TV LCD LED Samsung 8 c8000 (46" 55" 65") Wszystko o serii 8000 opinie testy

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Panowie

A jak to w koncu jest z cloudingiem i ogolnie rownomienością podswietlenia w serii C8000 ???
 

Pabloos

New member
Koledzy jak juz wiecie mam ten tv i powiem ze po kalibracji(dzieki RHJG)z modelu B8000 z poprawkami,czarny w tym tv jest czarny!(ogladajac z kanapy na wprost,katy ma sporo lepsze niz sony W4500 ktory stal u mnie rok)Wczoraj oglodalem Pelham123,gdzie jest sporo ciemnych scen i powiem tak zaje...filmy zawsze ogladam z wlaczonym lekkim oswietleniem(lampa z sciemniaczem obok tv)ale chcac zaspokoic swoja ciekawosc kilka ciemnych scen obejzalem przy zgaszonym swietle i bylo ok nawet bardzo.Jezeli chodzi o jakosc obrazu jest piekny nie tylko w hd.Tv ma tez swoje wady takie jak chmurka w lewym rogu,ale widoczna tylko po wylaczeniu wygaszania ledow,w calkowitej ciemnosci.Jak i widoczne wygaszanie sie ledow i efekt poswiaty w calkowitej ciemnosci gdy z mojego Pionieera wlacza sie wygaszacz ekranu(przypatrywalem sie temu przez kilka dni,do czasu gdy moja kobieta powiedziala ze jestem chory:p)Wczesniej pisalem ze tv ma plaski dzwiek ale po pewnych poprawkach jest wystarczajacy do ogladania telewizji,do filmow jest kino domowe!Jesli chodzi o plynnosc jest lepiej niz w W4500.Ja jestem zadowolony z tego TV,a ogladanie filmow wieczorem to sama przyjemnosc!!!Jesze raz dzieki kolego RHJG!
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Koledzy

Tez by prosił o pomoc w kalibracji :)

Moze podasz tutaj swoje wszystkie ustawienia ?

Martwią mnie też te nierównosci podświetlenia matrycy :(, czyli chmurki po rogach itp, przeciez w podswietleniu LED chyba nie powinno tego byc...

Czyli nie da sie dobrze uzytkowacc ( albo jak jest lepiej ) przy wygaszonych LEDach ?

Kazdy tak ma ??

No i jedno podstawowe pytanie, warto wymienac Sony NX800 na C8000 :) ?

I jeszcze jedno pytanie, pilot jest na podczerwień czy radiowy w tych TV ??
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
jtd, własnie tak, jakos tak mam ze wszystko mi sie szybko nudzi ;)

Zastanawia mnie tez ktory z nich ma lepszy dzwięk, Sony czy Samsung ;)

Pozatym co 3D to 3D ;) - szkoda tylko ze do WiFi do dongla trzeba dopłacac i do okularow tez...

No i samsung ma juz precion LED podwietlenie jak gdzies wyczytalem a nie jak w Sony mamy tylko Edge LED...

Myslalem tez nad Sharpem 810 lub 820...

Ps

Przypominam pytania z poprzedniego mojego posta :)

Pytania co do modelu C8000

Martwią mnie też te nierównosci podświetlenia matrycy :(, czyli chmurki po rogach itp, przeciez w podswietleniu LED chyba nie powinno tego byc... ??

Czy nie da sie dobrze uzytkowac TV ( albo jak jest lepiej ) przy wygaszonych LEDach ?

Kazdy tak ma ??

No i jedno podstawowe pytanie, warto wymienac Sony NX800 na C8000 :) ?

I jeszcze jedno pytanie, pilot jest na podczerwień czy radiowy w tych TV ??
 
Ostatnia edycja:

Pabloos

New member
Chmurka jest tylko z lewej strony i pisalem w jakich okolicznosciach jest widoczna!Przy wygaszonych ledach obraz jet calkowicie czarny jak w wylaczonym tv,w czasie ogladania filmu nie widac wygaszania(smart led mam ustawione na maxa)I ta wlasnie funkcja sprawila ze ciesze sie z ogladania filmow wieczorem.Na angielskim i amerykanskim forum jest sporo jesli chodzi o C7000 i C8000 i wyraznie widac ze warto doplacic do 8.A co do sony to nie wypowiem sie,mialem czekac na 3D sony ale potrzebowalem Tv juz teraz,a ta szyba,szeroka ramka i jak wiekszosc tv czarny kolor,mnie zniechecil.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
a ja mam takie pytanie do czerni, mam w domu LE40N87BD i tam czesto w ciemnych scenach mam takie zjawiska: zamiast czarnego jest, niebieski lub taki czerwony(polaczony z czarnym, taki mocna czerwien) oraz na czarnym widac pixele? czy w c8000 tego nie ma?
 

jtd

New member
Bez reklam
nie mam, poprostu wczoraj w sklepie sie nim dlugo bawilem i obok staly akurat C7000, C750 i VT20 :)
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
C7000 chyba slaby co, bo nad nim sie zastanawialem i w sieci nie zbyt o nim dobrze pisza, ze lepszy juz wtedy jest z zwyklym podswietleniem, a co o tym tym mysliszs?
 

Pabloos

New member
Chlopaki dzis zrobie jakies dodatkowe zdiecia z 2-3filmow przy zgaszonym swietle i postaram sie je wstawic jutro,ale potwierdzam jeszcze raz czarny na tym tv jest na bdb poziomie.Jedyne co jest dziwne to gdy sie zmieni ustawienia w opcji Balans Bieli to Smart Led,czyli wygaszanie przestaje dzialac i nie mozna tego wlaczyc!?Dodam ze mam nowy soft i czekam na kolejny
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Tzn jak sie nie da właczyc ??

Niemozliwe chyba... ??

Napisz prosze jakiego rodzaju jest pilot, radiowy czy podczerwien ?
 

Hartson

New member
Bez reklam
Hartson

Mowisz o modelu C8000 ??

jtd

Potwierdzasz to czy wręcz przeciwnie :) ?

Mówię o C8000, czerń na wprost na DEMO Sama była zaniebieszczona.
Na stojącym obok C650 była czarna (oczywiście jak na lcd).
Być może jest to kwestia jakiś ustawień i regulacji C8000.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
a więc TV dzisiaj przyjechał

Na początek mogę powiedziec ze jakością obrazu zjada Soniaka NX800 na sniadanie :)
 
Do góry