TV LG Seria LA690S – 55/47/42” - wszystko o serii 2013

tdx

New member
Bez reklam
i tu pojawia się coś takiego w LG jak trumotion system interpolowania ruchu porównaj sobie na przykładzie samsunga jak to działa.

Tylko obejrzyj do końca

50Hz
[youtube]Ok8s87Kjnr4[/youtube]

100Hz zobacz jak szybko obraz miga + przy motion plus ON jak działa system interpolacji ruchu
[youtube]r1mertCKfd8[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
więc finalnie "100Hz" TV zwiększają liczbę klatek pośrednich + czarne klatki (obraz jest bardziej płynny,nie skacze i mniej smuży) bez względu na to jakie mamy źródło sygnału.
 

krupnik

New member
czym sie różni

Witam
Mam zamiar kupić tv lg 42 cale,wybrałem modele 42LA691S lub 42LA690 i nie mam pojęcie czym sie róznią te dwa tv.Czy tylko ceną? Proszę o pomoc
 

edi730

New member
Chyba lenistwo... Temat już przerabiany w wątku. Różnica jest w wyglądzie. Kolor ramki itd. Bodajże S na końcu oznacza tuner satelitarny DVB-S.
 

edi730

New member
Generalnie wszystko zależy od ustawień. Jeśli pozbędziesz się wszystkich polepszaczy obrazu input lag jest na tyle malutki że można komfortowo grać nawet w sieci. Jeśli chodzi o smużenie (sygnał HD) osobiście nie zauważyłem. (Piłka podczas meczy nie rozmydla się :) ) Ogólnie po kalibracji obraz na tym modelu TV jest naprawdę dobrej jakości. Tylko ten Smart TV... same problemy.
 

IntelliJ

New member
Tak jak kolega piszę, SMART ssie na całej linii. Co do gier to wyłączasz wszystkie ulepszacze, zmieniasz nazwę wejścia na PC i jest ok. Ja używam jeszcze tridef do konwersji gier na 3D. Jeżeli fps jest w okolicach 30 to gra się fajnie, nawet online. Testowałem ostatnio left 4 dead 2 w 3D :)
 

Dr-Cha

New member
Witam, zakupiłem LG 47LA690S i mam problem z telewizja UPC. Pierwszego dnia było wszystko ok. przy instalacji zrobiłem aktualizację softu później kalibrację obrazu i telewizor działał bez zastrzeżeń. Kolejnego dnia przycinały się standardowe kanały ( tvp 1, tvp 2, tvn, polsat itp). Pojawiały się paski, klatki, rozmazany obraz przy czym te same kanały w jakości HD działały idealnie. W tej chwili działają tylko kanały HD, po wybraniu na pilocie np. 1 (tvp 1) obraz się zacina i telewizor nie reaguje. Działa dopiero po przerzuceniu na jakiś kanał HD.

co to może być?
 

Macko44

New member
Witam Wszystkich. Od 2 tygodni jestem posiadaczem tv LG model LA691s. Przesiadłem sie na niego z samsunga 40cali modelc650 był to LCD. Szczerze jestem rozczarowany bo wydaje mi sie ze obraz wyświetlany przez LG jest gorszy.Próbowałem wszystkich ustawień podawanych przez RGJH na tym forum i nic mnie nie zadawala. 3d żyleta nie można się przyczepić.Teraz moje pytanie czy jest coś co mógłbym zrobić żeby polepszyć obraz? Czy są jakies programy w ktorych samemu można kombinować z obrazem? Czy 3 lteni LCD może mieć lepszy obraz niż nowy LED?
 

Duris

New member
Macko44: niestety Twoje spostrzeżenia są prawidłowe. Też kiedyś przesiadłem się z LE40C650 i do dzisiaj jak widzę obraz w tamtym TV to zastanawiam się, dlaczego taki błąd zrobiłem.
 

Jemioła

New member
Witam,
jaki program zainstalować żeby przesyłać obraz z kompa stacjonarnego na LA691S
Mam ściągać ten Smart Share ze strony LG czy jest coś lepszego ???


Piotr
 

0vereem

New member
Witam
Po 3h z telewizorem mogę napisać, że po zmianie trybu na Gra oraz zamiast HDMI ustawiłem gra telewizor z ps3 sprawdza się wyśmiewacie. Na początku po wyjęciu włączyłem fife 14 i się nie dało grać, za to teraz jest bomba.
Pozdrawiam
 

Szymon83

New member
kalibracja

Witam posiadam LG55LA691
Mam pytanko do "DAWRAM"
Ustawienia podane w linku na forum dotyczą ISF Expert 1, który jest zapisany w pamięci tv,wystarczy wybrać ISF Expert 1 nie trzeba tam niczego zmieniać,wszytko jest tak samo. Wiec w jaki sposób dzięki temu mozna skalibrować tv?
Pozdrawiam
 

gesty

New member
a ja mam pytanie z innej beczki, czy w LA660s jest mozliwosc upskalowania/rozciagniecia materialu video (czy to z usb czy przez smart share) ktory posiada czarne paski z gory i dolu ekranu? Oczywiscie jest to kwestia konkretnego releasu ale weikszosc nowych wrzutek jest wydawana 'z paskami'. Na philipsie wystarczy wcisnac odpowiedni przycisk na pilocie i wyskakuje mozliwosc upskalowania, w LG po miesiacu uzytkownaia wciaz nie moge sie takiej opcji doszukac..
 
Do góry