TV LG Seria LA690S – 55/47/42” - wszystko o serii 2013

sspike

New member
mam bliźniaczy model la6608 i nie ma takiej opcji. Można wybrać tylko między obraz oryginał lub panorama(piszę z głowy). Próbowałem tradycyjnym pilotem lg zmienić ratio i tylko są te dwie opcje.
 

gesty

New member
mam bliźniaczy model la6608 i nie ma takiej opcji. Można wybrać tylko między obraz oryginał lub panorama(piszę z głowy). Próbowałem tradycyjnym pilotem lg zmienić ratio i tylko są te dwie opcje.

no to sie moja ulubiona firma nie popisala, taka wpadka przy nowym modelu, bardzo nieladnie...moze ktos ma jakis pomysl co z tym mozna zrobic?
 

trainiart

New member
a ja mam pytanie z innej beczki, czy w LA660s jest mozliwosc upskalowania/rozciagniecia materialu video (czy to z usb czy przez smart share) ktory posiada czarne paski z gory i dolu ekranu? Oczywiscie jest to kwestia konkretnego releasu ale weikszosc nowych wrzutek jest wydawana 'z paskami'. Na philipsie wystarczy wcisnac odpowiedni przycisk na pilocie i wyskakuje mozliwosc upskalowania, w LG po miesiacu uzytkownaia wciaz nie moge sie takiej opcji doszukac..

Jeżeli jest "Szybkie menu" ( a prawie na pewno jest), to powinny tam być "Proporcje ekranu", a w nim m.in. 16:9, piksel 1:1, oryginalne, ... ,zbliżenie i zbliżenie kinowe.
Nie znam modelu LA660S ale to pewien standard oprogramowania TV LG dla serii LA.
 

sspike

New member
Jeżeli jest "Szybkie menu" ( a prawie na pewno jest), to powinny tam być "Proporcje ekranu", a w nim m.in. 16:9, piksel 1:1, oryginalne, ... ,zbliżenie i zbliżenie kinowe.
Nie znam modelu LA660S ale to pewien standard oprogramowania TV LG dla serii LA.
Nie ma takiej opcji. Przy odtwarzaniu filmów korzysta się z innego Menü
 

arturroo123

New member
Witam serdecznie
Koledzy czy to prawda że ten model Tv potrafi gubić kanały z tv naziemnej? jestem bardzo mocno zainteresowany tym tv, ale korzystam z naziemnej i kablówki i mam wyjście Sat, i jak będę musiał po jakimś czasie na nowo programować kanały , to straszna lipa.
I jak to jest z tymi kanałami obecnie posiadam samsunga ue32f5300, i najpierw mam 22 kanały naziemne a potem 50 kilka z kablówki i nic nie muszę przełączaći wybierać, a jak jest tutaj?
 
Ostatnia edycja:

miro2778

New member
podoba mi się ten tv odkąd go zobaczyłem i się nim bawiłem w sklepie wiem że obraz może nie jest jakiś super no ale mam pytanie co do otwierania stron oraz czy działa tvn player vod i inne strony np meczyki.pl?
 

edi730

New member
Cytat:
"Więc zacznę od początku. gdy zacząłem rozglądać się ok 3-5 miesięcy temu za tv bardzo mi się spodobał lg 690/740 ale po przeczytaniu forum odrzuciłem ten tv. Forum naprowadziło mnie na et60 oraz sony w805 i 6008 o ile et60 i w805 jak dla mnie są mało multimedialnymi tv a taki tv potrzebuję no to został 6008 ale po wgłębieniu się w temat i ogólnych problemach z 6008 o których wszyscy wiedzą i ten tv odrzuciłem. Na dzień dzisiejszy pod uwagę biorę samsunga 6770 lub 6650. Proszę rozwiejcie moje wątpliwości że dobrze robię odrzucając 6008 lub ewentualnie proszę jeszcze o jakieś inne propozycje. Chciałbym żeby tv miał naprawdę dobrego smarta otwierał strony vod tvn i meczyki.pl itp, nie zawieszał się i miał możliwie dobry obraz , odtwarzał wszystkie pliki bez problemów"


Kolego wydaje mi się że to twoje słowa z dzisiaj ... Między jedną wypowiedziom a drugą 15 min różnicy. Twój problem tkwi w głowie! Albo w portfelu ;) I daj sobie spokój z jakimkolwiek TV . spadł śnieg idź na sanki...
 
