TV HD w polskiej TK Multimedia

N

neox

Guest
Te wartosci moga sie roznic w zaleznosci od lokalizacji.
U mnie jest 47 sila sygnalu i zadnym problemow z obrazem nie mam.

Jesli nie masz w DTV przyciec na kanalach HD oraz odbierasz bez zadnych problemow te kanaly, ktore masz wykupione to jest ok.
Jesli masz jakies zaklocenia w analogu to zglos, podjedzie technik sprawdzi.
 

bourbon

New member
Bez reklam
radio w dtv ?

W dekoderze w polu "lista kanałów użytkownika" jest coś takiego jak "Kanały radiowe" można to jakoś uaktywnić ? Obecnie jest ona zupełnie pusta.
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
format obrazu 16:9 na programach TVN-owskich poległ pod naporem emerytów i rencistów; obecnie u mnie MM nadaje w analogu w formacie 16:9 tylko TVN24;
mogliby dziady chociaż do DTV przenieść te programy i tam w formacie 16:9 nadawać
 
N

neox

Guest
U mnie w analogu w 16:9 jest TVN24, TVN Meteo,TVN CNBC Biznes, TVN Turbo i Style rowniez z tym ze na tych ostatnich Style i Turbo wiekszosc programow jesli puszczaja w 16:9 to w tzw. letter box (pasy na dole i na gorze, OTV ustawiony na auto format obrazu rozciagnie to ale to nie to samo co 16:9 anamorficzny) albo czasami daja material, ktory i tak leci w 4:3 - pasy po bokach. TVN Meteo mapy i zapowiedzi pogody wszystko leci w 16:9, TVN24 i Biznes to samo ze studia wszystko w 16:9 ale czasami puszcza cos w 4:3 i wchodza pasy po bokach.
TVN 24 i Biznes zmienilo tylko paski informacyjne, nadaja je jak do formatu 4:3, bo ludziom ze starymi odbiornikami rozjechal sie tak bardzo ze nie widzieli go :) Podobno to tymczasowe rozwiazanie.

Dla mnie obraz 16:9 to rewelka, szkoda ze ne wszedzie jest anamorficzny. Ten pasek tez mogliby dac w 16:9 i koniec, tak bylo w zeszly poniedzialek, rewelacyjnie ogladalo sie TVN24. Z tego co wiem zmienili tez rozdzialke - 24 i Biznes wygladaja o wiele lepiej.

Kumpel jak mi powiedzial jaki lament byl osob ze starymi odbiornikami to szok!
Nie szlo przetlumaczyc takim osobom, ze taki format za jakis czas bedzie standardem. I jak tu wprowadzac zmiany, ehhhh my chyba zawsze bedziemy w tyle.
Masakra, nawet nie chce myslec co bedzie jak emeryci i rencisci obudza sie w dniu kiedy wylaczony zostanie sygnal analogwy...... pierwsza mysl? STAN WOJENNY? Druga.... wez no Władek skocz na dach pokrec antena. Ehhhh
 

masloww

New member
Bez reklam
często oglądałem TVN CNBC, miałem do wczoraj w 16:9 a dzisiaj zonk - 4:3;
zonk po raz drugi jak przełączyłem na Polsat Sport Extra, który zawsze był nadawany 16:9 a dzisiaj 4:3;
zonk po raz trzeci na Polsacie Sport: "Usługa niedostępna";

zonka giganta (właściwie nie było to zaskoczenie a ogromne wku... ) przeżyłem w sobote; na Canal+Sport2 leciał mecz Realu z Atletico; MM jako jedyny z wielkich operatorów nie nadaje tego programu w paczce Canal+; a teraz Canal+Sport2 rozszerzył ramówke i coraz więcej bedzie na nim sportu live a MM ma jak zwykle swoich abonentów głęboko w d...; to już jest normalna chamówa
 

WuMike

New member
Bez reklam
Jezeli chodzi o Canal+ Sport 2, pytam sie ich o to od ponad roku. Cisza w eterze, wiec dalem sobie spokoj z ta marna instytucja...
 
N

neox

Guest
Thomy napisał:
Oczywiście że się da.
Trzeba tylko podpisać w BOKu umowę na telewizję analogową.

Mialem to samo napisac... niektore pytania sa..... delikatnie mowiac.... zenujace:roll:
 

bourbon

New member
Bez reklam
Zauważyłem, że w końcu zaczęły działać w dekoderze opcje zmieniania formatu obrazu, powiększenie, itd., na wszystkich kanałach (bardzo użyteczne na programach z czarnymi pasami) :)
 

Bucz

New member
Mam pytanie odnośnie Multimedia.
Czy przy założeniu TV cyfrowej w dalszym ciągu równolegle można odbierać sygnał analogowy i czy się za to płaci ?
 

semezy

New member
Bucz napisał:
Mam pytanie odnośnie Multimedia.
Czy przy założeniu TV cyfrowej w dalszym ciągu równolegle można odbierać sygnał analogowy i czy się za to płaci ?
Nie ma innej możliwości DTV jest sprzedawany tylko i wyłącznie z pakietem analogowym Komfort, za który trzeba płacić coś około 50 zeta z tego co pamiętam. Ja płace jakieś 47 zyla po rabacie za Komfort i chyba 5 zyla za DTV przez rok (jakaś promocja była) i do tego jeszcze net za 5 gr. (jak nie przekrocze 1.5 GB ściąganych danych). Czyli zusammen do kupy wychodzi 52 zł. za TV cyfrową, analogową i net.
 

Bucz

New member
Czyli w sumie jeśli się płaci i tak za analog (w moim przypadku 55,99)
to może warto dopłacić na tę chwilę 29 zł żeby mieć w lepszej jakości.
Tylko opłata początkowa 400 zł trochę spora.

A internet chyba w każdym mieście jest inaczej liczony. U nas za darmo jest cały czas 500 MB, przy 1MB łączu.
 
Ostatnia edycja:

semezy

New member
Zapytaj o jakąś promocje. Ja podłączenie miałem za 1 zł. 400 zeta za podłączenie to przesada. Ja wcześniej też miałem tylko analog pakiet komfort i też nie płaciłem 52 zł., tylko 30 kilka złotych. Mój przedstawiciel handlowy z Multimedia zawsze wymyśla mi jakieś promocje, przejdź się do BOK-u pogadaj z nimi, jak się nic nie wymyślą weź od nich namiary na jakiegoś PH, a w ostateczność wypowiedz im umowę, a podpisz nową na innego członka rodziny i wtedy dla nowego klienta też będą inne koszta.
 

semezy

New member
Bucz napisał:
...
A internet chyba w każdym mieście jest inaczej liczony. U nas za darmo jest cały czas 500 MB, przy 1MB łączu.

Ja mam Internet Profit 2 MB z limitem 1,5 GB, i chyba jak pamietam jak bym wziął 1 MB to limit miałbym faktycznie 0,5 GB. Za 5 gr. nie było się nad czym zastanawiać.
 
Do góry