TV HD w polskiej TK Multimedia

Snakeee

New member
Bez reklam
Ten test to jakis dziwny, mam lacze 6Mbps a wynik przed 23 LOL:





a tutaj po 23 czyli 8Mbps z roznych serwerow, Bydgoszcz i Opole kiszka :









Swoja droga kiedys moj znajomy pisal sobie maile w sprawie transferow do nich i otrzymal info ze nie gwarantuja transferu poza ich siecia.... znajomy od razu nos w regulamin i faktycznie maja taki punkt. W tym momencie sie poddal, a chodzilo mu o rapidshare i torrenty o ile pamietam. Odpisali ze staraja sie zagwarantowac transfer do ich routerow brzegowych czy jakos tak.
 

xolzok

New member
Bez reklam
Zmieniłem ustawienie szybkości karty z 100Mb Full Duplex na Auto i jest znacznie lepiej.

647781710.png


PS. Przy sztywno ustawionej szybkości też mi tak pokazywał, małem nawet w wyniku 66 Mb/s !

PS2. Czy widać u was jakąś poprawę jakości DTV po ostatnich zmianach?
 
Ostatnia edycja:

szwabek

New member
Witam,
zamówiłem dzisiaj plazmę i szukam dostawcy telewizji DTV we Wrocławiu. Pierwszy strzał padł na MM.

Przeczytałem 10 ostatnich stron tego tematu i sie zawiodłem strasznie...
Proszę mi powiedzieć czy "zmiany" coś pomogły - szczególnie Wrocław. Czy we Wroc jest pełny pakiet dostepny (komfort, TVN HD itp itd)?

Jak nie MM to co?

z góry dziękuję i pozdrawiam
 

pattro

New member
Bez reklam
re

szwabek napisał:
Witam,
zamówiłem dzisiaj plazmę i szukam dostawcy telewizji DTV we Wrocławiu. Pierwszy strzał padł na MM.

Przeczytałem 10 ostatnich stron tego tematu i sie zawiodłem strasznie...
Proszę mi powiedzieć czy "zmiany" coś pomogły - szczególnie Wrocław. Czy we Wroc jest pełny pakiet dostepny (komfort, TVN HD itp itd)?

Jak nie MM to co?

z góry dziękuję i pozdrawiam

zależy co dla cb jest ważne :) czy np cena, ilość programów HD, dekoder z HDD itp :)
 

masloww

New member
Bez reklam
zmiany na lepsze w DTV nie zostały jeszcze wprowadzone; ciągle są błędy w sygnale; efekty kompresji w postaci makrobloków ciągle widoczne;
jak masz możliwość zamontowania patelni to grzechem byłoby teraz nie skorzystać z jakieś promocji w n-ce lub Cyfrze, które jak zawsze przed świętami są bardzo ciekawe
 

dark99

New member
szwabek napisał:
Witam,
zamówiłem dzisiaj plazmę i szukam dostawcy telewizji DTV we Wrocławiu. Pierwszy strzał padł na MM.

Przeczytałem 10 ostatnich stron tego tematu i sie zawiodłem strasznie...
Proszę mi powiedzieć czy "zmiany" coś pomogły - szczególnie Wrocław. Czy we Wroc jest pełny pakiet dostepny (komfort, TVN HD itp itd)?

Jak nie MM to co?

z góry dziękuję i pozdrawiam

Zapomnij o Multimedii. Poza kanałami HD cała reszta nie daje się oglądać . Umowa będzie na 2 lata, a w tym czasie na platformach wszystko już będzie w HD,a w Multimedii nie będziesz mógł zmienić pakietu na większy- ja to już przerabiałem.
 

szwabek

New member
Dzięki za odpowiedzi.
Rozmawiałem dziś z człowiekiem z MM i dowiedziałem się, że do odbioru sygnału cyfrowego, niezbędny jest również abonament analogowy...
Czyli koszt już nie jest tak rewelacyjny.

