TV HD w polskiej TK Multimedia

Mushasi_

New member
Witam i tutaj bo jest to pierwszy post na tym forum. Przejrzałem cały ten wątek choć nie było proste dzięki wam dużo się dowiedziałem i dowiaduję każdego dnia na temat MM:bober:

btw:
Jeżeli zostawią te 20mb/s w nocy na stałe,to wyślę oficjalne pismo z przeprosinami do MM :)

To się chyba nie uda (jako nowy użytkownik nie mogę wklejać linków więc proszę sobie uzupełnić) :bober:multimedia.pl/aktualnosci/oid/d1c9ca589f1fc5d92d0bd0552f779987
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No może jednak tak. W tym newsie jest informacja o kampanii promocyjnej. Do tej pory było przyśpieszenie do 8Mb/s to może i zostanie do 20.
Ale mnie to wcale nie cieszy. Mam neta 6Mb/s (przyśpieszenie było do 8 8)). Do tej pory przez kilka lat internet działał bardzo dobrze, nie moglem narzekać. Po tym "wielkim" przyspieszeniu działa kiepsko. Czasami nie mam nawet 2Mb/s!!!, ale podkreślam wcześniej wszystko było jak najbardziej OK" przez lata....
chociaż teraz jest OK" transfer na poziomie, prędkość też:
 

Attachments

  • 06.01.2011.jpg
    06.01.2011.jpg
    11,2 KB · Wyś: 80
Ostatnia edycja:

Mushasi_

New member
Ja nigdy nie byłem zadowolony z internetu oferowanego przez MM miała go moja lepsza połówka i chodził marnie, zacinał się itp. Kumpel posiadający umowę na 6Mb/s nigdy nie osiągnął tej prędkości i tez zrezygnował z ich usług.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Powiem Ci tak internet to jedna z niewielu ofert MM na którą nie moglem do tej pory narzekać.
Może to zależy od lokalizacji, ale zapewniam Cię, że przez lata działał u mnie bardzo dobrze....
Mam tylko nadzieję, że obecne problemy są chwilowe i wszystko wróci do normy.
 

Mushasi_

New member
Ja korzystam z telewizji i od miesiąca z cyfrowej jestem zadowolony w większości wypadków choć siła sygnału w cyfrowej mogłaby być bardziej stabilna bo odnotowuję od 30 do 53 im wyżej tym lepiej chyba :)
a jakość sygnału zawsze na maksa
 

topsy

New member
A ja od ostatniego zgłoszenia ma ponad 20mb/s każdej nocy.
Wcześniej z mojej winy miałem tylko 10mb/s,po prostu jeden z routerów pracował tylko w 802.11g
Przez co zwracam honor MM. :)
Zresztą zauważyłem, że i obraz jest jakiś ostrzejszy,no chyba że wzrok mi się wyostrzył na stare lata. :)
 
Ostatnia edycja:

mil999

New member
54Mb/s w standardzie 802.11g to tylko teoria, normalnie osiąga się zwykle ok 50% tego. Jeżeli sygnał jest słaby to jest jeszcze mniej.
 

topsy

New member
"802.11g 'obsługuje' prędkość do 54Mb/s więc co za problem z tym miałeś? "

Spróbuj przekopiować jakiś plik w sieci G to przy dobrym zasięgu uzyskasz 2 , 3mb/s.

Wcześniej miałem ustawiony rodzaj sieci na tryb mieszany G-N,reszta ustawień była na auto,gdy w sieci znalazły się jednocześnie sprzęty apple ,wd tv live :) i notebook z N-draft to wydajność spadała o 50%.
 
Ostatnia edycja:

zenon20

New member
Zastanawia mnie co ta firma kombinuje u mnie w mieście od kilku dni dokładnie od sylwestra z DTV wyrzucili Luxe TV HD i MTVN HD widać że ten ich pakiet HD nie ma powodzenia czyli został tylko Animal Planet HD za 19zł bo przciesz nSport HD jest w sporcie a Discovery HD jest w pakiecie komfort może będzie opcja wyboru samego Animal Planet HD.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A co ma mieć za powodzenie z jednym interesującym kanałem...
A co do pracujących tam ludzi, nie chcę nikogo obrażać ( bo pewnie jak w każdej firmie pracuje tam cała masa uczciwych pracowników), ale szefostwo to chyba tylko kasę liczy i nic poza tym.
Totalny bałagan i dezinformacja.
 

Alundro

New member
Witam. Dzisiaj wreszcie podłączyłem Samsunga 32C6000 pod sygnał MM i jestem zaskoczony na +. Do tej pory miałem kineskopowy TV i obraz był świetny ale po tym co tutaj czytałem to spodziewałem się kataklizmu. Rzeczywiście obraz przez dekoder czy analog wygląda bardzo podobnie ale nie jest z nim aż tak źle.
 
Ostatnia edycja:

Frauka

New member
Bez reklam
Eee a jak kobiecie z BOK przy wypowiadaniu umowy powiedziałam ze u nich czy analog czy dtv sd to wygląda tak samo to się kobieta obruszyła. Widzę jednak, że nie tylko ja to widzę.

W sumie analog jest w MM na przyzwoitym poziomie i nie ma tragedii. Od SD wymagam jednak ciut więcej.

szefostwo to chyba tylko kasę liczy

...w Nikozji
 

spider1978

New member
Bez reklam
Mam pytanie czy u was tez tak fatalnie wyglada canal+? zazwyczaj ogladam tylko c+ film i sport HD i jest ladnie ale zalezalo mi na obejrzeniu akurat na zwyklym i nie dalo sie ogladac na ciemnych scenach przy szybiej akcji to koszmar kropy rozmywajacy sie obraz kiedys jak mialem w analogu to o niebo lepiej wygladal;/
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
spider1978
Między innymi dlatego zrezygnowałem z Canal plus, 45zł za te kanały premium to sporo. A właśnie jakość kanałów w SD Canal plus jest niezadowalająca. Praktycznie oglądałem tylko te HD (jak było co oglądać...)

Z drugiej strony oglądałem wczoraj w nocy film na TVP Kultura - Matka łez, czy jakoś tak. I powiem, że jakość jak na SD była bardzo dobra. Czyli jak się chce to można. Podobnie zresztą na dodanych kanałach Polsatu jakość też nie jest zła...
 

spider1978

New member
Bez reklam
wysle maila do canal+ z pytaniem co do jakosci bo wedlug mnie powinni tez wymagac od operatorow zeby udostepniali ich kanaly z dobra jakoscia przeciez to kanaly premium wiec powinno sie wymagac wiecej nawet niz od innch programsow co do jakosci. Nigdy nie mialem w DTV HBO wiec nie wiem jak wyglada to tutaj
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Przypuszczam, że Canal plus daje dobry sygnał SD a w MM go kompresują.... wniosek taki wysuwam na podstawie porównania jakości SD Canal plus z platformy Cyfry plus i MM. Ameryki nie odkryłem...dlatego też zrezygnowałem z Canal plus w MM.
Niedługo potem dzwoni do mnie miła pani z BOK i proponuje mi Canał plus i zachwala go jaki to on super.... a mi się kończy. Ja jej na to, że sam zrezygnowałem bo jest za drogo i za kiepsko jakościowo! I tutaj koniec rozmowy, żadnych innych propozycji....
(a w BOK w ramach oszczędności to mi zaproponowali zrezygnowanie z opcji HD i oszczędność w kwocie 6zł!!!!!, ale się rozbawiłem tą propozycją....)
Pozdrawiam
 
Do góry