TV HD w polskiej TK Multimedia

spider1978

New member
Bez reklam
Polsat ma strasznie poupychane wszystko najlepiej pobierac z transponderow cyfry. Co do tego artykulu to TVP Sport nawet w analogu u mnie cieniutko chodzi widac pikseloze. Ogladalem cos nie tak dawno i jak pokazywali kadr z kibicami to masakra wiec nie tylko w DTV kiepsko wyglada pod tym wzgledem. Ogolnie polskie kanaly nie wygladaja najlepiej w porownaniu z jakoscia programow na zachodzie. A propo wczoraj na kanale 566 zameldowal sie test 20 czyzby kolejny program muzyczny?:)
 

TOMGDY

New member
http://www.hdtv.com.pl/forum/616553-post6572.html

SATKurier.pl / Futbol w TV / Jakość emisji HD z MŚ w piłce nożnej
"
Cyfrowa sieć kablowa UPC Polska (od 11 czerwca po 21.00)
copy.gif

TVP HD jest nadawany cyfrowo w kablu. Oprócz niego jest tam też TVP Sport i TVP Historia.
Jakość obrazu: 1080i (1920x1080)
Średni debit wideo: 18Mbit/s (średnio - to rekord!)
Jakość dźwięku: stereo (192 kbit/s) + AC3 5.1 (384 kbit/s)
Jako ciekawostkę należy podać, że TVP Sport w UPC Polska ma przepływność 8 Mbit/s (wizja) + fonia stereo 192 kbit/s + AC3 384 kbit/s.
"

MASLOWW
dzięki za linki.
Jak tylko dokonam zamiany sygnału i potestuję to dam znać na forum jakie będą moje odczucia.
Pozdr
TOM
 

fuksq3

New member
przy modulacji 256-QAM jedno pasmo daje 52 Mb/s; 5 programów HD to 10,4 Mb/s na kanał, przy 6 programach to 8,66 Mb/s; ze względu na jakość programów SD nie przypuszczam aby to chodziło o 5-6 kanałów SD;
Niby tak że sieć HFC na której opiera się DTV będzie w systemie DOCSIS przynajmniej 2.0, w tedy pasmo daje max 52 Mb/s...jak widać po postach niektórych użytkowników korzysta z ver. 1.0. Dlatego nie odbierają wszystkich programów z oferty MM. Być może kiedy doczekamy się ver 3.0 (do tego będą potrzebne i nowe dekodery), wtedy będzie jakość porównywalna z platform cyfrowych.
 

masloww

New member
Bez reklam
zdaję się że DOCSIS3.0 nie zwiększa pojemności pasma tylko pozwala na multiplikację pasm w celu uzyskania dużych prędkości rzędu 200 Mb/s; ale DOCSIS3.0 pozwala też na zastosowanie technologii IPTV i przesyłanie idealnego sygnału tv nawet w 3D, wystarczy tylko chcieć
 

spider1978

New member
Bez reklam
Ale wszystko wymaga niestety inwestycji a MM oczekuje tylko i wyłącznie zysków;) teraz z innej beczki orientuje się ktoś jak wyglądają pakiety N oferowane przez TP? Jak jakościowo się prezentuje?
 

masloww

New member
Bez reklam
Ale wszystko wymaga niestety inwestycji a MM oczekuje tylko i wyłącznie zysków;) teraz z innej beczki orientuje się ktoś jak wyglądają pakiety N oferowane przez TP? Jak jakościowo się prezentuje?
500 mln zł na skup własnych akcji to mieli;
też jestem tego ciekaw jakości n-ki w TP, a zwłaszcza tego czy sygnał do kabla TP idzie z centrum nadawczego n-ki przed skompresowaniem i wysłaniem go na Hot Birda czy już po rekompresji

p.s.
http://www.blog.tp.pl/wojciechjabczynski/entry/pakiety_hd_dla_klient%C3%B3w_tp
z bloga można wyczytać że wymagane łącze dla kanałów HD w IPTV to 8 Mb/s, z tego część zarezerwowana jest pewnie na neta; więc można się domyśleć jaka jest jakość kanałów w TP;
patrz końcowe posty od nr 325
 
Ostatnia edycja:

spider1978

New member
Bez reklam
Szczerze mówiąc to bym chciał zobaczyć to na własne oczy. 8 Mb/s na kanały HD myślę, że w MM nie jest lepiej. Nie ma jak się za bardzo dokładnie tego dowiedzieć. Okryte wielką tajemnicą a powinna być możliwość w tych ich śmiesznych dekoderach sprawdzenia parametrów oglądanego kanału.Dla chcącego nic trudnego wystarczy zrobić odpowiedni soft. Zresztą ten w MM jest do dupy począwszy wizualnie skończywszy na stronie technicznej.

p.s. ma ktoś pomysł co za kolejny program muzyczny nam zaserwują? radio na wizji czy może eska tv?:D
 

sneeker

New member
Witam.Czy u kogoś również dźwięk na nsport hd nie jest zgrany z obrazem?

