TV HD w polskiej TK Multimedia

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Czy działa dzisiaj u Was internet z MM?

Edit
Po burzy była lokalna awaria sieci, już działa.
 
Ostatnia edycja:

Fruciak

New member
powiedz jak udowodnić to udowodnię :D u mnie jeszcze jest cyrk z dekoderem 3 razy nie działał i nie wiem czy wiecie można zerwać umowę jeżeli trzy razy sprzęt był wymieniany i to nic nie dało (prawo konsumenta i wgl te spr)


No ciekaw jestem twoich umiejętności, z tego co wiem wedle regulaminu nie jesteś w stanie wymówić umowę:
1. to nadawca przestaje nadawać, więc MM jest tylko po środku
2. czytałeś swój nowy regulamin od MM ?
3. A na co chcesz narzekać z DTV? że jesteś w stanie zerwać umowę ?
4. Bajerant z Ciebie i tyle, gdzie są fotki z TVP Sport, AXN itp ?

Żal wogóle czytać te twoje wypociny.
 

HQ19

New member
Czy działa Wam Polsat Sport Extra (jeśli jest ktoś z Chełma to tym bardziej mógłby napisać). U mnie jest cały czas "Brak sygnału". Pozostałe kanały z pakietu Sport HD działają. 4fun.tv również nie chce działać, ma zbyt słaby zasięg przez co nie ma obraz, a słychać przerywany dźwięk.
 

Bucek

Banned
a moze mi ktos zdradzic czy Multimedia jest elastyczna jesli chodzi o sprzedażnietypowych łącz internetowych? nie zalezy mi na ogromnym downloadzie byle by upload nie spadal ponizej 3 megabitów ...
 

pablik1

Member
a moze mi ktos zdradzic czy Multimedia jest elastyczna jesli chodzi o sprzedażnietypowych łącz internetowych? nie zalezy mi na ogromnym downloadzie byle by upload nie spadal ponizej 3 megabitów ...


kiedyś interesowałem się tym w Ełku nie chcieli mi sprzedać takiej usługi. Podejrzewam że nie oferują upload'u większego jak 512kbps......
 

TOMGDY

New member
PIKSELOZA w DTV NIE USTĘPUJE ??

Witajcie,
dawno już nie zaglądałem do tego wątku. Potrzebuję Waszej pomocy.

Jestem w trakcie okresu wypowiedzenia wszystkich usług w MM.
Główny powód to jakość obrazu w DTV ( GDYNIA ).
Mam wrażenie, że od momentu wprowadzenia na wiosnę dodatkowych programów pikseloza jest jeszcze bardziej wszechobecna w kanałach SD a dodatkowo widzę ją czasami na TVN HD.

Czy podzielacie moje spostrzeżenia ?

Poważnie zastanawiam się nad podpisaniem umowy w UPC.
Czy w tej kablówce mogę liczyć na zdecydowanie lepszą jakość obrazu SD w DTV ?

Proszę o opinie osoby które doświadczyły sygnału cyfrowego w MM i UPC.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdr
TOM
 

fuksq3

New member
znasz jakość w MM, ten temat powinien być w temacie UPC.
Niestety nie doświadczyłem usług UPC to nie wypowiem się, ale co do pikselozy po wprowadzeniu nowych kanałów w MM to nie zauważyłem żadnej różnicy...
 

patarek

Member
Wyczytałem w tym wątku o możliwości połączenia przez kabel hdmi ale w opcji DVI - pytanko czy jakość obrazu mi się pogorszy? bo zapewne przy tym połączeniu będę mógł podłączyć do telewizora osobnym kabelkiem dźwięk tak aby regulacja działała.
 

twry

New member
Witam. Podłączono mi ostatnio Multimedie - korzystam z Internetu i pakietu tv. Wcześniej korzystałem z Cyfrowego Polsatu. Miałem taki zwyczaj, że na noc wyłączałem listwę do której podpięty mam tv, dekoder i kino domowe. Przy Multimedii zauważyłem,że modem uruchamia się bardzo długo - ok. 2 minuty. Stąd moje pytanie - czy przy obecnym sprzęcie dostarczonym z Multimedii mogę spokojnie wyłączać listwę na noc, tak, jak robiłem to wcześniej (modem ZNID-GPON-2520 i dekoder i-CAN). Pozdrawiam
 

masloww

New member
Bez reklam
Poważnie zastanawiam się nad podpisaniem umowy w UPC.
Czy w tej kablówce mogę liczyć na zdecydowanie lepszą jakość obrazu SD w DTV ?
http://www.hdtv.com.pl/forum/616553-post6572.html

