TV LCD LED Samsung 8 c8000 (46" 55" 65") Wszystko o serii 8000 opinie testy

Andrew150

New member
Pytanie

Mam jedno pytanie odnośnie UE55C8000.
Przy włączaniu telewizora pilotem (przycisk power) źródło sygnału zawsze ustawia się na "złącze 2", gdzie mam podpięte coś mniej ważnego, a wolałbym żeby zawsze uruchamiał się na źródło HDMI1 gdzie mam podpięty dekoder kablówki i to najczęściej oglądam.
Czy można to gdzieś ustawić, bo jakoś nie mogę znaleźć, może gdzieś w menu serwisowym?
Proszę o poradę i z góry dziękuję za pomoc.
 

Andrew150

New member
jesli urzadzenie obsluguje HDMI CEC, to dodaj je w TV to wtedy bedzie dzialalo jak chcesz

Nie bardzo rozumiem co znaczy "dodaj je w TV". Czy w opcjach żródeł telewizora można wybierać czu podpięte urządzenie obsługuje HDMI CEC? Jeżeli tak to gdzie - bardzo proszę trochę bardziej łopatologicznie.
Optymalnie byłoby gdyby telewizora nie trzeba było w ogóle uruchamiać jego pilotem, tylko żeby włączyć dekoder i telewizor sam się uruchomił.
Dekoder to Kaon PVR z Astera.
Pozdro
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem co znaczy "dodaj je w TV". Czy w opcjach żródeł telewizora można wybierać czu podpięte urządzenie obsługuje HDMI CEC? Jeżeli tak to gdzie - bardzo proszę trochę bardziej łopatologicznie.
Optymalnie byłoby gdyby telewizora nie trzeba było w ogóle uruchamiać jego pilotem, tylko żeby włączyć dekoder i telewizor sam się uruchomił.
Dekoder to Kaon PVR z Astera.
Pozdro
No wlasnie na tej sasadzie dziala HDMI-CEC, ze wlaczasz dekoder i zaraz wlacza sie TV na wybranym HDMI, nacisknij na TV klawisz TOOLS->HDMI CEC(lub ant...) i tam dodaj urzadzenie, ale dekoder musi obslugiwac HDMI CEC
 

Andrew150

New member
Z tego co wyczytałem w innym dziale na tym forum ten dekoder nie obsługuje HDMI CEC.
Aktualne pozostaje więc moje pytanie:
Czy można w ustawieniach telewizora spowodować żeby włączał się on zawsze na konkretnym źródle sygnału (w moim przypadku HDMI1)?
Wydaje mi się, że to powinno być do zrobienia (może menu serwisowe?), inne TV włączają się chociaż na źródle, które było używane przed wyłączeniem TV, a w tym przypadku ZONK.
Dzięki za porady.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Z tego co wyczytałem w innym dziale na tym forum ten dekoder nie obsługuje HDMI CEC.
Aktualne pozostaje więc moje pytanie:
Czy można w ustawieniach telewizora spowodować żeby włączał się on zawsze na konkretnym źródle sygnału (w moim przypadku HDMI1)?
Wydaje mi się, że to powinno być do zrobienia (może menu serwisowe?), inne TV włączają się chociaż na źródle, które było używane przed wyłączeniem TV, a w tym przypadku ZONK.
Dzięki za porady.

Ewetualnie inny kabel tzw. inteligentny kabel HDMI moze rozwiazac Twoj problem
Inteligentny kabel 1,8m iHDMI - Hollex.pl - największy polski sklep internetowy ze sprzętem TV-SAT oraz DVB-T
 

Andrew150

New member
Sk_uter - dziękuję bardzo za Twoje zaangażowanie - ale czy mam rozumieć, że ten TV nie ma możliwości żeby to jakoś zmienić w ustawieniach? Wydaje mi się to aż nieprawdopodobne żeby konstruktorzy tak zaawansowanego sprzętu nie przewidzieli tak prostego problemu...
Chcę tylko nacisnąć "power" i mieć aktywne źródło sygnału HDMI1...
 

slimak

New member
Bez reklam
Niestety bałwanów na tym forum nie brakuje...
Co wniosłeś do tematu swoim bezsensownym wpisem slimaku?

Tak jak ci wcześniej napisali wyłącz na pozostałych źródłach CEC. Po nacisnąć "power" TV włączy się na ostatnim źródle np. HDMI1. Przed napisaniem poprzedniego posta sprawdzałem i u mnie tak działa C650 na fw T-VALDEUC 3003.0.
 