Ostatnia edycja:

arti46

New member
witam, wie ktoś dlaczego w tv lg 670 w programie do nagrywania DVR na dysk 500gb moge zrzucic film o czasie ponad 50 h a w lg 690s gdzie jest juz time machine II na ten sam dysk tylko 256 minut ? da się to jakoś zmienić bo ta druga wersja nie jest optymistyczna
 

cybertronik

New member
Witam serdecznie
Koledzy czy to prawda że ten model Tv potrafi gubić kanały z tv naziemnej? jestem bardzo mocno zainteresowany tym tv, ale korzystam z naziemnej i kablówki i mam wyjście Sat, i jak będę musiał po jakimś czasie na nowo programować kanały , to straszna lipa.
I jak to jest z tymi kanałami obecnie posiadam samsunga ue32f5300, i najpierw mam 22 kanały naziemne a potem 50 kilka z kablówki i nic nie muszę przełączaći wybierać, a jak jest tutaj?

Witam ,mam 47la690s od września i faktycznie początkowo był problem z gubieniem kanałów z Naziemnej TV i rzadziej TV SAT (moduł SMART HD+) ,z których to korzystam. Od kilku już miesięcy problemu nie ma a to za sprawą jednej z ubiegłorocznych aktualizacji z sieci i przywrócenia Tv do ustawień fabrycznych...od tej pory wszystko hula jak należy ...
Co do korzystania z oferty Naziemnej i Sat. to ja wybieram w menu jedną z powyższych możliwości (są trzy :tv naziemna /kablowa/sat) i wówczas mam dostęp tylko do wybranej opcji .
Mi to nie przeszkadza bo bardzo rzadko włączam NTC ponieważ w ofercie Smart HD+ są także wszystkie kanały Tv Naziemnej ...jednak nie wykluczone iż możliwe jest także uporządkowanie(wymieszanie) kanałów z kilku źródeł już na etapie automatycznego skanowania pasm gdzie można zaznaczyć np. wszystkie trzy źródła sygnału (naziemna,kablówka,sat) ale z tej opcji nie korzystałem więc nie wiem jakie są efekty takiego scanu- wybierałem NTC i Sat jako odrębne źródła sygnału...
Ogólnie telewizorek bdb się spisuje -Brak badpixeli ,dobra jakość obrazu i dźwięku ,sporo multimediów, z siecią (przeglądarka)radzi sobie naprawdę nieźle , 3D Pas.- O.K. itp itd...
Jedyny mankament to delikatny clouding w okolicach lewego dolego rogu matrycy -dla mnie do przyjęcia - widywałem gorzej ale też i lepiej podświetlone matryce Tv różnych firm.( to raczej loteria w tej technologii)
Ogólnie dobry stosunek ceny do jakości.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

pawelito1985

New member
Witam serdecznie
Koledzy czy to prawda że ten model Tv potrafi gubić kanały z tv naziemnej? jestem bardzo mocno zainteresowany tym tv, ale korzystam z naziemnej i kablówki i mam wyjście Sat, i jak będę musiał po jakimś czasie na nowo programować kanały , to straszna lipa.

Mam 691s od sierpnia i nic mi jeszcze nie zgubił...inna sprawa że strasznie jestem zniesmaczony działaniem IPLI-ciągle jakieś problemy ale czy to wina samej IPLI czy TV to tego już nie wiem. Jakiś czas temu potrafił mi się też zawiesić i to kilka razy w ciągu dnia. Ostatnio...po którejś tam aktualizacji...zawiesza się średnio raz na tydzień.
 

capone79

New member
Witam
Również jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem LG 42" 690. Ogólnie ma swoje plusy jak i minusy jak każdy telewizor:

+ czyta filmy mkv i napisy najlepiej srt (napi projekt sam je ściąga więc nie ma problemu)
+ smart share działa naprawdę fajnie...lepiej i szybciej się łączy z tabletem samsung galaxy note 10.1 niz z telefonem lg l9 :)
+ opcja 3d jest naprawdę ładna...ładniejsza niż w samsungu (nie pamietam modelu)...propobuję to oceniać na oryginalnych filmach blu-ray z czytnika a nie piratach które ktoś kompresował
+ okulary nie męczą...przynajmniej mnie.
+ bardzo ładny i elegancki wygląd
+ smart działa bardzo fajnie, szybko i tylko czasami są problemy


- często nie da się zainstalować aplikacji i trzeba wyłączyć i włączyć tv i wtedy się pojawia info, że "masz już kupione...teraz zainstaluj"
- nie mogę sparować pilota magic z dekoderem cyfrowego polsatu hd5000
- z pendrive nie czytał napisów, przez kilka innych programów jak nero media home, itp. nie chciał się pożądnie i systematycznie łączyć...dopiero przez lg share
- nie da się wyłączyć wifi

