TV LCD LED Samsung 8 c8000 (46" 55" 65") Wszystko o serii 8000 opinie testy

Lui$

New member
Witam Brać samsungową:)

od paru dni jestem szczesliwym posiadaczem UE46C8000, i w porownaniu do mojego poprzedniego 46A856 calkiem ladnie swieci i nie stanowi jako dodatkowy kaloryfer w pomieszczeniu:D choc musze przyznac ze poprzednik tez pieknie swiecil. Sprzet mam podlaczony pod UPC z ichniejszym decoderem HD Cisco + PlayStation3.

Co do wejscia w posiadanie sprzetu, calkiem ciekawa "historyja" - moze komus sie przyda - a mianowicie poprzednik A856 odmowil poslugi i byl sie zepsul... na cale szczescie miesiac przed koncem okresu gwarancyjnego:) w serwisie po tygodniu powiedzieli ze czesci nie maja i dostalem zaswiadczenie, ze tv nie da sie naprawic i sklep w ktorym zakupilem ma mi zwrocic nowy badz pieniazki:) sklep (neo24.pl) szukal usilnie ale nie znalaz po czym stwierdzi ze odda wartosc fakturowa (6tys) co wielce mnie zdziwilo ale i ucieszylo:)

jesli chodzi o tv i samo 3D to zestaw ktory zakupilem posiadal okulary w zestawie. Jesli chodzi o 3D to faktycznie 2D->3D na kanalach SD nie robia wrazenia, napisze wiecej mecza wzrok tylko, na kanale HD juz predzej mozna nazwac to namiastka 3D. Natomiast sprawa inaczej sie ma po wlaczeniu przezemnie Avatara na BD, wyglada to juz calkiem imponujaco !!! ale kapcie mi spadly moi drodzy jak podlaczylem pod PS3 i zacagnalem StarDust HD 3D !!!! polecam naprawde z grami i filmami dedykowanymi dla 3D .

Po przydlugawym wstepie teraz moje prosby:) a mianowicie jak dokladnie w modelu C8000 na sofcie 3003 sprawdzic Display Time?? wchodze w menu serwisowe i za grzyba nie moge tego znalezc...

Prosba do kolegow o podeslanie paru profili na priv jesli to jest mozliwe ?!? Z gory dzieki!
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,nie radze wchodzic w tryb serwisowy.!!! soft nie ma tu nic do rzeczy.
Zobacz to moze Ci wystarczy?Nie szukaj dziury w calym.Ciesz sie TV.Z tylu TV sprawdz na tabl.znamionowej.pozdr.

Jak określić miesiąc i rok produkcji TV Samsung?
Sprawdź 8-th (rok) i 9-te miejsce (miesiąc w systemie szesnastkowym) numeru seryjnego.
ósme miejsce
Y -2005
L -2006
P -2007
Q -2008
S -2009
Z -2010
dziewiąte miejsce
1 - styczeń
2 - luty
3 - Маrch
9 - wrzesień
- Październik
B - listopad
C - grudzień
Przykład 1: хххххххLСхххххх - grudzień 2006.
Przykład 2: хххххххP3хххххх - marzec 2007.
Przykład 3: хххххххS4хххххх - kwiecień 2009
Przykład 4: хххххххZ2хххххх - luty 2010
itd.... 5: xxxxxxxZ9xxxxxx - wrzesień 2010
 

Smołek

New member
kupowałem przez net i potwierdzam że okulary są w zestawie
mam już również mocowanie ścienne z neo24 i potwierdzam również że jest oryginalne.

ktoś może ma pomysł jak zaadaptować niewykorzystany czwórnóg w celach świątecznych (by robił za stojak do choinki)? :D
 

Andrew150

New member
Czy może ktoś przybliżyć na czym polega w tym modelu funkcja Audio Return Channel?
Czy po podłączeniu do tego modelu np. PS3 po HDMI telewizor poda zwrotnie dźwięk (np. DTS-HD, czy DolbyTrueHD) do amplitunera po innym kablu HDMI, którym podłączony jest amplituner?
 

Pablitto

New member
zapytanie o hdmi w samsung 40c8000

cześć,jestem nowy na forum i jestem zainteresowany kupnem samsunga 40c8000 mam amplituner onkyo 607 ktory ma hdmi 1.3 wiem ze tv ma 1.4 pod amplituner mam podpietą konsole ps3. Moje pytanie jezeli nie zamierzam ogladac materiałów 3D na tm tv jak narazie to czy wszystko bedziedzialc okej bez rzadnych strat na tym tv w 2d jezeli wszystko polacze przewodami 1.3 czyli : ps3-->onkyo 607-->tv


Za pomoc z góry dziekuje.
 

boncio1

New member
Czy może ktoś przybliżyć na czym polega w tym modelu funkcja Audio Return Channel?
Czy po podłączeniu do tego modelu np. PS3 po HDMI telewizor poda zwrotnie dźwięk (np. DTS-HD, czy DolbyTrueHD) do amplitunera po innym kablu HDMI, którym podłączony jest amplituner?

HDMI ARC służy do transmisji wstecznej dźwięku z TV do Ampli, zamiast optycznego, ale tylko z urządzeniami, które obsługują ARC (tak stoi w instrukcji). Ktoś zna jakieś? Jeśli tylko posiadasz ampli z funkcją ARC, to powinno działać. Teoretycznie TV powinien przesłać to, co otrzymuje, bez konwersji.

Podobne pytanie zadałem odnośnie jak uzyskać więcej niż 5.1 z TV po optyku. Mój TV nie bardzo chce widzieć DD+ (brak dźwięku na ampli podczas oglądania takiego filmu z USB, czy DLNA), chociaż w/g instrukcji dekoduje DD+, czyli 7.1.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
no dzis serwis moj tv wzial i dal mi zastepczy (ale gosciu zapomnial dac kabla zasilajacego wiec i tak nie ogladam :d) a jak dobrze to jutro juz spowrotem moj dostane :d
 

Lui$

New member
RHJG dzieki za tabele!!!! tak tez zrobie, jesli chodzi o grzebanie w menu serwisowym, niesiony doswiadczeniem staralem sie nic nie klikac oprocz zagladania do sub menu... i uzywania przycisku EXIT :D jednkaze jedno co mnie korcilo i uleglem to odrazu w glownym menu opcja EDID czy jakos tak... po czym na stronie glownej menu serwisowego po prawej stronie jest tabela podsumowujaca z mnostwem informacji i na niej widnial napis EDID SUCCEED zauwazylem ze spowodowalo to powrot do ustawien domyslnych w obrazie i dzieku...

PS> na sofcie z jakim przyszedl tv mialem mozliwosc ustawien zwiazanych z glosnikiem wysokotonowym a teraz po upgradzie do 3003 nie moge tej opcji znalezc czy tez tak macie?

PS2> Sk_uter dzieki za wiadomosc ! i oczekuje zwrotnej:)
 

Lui$

New member
mieisac temu zepsul sie byl poprzednik mojego 46c8000 mialem pusta karte gwarancyjna, koles przy mnie wypisal date i model oraz nr seryjny i kazal mi sie podpisac
 

seba_27

New member
ma pytanie
jak to jest z nagrywaniem programów w tym tv
czy na twardy dysk zewnętrzny da się nagrywać programy???
mi wyskakuje komunikat- " niedostępny" a w instrukcji pisza coś o " urzadzeniu nagrywajacym" ktoś wie jak to właściwie jest.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
ma pytanie
jak to jest z nagrywaniem programów w tym tv
czy na twardy dysk zewnętrzny da się nagrywać programy???
mi wyskakuje komunikat- " niedostępny" a w instrukcji pisza coś o " urzadzeniu nagrywajacym" ktoś wie jak to właściwie jest.
idzie nagrywac z DVB-T/C z analogowej tez, ale nie daje 100% i musisz skonfigurowac dysk zewnetrzyny i podlaczyc go pod USB HDD
 

seba_27

New member
cze, chodzi mi o nagranie z hdmi 4 np. a dysk podłaczony jest do usb hdd , zastanawia mnie tylko fakt ze w instrukcji jest mowa o urządzeniu nagrywajacym samsung -co to jest?))
 
Do góry