TV HD w polskiej TK Multimedia

01959

New member
semezy napisał:
Ja mam Internet Profit 2 MB z limitem 1,5 GB, i chyba jak pamietam jak bym wziął 1 MB to limit miałbym faktycznie 0,5 GB. Za 5 gr. nie było się nad czym zastanawiać.
Witam kolegow. Moze nie w temacie ale mam pytanko i jesli byscie mogli pomoc to bede wdzieczny. W ubieglym tygodniu zmienilem siec kablowa Aster na MM ....i chyba zamienil stryjek. Ale moze po koleji. Mam wrazenie ze obecnie nadawane programy w analogu sa jakby ,,bezpciowe.. mdle bez nalezytej ostrosci. ( telewizor mam dobrze wystrojony toska zf355) . Moc sygnalu w dekoderze pokazuje 35db. Podpielem do dekodera przewod euro i przewod hdmi. Chcialem ( jak to rpbilem do tej pory) wybierac zrodlo sygnalu w tv ( kanaly hd odbieram przez hdmi natomiast kanaly sd puszczone po hdmi wydaja mi sie za bardzo mdle totez puszczam je po euro) i tu powstal problem. Gdy oba te przewody ( euro i hdmi sa wpiete jednoczesnie ) ni moge odbierac tv. Nic nie pomaga zmiana zrodla w tv musze recznie wyjac jeden z przewodow zeby ogladac program. Przy nastepnej zmianie np na hd musze wykonac odwrotne czynnosci. Jest to strasznie uciazliwe . Czy jest na to sposob zeby tak jak to bylo w Aster sterowac wyborem zrodla z pilota. Sorry ze tak przynudzilem ale jesli mozecie to pomozcie. Pozdrawiam wszystkich.:eek:k:
 

semezy

New member
Zacznijmy od tego dekoder Multimedii czyli ADB nie wypuszcza jednocześnie sygnału ze złącza HDMI i EURO, jest albo jedno albo drugie, dziwi mnie tylko że nie masz u siebie obrazu chociaż z jednego źródła (może Multimedia jakieś zabezpieczenia porobiła).
Jeżeli chcesz mieć dubla musisz podpiąć dekoder z TV złączem HDMI i Component, tylko musisz pamiętać że przy componencie musisz też puścić audio czyli w sumie 5 kabli (3 video + 2 audio), wtedy będziesz miał na obu wyjściach sygnał. U mnie mam takie wrażenie że po Componencie mam nieco lepszą jakość obrazu SD, przy HD różnica nie zauważalna. Przy kablu componentowym jakość kabla ma DUŻE znaczenie, ale to już kwestia nie na ten wątek.
 

01959

New member
semezy napisał:
Zacznijmy od tego dekoder Multimedii czyli ADB nie wypuszcza jednocześnie sygnału ze złącza HDMI i EURO, jest albo jedno albo drugie, dziwi mnie tylko że nie masz u siebie obrazu chociaż z jednego źródła (może Multimedia jakieś zabezpieczenia porobiła).
Jeżeli chcesz mieć dubla musisz podpiąć dekoder z TV złączem HDMI i Component, tylko musisz pamiętać że przy componencie musisz też puścić audio czyli w sumie 5 kabli (3 video + 2 audio), wtedy będziesz miał na obu wyjściach sygnał. U mnie mam takie wrażenie że po Componencie mam nieco lepszą jakość obrazu SD, przy HD różnica nie zauważalna. Przy kablu componentowym jakość kabla ma DUŻE znaczenie, ale to już kwestia nie na ten wątek.
Dzieki kolego Semezy za porade. Na pewno skorzystam z dobrej rady. A co do obrazu czy to jest nasz lokalny problem ( warszawa) czy cos innego. I jaka powinna byc prawidlowa moc sygnalu/
 

