TV HD w polskiej TK Multimedia

tolesi

New member
Witam. Mam trochę niecodzienne pytanie. U rodziców w pokoju jest 1 gniazdo MM i jest tam podłączony dekoder a że zepsuł się i nie da się go w żaden sposób kontrolować tzn nie reaguje na żaden przycisk nawet te na obudowie dekodera muszę wezwać mechanika. Dzisiaj zakupiłem nowy telewizor i chcę ten dekoder przenieść do swojego pokoju w których również jest gniazdo. Moje pytanie jest następujące czy można tego dokonać samemu lub czy mechanik z MM może czy też jest blokada na 2 gnieździe i dopiero wizyta w siedzibie MM pozwoli to odblokować ? Pozdrawiam. Trochę to dziwne że pakiet -Komfort- pozwala tylko na oglądanie 2 kanałów w HD gdy w N jest ich aż 16.

na gniazdach nie ma żadnych blokad, jeśli masz dekoder z oddzielym modemem kablowym to musisz miec gniazdo zapewniające odzdzielnie sygnał internetu i odzielnie sygnał TV i podłaczasz to do gniazda. a jak dekoder z wbudowanym modemem to po prostu podłaczasz go do 2 gniazda pod wyjście TV i powinien chodzić.
Co do pakietu to by odbierać pozostałe kanały HD musisz zapłacić (wykupić) pakiet HD, pakiet Sport, pakiet Filmbox i pakiet HBO z HBO HD , i na koniec pakiet Cyfra+,
a tak w komforcie masz 3 kanały HD Discovery, National geo i TVN.
 

Frauka

New member
Bez reklam
Alundro u mnie raz dekoder tez przestał reagować. Wyłączyłam go na minutke az stracil calkiem zasilanie, potem ponownie uruchomilam, poszedl test i było juz normalnie.
 

Alundro

New member
Frauka ja już ten swój dekoder to mam odłączony sporo i jak podłączam to dalej nic. Czy ta jakość TV z dekodera jest naprawdę taka tragiczna ? Narazie nie będę mógł zamontować N i zastanawiam się nad przejściem z Basic na Komfort przynajmniej żeby mieć TVN HD.
 

Frauka

New member
Bez reklam
Kanały HD są w miarę. Reszta jak dla mnie to prawie tak, jakbym analog oglądała. No ale to moje odczucie. Może za dużo ostatnio rzeczy w hd oglądam ;)
 

Kristop

New member
na gniazdach nie ma żadnych blokad, jeśli masz dekoder z oddzielym modemem kablowym to musisz miec gniazdo zapewniające odzdzielnie sygnał internetu i odzielnie sygnał TV i podłaczasz to do gniazda. a jak dekoder z wbudowanym modemem to po prostu podłaczasz go do 2 gniazda pod wyjście TV i powinien chodzić.
.

Prawidlowo dekoder w wbudowanym modemem podlaczasz pod wyjscie oznaczone jako "Data/Dane" a nie pod TV. Modem w dekoderze wymaga czestotliwosci, ktore wyjscie TV nie obejmuje. Najbardziej fachowo to przed samym gniazdkiem powinien byc podlaczony rozgaleznik i z niego koncentryk powinien leciec prosto do dekodera. Wiadomo ze w nowym budownictwie gdzie sa juz gniazdka podtynkowe zamontowane i instalacja pochowana w peszlu jest problem zeby tak podlaczyc, wtedy monterzy podlaczaja sie pod wyjscie internetowe, ktore puszcza wymagany zakres czestotliwosci zarowno dla samego dekodera jak i wbudowanego modemu (mam tak podlaczone). Jesli jest jeszcze internet to stosuja wowczas rozgaleznik.
Jesli jest dekoder i oddzielny modem to wtedy do dekodera moze isc kabel z wyjscia TV ale do modemu juz z wyjscia do "Data/Dane".
Nie wiem jak to podlaczone jest w tym konkretnym przypadku ale za kazde gniazdko, gdzie jest sygnal analogowy placi sie dodatkowo co miesiac kilka zlotych. Jesli do tego drugiego pokoju leci czysty sygnal, nie jest zafiltrowany to nie powinno byc problemu z podlaczeniem tam DTV.
 

Alundro

New member
Kristop ja właśnie mam u siebie w pokoju sam analog za który płacę 5 zł. Muszę jednak zadzwonić do MM żeby kogoś przysłali i przenieśli ten dekoder do mnie. U rodziców właśnie jest gniazdko i od niego idzie z 1 cyfrowy i na dodatek jeszcze jakby jakiś konwerter który na 2 rozdziela. Wolę jednak sam nie ruszać.
 

Kristop

New member
Vectra nie kupuje MM. Transakcja wymienna.

Drugi co do wielkości w Polsce operator telewizji kablowej Vectra złożył w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek w sprawie przejęcia części majątku swojego konkurenta Multimedia Polska

Taki wniosek datowany na 31 grudnia 2010 r. pojawił się na stronie internetowej UOKiK.

"Multimedia Polska SA rozważają sprzedaż konkurencyjnej Vectrze niewielkiej części swoich aktywów i jednocześnie odkupienie od tej spółki infrastruktury w innych obszarach, co ma mieć neutralny wpływ na spółkę" - podały Multimedia komentując wniosek Vectry w sprawie przejęcia części jej majątku.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Nie zdziwilbym sie wcale jesli chodzi o jakies miasto gdzie Vectra i MM sa dla siebie konkurencja, przez co musza zjezdzac z cenami. Cudowna zagrywka zarowno dla jednych i drugich, zostaja w danym miescie czy tam obszarze sami i maja wszystko w nosie.
Jeszcze ludzie beda plakac jak zostanie w tym kraju tylko UPC, juz jest placz ze podnosza ceny bo czuja sie zbyt pewnie po przejeciu Astera.

Jeszcze sie wstrzymam chyba z powrotem do DTV. Moze od lutego.
 
Ostatnia edycja:

topsy

New member

Rzeczywiście jest coś na rzeczy.
Tu gdzie mieszkam nagle pojawiły się wielkie plakaty promujące Vectrę.
Ponad rok temu MM prowadziła otwartą wojnę z Aster.Dzięki temu skorzystałem i mam all in one za grosze.
btw:
Jeżeli zostawią te 20mb/s w nocy na stałe,to wyślę oficjalne pismo z przeprosinami do MM :)
 

Przeszow

New member
Cześć. Od dwóch dni mam włączone DTV w Rzeszowie (wcześniej Komfort w analogu i Cyfra). Pierwsze wrażenia potwierdzają niestety większość opinii co do słabej jakości sygnału SD. Mało tego, HD jest nieporównywalne z HD w Cyfrze (podłączenie oczywiście przez HDMI). No ale decyzja została podjęta i na 12 m-cy związałem się z DTV MM, o czym zdecydowała satysfakcjonująca mnie mieszanka Nki i i CP (oferta sportowa Polsat, Eurosport i NSport) i dziecięca (Cbeebes, Minimini i Nickelodeon) a także Kuchnia i Planete z pakietu Cyfry. Cena jest akceptowalna, ale niestety idzie za nią słaba jakość. Argumentam za była jeszcze mozliwość swobodnego podziału sygnału analogowego. Tyle moich pierwszych wrażeń. Mam jeszcze pytanie: czy da się jakoś podłączyć dekoder z MM z zewnętrzną nagrywarką Panasonica (SCART)?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dekoder bez problemu podłączasz po euro z nagrywarką, ale musisz wtedy przestawić sygnał w dekoderze na RGB. (HD nie nagrasz).

Co do jakości SD zgoda - jest nie najwyższych lotów...., co do HD nie mogę się zgodzić.
Także porównywałem z nką, Polsatem i Cyfrą plus i uważam, że kanałom HD w MM nic nie brakuje.
Ale to oczywiście moja subiektywna ocena.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Fruciak

New member
Coś się musi dziać bo ja już mam odkodowany Polsat Sport HD :), załączam z EPG żeby nie było niedomówień.
 

Attachments

  • DSCF4167.jpg
    DSCF4167.jpg
    616,6 KB · Wyś: 324
Ostatnia edycja:
Do góry