TV HD w polskiej TK Multimedia

spider1978

New member
Bez reklam
Dziwny ten układ pakietu kanałów HD.
Luxe - darmowy kanał reklamowy powinien być za free, MTV ( jak kto lubi - ja nie), Discovery - powtórzony w Komforcie, nsport - kanał tylko na ligę mistrzów - poza tym sportu tam nie ma....
Szkoda, że AP HD tam trafił....

ano szkoda zdecydowanie bardziej stali by się atrakcyjni wprowadzając kanał do komfortu, albo powinni pomyśleć o promocji na pakiet HD bo 19 zyla to przesada tym bardziej, że w sumie zyskał bym tak naprawde dwa interesujące program MTVN HD fajna sprawa koncerciki z dźwiękiem 5.1 i Animal Planet HD a resztę mam discovery showcase komfort a nsport hd mam w pakiecie sport, a luxe tv to nieporozumienie bo początkowo było tyle szumu o bbc HD a zamiast tego taki gniot:D. Pozostają więc dwa ciekawe programy a płacić tyle za nie to przeginka:D
 

tomek130488

New member
No właśnie tak naprawdę ten Pakiet HD powinien kosztować 10 zł bo dostajemy praktycznie dwa kanały MTV HD i Animal Planet HD no chyba że ktoś ma pakiet basic ale większość ma komfort więc nie ma o czym mówić.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Wrzucili kolejne kanaly do Cyfrowego Komfortu:
TVN CNBC Biznes, National Geographic (SD), Sportklub (zwykly nie ten z +), FilmBox, Zone Europa - to chyba wszystko.
 

bourbon

New member
Bez reklam
Kurcze, tyle nowych kanałów macie w komforcie, a Wy jeszcze marudzicie. Zrozumcie tych co maja basic i nie gadajcie bzdur o większości.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Jak wiemy kanaly SD w DTV nie sa w super jakosci (mdly, zamglony obraz) dodajmy do tego ŻENUJĄCĄ jakość jaka daje nam nadawca kanalu SportKlub i mamy totalna kiszke..... nadawca tego kanalu nie wstydzi sie takiego sygnal puszczac??? Widzialem to u znajomego na N-ce i tak samo żenada!
 

masloww

New member
Bez reklam
radość dla tych co mają Komfort (o ile można nazwać radością przenoszenie kanałów SD bez poprawy ich jakości) a wqrwianie tych co mają Basic w promocji łączonej (czyt. mnie); we Wrocku nie ma ich jeszcze na liście

z jakością kanałów Sport Klub-u to końca nie wiadomo jak jest; czy tak nadają czy np. n-ka też kompresuje je za mocno, trzeba by je zobaczyć w Jambox-ie bez rekompresji;
na transponderze n-ki Sport Klub ma bitrate 1844-1844-1846 (min-śr.-max) w MPEG4 a Sport Klub+ 1844-1844-1846, gorsze parametry mają tylko Cinemax-y ???; dla porównania ESPN America ma bitrate 2959-4057-4827 też w MPEG4 (w MM w życiu tyle nie ma);
http://www.linowsat.co.uk/0130/all/0130.shtml
na transponderze dosyłowym na satelicie Thor: Sport Klub Poland 3584-3587-3598 a Sport Klub Poland+ 3584-3585-3587 w MPEG2; też mało
http://www.linowsat.co.uk/3590/all/3590.shtml
ale widać że n-ka stosuje za duży stopień rekompresji z MPEG2 do MPEG4; maksymalna rekompresja z MPEG4 do MPGE2 przy której nie widać żadnych skutków ubocznych wynosi 30% a oni zastosowali 50% (bo na tyle niektórzy teoretycy pozwalają);
MM też rekompresuje wszystkie programy do MPEG4 i możliwe że popełnia ten sam błąd stąd ta kiepska jakość; kanały HD nadają wszyscy w MPEG4 więc nie muszą ich rekompresować stąd ich dobra jakość

warto też zobaczyć bitrate na kanałach HD C+ (chyba nie polskich) na 11.938 GHz na Thor
max bitrate dochodzi do 20500, na n-ce największy max bitrate ma nFilm HD – 12000, reszta max 10000 i mniej; Canal+ Sport HD ma max bitrate 16000


i warto też zobaczyć z jakim bitrate nadają niemieckie, norweskie, austriackie programy na astrze
http://www.linowsat.co.uk/0192/all/0192.shtml
pierwszy transponder niemiecki, drugi TVP - bitrate o połowę mniejsze; i wszystko jasne

serwer HDTV zamarza?
 