Oczywiście to moje subiektywne odczucia ale gdyby ktoś chciał coś wiedzieć to śmiało proszę pytać. Ja również mam kilka pytań:

1) Udało się komuś sparować pilota magic z dekoderem cyfrowego polsatu ?
2) Obraz z dekodera 1080i, po hdmi...wyświetla, że jest to 50Hz...dlaczego ?
3) Każdy ma taki beznadziejny obraz na zwykłych kanałach ? Jedynie na kanałach w hd jest lepiej.
4) Jakieś ustawienia dzwięku ktoś posiada może ? Bo na standardowych ten dzwięk jest mało wyraźny i przyjemny...jak aktora słychać dobrze to muzyka za głośna i na odwrót...nawet po "wysotrzeniu mowy" w ustawieniach
 

killroy666

New member
Czy osobom, które miały problemy z funkcją WiDi udało się je jakoś rozwiązać. Kupiłem ten telewizor między innymi dlatego że takową funkcje posiada, ale za nic nie chce wykryć mi laptop telewizora raz się udało ale jak wprowadziłem PIN to był tylko ciemny ekran. Korzystam ze stacjonarnych adapterów WiDi i jest wszystko Ok a tu taka MUKA.
 

Blees

New member
Witam
Mam pytanko dla posiadaczy 691s (47 cali), czy u Was też w menu Trumotion występuje tylko jeden parametr do regulacjii (De-Jadder). Nurtuje mnie to bardzo bo znajomy posiadający ten sam model tylko w wersji 42 cale posiada dodatkowo opcję (de-Blur).Jestem ciekaw dlaczego zostałem pozbawiony tej funkcji która redukuje dodatkowo efekt rozmycia.
Z góry dziękuję za odpowiedz i Pozdrawiam
 

capone79

New member
Co prawda mam 42" ale sprawdizłem i u mnie jest jedna i druga opcja...chociaż i tak serwisy podające najlepsze ustawienia obrazu każą wyłączyć tą opcję.
 

cybertronik

New member
1) Udało się komuś sparować pilota magic z dekoderem cyfrowego polsatu ?
2) Obraz z dekodera 1080i, po hdmi...wyświetla, że jest to 50Hz...dlaczego ?
3) Każdy ma taki beznadziejny obraz na zwykłych kanałach ? Jedynie na kanałach w hd jest lepiej.
4) Jakieś ustawienia dzwięku ktoś posiada może ? Bo na standardowych ten dzwięk jest mało wyraźny i przyjemny...jak aktora słychać dobrze to muzyka za głośna i na odwrót...nawet po "wysotrzeniu mowy" w ustawieniach

1. Nie posiadam decodera CP ale bez problemu pilot magic współpracuje z Kinem Domowym 3D Samsung z 2012r... (wiem tylko, że swego czasu kilka decoderów produkcji lub dystrybucji CP miały okrojony soft...)
2.Standardowo decodery sat. itp. podają po HDMI częstotliwość 50 Hz w przypadku np.PC jest to 60Hz... natomiast jak to się ma do ilości klatek (fps) - (np. marketingowe 400Hz) to już szerszy temat...
3.Tutaj bywa różnie w zależności od źródła sygnału ale na przykładzie kilku już TV które miałem lub mam w domu -oceniam ,że scalowanie kanałów SD do rozdzielczości matrycy jest na dobrym poziomie.
Co do obrazu to kwestia odpowiedniej kalibracji pod swoje preferencje -a jest tego sporo...
4.Należy wyłączyć wszystkie "ulepszacze" -głównie Virtual Surround Plus i skorzystać z Ustawień Użytkownika (kalibracja) lub z predefiniowanych ustawień np. Kino .
Ogólnie LG w ustawieniach daje spooro możliwości kalibracji obrazu i dźwięku ...należy tylko z tego odpowiednio skorzystać .
 
Ostatnia edycja:

KOWALszefu

New member
Co z WiDi w modelu 47LA690S/691S ?? Działa to?
Chcę zakupić ten TV i bardzo zależy mi aby w jakiś sposób przesyłać bez kabli obraz z laptopa na TV. Mój laptop obsługuje oczywiście WiDi.

Proszę o info.
 

temp78

New member
Mam pytanko, czy wg Was podawane tu kilka razy gotowe ustawienia kalibracji, zrobione na 55LA6900, będą odpowiednie dla 42LA690S (np. ze względu na różnice w rozmieszczeniu podświetlenia dużo większej matrycy)?
 
Do góry