TV LCD LED Samsung 8 c8000 (46" 55" 65") Wszystko o serii 8000 opinie testy

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,pilot jest podswietlany-przyzwyczaisz sie?Tego Tv nie dotyka sie,to nie ruski rubin,ze trzeba bylo z kopa go wlaczac(zartuje)Glosniki do codziennego ogladania Tv wystarcza?,jak nie to zawsze mozna cos podlaczyc.Z tym "orgazmem"to lekka przesada,zalezy co ogladasz?Platformy cyfrowe radza sobie z tym sygnalem(1080i,720p)oczywiscie zalezy od programu.Kilkanascie jest fajnych,kilka nawet w SD.Co do zamiany to ewentualnie moze na takie COS.pozdr.spokojnie potestuj to dobry TV.
Product Face-Offs Televisions - DigitalVersus
 

Sk_uter

New member
Bez reklam

Attachments

  • Zdjęcie0175.jpg
    Zdjęcie0175.jpg
    270,8 KB · Wyś: 80

Sk_uter

New member
Bez reklam
Witam,to jest b.dobra matryca,ciekawy jestem czy miales taka przed wymiana?.pozdr.
Search Results for BN07-00872a

nie wiem jaka mialem przed wymiana bo tylko to pisze, a jakie jeszcze moglem dostac?

Ale wydaje mi sie, ze czerni takiej nie mam, ale testowalem wczoraj w nocy i moze dlatego bo podswietlenie za mocno mam ustawioene musze go dobrze skalibrowac, moze mi ktos powiedziec na jakiej sadzie dziala to urzadzenie do kalibrowania to na S...
 

NickSon

Member
RHJG podświetlenie nie pomoże w przyciskaniu na ślepo :) Mogę się założyć że kazdy sie myli nawet przy prostej nawigacji kursorem, Niby mam palucha na nim a zaraz i tak sie mozna pomylić...
To byłby pikuś gdyby nie inne sprawy np
Kąty widzenia np w Philipsie gdy stałem troche powyzej tv czy z boku jakies 45 stopni to obraz tylko sie rozjaśniał pogarszała się tylko czerń w Samsungu jest inaczej on nieładnie zmienia barwe np twarze robią się trupio różowe. Nie raz coś z doskoku oglądam i jak nie usiąde na wprost to mamy lipe :/

TV się nie dotyka? to może Ty latasz i zawsze szukasz pilota ja przycisków na tv uzywam często. Niewidoczne przyciski nie sa fajne... Może dla "Dizajnerów" są fajne ale myśle że sztuką jest połączenie estetyki z FUNKCJONALNOŚCIĄ.

Może ktoś z was ma jakieś sensowne nastawy parametrów obrazu? Zależy mi na neutralności i spokojnym niekrzykliwym obrazie bo neutralnosc wg Samsunga jest od lat dziwna i zastanawiam się czy coś z tym można zrobić.

PS Przepraszam że naruszyłem sielankę i atomsfere padania na kolana czy efektu tzw opadającej kopary zaraz się biore za dalsze oglądanie może w końcu i mi coś opadnie :D
 
Ostatnia edycja:

Lui$

New member
NickSon, lepiej zeby Ci nic nie odpadlo:D jesli chodzi o TV to w swoim modelu mam tylko zmiane podswietlenia/koloru czarnego przy zmianie kata... moze cos masz naknocone w TV... popros o schematy kalibracyjne kolegi RHJG czy Sk_utera i zobaczysz magie Samsunga:) jesli chodzi o naziemna to ja osobiscie uwazam ze lepiej kup sobie CRT niz meczyc sie na plazmie czy lcd, chcesz wykorzystac Panie ten sprzet to podlacz go pod odpowiednie zrodlo sygnalu - kablowka (720, 1080), platforma cyfrowa, PS3, BD...
 

karadka

New member
jako laik w tych sprawach prosze o Wasza pomoc i opinie - zastanawiam sie miedzy dwoma tv - samsung ue46c7000 i ue46c8000 roznica jest tylko w opcji Podświetlanie strefowe jak podaje strona samsunga, no i cenie oczywiscie, wiec moje pytanie czy to podswietlanie jest wazne, co dziki temu zyskujemy? bo np model z najnowszej seri 9000 tego nie ma? wiec jezeli byloby takie super to pewno w najnowszej serii by bylo?

z gory dziekuje za wszystkie rady
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
nie mialem okazji przetestowac c7000, ale z tego co czytalem, to sobie zaraz go odpuscilem, podobno on ma bardzo duze problemy z podswietleniem, bo ma zwyklego edge led, a c8000 local dynnamic, co do pilota to mi pomaga podswietlenie, ale na TV guzikow malo uzywam, ale tutaj fakt mogli dac je podswietlone np, bo te dotyki to mi sie ogolnie podobaja, ale w nocy ich nie ma widac, co do glosnika wbudowanego to u mnie na plus wlasnie, jak wlacze ten tryb SBS (czy jakos tak) to nawet mini-bass mamy, ja z gosnikow jestem zadowolony, nie dlugo dostane dekoder to dokladnie potestuje tv, bo narazie xbox i ogladanie via DLNA (tutaj troche glupio, ze sa osobne ustawniena [to na plus] ale nie maja juz tak bardzo rozbudowane jak dla HDMI itp) wiec nie moge dokladnie sprawdzic najlepszej konfiguracji
 