u mnie ten problem występuje na kilku kanałach (np. NG HD)
z wstępnych obserwacji wnioskuje, że tak się dzieje na kanałach z dźwiękiem 5.1
a próbował ktoś może oglądać coś z napisami (np. Canal+), to jest dopiero farsa
o jakości obrazu nie wspominam bo to temat powszechnie znany
oczywiście wszystko to wynika z badziewności dekoderów i ich oprogramowania
niestety "super profesjonalni" technicy MM twierdzą, że ich soft jest zaje...fajny
a co jeszcze bardziej zabawne, że nie da się z tym nic zrobić bo to wina nadawcy.
typowy beton a jak wiadomo głową muru nie przebijesz
w poszukiwaniu jakości pozostaje powrót do TV-SAT
 

flisu123

New member
Wyczytałem w tym wątku o możliwości połączenia przez kabel hdmi ale w opcji DVI - pytanko czy jakość obrazu mi się pogorszy? bo zapewne przy tym połączeniu będę mógł podłączyć do telewizora osobnym kabelkiem dźwięk tak aby regulacja działała.

Podlaczyles glos z dekodera na DVI ?? bo ja probowalem i nie moge dostarczyc glosu na telewizor w zaden sposob.
 

bourbon

New member
Bez reklam
U mnie na kanałach HD dźwięk jest prawidłowy. Dekoder mam podłączony tylko kablem hdmi do tv, więc nie wiem jak tam 5.1
 

fuksq3

New member
jeżeli macie dekoder podłączony przez DVI to dźwięk jest nadawany przez tzw. chinch'e albo przez SPDIF (czyli optyczne). Jak przez HDMI to dźwięk i obraz leci po tym kanale, ale jak macie włączoną opcję w dekoderze na dźwięk przestrzenny (5.1) to i tak dźwięk będzie nadawany przez SPDIF.
 

flisu123

New member
jeżeli macie dekoder podłączony przez DVI to dźwięk jest nadawany przez tzw. chinch'e albo przez SPDIF (czyli optyczne). Jak przez HDMI to dźwięk i obraz leci po tym kanale, ale jak macie włączoną opcję w dekoderze na dźwięk przestrzenny (5.1) to i tak dźwięk będzie nadawany przez SPDIF.

Jest OK. Podłączyłem dekoder z telewizorem przez chinche z jedniej strony czyli od dekodera a jackiem do telewizora (sharp 705 LE mam wejście na dzwięk z kompa ) przestawiłem w menu telewizora w ustawieniach na na dzwięk z HDMI2 i wszystko śmiga nawet jesli dekoder jest ustawiony na HDMI. Tylko niema głosu na kanałach nadawanych w 5.1 jeśli dekoder jest na ''tak'' DOLBY DIGITAL. Wystarczy przełączyć na ''nie'' i już jest OK można sterować głosem przez dekoder. Dzwoniłem do Techników z MM i zarzekali śię ze niema możliwości sterować głosem przez HDMI a tu niespodzianka dla nich. Abonenci muszą ich uczyć.
 

mil999

New member
Jest OK. Podłączyłem dekoder z telewizorem przez chinche z jedniej strony czyli od dekodera a jackiem do telewizora (sharp 705 LE mam wejście na dzwięk z kompa ) przestawiłem w menu telewizora w ustawieniach na na dzwięk z HDMI2 i wszystko śmiga nawet jesli dekoder jest ustawiony na HDMI. Tylko niema głosu na kanałach nadawanych w 5.1 jeśli dekoder jest na ''tak'' DOLBY DIGITAL. Wystarczy przełączyć na ''nie'' i już jest OK można sterować głosem przez dekoder. Dzwoniłem do Techników z MM i zarzekali śię ze niema możliwości sterować głosem przez HDMI a tu niespodzianka dla nich. Abonenci muszą ich uczyć.

Bo się nie da, tym masz dźwięk puszczony przez cinche.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Bo się nie da, tym masz dźwięk puszczony przez cinche.

Dokladnie, technicy jednak wiedza lepiej ;-)
Sterowanie dzwiekiem po HDMI dziala na PVR-ach, widzialem u znajomego.

Skoro masz przez cinche to dziwisz sie ze nie dziala Ci 5.1? Dolby Digital dziala tylko jesli podlaczysz kabel optyczny lub kabel HDMI pod urzadzenie, ktore obsluguje 5.1, ja tak mialem podlaczone jak mialem DTV.
Dekoder -> HDMI -> TV > optyczny kabel -> amplituner = 5.1

Po kablu HDMI rowniez wychodzi 5.1 tylko ze urzadzenie pod ktore jest podpiety kabel HDMI musi obslugiwac DD (moj TV obsluguje, wiadomo ze dzwiek z TV jest slabiutki i efektu 5.1 nie ma wiec z TV puszczalem sobie optykiem do amplitunera). U znajomego natomiast podlaczylem tak:
Dekoder -> HDMI -> amplituner -> HDMI -> TV = efekt 5.1 podczas meczow LM na Nsport HD fantastyczny! :popcorn:
 
Do góry