semezy

New member
Sygnał u mnie jest pomiędzy 30 a 40, w zależności od kanału, niektórzy pisali że mają dużo wyższą, natomiast co rozmydlonego obrazu to jest problem softu dekodera, przy starym sofcie obraz był bardziej nasycony, ale za to były przycięcia, szczególnie na kanałach HD, teraz przycięć nie ma ale obraz zbladł, ale i tak jest lepiej niż z softem który był na początku roku, wtedy to było mydło na maxa, na szczęście szybko (po kiliku dniach) powrócono do starego. Ten soft co jest teraz jest jakimś balansem między jakością obrazu a brakiem przycięć, chociaż mam wrażenie że NGC HD dźwięk jakby mi się lekko spóźniał, o jakieś pół sekundy. Ogólnie z jakością nie jest tak źle, bardziej mnie martwi słaba oferta programowa DTV, brakuje wielu podstawowych programów, nawet dostępnych w analogu Multimedii, nie wspominając o innych, jak choćby Eurosport i Eurosport HD, o których była tu mowa wielokrotnie. Mi osobiście brakuje TVN HD, TVP HD, History HD, Animal Planet HD ale może kiedyś bedą (TVP HD była na Olimpiade).
:D Teraz to ja się rozmarzyłem:D
 
Ostatnia edycja:

01959

New member
semezy napisał:
Sygnał u mnie jest pomiędzy 30 a 40, w zależności od kanału, niektórzy pisali że mają dużo wyższą, natomiast co rozmydlonego obrazu to jest problem softu dekodera, przy starym sofcie obraz był bardziej nasycony, ale za to były przycięcia, szczególnie na kanałach HD, teraz przycięć nie ma ale obraz zbladł, ale i tak jest lepiej niż z softem który był na początku roku, wtedy to było mydło na maxa, na szczęście szybko (po kiliku dniach) powrócono do starego. Ten soft co jest teraz jest jakimś balansem między jakością obrazu a brakiem przycięć, chociaż mam wrażenie że NGC HD dźwięk jakby mi się lekko spóźniał, o jakieś pół sekundy. Ogólnie z jakością nie jest tak źle, bardziej mnie martwi słaba oferta programowa DTV, brakuje wielu podstawowych programów, nawet dostępnych w analogu Multimedii, nie wspominając o innych, jak choćby Eurosport i Eurosport HD, o których była tu mowa wielokrotnie. Mi osobiście brakuje TVN HD, TVP HD, History HD, Animal Planet HD ale może kiedyś bedą (TVP HD była na Olimpiade).
:D Teraz to ja się rozmarzyłem:D
Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz. Narobiles apetytu z tymi kanalami ze szok. Ale coz marzenia nic nie kosztuja a moze cos ruszy w MM...
 

masloww

New member
Bez reklam
ciekawe czy coś MM szykuje na kwiecień;
do końca marca kończą się promocje na DTV+Komfort i te żałosne HollyVOD;
mogliby nas zaskoczyć i zamiast nędznych promocji wzbogacić ofertę DTV o full Komfort i ES, ale to marzenie jak zwykle z tych niewykonalnych
 

masloww

New member
Bez reklam
marciniozo napisał:
Ale za to jakie piękne to marzenia.....
do czego to doszło, marzymy o tym co jest normą wszędzie;
nie znam innej takiej kablówki, która mając tv cyfrową nie oferuje wiekszości kanałów z analogu,
nie znam innej takiej kablówki, która nie miałaby ES w ofercie,
znam tylko jedną inną kablówkę (Inea), w której w pakiecie Canal+ nie ma Canal+ Sport 2;
dość tego, zaczynam nękać MM mailam i telefonami
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ja pisałem pocztą elektroniczną.
I odpowiedzi były takie same, jak coś się zmieni to my abonenci to zauważymy... Nie pisali tylko kiedy i co...
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

wlasnie co jest dzis na kanal 738 pojawił się jakiś test L co to jest :) dzieki ze bedziecie nekac MM o nowe kanaly ktore juz dawno powinny byc :)
 

popmart

New member
ludzie widziałem dzisiaj to tgz HD NG w multimedii .... to nie jest HD ogólnie nabijają was w butle ....

mam Astter i jest boski żyleta a to NG w MM to prawie jak zwykłe SD nadawane z paskami .... żal
 

masloww

New member
Bez reklam
na kanale 738 info leci wg programu Jetix; to oznaczałoby że lobby dziecęce jest silniejsze od naszego ES;
na swojej stronie MM zapowiada od kwietna Nat Geo MUSIC
 
Do góry