Evitare

New member
Witam,
mam zamiar kupić c8000 i w związku z tym mam pytanie odnośnie internetu. Czy aby był dostępny to czy trzeba coś dokupić? Czy ktoś ma może kamerkę do skype? Jeżeli tak to jak wrażenia? Dzięki za wszelkie info.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Witam,
mam zamiar kupić c8000 i w związku z tym mam pytanie odnośnie internetu. Czy aby był dostępny to czy trzeba coś dokupić? Czy ktoś ma może kamerkę do skype? Jeżeli tak to jak wrażenia? Dzięki za wszelkie info.
internet przez kabel eth dziala odrazu, jesli chcesz wi-fi to musisz kupic adpater, co do kamery to nie kupowalem
 

karadka

New member
ok, dziekuje za opinie, roznica w cenie miedzy jednym a drugim jest 260 euro, natomiast przy takiej kwocie to nie jest duza roznica wiec lepiej kupic lepszy, dodatkowo w cenie mam 3D blu ray i 2 pary okularow natomiast nie bylam wlasnie pewna czy ta roznica jest widoczna, ogladalismy wczoraj oba, natomiast nie byly obok siebie wiec trudno porownac bylo, ale widzialam film 3D na tym c8000 i zrobil na mnie duze wrazenie, mimo ze nie bylam zwolennikiem 3D po zobaczeniu jednego z telewizorow 3D sony - strasznie kiepskie bylo to 3D.
 

saper_1981

New member
Forumowicze z platforma N i C8000, czy na kanalach HD macie obraz jak ŻYLETA z odlegosci 0,5m

Dajcie znać !!! Bo ja nie mam i nie wiem czy to dlatego ze mam za silny sygnal czy ustawienia

obrazu sa zbyt za mocno wyżyłowane :smile:

Dzieki za zrozumienie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Forumowicze z platforma N i C8000, czy na kanalach HD macie obraz jak ŻYLETA z odlegosci 0,5m

Dajcie znać !!! Bo ja nie mam i nie wiem czy to dlatego ze mam za silny sygnal czy ustawienia

obrazu sa zbyt za mocno wyżyłowane :smile:

Dzieki za zrozumienie.

Witam a jest ktos kto oglada tv z 0.5m? a jesli sie nie oglada bo ja takich nie znam osob to po co komu obraz zyleta z takiej odleglosci o jakiej piszesz....
Lolek
 

saper_1981

New member
Witam a jest ktos kto oglada tv z 0.5m? a jesli sie nie oglada bo ja takich nie znam osob to po co komu obraz zyleta z takiej odleglosci o jakiej piszesz....
Lolek

Tu nie chodzi o ogladanie z pol metra, tylko kumple sie chwala ze z takiej odleglosci nie maja zadnych zaklocen na kanale HD. I maja o wiele gorsze ustawienia anteny niz ja, wiec nie wiem co tu nie gra. ???
 

makis

New member
Tu nie chodzi o ogladanie z pol metra, tylko kumple sie chwala ze z takiej odleglosci nie maja zadnych zaklocen na kanale HD. I maja o wiele gorsze ustawienia anteny niz ja, wiec nie wiem co tu nie gra. ???

Przy odbiorze sygnału cyfrowego zestaw musi spelniac co najmniej minimalne wymogi odbieranego sygnały,i ma się obraz,albo nie.Siła i jakość odbieranego sygnału jak wspomniałem musi spelniać minimalne wymagania i nie ma wpływu na jakość obrazu albo jest dobry albo wcale.Natomiast siła i jakość sygnału ma znaczenie gdy chodzi o zakłócenia takie jak deszcz,zachmurzenie ,jeżeli dysponujesz większą anteną satelitarną to masz mniejszą szansę na utratę sygnału czyli obrazu.
 
Ostatnia edycja:

saper_1981

New member
Przy odbiorze sygnału cyfrowego zestaw musi spelniac co najmniej minimalne wymogi odbieranego sygnały,i ma się obraz,albo nie.Siła i jakość odbieranego sygnału jak wspomniałem musi spelniać minimalne wymagania i nie ma wpływu na jakość obrazu albo jest dobry albo wcale.Natomiast siła i jakość sygnału ma znaczenie gdy chodzi o zakłócenia takie jak deszcz,zachmurzenie ,jeżeli dysponujesz większą anteną satelitarną to masz mniejszą szansę na utratę sygnału czyli obrazu.


To co tu moze byc przyczyna szumów na kanalach HD ???
 

makis

New member
To co tu moze byc przyczyna szumów na kanalach HD ???

Przyczyn moze być wiele, jakość połączenia tz.kable,ale najprawdopodobniej ustawienia obrazu,poczytaj na różnych "forach" a najlepiej zrobić chociażby podstawową kalibrację.Jeżeli szkoda ci pieniędzy,to próbuj regulować ustawienia obrazu aż będziesz zadowolony, uniwersalnych ustawień nie ma, każdy TV oglądany jest w różnych warunkach oświetlena,i żaden nie świeci tak samo na identycznych parametrach ustawień, przykład - w moim jasność najlepsza to np.40 a na twoim ten sam efekt możesz uzyskać nastawiając jasność np. na 36, i tak dalej.
 

saper_1981

New member
Przyczyn moze być wiele, jakość połączenia tz.kable,ale najprawdopodobniej ustawienia obrazu,poczytaj na różnych "forach" a najlepiej zrobić chociażby podstawową kalibrację.Jeżeli szkoda ci pieniędzy,to próbuj regulować ustawienia obrazu aż będziesz zadowolony, uniwersalnych ustawień nie ma, każdy TV oglądany jest w różnych warunkach oświetlena,i żaden nie świeci tak samo na identycznych parametrach ustawień, przykład - w moim jasność najlepsza to np.40 a na twoim ten sam efekt możesz uzyskać nastawiając jasność np. na 36, i tak dalej.


Dzieki, pokombinuje z ustawieniami obrazu. Sprawdze tez kabel HDMI - moze jest nie za dobrej jakości. pzdr
 
Do góry