TV HD w polskiej TK Multimedia

masloww

New member
Bez reklam
NG Wild HD nie pojawi się w MM bynajmniej jeszcze nie teraz ;]
gdyż nadawca nie planuje wejścia do ofert sieci kablowej ;] a nieoficjalnie mówi się o wyłączności N co do tego kanału ( choć nikt tego nie potwierdza ) ;]
bzdury; NGW HD już jest w sieciach kablowych - Toya, Elsat, ISTS;
o ile n-ka ma wyłączność na NGW HD to dotyczy ona tylko platform satelitarnych
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

bzdury; NGW HD już jest w sieciach kablowych - Toya, Elsat, ISTS;
o ile n-ka ma wyłączność na NGW HD to dotyczy ona tylko platform satelitarnych

masz rację mój błąd nie zauważyłem że jest już w kablówkach masz racje :eek:k: ;] a wyłączność do wiadomo że chodziło o platformy cyfrowe ;]

a tak wgl Rebel.TV ma już koncesje na polskie nadawanie ;] miał on się pojawić w MM w styczniu ciekawe czy będzie :razz:
i co z PVR HD dekoderem bo coś ucichło ;] no chyba że już jest gdzieś dostępny ;]
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Co do PVR to jak byłem ostatnio w BOK to miły pan twierdził, że mogę go wziąć bez problemu ( czyli, że jest dostępny?!?!), ale nie będę płacił dodatkowo 20zł co miesiąc i pewnie jeszcze za aktywację.... więc już się tym nie interesowałem. Tym bardziej, że mam nagrywarkę DVD z dyskiem 250GB. ( no nie mogę co prawda nagrywać materiału HD...)
 

masloww

New member
Bez reklam
a tak wgl Rebel.TV ma już koncesje na polskie nadawanie ;] miał on się pojawić w MM w styczniu ciekawe czy będzie :razz:
pewnie będzie; ale jak to jest w zwyczaju MM to będzie to za jakieś 3 miesiące min..;
MM na chińskim kalendarzu jedzie chyba, rok ma sześć lat a godzina 120 minut


właśnie mi się przypomniało:
"Cyfrowa telewizja to bez wątpienia jedna z najlepiej przyjętych przez klientów usług, w całej historii Multimedia Polska. Pozyskanie 100 tys. abonentów w zaledwie półtora roku od uruchomienia tej usługi uważamy za bardzo duży sukces. Potwierdza on słuszność naszej strategii polegającej na stałej rozbudowie oferty o innowacyjne produkty z zakresu domowej rozrywki i telekomunikacji – mówi Andrzej Rogowski, Prezes Zarządu Multimedia Polska”

zobaczcie na daty wpisów na pierwszej stronie tego wątku
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
jeszcze odnośnie kompresji, takie moje-laika refleksje;

jeśli się używa kompresji MPEG4 u źródła, podczas nagrywania materiału to można pozwolić sobie na większy stopień kompresji bez szkody dla jakości obrazu (myślę że dla DVB-T stacje będą podawały w taki sposób sygnał a nie poprzez rekompresje z MPEG2);
jeśli się kompresuje MPEG4 materiał wideo uprzednio już skompresowany innym kodekiem (który ma już wyprane pewne dane) to efektywność kompresji maleje;

MM podobno tak jak n-ka nadaje wszystko w MPEG-4; w większości programy SD konwertuje do MPEG-4 z materiału już skompresowanego w MPEG-2 i trochę przesadza ze stopniem kompresji;
na jednych programach to widać bardziej na innych mniej; zależne to jest od stopnia kompresji materiału wejściowego; jeśli konwertuje się programy MPEG-2, których bitrate wynosi ok. 3000 kBit/s i ustawi się kompresję MPEG-4 na 50% tej z MPEG-2 to z tego wychodzi wielka kupa jak na programie Sport Klub; jeśli materiał wideo w MPEG-2 ma duży bitrate a stopień kompresji MPEG4 ustawiony będzie też na 50% to mniejsze szkody w obrazie poczyni, dlatego na TVP1, TVP2, Polsat, TVN czy RTL nie widać aż takiego stopnia skaszanienia obrazu;
niestety MM chyba nie różnicuje stopnia rekompresji dla różnych programów i jedzie wszystkie jak popadnie na tym samym ustawieniu, dlatego na niektórych słabych programach widać straszną kaszanę;
najlepiej jakby programy były puszczane w DTV bez rekompresji do MPEG4 z dobrego źródła, tak jak w Jambox-ie; tylko że dużo pasma na to potrzeba; może jak wszystkie analogi znikną to wtedy się doczekamy lepszego obrazu;
z tego co mi obiło się o uszy to UPC, Aster czy Vectra nie konwertują programów SD z MPEG-2 do MPEG-4 (używane są dekodery SD nie posiadające MPEG-4), dlatego może tam jest mniej osób narzekających na jakość programów SD;
i tu ciekawostka, nie dość że programy w MPEG-2 zajmują więcej miejsca to np. w takiej Vectrze mieści się ich 145 w tym 13 HD a w MM miejsca brak pomimo że kodują w MPEG-4??? czyżby VoD zajmował aż tak dużo miejsca?
 

spider1978

New member
Bez reklam
jeśli rzeczywiście tak wygląda sprawa to powinni pomysleć bo niestety nie wszyscy nadawają kanały jednakowej jakości jedni mają większy drudzy mniejszy bitrate. Faktycznie niektóre programy wyglądają całkiem dobrze a niektóre bardziej niż słabo. Nie sztuką jest napakować programów jeśli idzie to wszystko kosztem jakości. Najgorzej wygląda to chyba z programami sportowymi espn classic espn america sportklub i sportklub+ myśle że powinni wreszcie coś pomyśleć w tej sprawie może nad jakimś nowym rozwiązaniem technicznym;)
 

Snakeee

New member
Bez reklam
MM podobno tak jak n-ka nadaje wszystko w MPEG-4; w większości programy SD konwertuje do MPEG-4 z materiału już skompresowanego w MPEG-2 i trochę przesadza ze stopniem kompresji;
z tego co mi obiło się o uszy to UPC, Aster czy Vectra nie konwertują programów SD z MPEG-2 do MPEG-4 (używane są dekodery SD nie posiadające MPEG-4), dlatego może tam jest mniej osób narzekających na jakość programów SD;

W MM czesc kanalow leci w MPEG-2, czesc jest w MPEG-4.

No widzisz, ludzie tak samo narzekaja w UPC, zreszta wklejalem nawet jakies opinie, dla mnie w Polsce cala ta telewizja cyfrowa jesli chodzi o kanaly SD to KASZANA!
Do HD w MM nie mam zastrzezen, dawac wiecej kanalow HD, wypieprzyc kanaly SD:cool:
 
Ostatnia edycja:

pattro

New member
Bez reklam
Re

Snakeee dokładnie ! nie ważne czy w MM czy N czy Toya te kanały jakościowo obrazu i dźwięku są chyba najgorsze w Polsce ;] choć ramówkę mają ciekawą :p
 

masloww

New member
Bez reklam
W MM czesc kanalow leci w MPEG-2, czesc jest w MPEG-4
to pewnie na tych konwertowanych do MPEG-4 widać makrobloki

spider1978 SportKlub i SportKlub + na N też są masakrycznej jakości :p to wina nadawcy owych kanałów już ;]
n-ka jak pisałem niedawno rekompresuje Sport Klub; bitrate zjeżdża z 3584-3585-3587 w MPEG-2 do 1844-1844-1846 kBit/s w MPEG-4, więc nie dziwota że w n-ce też Sport Klub wygląda tragicznie;
zresztą n-ka często przegina, np. TVP Kultura też w n-ce wygląda tragicznie a program ten jest dobrze emitowany (co widać w analogu w MM), a to co n-ka wyprawia z Filmbox-em HD (4089-4089-4089 kBit/s) to kryminał
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

masz rację ale i tak kanały SD jak i HD biją MM na głowę ;]
jedynie ze Sportklubami są podobni :p
wczoraj jak włączyłem MM i C+Sport to aż się za głowę złapałem :fool: nic nie wyraźne, piłkarze rozmazani piłka to samo masakra ? co to było nie wiem ale takiej słabej jakości na C+Sport dawno nie widziałem i to do tego w meczu Premier League :fool::fool:
 

masloww

New member
Bez reklam
koledzy z wątku obok – Aster HDTV - zachwalają jakość programów Aster, piszą że lepsza od n-ki; a u nas pattro pisze, że n-ka ma lepszą jakość od MM; jakby abonenci Aster zobaczyli obraz w MM dopiero by się uśmiali
http://www.hdtv.com.pl/forum/platformy-cyfrowe-hd/22201-aster-hdtv-242.html
„lekkie rozmycie nie ma tej ostrości i kolorów” - skąd my to znamy? czyżby jednak to była wina MPEG4 czy STB ADB?

