TV HD w polskiej TK Multimedia

krzylosiak

New member
Hm....chyba dzwonil nie bede zwazajac na zawartosc ociemnialego kanalu.Juz tak kiedys z TVN bylo-minelo pare ...restartow:D i wszystko wrocilo do normy.A teraz z innej beczki-od jakiegos czasu(moze pare tygodni)nie zauwazylem zadnych przyciec,HD i SD smiga az milo.....,ale zeby nie bylo tak slodko wydaje mi sie ,ze od wymiany softu obraz jest jakby troche inny-delikatnie zamglony?Albo ja mam jakies zwidy.Wdzieczny bym byl za wasze spostrzezenia :)
 

masloww

New member
Bez reklam
to że dtv śmiga bez przycięć to efekt nowego softu, zamglenie obrazu też;
MM ma infrastrukturę starą i małą przepustowość łączy, żeby obraz nie haczył programy muszą być bardziej skompresowane - dlatego te zamglenie; tak będzie dopóki nie zostaną wymienione łącza; niestety w MM nie widać inwestycji w infrastrukture tylko w PR i reklamę;
niestety wiekszość kablówek w Polsce ma z tym problem, i wszystkie czekają na nowe technologie pozwalające zwiekszyć przepustowość w istniejących kabelkach; nie wiadomo czy się doczekają, bo na świecie trend jest taki że wymieniają miedziaki na światłowody

P.S.
UPC wykorzystuje technologię która przesyła kablem miedzianym internet 20 Mb/s, a jeszcze w tym roku chcą zaoferowć prędkość 24 Mb/s. Takie przepustowości pozwalają na przesyłanie sygnału HDTV bez dodatkowej kompresji w dodatku z możliwością usługi Multiroom. Na wątku kolegów z UPC nie widać żadnych skarg odnośnie jakości obrazu.
Więc jednak można Multimedio.

P.S.-2
Czy wie ktoś jak wejść do menu serwisowego STB aby sprawdzić z jakim bitrate nadawane są programy?
 
Ostatnia edycja:
N

neox

Guest
masloww napisał:
to że dtv śmiga bez przycięć to efekt nowego softu, zamglenie obrazu też;
MM ma infrastrukturę starą i małą przepustowość łączy, żeby obraz nie haczył programy muszą być bardziej skompresowane - dlatego te zamglenie; tak będzie dopóki nie zostaną wymienione łącza; niestety w MM nie widać inwestycji w infrastrukture tylko w PR i reklamę;
niestety wiekszość kablówek w Polsce ma z tym problem, i wszystkie czekają na nowe technologie pozwalające zwiekszyć przepustowość w istniejących kabelkach; nie wiadomo czy się doczekają, bo na świecie trend jest taki że wymieniają miedziaki na światłowody
P.S.
UPC wykorzystuje technologię która przesyła kablem miedzianym internet 20 Mb/s, a jeszcze w tym roku chcą zaoferowć prędkość 24 Mb/s. Takie przepustowości pozwalają na przesyłanie sygnału HDTV bez dodatkowej kompresji w dodatku z możliwością usługi Multiroom. Na wątku kolegów z UPC nie widać żadnych skarg odnośnie jakości obrazu.
Więc jednak można Multimedio.

P.S.-2
Czy wie ktoś jak wejść do menu serwisowego STB aby sprawdzić z jakim bitrate nadawane są programy?

W tym roku ruszaja testy DOCSIS 3.0 dzieki czemu ma byc szybciej.
W menu serwisowym, ktore kiedys mialem okazje zobaczyc nie widzialem informacji z jakim bitrate ida kanaly.
 

masloww

New member
Bez reklam
Faktycznie, DOCSIS 3.0 może przywrócić "miedziakom" drugą młodość;
szybkość DOCSIS 3.0 - 200 Mb/s, to nie w kij dmuchał;
tylko że jak na razie jest to nowość, wyczytałem że na chwilę obecną tylko amerykańska kablówka Comcast wprowadziła do swojej sieci tą technologię a UPC Austria dopiero planuje ją wprowadzić;
a kiedy ta technologia trafi pod nasze strzechy?; zapewne będzie ona wymagała wymiany kart i modemów (nasze Motorolle SB5101E obsługują tylko DOCSIS 2.0), a to z pewnością nie będzie prędko; obym się mylił
 

Thomy

New member
Ale to jest wątek o DTV
A DOCSIS 3.0 wprowadzi zmianę transferu dla internetu bo modemy będą mogą korzystać z trzech downstremów jednocześnie.
 

astron21

New member
Problem HDCP Samsung LE37M87BD proszę pomóżcie!

