TV LG Seria LA690S – 55/47/42” - wszystko o serii 2013

szept

New member
Mam jeszcze jedno pytanie. Pierwszy raz mam do czynienia z jakimkolwiek "smart tv", czy istnieje w tym środowisku jakiś manager plików pozwalający choćby na kasowanie plików? Telewizor bez problemu obsługuje mój zewnętrzny dysk pełen różnych materiałów, możliwość choćby częściowego nim zarządzania (a nie tylko konsumowania) byłaby bardzo fajna.
 

asial

New member
Sprzedawca w sklepie nie dla idiotów MM powiedział że telewizory nie tylko różnią się wyglądem ale i taktowanie. LA690 ma mieć taktowanie 1,2, a LA691 0,8. Powiedział że seria LA691 to seria dla tanich marketów i żeby utrzymać cenę TV ma wolniejszy procesor. Czy to prawda !!!
 

edi730

New member
A on sam przyleciał z Marsa i świeci na zielono.... Ne słuchaj głupot. Widocznie trafiłeś nie na sprzedawcę a podawcę . Ale o to w naszych sieciach handlowych nietrudno.
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie trafił nawet z 690 procesor Mediatek - M13 (ARM Cortex A9) 2x900@MHz [2GB RAM] (GPU-Mali-400 @320 MHz)
 

Chmiel05

New member
Sprzedawca w sklepie nie dla idiotów MM powiedział że telewizory nie tylko różnią się wyglądem ale i taktowanie. LA690 ma mieć taktowanie 1,2, a LA691 0,8. Powiedział że seria LA691 to seria dla tanich marketów i żeby utrzymać cenę TV ma wolniejszy procesor. Czy to prawda !!!

Uprzejmie informujemy, iż modele telewizorów LA690S/691S oraz LA660S różnią się jedynie wyglądem, a konkretnie kształtem i kolorem podstawy oraz grubością dolnej listwy oraz ramki (cieńsza w LA69**). W związku z różnicą w podstawie, modele różnią się również wymiarami fizycznymi. Pozostała specyfikacja techniczna dotycząca funkcji oferowanych przez telewizory jest identyczna.

Litera "S" na końcu nazwy modelu oznacza, iż telewizor wyposażony jest w tuner satelitarny. Przedostatnia litera "1" czy też "0" oznacza stylizacje.

To jest info, które dostałem od LG, bo sam jestem zainteresowany tym modelem. Ja bym to pokazał sprzedawcy, żeby zobaczyć jak zareaguje;-)
 

asial

New member
Panowie a jak sądzicie jeżeli chodzi o cenę za 42LA691s lub 42LA690, obecnie najtaniej w neo*** 2.699,- zł, brać czy czekać na świateczne promocje , wietrzenia magazynów itp, z zakupem mi się nie "pali" mam na czym oglądać.
 

edi730

New member
Szczerze pisząc to poczekaj... Cztery miesiące temu w Saturn kupiłem ten tv za tą kasę i to z telefonem L5. Telefon sprzedałem...
W ogóle zastanów się nad tym TV i dobrze o nim poczytaj. Ja osobiście kupiłem dla SmartTV i BARDZO żałuję... Spierdzielony soft i kolejne próby go ratowania pogarszają stan rzeczy.
Byłem kiedyś nim zachwycony teraz bym go najchętniej sprzedał...
 
Ostatnia edycja:

asial

New member
Szczerze pisząc to poczekaj... Cztery miesiące temu w Saturn kupiłem ten tv za tą kasę i to z telefonem L5. Telefon sprzedałem...
W ogóle zastanów się nad tym TV i dobrze o nim poczytaj. Ja osobiście kupiłem dla SmartTV i BARDZO żałuję... Spierdzielony soft i kolejne próby go ratowania pogarszają stan rzeczy.
Byłem kiedyś nim zachwycony teraz bym go najchętniej sprzedał...

Witam
Czy tylko soft i smart tv Ci w nim nie pasuje czy są jeszcze jakieś inne problemy,wady niedociągnięcia. Co byś polecił z 42 cale pasywne 3d.
Pierwsze moje podejście było do Panasonica TX-L42ET60E ale odpuściłem bo potwornie się grzeje co by sprawiło że napewno po gwarancji wyschną kondensatory albo coś się przegrzeje w elektronice, później był Philips 42PFL6008 ale też odpadł ze względu na ogromne problemy z softem co przeczytałem na tym i innych forach poza tym biedne i bardzo wolne smart tv
 

bushido90

New member
Witam , niestety od 3d boli mnie glowa i zastanawiam sie czy w tej cenie znajde rownie dobry/lepszy tv bez 3d ? 42-46 tv mam miesiac i bede musial go chyba sprzedac
 

keraMssj2

New member
jedno pytanie
Chce ten TV głownie do sportu +filmy, czy w meczach piłki noznej nie ma jakiś arefaktów? czy obraz jest wyraźny w szybkich scenach?
 

olech90

New member
Witajcie, jak zauważyłem czytając wypowiedzi można dowiedzieć się bardzo dużo :) a moje pytanko to : mógłby ktoś podać wymioaru kartonu 47 cali LG LA691s lub LA660s bo nie wiem czy wejdzie mi do autka
 

TV3D

New member
Bez reklam
Witam
. Co byś polecił z 42 cale pasywne 3d.
Pierwsze moje podejście było do Panasonica TX-L42ET60E ale odpuściłem bo potwornie się grzeje co by sprawiło że napewno po gwarancji wyschną kondensatory albo coś się przegrzeje w elektronice, później był Philips 42PFL6008 ale też odpadł ze względu na ogromne problemy z softem co przeczytałem na tym i innych forach poza tym biedne i bardzo wolne smart tv

Zastanów się może nad Panasem TX-L42DT60E
 

marone12

New member
Panowie mam zamiar kupić 691S. I teraz pytanie czy aby napewno warto? Czy przełączanie kanałów Smart Tv jest płynne? Czy to szpiegowanie użytkowników do poważny problem? Na tyle aby się tym przejmować? Chciałbym oglądać filmy z pena w FHD ale niekoniecznie z legalnego źródła. Mogą być z tym jakieś problemy?
 

yoshi89

New member
Drodzy koledzy. Po dłuższych poszukiwaniach, zdecydowałem się na zmianę telewizora. Wybór padł na LG42LA691S, poczytałem, przewertowałem forum i rzeczywiście ten telewizor powala.
Byłem już w sklepach na testy, podłączyłem dysk zewnętrzny, odpaliłem filmy w jakości 1080p i byłem naprawdę zachwycony.
Nowy pilot remote magic też świetny, obraz 3D rewelacja... Jednak pojawił się tylko jeden problem, który mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiązać przed zakupem tego TV.
W domu na co dzień, tak jak pisałem mam podłączony sygnał z kompa przez hdmi. Po podpięciu w sklepie laptopa przez hdmi i odpaleniu filmy, pokazała się taka kasza i szumienie, że myślałem, że upadne na plecy... Oczywiście Pan w sklepie NIE POZWOLIŁ mi zmienić ustawień sklepowych i pozostałem z tą zagadką.
Czy to jest kwestia ustawień i wyłączenia jakiś funkcji true motion itp? I jakośc obrazu od razu się poprawi? Wiem też, że można zmienić nazwę wejścia na PC i to również pomaga.
Czy ktoś z was może mi powiedzieć jaka jest jakość filmów po podłączeniu peceta przez hdmi?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź!
 

marone12

New member
Telewizor wczoraj kupiłem w Neonecie (691S) za 2599zł. Cena nie jest zła, ale telewizor rewelacyjny. Jakość obrazu na filmie 1080p relewka, 3D wypasione, efekt praktycznie jak w kinie. CO do Hdmi nie powiem bo nie mam kabla i nie podłączałem jeszcze do telewizora, ale myślę że powinno być ok.
 
Do góry