TV HD w polskiej TK Multimedia

mil999

New member
Ja wczoraj założyłem N i porównałem to do MM. Jeżeli chodzi o jakość obrazu to w N jest on bardziej kontrastowy i nasycony, w MM obraz jest wyprany a kolory blade. Co do pikselozy to zależy od kanału ale przez to że kontrast jest lepszy to na N wygląda to lepiej. Szczególnie kanał BBC HD wymiata, obraz jest prawie idealny. No i nagrywanie, poezja :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zgadza sie... dzisiaj pojechałem podpisać umowę na Sportowe HD i Canal + w HD, ten TVP to o dupe rozbić i tak tego nie oglądam teraz mam to co chce w HD ;) jakość nie powala ale jest i tak zadowalająca...


Co do zawartości programowej - zależy co kto lubi.
Natomiast co do jakości to akurat w przypadku TVP HD jest bardzo dobra.
 

flisu123

New member
Przełączyłem dekoder z 1080p na 576p i moim oczom ukazał się lepszej jakości obraz, no chyba że to moje złudzenie. Ostrość na pewno jest dużo lepsza ale tak naprawdę to powinno być na odwrót. Jak ktoś się temu przyglądnie to napiszcie co stwierdziliście.
 

mil999

New member
Ja nie raz przełączałem i jakość była gorsza. Jeżeli sprawdzasz to na kanałach SD to różnicy wielkiej nie bedzie bo to i tak niska rozdzielczość.
 

masloww

New member
Bez reklam
Przełączyłem dekoder z 1080p na 576p i moim oczom ukazał się lepszej jakości obraz, no chyba że to moje złudzenie. Ostrość na pewno jest dużo lepsza ale tak naprawdę to powinno być na odwrót. Jak ktoś się temu przyglądnie to napiszcie co stwierdziliście.
chiba raczej z 1080i na 575p;
widno STB lepiej sobie radzi z usuwaniem przeplotu niż ze skalowaniem, co lepiej czyni twój tv;
tylko że w takim wypadku musisz latać i przełączać STB na 1080i na programach HD
 

spider1978

New member
Bez reklam
ja kiedyś pstrykałem bo fakt SD lepiej się ogląda. Według mnie powinna być funkcja auto w dekoderze a nie przyciskiem pstrykanie. Bo SD bym oglądał wtedy na 576 a HD 1080
 

Bartek_PLRZ

New member
Od wczoraj posiadam DTV MM. Mam pytanie odnośnie podłączenia dekodera do TV. Obecnie ten połączony jest Euro złączem, mam zamiar dzisiaj zakupić kabel hdmi. Tylko pytanie co to mi da? Tylko lepszą jakość w kanałach nadawanych systemem HD? Czy wpłynie też na resztę programów? jeśli podłacze już kabel hd, to eurozłącze też powinno być podłączone? Dzięki

przyznam, że bawiłem się ustawieniami dekodera z tym obrazem w rodzielczości 575p, ale wtedy obraz znikał i był czarny. Powód: brak kabla hdmi?
 

flisu123

New member
Od wczoraj posiadam DTV MM. Mam pytanie odnośnie podłączenia dekodera do TV. Obecnie ten połączony jest Euro złączem, mam zamiar dzisiaj zakupić kabel hdmi. Tylko pytanie co to mi da? Tylko lepszą jakość w kanałach nadawanych systemem HD? Czy wpłynie też na resztę programów? jeśli podłacze już kabel hd, to eurozłącze też powinno być podłączone? Dzięki

przyznam, że bawiłem się ustawieniami dekodera z tym obrazem w rodzielczości 575p, ale wtedy obraz znikał i był czarny. Powód: brak kabla hdmi?

Kanaly hd beda super ale SD to wiele sie nie zmieni. Ja mam właczony dekoder na 576p i obraz na SD jest troszeczke ostrzejszy niz na 1080i ale ogolnie jest kicha.Przez euro nie musisz podpinac jezeli podepniez przez hdmi ale sterowania glosu juz nie bedziesz mial.
 

