TV LCD LED Samsung 8 c8000 (46" 55" 65") Wszystko o serii 8000 opinie testy

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Muszę przyznac z zalem ale Samsung wyprzedził nawet Sony z technologią i jakoscią o kilka lat swietlnych... :)
 

Hartson

New member
Bez reklam
Muszę przyznac z zalem ale Samsung wyprzedził nawet Sony z technologią i jakoscią o kilka lat swietlnych... :)

Z technologią 100, czy 200 hz też ?
Bo do tej pory była to "pięta achillesowa" Samsungów, które na tym polu "dawały ciała"
w porównianiu z Soniakami i nie tylko.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Hartson

100 Hz działa całkiem fajnie - Inaczej niz w Sonym ale moim zdaniem dobrze

Ciekawe jest ze płynnosc mozna regulowac prawie płynnie czego brak w Sonym

No a 200 Hz juz wychodzi podobny teatrzyk jak w Soniaku

Ps

Choć juz doszukałem się jednej wady w podswietleniu panela ;)

W nocy jak ogładam jakis program z czarnymi pasami u góry i u dołu to w dolnych naroznikach widze jakby rozświetlenie - po lewej i po prawej takie delikatne łuny swiatła, co ciekawe identyczne po lewej i po prawej

Moze to tylko widze wtedy jak leze na łozku i patrze troche jakby od dołu na TV, przy rozswietlaniu jasnoscia obrazu łuny robia sie bardzie widoczne

Moze i w górnych naroznikach by tez były jakbym patrzył na obraz z góry ;)

A jeszcze jedno, ktoś wie dokładnie jak zbudowane jest podswietlenie w tych Samsungach ??

Bo chyba to nie jest typowe podświetlenie LED, tylko gosc na infolini Samsunga mówił cos o jakims systemie luster... ktoś zna szczególy ?

Chyba Sony ma cos takiego w swojej serii 900 zrobic...
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Thx za linki :)

Czyli mamy zmodyfikowne Enge LED, ciekaw jestem czemu nie ma tak jak w Toshibie 46 cali... i jak robiło LG - choć w LG LH 9000 podswietlenie LED pozostawiało wiele do zyczenia....

No ale taniej, taniej, taniej - takie czasy :(

Ale i tak zdecydowanie lepszy efekt czarnego koloru i rownomiernosci podswietlenia niz miało moje Sony NX800

A do tego ładniejsze kolory i ostrzejszy obraz

Choc technologia jakby wcale nie wymusza rownomiernego podswietlenia jak ma wspomniana Toshiba czy LG...
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
chodzi mi o test tylko C8000, bo tego juz posiadasz :)


Edit
46 tez dla mnie zza duzo, wogole szukalem 32-37" ale 3d nie ma w takich malych i jestem skazany na 40", ale chce go na sciane, wiec bedzie wydawal sie mniejszy na tle sciany :)

Do ludzi z HDTV fajnie bylo by zrobic z C8000 vs jakis z prawdziwym lokalnym podswietleniem, bo samsung jakos zmodyfikowal edge led z local dynamic
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Aaaaa

Zrobi sie zrobi :)

Tylko troche wolnego czasu przybędzie - jak narazie to bawie sie w kalibracje by dojsc do perfekcji ;)
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
a masz moze jakis miernik ile on pradu bierze? Ciekawi mnie ile te nowe LEDy biora, bo chyba jest jakas roznica w pradzie pomiedzy LED a CFT (czy jak to standardowe podswietlenie nazywa) a okulary 3d masz?
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Okulary dopiero dokupię

Tylko ze moj Dreambox 8000 chyba nie przekazuje 3D... Ani popcorn C200 chyba tez nie..

Jak to jest ?


Watomierz moze od kolegi pozycze, ale wyczytalem gdzies jakis test ze około 80-100 W przy dobrej kalibracji i normalnym oglądaniu - tylko ze to chyba był model C7000 - przy lokalnym sciemnianiu powinno byc chyba jeszcze mniej
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
fajnie bylo by jak bys zmierzyl i chcialbym tak:
obraz SD
obraz HD
obraz 3D

powinien sobie poradzic, na nbox nadawali canal + HD i normalnie bylo, u mnie 2 obrazy obok siebie i wtedy klikasz na pilocie 3d i telewizor polacza 2 obrazy w jeden, tu TV robi swoje a nie dekoder :)


edit

wlasnie czytam na samsung.pl, ze ma on jakis glosnik Woofer (głośnik niskotonowy), czy on daje chociaz troche basu :D wogole jak glosniki sie sprawuja, bo cienki tv to tylko kino, czy idzie wytrzymac, bo mam le40n87bd to tam jak wlacze tryb SRS (czy jakos tak) to dzwiek jest ok, a jak w c8000


edit 2
testowales moze pvr?? czy normalnie pena podlaczasz i mozesz nagrywac i cofac tak jak np w nboxach?? i czy wtedy nagrane pliki widoczne sa na PC

i bawiles sie moze w DLNA lub odpalanie filmow z pendrive (avi i mkv) glownie mi chodzi


edit 3

umie ktos dobrze ang, bo tu dobry test Samsung c8000 versus b8500 which one wins?
porownuja b8500, ktory ma napewno local dynamic, ale ten normalny


edit 4

Telewizory 3D w Polsce. Test modeli 3D TV i odtwarzaczy Blu-ray 3D - Aktualności HDTV IDG.pl tu fajna fotka pokazujaca roznice podswietlenia :d cos duzo tych editow dzis mam
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,kol.Sk_uter zameczysz tymi pytaniami kol.HDTV_Fan?daj mu sie nacieszyc bardzo dobrym TV.Ja mialem mozliwosc obejrzenia B8500 w USA,bylem 3tyg u kumpla i powiem tak C8000 jest lepszy, w tej chwili Panasonic plazma VT20 jest fajna(dla mnie za ciemna ale to moje subiektywne zdanie,przy 3d spada jasnosc i to sporo ale i tak jest to plazma godna polecenia i tylko TA)Co do Samsunga to kol.HDTV-Fan,kol.Pablos jeszcze sie mocno namecza,zeby ten TV optymalnie ustawic.Te Tv sa po prostu bardzo skomplikowane i ustawienia Tv z przed paru lat czy to plazma czy LCD to byl pikuś w porownaniu z tymi TV,a warto sie pomeczyc bo wycisnac mozna b.duzo juz serie B to pokazaly.Kol. Sk_uter ta fotka z podswietlenia TV,to jest dla dzieci.Firmy maja to opatentowane i przynajmniej czesc jest tajemnicą.Wazne jest to,ze jest tak szybki postep w elektronice,ze tylko brak KASY przyprawia nas o ból glowy.pozdr.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Potestuje i opisze w wolnej chwili :)

Panowie, ktore okulary 3D trzeba zakupic :) ?

SAMSUNG SSG-2200AR

czy wystarczą

SAMSUNG SSG-2100AB
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
wiem, ze jestem meczacy, ale szukam dobrego TV a najbardziej mi sie podoba wlasnie ten model i chce sie wszystkiego dowiedziec niz potem zalowac :)
 
Do góry