SATKurier.pl / Futbol w TV / Jakość emisji HD z MŚ w piłce nożnej
"
Cyfrowa sieć kablowa UPC Polska (od 11 czerwca po 21.00)
copy.gif

TVP HD jest nadawany cyfrowo w kablu. Oprócz niego jest tam też TVP Sport i TVP Historia.
Jakość obrazu: 1080i (1920x1080)
Średni debit wideo: 18Mbit/s (średnio - to rekord!)
Jakość dźwięku: stereo (192 kbit/s) + AC3 5.1 (384 kbit/s)
Jako ciekawostkę należy podać, że TVP Sport w UPC Polska ma przepływność 8 Mbit/s (wizja) + fonia stereo 192 kbit/s + AC3 384 kbit/s.
"
 

mil999

New member
Witam. Podłączono mi ostatnio Multimedie - korzystam z Internetu i pakietu tv. Wcześniej korzystałem z Cyfrowego Polsatu. Miałem taki zwyczaj, że na noc wyłączałem listwę do której podpięty mam tv, dekoder i kino domowe. Przy Multimedii zauważyłem,że modem uruchamia się bardzo długo - ok. 2 minuty. Stąd moje pytanie - czy przy obecnym sprzęcie dostarczonym z Multimedii mogę spokojnie wyłączać listwę na noc, tak, jak robiłem to wcześniej (modem ZNID-GPON-2520 i dekoder i-CAN). Pozdrawiam

Ja czasem wyłączam listwę i wszystko potem wstaje, fakt że długo ale nie podoba mi się że ten dekoderek ciągnie bez przerwy prawie 20W.
 

spider1978

New member
Bez reklam
masloww a masz dane jak wygląda to w MM chodzi o przepustowość SD i HD aż boje się wiedzieć buahaha:p TVP HD 18Mbit/s u nas pewnie maks z 5:p
 

masloww

New member
Bez reklam
masloww a masz dane jak wygląda to w MM chodzi o przepustowość SD i HD aż boje się wiedzieć buahaha:p TVP HD 18Mbit/s u nas pewnie maks z 5:p
w MM takie dane są ściśle tajne, można się domyśleć dlaczego;
podpytaj swojego znajomego technika ile kanałów się mieści na jednym paśmie to podliczymy jaka jest średnia, bo wątpię żeby ci zechciał podać konkretne dane;

tutaj co nieco ktoś podpatrzył jak to było kiedyś w MM - w komentarzach
Cyfrowa TV w kablu nie zawsze lepsza - UPC, Vectra, telewizja cyfrowa, telewizja kablowa, aster - Media2.pl
 

fuksq3

New member
z tego co pamiętam to około 5-6 kanałów na jednej częstotliwości... to nie są pewne dane ale kiedyś tak usłyszałem od kogoś....
 

masloww

New member
Bez reklam
z tego co pamiętam to około 5-6 kanałów na jednej częstotliwości... to nie są pewne dane ale kiedyś tak usłyszałem od kogoś....
przy modulacji 256-QAM jedno pasmo daje 52 Mb/s; 5 programów HD to 10,4 Mb/s na kanał, przy 6 programach to 8,66 Mb/s; ze względu na jakość programów SD nie przypuszczam aby to chodziło o 5-6 kanałów SD;
ważne jest jeszcze czy sygnał jest nadawany ze zmienną czy ze stałą przepływnością;
kablówki zazwyczaj nadają sygnał ze stałą przepływnością bo wtedy jest łatwiej kontrolować pasmo; UPC tak nadaje i właśnie dlatego mają tak dużą przepływność swoich kanałów;
o ile w przypadku zmiennej przepływności wartość średnia na poziomie 10,4 Mb/s jest jeszcze do przyjęcia bo w szczytowych momentach przepływność może skoczyć o 50% to w przypadku stałej przepływności na poziomie 10,4 Mb/s jest to zdecydowanie za mało; wszystkie fragmenty sygnału wymagające zwiększonej przepływności ponad tą wartość są drastyczne kompresowane w efekcie czego zamiast obserwować efektowne wybuchy, pościgi czy szybką kontrę w piłce kopanej to obserwuje się wybuch pikseli, pościg artefaktów i biegające duszki na bagnach
 
Do góry