Bartek_PLRZ

New member
Już podłączyłem hdmi i powiem, że jakość HD programów, takich jak TVN, NG jest zadowalająca, tym bardziej że mam TV jedynie w HDready. Pozostałe programy również poprawiły jakość, ale obawiam się że to pod wpływem autosugestii? :)
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Bartek_PLRZ
Jakość programów HD określasz jako zadowalająca czyli nie jesteś do końca usatysfakcjonowany ich odbiorem?
Jeżeli wszystko dobrze połączyłeś i ustawiłeś to jakość programów HD powinna być co najmniej dobra....(Oczywiście jest to subiektywna ocena każdego widza) i znacznie różnić się od SD.
Oczywiście nie wszystkie programy nadawane na kanałach HD są w wysokiej rozdzielczości....
 

Bartek_PLRZ

New member
Powiem tak: o ile jakość na kanale AXN HD jest lepsza od pozostałych kanałów SD, to TVN czy NG HD, wyróżniają się względem poprzedniego. I jakość na tych programach jest według mnie dobra - nie powiem że jest bardzo dobra, bo jak pisałem wcześniej mój telewizor obsługuje HD ready, a przypuszczam że przy FullHD jakość jest jeszcze lepsza :) Oglądając teraz te kanały HD, przy braku słońca czyli o zmierzchu, inaczej odbieram wyświetlany obraz :)

mam jeszcze pytanie odnośnie samego dekodera. Istnieje możliwość ustawienia go na czas, by się wyłączył? druga rzecz, to czy obsłuży on cyfrową telewizję naziemną, co to ma u nas na stałe zagościć?
 
Ostatnia edycja:

flisu123

New member
Powiem tak: o ile jakość na kanale AXN HD jest lepsza od pozostałych kanałów SD, to TVN czy NG HD, wyróżniają się względem poprzedniego. I jakość na tych programach jest według mnie dobra - nie powiem że jest bardzo dobra, bo jak pisałem wcześniej mój telewizor obsługuje HD ready, a przypuszczam że przy FullHD jakość jest jeszcze lepsza :) Oglądając teraz te kanały HD, przy braku słońca czyli o zmierzchu, inaczej odbieram wyświetlany obraz :)

mam jeszcze pytanie odnośnie samego dekodera. Istnieje możliwość ustawienia go na czas, by się wyłączył? druga rzecz, to czy obsłuży on cyfrową telewizję naziemną, co to ma u nas na stałe zagościć?

Ani na czas ,ani DVB-T
 

mil999

New member
Tego dekodera nie musisz nawet wyłączać bo tryb standby to tylko pic. Dekoder dalej działa i ciągnie prąd bez przerwy. Jednym słowem jest tandetny.
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

centrala cofnęła mi wypowiedzenie umowy :eek: coś tam ze lokalne biuro się pomyliło ze w regulaminie jest inaczej i bezkarnie nie mogę zerwać umowy.. a więc oddaj wam racje! :)

Tego lata spółka Multimedia Polska aktywnie poszerza swoją ofertę programową. Od maja przybyło w sumie jedenaście kanałów - Viacom Blink!, TVP HD, TVP Seriale, AXN HD, FOX Life HD, Rebel.TV,VH1 European, VH1 Classic, Nickelodeon Jr., Kino Polska Muzyka oraz Viasat History HD/Nature HD oraz Czwórka – radio z wizją, czyli telewizyjny program Polskiego Radia. Wkrótce pojawią się kolejne nowości.

ciekawe ostatnie zdanie :razz:
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A u mnie nie ma nic....
Tuner nie może połączyć się z siecią. Dzwoniłem do pomocy technicznej i nic nie dało się zrobić. Miły pan powiedział, że "nie widzi" w sieci mojego modemu.
Jutro ma przyjść technik do domu....:-(
 
Do góry