TV LCD MiniLED TCL C855 - recenzja | test | opinie

Telewizor LCD MiniLED-QD TCL C855

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Jaki materiał gorszej jakości ? Kaseta VHS , płyta DVD ?
To pytanie do @czarny2807 :)
A czytałeś i oglądałeś? Tam wszystko jest. Materiał SD, YouTube, wszelkiego rodzaju telewizja typu C+, Polsat itp. W TCL też w filmach z czarnymi pasami występuje rozjaśnienie tych pasów przy jasnym obrazie a w Sony nie. Blooming chyba to się nazywa.
 
Ostatnia edycja:

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Kalibracja tego nie załatwia ?
Można wybrać moc podświetlenia ?
Chcesz smołę , sięgnij po OLED.
Kolego, przeczytaj i obejrzyj i nie będziesz zadawał pytań. Swoją drogą ciekawe jakie są ceny w Hiszpanii skoro kilka razy pada, że Bravia 7 jest tam dwa razy droższa od C855 bo u nas raczej ceny podobne. A w podsumowaniu pada, że warto zapłacić więcej za 7.
 

crazyperson1

New member
Telewizor trafił do mnie wczoraj. 75C855. Pierwsze wrażenie - bardzo dobra, choć żałuję, że nie wziąłem 85 cali jednak. Z drugiej strony do TV mam 3 metry i na 85 calach ppi byłoby jeszcze gorsze.

Z minusów:
  • Działanie systemu Google TV. Tu jednak telewizorowi trochę brakuje mocy mam wrażenie. Odrobinę pomaga włączenie funkcji programisty i zrobienie kilku zmian.
  • Piłka nożna (choć to zapewne wina tego, że oglądam przez platformę streamingową). Nie do końca wygląda to dobrze. Odpaliłem też video z kopaczami w 4k na YouTube i tu też szału nie było. Dla porównania mecz siatkówki przez tą samą platformę - bajka. Szczęście, że jakimś fanem piłki nożnej nie jestem.
Generalnie nie jestem jakimś znawcą. Wahałem się, czy nie wziąć LG OLED77C31LA, niemniej sporo oglądam telewizji informacyjnych i była obawa o wypalanie się matrycy u mnie. BTW, na tym TCL czerń jest naprawdę spoko. Oglądałem LG na żywo i dużej różnicy w moim odczuciu nie ma. Jedyne czego żałuję to, że nie przyjrzałem się Sony Bravia 7 jako alternatywie. Zanim skapnąłem się, że taki telewizor istnieje, TCL był już w drodze.

Telewizora jeszcze nie kalibrowałem.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Telewizor trafił do mnie wczoraj. 75C855. Pierwsze wrażenie - bardzo dobra, choć żałuję, że nie wziąłem 85 cali jednak. Z drugiej strony do TV mam 3 metry i na 85 calach ppi byłoby jeszcze gorsze.

Z minusów:
  • Działanie systemu Google TV. Tu jednak telewizorowi trochę brakuje mocy mam wrażenie. Odrobinę pomaga włączenie funkcji programisty i zrobienie kilku zmian.
  • Piłka nożna (choć to zapewne wina tego, że oglądam przez platformę streamingową). Nie do końca wygląda to dobrze. Odpaliłem też video z kopaczami w 4k na YouTube i tu też szału nie było. Dla porównania mecz siatkówki przez tą samą platformę - bajka. Szczęście, że jakimś fanem piłki nożnej nie jestem.
Generalnie nie jestem jakimś znawcą. Wahałem się, czy nie wziąć LG OLED77C31LA, niemniej sporo oglądam telewizji informacyjnych i była obawa o wypalanie się matrycy u mnie. BTW, na tym TCL czerń jest naprawdę spoko. Oglądałem LG na żywo i dużej różnicy w moim odczuciu nie ma. Jedyne czego żałuję to, że nie przyjrzałem się Sony Bravia 7 jako alternatywie. Zanim skapnąłem się, że taki telewizor istnieje, TCL był już w drodze.

Telewizora jeszcze nie kalibrowałem.
A jak wygląda obraz z telewizji? Naziemnej lub satelitarnej? Tego się najbardziej obawiam zwłaszcza przy 85 calach.
 

crazyperson1

New member
A jak wygląda obraz z telewizji? Naziemnej lub satelitarnej? Tego się najbardziej obawiam zwłaszcza przy 85 calach.
Nie odpowiem niestety, bo nie korzystam. Na tym telewizorze nawet nie podpinam anteny. Mam apkę Canal+ z telewizją. Generalnie taki Polsat wygląda tam rewelacyjnie (na przykładzie meczu siatkówki). Co do innych platform streamingowych: to zależy od treści. Testowałem Netflix, Max, Canal+, Prime, TVP, Youtube. Nowe filmy wyglądają rewelacyjnie, stare, sztuczne podbite do wysokiej rozdzielczości - bardzo dobrze, ale bez szału. Piłka kopana przez Canal+ średnio, jakieś powtórki meczy na YT w niby 4K - lepiej, ale też bez szału.

Co do 85 cali - kwestia odległości. Ja mam 75 z 3m i serio wielkość mogłaby być większa. Niemniej ppi chyba by mnie bolało (już teraz wolałbym chyba siedzieć z metr dalej).
Na dniach będę chciał wrzucić z pliku jakieś treści 4K, HDR, 120 Hz i zobaczyć. Narazie na pewno czerń robi na mnie mega wrażenie. Jakby mi ktoś powiedział, że to OLED to bym uwierzył od razu (choć specem nie jestem i zestawiam to z tym w/w LG).

Widziałem w jakimś francuskim teście, że w przeciwieństwie do poprzednika, ten model nie ma problemu z szarą obwolutą przy czarnym ekranie. I mogę to potwierdzić. Czerń jest jednolicie czarna.
 
Ostatnia edycja:
Do góry