Witam, podłączyli mi tę "wspaniałą" tv cyfrową w MM, jednak po podłączeniu kabla HDMI AV-Profile tuner wyświetla napis o tym że TV nie obsługuje HDCP, a wiem, że on obsługuje,
Macie jakiś pomysł? dziękuje za pomoc.
 

bourbon

New member
Bez reklam
U mnie na ten problem pomaga reset dekodera, znaczy wyłączenie z prądu na parę sekund. Dość stresujący problem przy kablu za ponad stówę...

Ps
Zauważył ktoś, że na analogu od paru dni odkodowany jest C+Film ?
 

astron21

New member
Już ok, dziękuje za pomoc:)

Heh, wystarczyło wyłączyc SCART z TV i dekodera, pogrzebac w ustawieniach w dekoderze i jest super :) FullHD NGC


astron21 napisał:
Witam, podłączyli mi tę "wspaniałą" tv cyfrową w MM, jednak po podłączeniu kabla HDMI AV-Profile tuner wyświetla napis o tym że TV nie obsługuje HDCP, a wiem, że on obsługuje,
Macie jakiś pomysł? dziękuje za pomoc.
:)
 

albercikk

New member
rzepikwp napisał:
Witam
Jestem nowym abonentem MM w Warszawie , właśnie skorzystałem z możliwości i uciekłem z Asterki..............[ciach]
Aha i propo jakości obrazu w porównaniu do Asterki to programy z dekodera MM to normalnie HD w porównaniu do Asterki.
Pozdrawiam
Także uciekłem z Aster i mam od wczoraj internet i kablówkę z multimedia Polska, na szczęście umowy jeszcze nie podpisałem (monter nie miał przy sobie, maja dosłać pocztą).
Internet śmiga super, niestety z jakości Telewizji zadowolony nie jestem.
Napisz jakiej wielkości masz TV, jeśli mały to może nie widzisz tej słabej jakości kablówki MM (szczególnie analog)
Mój TV to Plazma 42 cale i ja widzę spora różnicę w jakości analoga na korzyść Aster....może to wina sygnału i monter to poprawi ?, jak myslicie, czy jednak nie łudzić się bo po prostu jest tak wysoka kompresja obrazu i będzie kiszka? - owszem niektóre kanały cyfrowe z tego dekodera wyglądają lepiej (ale nie do końca coś mi w tym obrazie nie pasuje) - ale niektóre fatalnie, gorzej niż analog z Aster.

P.S.Mam prośbę do osób które przesiadły się z Aster (pakiet Basic bez HD) na MM i posiadają TV około 40 cali i większe - czy zauważyliście pogorszenie jakości ? - sam już nie wiem może mnie się tylko wydaje.


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

rzepikwp

New member
Witam

TV który posiadam to Sony 32 cale model 32D3010 zakupiony w Sony Center, jest to HD Ready, a co do obrazu to nadal podtrzymuję swoje zdanie co do dobrej jakości obrazu w porównaniu do Asterki

Pozdrawiam
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

:D dzis przychodze do domu wlaczam tv i co widze analogowa telewizja nie dzial zaden kanal :D juz byl maly ner kiedy wlaczam tv cyfrowa i ... dziala :eek: dokaldnie teraz jest 8 godzin od kiedy analogowa nie dziala :D czyzby multimedia postawily krok do przodu i wylaczyla tv analogowa ? <ja jestm z gorzowa wlkp i to tu sie stalo > i chyba to nie jest awaria bo popytalem kilka znajmoych osob i tez nie maja analogowej ;] co o tym myslicie ? :)
 

albercikk

New member
rzepikwp dzięki za info, w takim razie może to u mnie jest coś nie tak z sygnałem, u mnie na niektórych analogowych kanałach można zauważyć drobne pasy przechodzące przez obraz oraz gdy widać jakieś napisy np: logo stacji to można zauważyć przesunięcie krawędzi to znaczy tak jak by duch krawędzi obok napisów, wiec może wizyta montera pomoże.

Na cyfrowej w diagnostyce mam:
siła sygnału:37
S/N : 36
Czy te wartości są ok ?
Jakośc sygnału - tutaj nie wiem jak ta kolorową kreskę w diagnostyce się interpretuje ? (może ktoś podpowie)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry