TV HD w polskiej TK Multimedia

flisu123

New member
Dokladnie, technicy jednak wiedza lepiej ;-)
Sterowanie dzwiekiem po HDMI dziala na PVR-ach, widzialem u znajomego.

Skoro masz przez cinche to dziwisz sie ze nie dziala Ci 5.1? Dolby Digital dziala tylko jesli podlaczysz kabel optyczny lub kabel HDMI pod urzadzenie, ktore obsluguje 5.1, ja tak mialem podlaczone jak mialem DTV.
Dekoder -> HDMI -> TV > optyczny kabel -> amplituner = 5.1

Po kablu HDMI rowniez wychodzi 5.1 tylko ze urzadzenie pod ktore jest podpiety kabel HDMI musi obslugiwac DD (moj TV obsluguje, wiadomo ze dzwiek z TV jest slabiutki i efektu 5.1 nie ma wiec z TV puszczalem sobie optykiem do amplitunera). U znajomego natomiast podlaczylem tak:
Dekoder -> HDMI -> amplituner -> HDMI -> TV = efekt 5.1 podczas meczow LM na Nsport HD fantastyczny! :popcorn:

Dzwiek na telewizor idzie przez chinche obraz przez HDMI i jest OK a do kina domowego przez optyka i tez jest OK. Chodziło mi o sam fakt sterowania głosem i taki uzyskałem , poco mi głos 5.1 na telewizorze.Potwierdzam CZWÓRKE w Tarnowie kanał 566.
 

bourbon

New member
Bez reklam
Niezły prezent z tą "Czwórką" sprawiła MM. Słucham tę stację od dawna, a tu jeszcze można popatrzeć na teledyski i na prezenterów. I aż dziw, że taka dobra jakość tego kanału, studio i niektóre teledyski to prawie jak HD wyglądają ;-)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Może idzie nowe w MM (jeżeli chodzi o jakość) i będzie też największa ilość kanałów HD...(kiedyś tak się reklamowali) i dekoder nie będzie mulił i będzie sterowanie głośnością po HDMI.. ale się rozmarzyłem....:grin:
 

zenon20

New member
Dla czego wszędzie nie wprowadzą nowych kanałów tylko tak na wyrywki u mnie nic nowego nie wprowadzają tego Viacom Blink też pewnie nie dadzą czy oni mają taką politykę firmy czy może możliwości techniczne na to nie pozwalają bo jeśli to drugie to chyba czas na jakąś modernizację sieci czy coś.
 

Stupa

New member
Witam! Jestem tu nowy i mam w związku z tym kilka pytań. Posiadam DTV z MM i od kilku dni dopiero mam nowy telewizor Full HD. Gdy włączam tv przez dekoder mm i daje na info pokazuje mi 720x576i 50Hz bez względu na to czy to kanał w HD czy nie. Czy da się to polepszyć? Telewizor ma 46 cali i w HD jakość jest troszkę lepsza, ale niektóre kanały SD to pixeloza. Mam również problem z TVP HD nie działa, oraz Animal Planet HD słychać tylko przeskakujący dźwięk. Jestem z Gorzowa Wlkp. z góry dziękuję za odp., podpowiedzi

P.S
Ok pogrzebałem wszedłem w opcje zaawansowane i zmieniłem z systemu wyświetlania SD na 1080i i teraz jest już lepiej ;) co jeszcze mogę zrobić dla poprawy?
 
Ostatnia edycja:

Stupa

New member
Witaj, a czy posiadasz w ogóle dodatkowy pakiet HD?

Oczywiście... inne programy w HD odbierają... TVN, Discovery, AXN itp. muszę dokupić jedynie pakiet HD Sportowy. Szczerze to jak to przestawiłem jest poprawa w odbiorze z SD to duży i tak skok :p Nie ma aż takiej pixelozy, nie widziałem HD u konkurencji porównam to ocenię ;) Chodzi mi tylko o to dlaczego na TVP HD oraz Animal Planet nie ma obrazu tylko co 3 sek jakieś piski dźwięku :p Mam nadzieję, że sportowe będą odbierać cacy jak w/w na początku...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Objawy masz takie jakbyś właśnie nie miał wykupionego pakietu HD.
Jeżeli masz ten pakiet i masz problem z odbiorem skontaktuj się z BOK, lub zadzwoń na infolinię.
 

Stupa

New member
Zgadza sie... dzisiaj pojechałem podpisać umowę na Sportowe HD i Canal + w HD, ten TVP to o dupe rozbić i tak tego nie oglądam teraz mam to co chce w HD ;) jakość nie powala ale jest i tak zadowalająca...
 
Do góry