pattro
jak wypada porównanie jakości programów n-ki i Cyfry?


wczoraj jak włączyłem MM i C+Sport to aż się za głowę złapałem :fool: nic nie wyraźne, piłkarze rozmazani piłka to samo masakra ? co to było nie wiem ale takiej słabej jakości na C+Sport dawno nie widziałem i to do tego w meczu Premier League :fool::fool:
ściaśniają , przenoszą programy Komfortu to muszą miejsce zrobić
 
Ostatnia edycja:

pattro

New member
Bez reklam
Re

masloww porównanie N'ki i Cyfry + napiszę jutro pod wieczór bo jutro podpisuję umowę ;]
ściaśniają mówisz :p u mnie nie ma Komfortu ale jak widać na pogorszeniu jakości cierpią wszyscy ;]
a tak wgl jak by wyłączyli analog to wiadomo DTV nie działa ale jak by działało była by poprawa jakości jak by już nie było analogu ? ;]
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
załóżmy że nie ma analogu w kablu; wolnych jest 66 pasm z czego 11 zostawimy dla innych usług;
przy modulacji 256-QAM - przepływność wynosi 52 Mb/s x 55 = 2860 Mb/s;
dobrej jakości programów HD (20 Mb/s) zmieściłoby się 143, a programów SD (4 Mb/s – MPEG4) – 715 lub 100 HD + 215 SD lub 50 HD + 465 SD itp.

p.s. HDTV działa teraz jak nasz dekoder
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

załóżmy że nie ma analogu w kablu; wolnych jest 66 pasm z czego 11 zostawimy dla innych usług;
przy modulacji 256-QAM - przepływność wynosi 52 Mb/s x 55 = 2860 Mb/s;
dobrej jakości programów HD (20 Mb/s) zmieściłoby się 143, a programów SD (4 Mb/s – MPEG4) – 715 lub 100 HD + 215 SD lub 50 HD + 465 SD itp.

p.s. HDTV działa teraz jak nasz dekoder

tylko MM nie może wyłączyć analogu bo nie będzie działać DTV;/ a analogu już nie powinno być ... a nie można w analogu zostawić tylko TVP 1 np żeby tylko coś by nie pobierać opłat za niego a wszystko do DTV wpakować ? odrazu lepsza jakość i więcej kanałów ;] chociaż nie wiem czy możliwe zostawienie jednego kanału w analogu ;]

HDTV naprawdę bardzo zamula eh jak dekoder MM masz rację ;]
 

masloww

New member
Bez reklam
tylko MM nie może wyłączyć analogu bo nie będzie działać DTV
czemu ma nie działać?
teraz mają taką sytuację, że aby działało DTV to muszą wyłączyć filtr blokujący programy analogowe i dlatego się wzbraniają przed wykupem samej DTV bo i tak abonent miałby kanały analogowe
 

pattro

New member
Bez reklam
czemu ma nie działać?
teraz mają taką sytuację, że aby działało DTV to muszą wyłączyć filtr blokujący programy analogowe i dlatego się wzbraniają przed wykupem samej DTV bo i tak abonent miałby kanały analogowe

jak rozmawiałem z technikiem na party line to mi powiedział że nie mogą wyłączyć TV Analogowej ponieważ ma to jakieś połączenie z DTV nie mówił dokładnie jakie i w obecnej sytuacji wyłączenie Analogu wiąże się z dużymi kłopotami z DTV, czy to prawda nie wiem ;] tak myślę na podstawie info od technika ;] a widać było że zna się na rzeczy ;)
 

masloww

New member
Bez reklam
jak rozmawiałem z technikiem na party line to mi powiedział że nie mogą wyłączyć TV Analogowej ponieważ ma to jakieś połączenie z DTV
dobrze mówił, jak włączą filtr na analog to nie będzie dostępu do DTV bo zablokują pasma na których leci DTV; ale jak przestaną nadawać programy analogowe to nie będzie co filtrować
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

dobrze mówił, jak włączą filtr na analog to nie będzie dostępu do DTV bo zablokują pasma na których leci DTV; ale jak przestaną nadawać programy analogowe to nie będzie co filtrować

to jednak miał rację ;]
no ale nie da się tak żeby zostawić kilka kanałów w analogu nie pobierać za to opłaty, wtedy były by nowe miejsca na kanały w DTV i jakość lepsza ;] :hmm:
 
Do góry