Jak to zrobić w VirtualDub by ksenus (4) - Podział filmu na 2 części
--------------------------------------------------------------------
(Ten sposób wykorzystuje się do podziału dużego pliku, który nie wejdzie na pojedynczy CD)
a) menu File->Open video file (wybieramy film)
b) menu Video->Direct stream copy
c) menu Audio->Direct stream copy
d) menu Edit->Beginning
e) menu Edit->Set selection start
f) Znajdujemy połowę filmu (suwakiem lub przez menu Edit->Go to)
g) menu Edit->Next keyframe
h) menu Edit->Set selection end
i) menu File->Save as AVI (zapisujemy pierwszą połowę)
j) menu Edit->Set selection start
k) menu Edit->End
l) menu Edit->Set selection end
m) menu File->Save as AVI (zapisujemy drugą połowę)


ak to zrobić w VirtualDub by ksenus (5) - Kodowanie i filtry
-------------------------------------------------------------
a) menu File->Open video file (wybieramy film)
b) menu Video->Full processing mode
c) do wyboru :
- jeżeli chcemy pozostawić dźwięk to : menu Audio->Direct stream copy
- jeżeli zmieniamy format : menu Audio->Full processing mode (wybieranie rodzaju kompresji menu Audio->Compression potem z listy po lewej kodek audio a po prawej bitrate)
d) menu Video->Compression (wybieramy kodek z listy i wciskamy Configure teraz należy określić parametry przede wszystkim bitrate video)
e) menu Video->Filters
Na tym etapie możemy dodać różne filtry przetwarzania obrazu wideo np. zmiana rozdzielczości, rotacja obrazu, efekt płaskorzeźby, napisy i wiele innych.
Dodanie filtru : naciskamy przycisk Add i z listy wybieramy określony filtr (np. resize potem wciskamy OK i określamy rozdzielczość oraz algorytm interpolacji najlepiej blinear (dobry i szybki) lub inny byle nie Nearest neighbor (punkty sąsiednie, najgorsza jakość))
Na tym etapie możemy również wyciąć czarne pasy : naciskamy przycisk Cropping i określamy offset dla dolnych i górnych x,y (będzie widoczna ramka wiec nie ma zmartwienia w kombinowaniu)
f)menu File->Save as AVI (i rozpoczyna się kodowanie)

Wykorzystałem instrukcje znalezione w necie i je powielam aby ułatwić życie innym zainteresowanym.
 

zetemte

New member
Witam ponownie,

Powaracm znow z moim problemem z WD TV.

Tak jak mowiliscie sprobowalem wszlekich mozliwosci, aby wyleminowac powod. Kupilem dobre kable (HDMI i optyczny) oraz podlaczylem pendrive 8GB.

No i jest lepiej. Wyglada na to, ze moj dysk, ktory czerpie energie z USB nie jest dobry do WD. Gdy podlaczam dysk to po 10 min juz nic nie chodzi normalnie. Nawet zwykly Divix sie blokuje i skacze, pojawiaja sie piksele etc. Musze zrestarowac urzadzenie, zeby zaczelo dzialac znow (wylaczyc z pradu na 10 min). Podumowujac, WD TV nie chodzi dobrze z dyskiem SEAGATE, ktory pobiera zasilanie z USB.

Na pendrive 8 GB (sandisk cruzer) wszystko dziala, ale do momentu ... potem sie blokuje nagle jak cos ogladam i ... koniec! Musze restartowac (odlaczyc od gniazdka WD i poczekac min. 10 min), a czasem nawet wywala mi pendrive! Wywala tzn pisze, ze nie moze go odczytac, podlaczam do komputera i pendrive jest rowniez "unreadible". Musze go formatowac, na nowo wgrac film i dopiero podlaczyc. Wtedy zaczyna dzialac.

Co chce tutaj podkreslic, ze jak na przykla dpodlacze dysk seagate i WD przestanie chodzic normalnie (skacze, blokuje sie), po tym dam eject i na jego miejsce podlacze pendrive, to bedzie ta sama sytuacja - filmy beda sie blokowac i skakac. Dopiero po restarce (odlaczenie od pradu), pendrive zacznie dzialac normalnie ...

Natomiast film w Matroska ZADEN mi nie dziala (oprocz tych demo z plyty CD). Chodzi przez 1 min ... do 2 min i nagle caly ekran sie robi zielony i koniec! Dzwiek chodzi, wszystko slychac pieknie w 5.1, ale obrazu nic.

Co jest wazne, ze WD jak raz sie wywali (np zabokuje sie film), to potem dopoki go nie zrestartuje, nie dziala dobrze (nawet filmy DEMO z plyty CD sa z pikselami i sie blokuja).

Podsumowujac na WD nie jestem w stanie nic obejrzec. Najlepsze jest, jak jestem juz po godzinie ogladania filmu i nagle robi sam stop i wywala do menu. Niestety w formacie AC3 nie da sie dac FastForward, tak wiec jakbym chcial obejrzec do konca film musialbym czekac godzine ...

Ma ktos jakis pomoc co moze byc powodem i jak to rozwiazac?

Pozdrawiam,
G.

btw
Moj TV to TX-37LX85 Panasonic. To nie jest Full HD, tylko HD ready. Moze to miec jakis wplyw?
 
Ostatnia edycja:

garywr

New member
jurasick napisał:
Witam,
no wlasnie pytanko odnosnie ntfs.
Otoz chce kupic dysk My book 750 GB, ale sprawdzilem u kumpla, ze w defaulcie jest sformatowany pod FAT32, nie bedzie problemu z formatowaniem go na NTFS, zeby obslugiwal duze pliki mkv? Czasami te dyski maja rozne przyspieszajace programiki zamontowane i nie koniecznie dzialaja dobrze po formacie.
Faktycznie fabrycznie dysk jest sformatowany pod FAT32, jakkolwiek nie ma problemu z formatem go pod NTFS i współpracuje z WD TV - sprawdzone osobiście :)
 

zetemte

New member
garywr napisał:
Faktycznie fabrycznie dysk jest sformatowany pod FAT32, jakkolwiek nie ma problemu z formatem go pod NTFS i współpracuje z WD TV - sprawdzone osobiście :)


Dysk, ktory podlaczam do WD musi byc sformatowany w NTFS? Moze to jest moj problem. Pendrive mam w FAT32 na 100%.
 

rydzyn

New member
Pena na dzień dzisiejszy inaczej nie sformatujesz i niestety(ja mam 16 giga patriota)duże pliki MKV nie wgrasz i nie obejrzysz.
 

garabasz

New member
rydzyn napisał:
Pena na dzień dzisiejszy inaczej nie sformatujesz i niestety(ja mam 16 giga patriota)duże pliki MKV nie wgrasz i nie obejrzysz.

pena też się da sformatować na NTFS-a, nie ma problemu przecież to taka sama pamięć jak dysk przenośny pod USB
 
Do góry