TV HD w polskiej TK Multimedia

k0val

New member
aha coś mi się wydaje że coś nie tak u ciebie bo ja mam około 79

Poziom sygnału, bez względu na to, czy jest to TV kablowa czy też naziemna, powinien wynosić 62-80 dB. To zapewnia idealny odbiór.
Niektóre TV są bardziej cułe, wystarczy im nawet 55 dB, ale przepisowo powinno być te minimum 62 dB.
Poziom maksymalny też moze być nieco przekroczony, odbiór jest idealny także przy 85-90 dB, ale wszystko zależy też od odbiornika.
Generalnie przy zbyt dużym sygnale pojawiają się przesterowania i inne anomalnie.
Róznica poziomów sygnałów poszczególnych kanałów też nie powinna być zbyt duża. Jeśli na sąsiednich częstotliwościach jest powiedzmy 15 dB różnicy, to szczególnie te starsze TV nie poradzą sobie i ten silniejszy kanał "wlezie" na ten słabszy.
O ile wiem, to na sąsiednich kanałach nie powinno być więcej różnicy niż 6 dB.
Polecam stronę www.dipol.com.pl , tam wszystko jest wyjaśniono.

Co do rozgałęźników, to im mniejsze jest tłumienie, tym lepiej.
Po prostu na wyjściu rozgałęźnika powinno być przynajmniej 62 dB. Jeśli tłumienie jest zbyt duże i sygnał na wyjściu jest za słaby, to widać "śnieżenie".
To zależy też od poziomu sygnału na wejściu rozgałęźnika.
Jeśli rozgałęzimy sygnał o poziomie powiedzmy 70 dB, to tłumienie nie powinno byś większe niż 8-10 dB, bo wtedy sygnał na wyjściu rozgałęźnika ma już 60-62 dB. atomiast jeśli rozgałęźnik ma 15 dB tłumienia, a sygnał 70 dB, to na wyjściu będzie miał 55 dB i to już objawia się zakłóceniami w odbiorze.

W kablówkach często właśnie jest tak, ze powiom w gniazdku jest na granicy, powiedzmy 60-65 dB. Choronią się tym przed rozdzielaniem sygnału, np. na sąsiada.


PODSUMOWYWUJĄC:

Poziom sygnału doprowadzonego do odbiornika powinien wynosić około 60-80 dB.
Im mniejsze tłumienie poszczegółnych urządzeń tym lepiej.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kolejny minus z tym blokowanie możliwości nagrywania.... / coraz ich więcej /

Rozumiem blokowanie sygnału VOD, ale blokowanie możliwości nagrania filmu z kanału TV?!.
Jeszcze trochę to będziemy się cieszyć z samej możliwości obejrzenia czegokolwiek.... ech :(
 

bourbon

New member
Bez reklam
U mnie poziom sygnału jest na poziomie 24-26...
Programy HD wyglądaja ok, ale te normalne no nie zachwycają jakością, taka np. VIVA to totalna kaszana w obrazie na LCD Sony 40 cali Full HD - ale w tym przypadku to raczej nie o siłe sygnału sie rozchodzi...
 
N

neox

Guest
U mnie sila sygnalu okolo 48, ale ta wartosc w zaleznosci od lokalizacji moze byc rozna. Prawdziwy pomiar wykonuje technik miernikiem.

U mnie VIVA w DTV obraz daleki od idealu, ale ja w kazdym kanale SD widze kiszke :) Ogladam praktycznie tylko kanaly HD, reszta malo mnie interesuje.
 
N

neox

Guest
Canal+ mozna nagrywac na dzien dzisiejszy.
HBO nie mozna - taka maja umowe z nadawca.
 

Alundro

New member
tvn

Witam właśnie się miałem pytać dlaczego od dzisiaj tak źle widać tvn teraz mam odpowiedź.Ja mam zwykły kineskopowy tv w formacie 4:3 to 16:9 wygląda tragicznie.TVN 24 reklamy i materiały np w wiadomosciach to wyglądają jak pudełko wsadzone w czarnę oprawę a zaś tvn biznes i meteo to ludzie są tak ściśnieci że wyglądają na połowe szczuplejszych.Czy tvn chce wymusić na Polakach zakup tv LCD?Ja narazie nie widzę powodu zmiany tv bo w kineskopowych widać może nie dosłownie jak na blureyu ale obraz jest bliski a na LCD to jak w latch 80.Pozdrawiam.
 