Andrew150

New member
Tak jak ci wcześniej napisali wyłącz na pozostałych źródłach CEC. Po nacisnąć "power" TV włączy się na ostatnim źródle np. HDMI1. Przed napisaniem poprzedniego posta sprawdzałem i u mnie tak działa C650 na fw T-VALDEUC 3003.0.

OK - spróbuję z tym pokombinować, ale czy ktoś może jednoznacznie odpowiedzieć, że w serii UE...C8000 nie ma możliwości ustawienia źródła sygnału przy włączaniu "na stałe"?
Cały czas meritum mojego pytania jest obchodzone dookoła.

P.S. Inna sprawa, że nikt mi wcześniej nie pisał, że mam wyłączyć CEC na innych źródłach.
 
Ostatnia edycja:

Andrew150

New member
Sprawdziłem dokładnie - wszystkiemu winna jest nagrywarka DVD Panasonic DMR-EH65 podpięta pod "złącze 2" (wyjście z nagrywarki Euro).
Jeżeli wypnę ją ze "złącza 2" telewizor działa tak jak piszecie - po włączeniu go pojawia się ostatnie oglądane źródło. Jeśli zaś nagrywarka jest wpięta i wyłączona to zawsze po włączeniu TV wchodzi on na źródło "złącze 2".
Co ciekawe to, że jeśli nagrywarka jest włączona to wszystko działa dobrze, ale jak ją wyłączam przy innym źródle na ekranie to TV przełącza się na źródło "złącze 2", które przecież zostało przed chwilą wyłączone.
Wygląda na to, że przy wyłączonej nagrywarce coś wzbudza włączenie źródła w TV.
Ma ktoś na to jakieś wyjaśnienie?
 

slimak

New member
Bez reklam
Poszukaj w menu nagrywarki Qlink oraz związane z tym funkcje i wyłącz. Jak to nie pomoże, rozbierz wtyczkę eurozłącza i odlutuj/przetnij cążkami połączenie [8]

SCART ? Wikipedia, wolna encyklopedia


P.S. DMR-EH65 ma HDMI i uproszczone CEC (HDAVI). Połącz nagrywarkę kablem HDMI będziesz miał lepszą jakość obrazu i pozbędziesz się problemu z eurozłączem, ale stracisz możliwość nagrywania sygnału z telewizora.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Pomijając jeszcze fakt, że pilot od C8000 nie ma czerwonego guzika w lewym górnym rogu, ale pilotów nie widać w marketach elektro ;)


1) Skoro zaczynasz zdanie od „Pomijając” to nie pomijanie moich „błędów” jest bezsensu.

2) W marketach jak się nie wygląda jak dres to sprzedawcy udostępniają piloty. W MM/Saturnie jak się nie wygląda jak złodziej też można z torebek pod TV wyjąć pilota i przetestować inne ustawienia niż Dynamiczne.

3) Samsung B8050 (LED-TV) test/anmeldelse - FlatpanelsDK
samsungb8000_small5.JPG

Pomyliło mi się z B8000 to straszne nie wiem jak z tym będę mógł żyć. :D

4) Jeżeli Andrew150 narzekał w kółko, że mu nie działa nie podając szczegółów, mogłem mu jedynie odpisać, że u mnie działa.
 
Ostatnia edycja:

Andrew150

New member
Andrew150 nie narzekał "w kółko" tylko prosił o jednoznaczną odpowiedź czy można w tym modelu (UE55C8000) wymusić włączanie go na konkretnie wcześniej zdefiniowanym źródle sygnału.
Szczerze mówiąc nikt do tej pory na to nie odpowiedział obchodząc temat dookoła.

Mimo wszystko dziękuję za porady - w ustawieniach nagrywarki nic się nie dało zmienić żeby było dobrze więc pozostaje mi zainwestować w następny kabelek HDMI i podłączyć nagrywarkę przez niego.
Tylko czy wtedy nie będzie też tego problemu???
 

makis

New member
Może ktoś przećwiczył sytuację w C8000 ,co sie dzieje gdy podczas wgrywania nowego softu nagle zabraknie zasilania ,czy TV blokuje się i potrzebna jest pomoc servisu, czy wstaje i może wykonać ponowny update.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry