TV LCD MiniLED TCL C855 - recenzja | test | opinie

Telewizor LCD MiniLED-QD TCL C855

M.

hdtv.com.pl
Może konkrety,
Jak wygląda wg. Twojej oceny wyświetlanie napisów na czarnych pasach, czyli mówimy tu o formacie 21:9. Pomijając zapewne jakiś efekt halo (przy napisach), wszak to nie oled, ale czy ten czarny bar, w żaden sposób nie jest dodatkowo rozświetlamy? Nie ma tu żadnych problemów z wygaszaniem?
Jeśli zostawiamy z boku same napisy i ich poświatę, to w 21:9 było tak… średniawo. Obraz właściwy niby nie mocno, ale zauważalnie ’promieniował’ na pasy. Po jakimś czasie oko trochę się do tego przyzwyczaiło i nie kuło to tak mocno jak na początku. Co ciekawe, nieco lepiej sprawa wyglądała przy formacie 2:1. Jakby krawędzie obrazu nieco lepiej wpasowywały się w układ stref.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
@armanig z tą matrycą jak lustro bardziej chodziło mi o to, że w jasnych pomieszczeniach ciężko się ogląda bo widać odbicia świata zewnętrznego. Ciekawe też jak będzie działał system. Niby nowy działa w miarę sprawnie choć potrafi złapać przycinkę. Ale co będzie jak zostanie tv bardziej zapchany? Jest też kilka śmiesznych błędów w tłumaczeniu: Dolby VIsion - Dolby Wizja, Multi View - Wielowizja. Trzeba poczekać jak wskoczą do sklepów i samemu ocenić. Ogólnie tv jest dobrze oceniany ale to co mi się podoba na zagranicznych testach i recenzjach to to, że tam jasno mówią, że to średnia półka.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Średnia półka za średnie $ .
Nie rozumiem czego oczekujesz w tej cenie ?
Bentley-a ?
Zawsze możesz dołożyć 3-5k i posiadać Merca
To tylko j... telewizor , wyświetlacz . Nie respirator
Hisense U8 , Tcl 855 , 955 , Sony 7 wszystko jest dla Ciebie zle
Kup na co Ciebie stać i korzystaj z tego .
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Średnia półka za średnie $ .
Nie rozumiem czego oczekujesz w tej cenie ?
Bentley-a ?
Zawsze możesz dołożyć 3-5k i posiadać Merca
To tylko j... telewizor , wyświetlacz . Nie respirator
Hisense U8 , Tcl 855 , 955 , Sony 7 wszystko jest dla Ciebie zle
Kup na co Ciebie stać i korzystaj z tego .
Stać to raczej na każdy jak większość w dzisiejszych czasach. Kupię jak wybiorę. Nic mnie nie kosztuje miła konwersacja. W co do ceny C855 jest zawyżona według opinii.
 

Jam Nius

piszę
Nigdzie niczego takiego nie napisałem. Z jednego prostego powodu. Nie interesują mnie powody dla których zrobiłeś tą recenzję. To jest Twoja sprawa. Nie wnikam.
Natomiast co do recenzji C855.
Zakładam ,że @M jest członkiem ekipy forum .Z forum i dla forum pracuje. Jakkolwiek by tego nie nazwać ,jeśli tu zamieszcza efekt swojej pracy ,to raczej nie dlatego ,że takie miał widzimisię.
Raczej dlatego .że było "zapotrzebowanie" na taki test. Czy to ze strony szefa forum ,bo sprzedaje telewizory. A "dobrze" zrobiony test mógłby w sprzedaży pomóc .Czy to ze strony userów szukających informacji o produkcie.
Any way , i tak wszystko kręci się wokół sprzedaży.
Bo jakoś nie chce mi się wierzyć , że M jest na tym forum zupełnie przypadkową ,cierpiącą na totalną nudę osobą ,która tak sobie .dla idei poświęca się ,testuje i wrzuca wyniki na forum.
A może się pomyliłem i szefostwo forum ma swojego "bezdomnego" , który tak bezinteresownie uracza Was, a przez to i nas ,swoimi testami?
I żeby nie było...nie mam nic do M . (y)
To co sugerujesz każdy oceni sobie z osobna. Idąc tokiem Twojego rozumowania, chętnie dowiem się jakie na czyje zlecenie piszesz i jakie marki sprzedajesz bo podejrzałem to mocno się udzielasz na forum. A na pewno nie robisz tego z nudów i takie np sarkastyczne sugestie do tego co ktoś pisze i podtekstowe wypowiedzi dobrze wpłynęły by na sprzedaż jakiej marki?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
To co sugerujesz każdy oceni sobie z osobna.
Ja nic nie sugeruję.Ale tak.Masz rację.Każdy oceni to sam.
Idąc tokiem Twojego rozumowania,
Nie polecam tego robić.Tok mojego rozumowania bywa czasem mocno pokrętny.
chętnie dowiem się jakie na czyje zlecenie piszesz
Na niczyje.To moja autorska "twórczość artystyczna".
jakie marki sprzedajesz
Żadne.
A na pewno nie robisz tego z nudów
I tu mógłbyś się mocno zdziwić. Bo czasami bardzo mocno mi się nudzi.
i takie np sarkastyczne sugestie do tego co ktoś pisze
"sarkazm «złośliwa ironia, drwina lub szyderstwo»"
Gdzie w swoich wypowiedziach użyłem sarkazmu?

I na koniec,gdybyś był uprzejmy, małe pytanie.
Czy @M , czyli autor tego testu jest członkiem ekipy tego forum.Lub dla forum pracuje ?
 

Jam Nius

piszę
Ja nic nie sugeruję.Ale tak.Masz rację.Każdy oceni to sam.

Nie polecam tego robić.Tok mojego rozumowania bywa czasem mocno pokrętny.

Na niczyje.To moja autorska "twórczość artystyczna".

Żadne.

I tu mógłbyś się mocno zdziwić. Bo czasami bardzo mocno mi się nudzi.

"sarkazm «złośliwa ironia, drwina lub szyderstwo»"
Gdzie w swoich wypowiedziach użyłem sarkazmu?

I na koniec,gdybyś był uprzejmy, małe pytanie.
Czy @M , czyli autor tego testu jest członkiem ekipy tego forum.Lub dla forum pracuje ?
Dobrze, że nie jestem adminem bo jeśli miejscami to nie był sarkazm to świetnie trollujesz pisząc o niecnych celach nie podając ani jednego dowodu i nie traktując nawet w połowie poważnie tego co piszesz, bo przecież Ty pod swoje standardy nie musisz podlegać. Każdy sobie oceni to co napisałeś, dla mnie szkoda czasu na kogoś kto celowo mąci dla swojej przyjemności bo mocno mu się nudzi i oczywiście nie musi odpowiadać na własne sugestie jaki ma w tym cel, i to, że Ty dla pieniędzy możesz się sprzedać nie znaczy, że inni tak robią.
 
Ostatnia edycja:
Do góry