N

neox

Guest
Alundro napisał:
Czy tvn chce wymusić na Polakach zakup tv LCD?Ja narazie nie widzę powodu zmiany tv bo w kineskopowych widać może nie dosłownie jak na blureyu ale obraz jest bliski a na LCD to jak w latch 80.Pozdrawiam.
Nie TVN nic nie chce wymuszac ale masa Polakow ma TV 16:9 i szlag ich juz trafial jak zaden z nadawcow nie spieszyl sie z przejsciem na 16:9, mam nadzieje ze za TVN pojdzie reszta. Obraz jest teraz rewelacyjny na tych kanalach:cool:
 

masloww

New member
Bez reklam
Alundro
nie musisz na swoim tv 4:3 ogladać ściśniętych ludzi, wystarczy jak znajdziesz zmianę formatu na 16:9 w swoim tv, o ile pamiętam z mojego starego tv to na pilocie był osobny przycisk do tego; pojawią ci się pasy u gory i u dołu ekranu a ludzie wrócą do normalnych proporcji
 

amelia25

New member
Dj. Gargamel napisał:
ja tez mam czarny obraz na Luxe HD i MTV Dance (MM w Lublinie) a bardzo lubilem je ogladac - jutro czeka mnie telefon do BOKu

eh..
telefon do BOKu MM
jak oni dzwonią to są tacy mili - tu taki gratis tam inny
jak poprosiłam żeby zadzwonili następnego dnia to przez 2 tygodnie nikt sie nie odezwał

osobiście korzystam z MM, bo nie mam innego wyboru - satelity nie mam jak na bloku założyć, a innych kablówek nie ma :/

na szczęście w maju kończy mi się umowa i mam nadzieje, że do tego czasu Nplay wprowadzi TV do swojej oferty - wtedy bez chwili zastanowienia zmieniam operatora

wracając do MM to musze przyznać, że jakość syganłu jest dobra, tylko czasami się "tnie", ale są to marginalne sytuacje

pozdrawiam Lublin ;)
 

masloww

New member
Bez reklam
och żeby taki Nplay mi się trafił w bloku;

z tego co piszą na swojej stronie to będzie tv (HDTV) w drugim kwartale 2009;
a jakość jaką będą mogli zaoferować to wszystkie wielkie kablówki mogą o takiej pomażyć; sieć światłowodowa oferująca przesyłanie internetu 100 Mb!!! co oznaczać może że nie będzie żadnych przycięć a przesyłanie sygnału nawet HDTV może się odbywać bez dodatkowej kompresji z satelitów dosyłowych lub stacji nadawczych, która jest powszechną praktyką w kablówkach i platformach satelitarnych; na dodatek "Każdy użytkownik otrzyma również dostęp cyfrowej nagrywarki bez konieczności używania skomplikowanych i drogich stacjonarnych recorderów."

na twoim miejscu amelia25 nie zastanawiałbym się ani sekundy
 
Ostatnia edycja:

Dj. Gargamel

New member
ja rowniez pozdrawiam kolezanke z Lublina - co do problemu po restarcie tunera wrocil Luxe HD niestety MTV Dance dalej czarne - teraz czekam po zgloszeniu w BOKu
 

bourbon

New member
Bez reklam
Czy na Polsacie Sport HD będzie kiedyś coś puszczane oprócz - tego samego meczu siatkówki, tego samego meczu rugby i tej samej walki bokserskiej :hmm:
 

amelia25

New member
masloww napisał:
och żeby taki Nplay mi się trafił w bloku;

z tego co piszą na swojej stronie to będzie tv (HDTV) w drugim kwartale 2009;
a jakość jaką będą mogli zaoferować to wszystkie wielkie kablówki mogą o takiej pomażyć; sieć światłowodowa oferująca przesyłanie internetu 100 Mb!!! co oznaczać może że nie będzie żadnych przycięć a przesyłanie sygnału nawet HDTV może się odbywać bez dodatkowej kompresji z satelitów dosyłowych lub stacji nadawczych, która jest powszechną praktyką w kablówkach i platformach satelitarnych; na dodatek "Każdy użytkownik otrzyma również dostęp cyfrowej nagrywarki bez konieczności używania skomplikowanych i drogich stacjonarnych recorderów."

na twoim miejscu amelia25 nie zastanawiałbym się ani sekundy


jak będzie możliwośc to nawet jak będe musiała zapłacić ta śmieszną kare (pewnie ok 60zł) za zerwanie umowy w MM to się nie zawacham,
zwłaszcza, że u rodziców mam internet do nplay 20mb w dzien i jakos popoludniami w nocy i z samego rana 40mb :) do tego nigdy nie było nawet chwili przerwy w sygnale
po prostu solidna firma - mam tylko nadzieje, że jak zaczną wchodzić do inncy miast to jakość usług na tym nie ucierpi
 
Do góry