Jeśli chodzi o moje wymagania, to MM spełnia je w zupełności - podstawowe kanały polskie, sensowny wybór kanałów sportowych, kilka rodzynków HD.

pzdr
 

masloww

New member
Bez reklam
szwabek napisał:
Jeśli chodzi o moje wymagania, to MM spełnia je w zupełności - podstawowe kanały polskie, sensowny wybór kanałów sportowych...
:D :D :D
albo jesteś bardzo mało wymagający w tym temacie albo czegoś nie doczytałeś
 

dark99

New member
Rozmumiem, że mało wymagający dotyczy oferty programowej, a nie jakości nadawania. Moim zdaniem oferta nie jest zła, choć po wycofaniu Polsatów Sport nie do przyjęcia, ale jakość nadawania to KATASTROFA. Często analog jest lepszy niż sygnał cyfrowy.
 

masloww

New member
Bez reklam
jako kibic chciałbym mieć wszystkie sportowe programy a w MM brakuje ich sporo; poczynając od nr1 w tym temacie - Eurosport-ów po C+S2 w którym leci liga hiszpańska a kończąc na Sportklubach których nie ma we Wrocku;
jak nie dadzą za PS-y ES-ów to od stycznia będzie jeszcze gorzej
 

maciekalisz

New member
stogdy napisał:
10 zł dodatkowo co miesiąc
100 zł aktywacja
Zdawałem dzisiaj pudło i miałem taką propozycję.

Dziwne że ja o tym nie wiem - a wiedziałbym pierwszy :) Nie pytajcie skąd.
Panie w BOK w Gdyni to wogóle wynalazki i nie zabardzo wiedzą o co chodzi. Sprzedaja usługi których jeszcze nie ma - jak mogą sprzedawać skoro softu do nowych dekoderów nie ma jeszcze na sieci NIGDZIE w Polsce. ehhhh - najwcześmniej przed świętami coś może sie zacznie.

Panowie najnowsze wieści - Eurosport zaraz wraca w analog i Z HD w DTV upakują. Na 95% już pewne :)

A Polsaty zostaną najprawdopodobniej.

szwabek - zgadza sie i to w najwyższym pakiecie komfort musisz miec analog.

dark99 - NA WIEKSZY ZAWSZE MOŻESZ - na mniejszy NIE. Skąd takie info ?

masloww - stopklatki i obecne problemy sa spowodowane zmiana modulacji nadawania sygnalu do dekoderów - zaczyna sie wlasnie zwikszanie bitrate danych kanalów a to wymaga lepszych parametyrów sieci - technicy caly czas lataja i reguluja sie na IGŁE.

Snakeee - na tych testach nie sprawdzaj - lacza mm maja tzw chwilowe przyspieszenie - przez pierwsze ok 5 megabajtów pobierania masz lacze okolo 20 MBit pozniej spada do wykupionej po kilku sekundach. Dobre rozwiazanie - strony wczytuja sie blyskawica.
 

masloww

New member
Bez reklam
maciekalisz napisał:
Panowie najnowsze wieści - Eurosport zaraz wraca w analog i Z HD w DTV upakują. Na 95% już pewne :)

A Polsaty zostaną najprawdopodobniej.

masloww - stopklatki i obecne problemy sa spowodowane zmiana modulacji nadawania sygnalu do dekoderów - zaczyna sie wlasnie zwikszanie bitrate danych kanalów a to wymaga lepszych parametyrów sieci - technicy caly czas lataja i reguluja sie na IGŁE.
jeszcze tylko C+S2, TVP HD i z brzydkiego kaczątka MM w piękną kablówkę się zmieni;
czekam niecierpliwie na oficjalnego newsa
 

maciekalisz

New member
masloww napisał:
jeszcze tylko C+S2, TVP HD i z brzydkiego kaczątka MM w piękną kablówkę się zmieni;
czekam niecierpliwie na oficjalnego newsa

No o tych programach nic narazie nie słychać - ale fanem sportu nie jestem - tvp HD tez kicha jak tio TVP wiec nie ma nad czym płakać. :)
 

szwabek

New member
Oczywiście mówiąc o wymaganiach chodziło mi wyłącznie o ofertę programową, która wydaje mi sie akceptowalna - pakiet komfort.

O jakości nie mogę nic powiedzieć, bo nigdy nie widziałem i dlatego właśnie pytam.
Skoro jednak wasze odpowiedzi nie napawają optymizmem bedę musiał poszukać czegoś innego, albo n-ke za 48zł albo TNK - ale tu nie ma nic....

pozdrawiam
 

dark99

New member
Zmiana pakietu

Do maciekkalisz. Niestety nie mogę zmienić- podpisywałem umowę na Cyfrowy Basic w promocji z TV analog i internetem i okazuje się, że w tej sytuacji nie mogę zmienić na większy pakiet i płacić więcej txn. Cyfrowy Komfort. Prowadziłem w tej sprawie korespondecję z moim lokalny BOK, a także z BOK przez internet i infolinię i nie ma takich możliwości obecnie i nie zamierzają ich stworzyć. Smutne- jest oferta, klient chce więcej płacić, a oni nie chcą pieniędzy. Gdy ktoś mi taką sytację opisał, to bym mu nie uwierzył.
 

Ted1

New member
maciekalisz napisał:
Panowie najnowsze wieści - Eurosport zaraz wraca w analog i Z HD w DTV upakują. Na 95% już pewne :)

A Polsaty zostaną najprawdopodobniej.
Witam.
Muszę przyznać, że nie lubię takich wpisów. Skąd te wieści? Może jakieś źródło podasz?. Eurosport wraca "zaraz", czyli kiedy? Albo coś jest pewne, albo prawdopodobieństwo wynosi 95%. To spora różnica. Co oznacza "najprawdopodobniej"? Jakie jest podobieństwo do prawdy tej tezy o pozostaniu w ofercie programowej Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra? Na razie wiadomo, że nic nie wiadomo i to akurat wszyscy wiemy...
Pozdrawiam.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
dark99
Przerabiałem to, też nie mogłem zmienić pakietu Basic na Komfort, ale w końcu zmieniłem.
W lokalnym BOK otrzymali wytyczne z centarli i bez problemu zmieniłem pakiet, ba nawet dostałem Komfort w "promocji" ( znamy te promocje MM:D :D ), ale, że mi zależało na TVN HD to wziąłem.....

Pozdrawiam
 

white216

New member
kanały sportowe

Panowie najnowsze wieści - Eurosport zaraz wraca w analog i Z HD w DTV upakują. Na 95% już pewne :)

A Polsaty zostaną najprawdopodobniej.



I to są dla mnie najważniejsze informacje:) Póki co nie złożyłem wypowiedzenia, a jeśli oferta sportowa zostanie przynajmniej utrzymana na dotychczasowym poziomie to nie ma powodu uciekać z MM. Dla mnie spore znaczenie ma siatkówka i ogólnie wysoki poziom relacji sportowych realizowanych przez Polsat.
Wcześniej miałem Cyfrowy Polsat i jakość obrazu oraz oferta była zbliżona do MM. Minusem był brak oferty analogowej (wiem że to brzmi dziwnie), a raczej brak możliwości podłączenia kilku telewizorów, choć przed rokiem mi to jeszcze nie przeszkadzało... Oczywiście, że jestem za pełną i jak najszybszą cyfryzacją, ale jeśli miałoby to oznaczać możliwość podłączenia tylko jednego telewizora za jeden abonament to bardzo dziękuję. W USA operatorzy cyfrowi za symboliczną opłatą podłączają kilka dekoderów dla jednego domostwa w ramach jednego abonamentu. A my mamy jakieś raczkujące multiroomy.

P.S. Mój dekoder MM jest dość powolny (mam porównanie z CP i z N), ale przynajmniej nie gubi sygnału czy kanałów, nie musiałem go jeszcze restartować - używam od kilku miesięcy. Internet działa prawie bez zarzutu. Największym minusem w MM są dla mnie późno dostarczane rachunki, czasem nawet po terminie wpłaty i od razu z ponagleniem w oddzielnej kopercie... Póki nie odetną sygnału to jest to nawet zabawne;)

white
 
Do góry