spider1978

New member
Bez reklam
W sumie czekałem kiedy pojawi sie national geographic:) szkoda, że animal planet hd w pakiet hd poszedl, ale gdyby nie brak tam eurosportu to pewnie już dawno bym się zdecydował;)
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

u mnie nie ma ani Animal Planet HD ani Komfortu ani 5 nowych kanałów w Basicu z kwietnia ( TV PULS, 4FUN.TV itp xD ), ale ja już się tym nie przejmuję :p cieszę się że macie coraz więcej kanałów :) ale już za tydzień koniec umowy z MM :D ale nadal będę śledził sytuację MM ;]
 

steve_w

Member
u mnie nie ma ani Animal Planet HD ani Komfortu ani 5 nowych kanałów w Basicu z kwietnia ( TV PULS, 4FUN.TV itp xD ), ale ja już się tym nie przejmuję :p cieszę się że macie coraz więcej kanałów :) ale już za tydzień koniec umowy z MM :D ale nadal będę śledził sytuację MM ;]
Ja też odpuściłem sobie z końcem roku DTV w MM i oczywiście nieodłączny komfort analogowy. Przerzuciłem się na n-kę i tutaj dopiero oglądam TV a nie koło fortuny czy dzisiaj będzie sygnał, czy coś uda się wypożyczyć, czy mam ten kanał czy może "chwilowy brak zasobów". W MM zostawiłem tylko neta z podwyższeniem transferu bo z netem na przestrzeni ostatnich 4 lat miałem problem 1 raz (słownie: jeden raz). Fakt jest faktem że n-ka kosztowała trochę zachodu (blok, brak sygnału na balkonie, dogadanie z sąsiadem kilka pięter wyżej 70 m kabla i montaż) ale nie załuję. Naprawdę warto było. W MM bujali się z recorderem i obiecali w lokalnym biurze że przed świętami ruszą a dodatkowo z cyfrowym komfortem i nagrywarką będę płacił ok 100 zł. W piątek przed świętami dzwoni Pani z partyline i mówi że: 1 przed świętami nie będzie rec 2.rachunek wyniesie ok.115 zł. Wkurzyłem się bo nie lubię być robiony w konia i nie anulowałem rezygnacji (jedynie co do neta aneksowałem na wyższy transfer).
Fakt jest faktem że w n-ce też są czasami jakieś kłopoty z oprogramowaniem, ale szybko działają i usterki są naprawiane na bieżąco (tydzień dwa i jest ok). Stąd moja decyzja.
 

rafal735r

New member
Niedawno wzielem w multimedii ta ich niby cyfrowke i mnie krew zalewa juz drugi tydzien.
Nie wiem czy ten dekoder co mam jest jakis trafiony czy wszystkie tak maja. Niemilosernie zamula czasami, przycina sie, reakcja nastepuje po kilkudziesiecu sekundach po wcisnieciu czegolowiek na pilocie. Nie moge go czasami wlaczyc, musze odlaczac go z sieci. Przynajmniej 5 razy na 15 przy wlaczaniu wywala mi komunikat o tm ze TV nie ma HDCP i proponuje mi podlaczenie RGB i wogole. Musze wlaczac go wtedy od nowa nawet kilka razy. U was tez tak jest??

I jeszcze pytanie. Ile macie kanalow HD w komforcie? Ja mam TVN, Discovery i National.
 
Ostatnia edycja:

pattro

New member
Bez reklam
Niedawno wzielem w multimedii ta ich niby cyfrowke i mnie krew zalewa juz drugi tydzien.
Nie wiem czy ten dekoder co mam jest jakis trafiony czy wszystkie tak maja. Niemilosernie zamula czasami, przycina sie, reakcja nastepuje po kilkudziesiecu sekundach po wcisnieciu czegolowiek na pilocie. Nie moge go czasami wlaczyc, musze odlaczac go z sieci. Przynajmniej 5 razy na 15 przy wlaczaniu wywala mi komunikat o tm ze TV nie ma HDCP i proponuje mi podlaczenie RGB i wogole. Musze wlaczac go wtedy od nowa nawet kilka razy. U was tez tak jest??

nie twój dekoder nie jest trafiony jakiś z awarią :D w MM każdy dekoder tak ma :D :bober:
 

masloww

New member
Bez reklam
po włączeniu stb trzeba go zostawić w spokoju na 5 min, dopiero potem używać;
u mnie tak jest prawie codziennie; nawet czyszczenie pamięci nie pomaga; nie wiedzieć czemu czasami startuje bez zamulania, ale to rzadkość
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

u mnie z włączenie nie ma problemy ;]
ale z wyłączeniem jest xD jak tylko włączę na chwile i on się zawiesi to klikam z dwa razy na przycisk do wyłączenia i nic przez 1/2 min a potem włącza i wyłącza się z 10 razy tak miga po prostu jest obraz nie ma dekoder się wyłączył i znowu jest :bober:
 

spider1978

New member
Bez reklam
jakiś czas temu miałem podobny problem, ale ostatnio wszystko ładnie płynnie działa;) a propo ciekawe czy nat geo wild hd pojawi sie w mm bo chyba teraz tylko tego programu brakuje z rodziny national geographic;)
 

pattro

New member
Bez reklam
jakiś czas temu miałem podobny problem, ale ostatnio wszystko ładnie płynnie działa;) a propo ciekawe czy nat geo wild hd pojawi sie w mm bo chyba teraz tylko tego programu brakuje z rodziny national geographic;)

NG Wild HD nie pojawi się w MM bynajmniej jeszcze nie teraz ;]
gdyż nadawca nie planuje wejścia do ofert sieci kablowej ;] a nieoficjalnie mówi się o wyłączności N co do tego kanału ( choć nikt tego nie potwierdza ) ;]
 
Do góry