TV HD w polskiej TK Multimedia

xolzok

New member
Bez reklam
Mam pytanko do posiadaczy 6Mb. Czy wy rzeczywiście wyciągacie te 6Mb (lub 8 Mb w nocy)?
U mnie chyba od weekendu mam max. 5 Mb nawet po 23-ciej (ściągałem testowy plik test.tmp z MM). Na speedtest.pl mam max. 2 Mb.
Czy to coś u mnie czy ogólnie kuleje?
 

tomek130488

New member
xolzok napisał:
Mam pytanko do posiadaczy 6Mb. Czy wy rzeczywiście wyciągacie te 6Mb (lub 8 Mb w nocy)?
U mnie chyba od weekendu mam max. 5 Mb nawet po 23-ciej (ściągałem testowy plik test.tmp z MM). Na speedtest.pl mam max. 2 Mb.
Czy to coś u mnie czy ogólnie kuleje?

Raczej u ciebie byłem dzisiaj u kumpla i niego szło pełnym łączem 6 mb ~780 kb za to u mnie w dzień leci ~260 w nocy ~520 kb
 
Ostatnia edycja:

maciekalisz

New member
pattro napisał:
dekoder HDD to dobry ruch z ich strony ale pięc rzeczy mnie martwi :

1.Cena - znając MM będzie mocno wygórowana
2.Jakoś - jeżeli dekoder z HDD będzie takiej jakości jak obecny dekoder to ja dziękuje...
3.Starzy użytkownicy DTV w MM - pewnie znowu będą jaja z tym aby mieć nowy dekoder, tak jak było to w przypadku pakietu Komfort.
4.Zasięg usługi - jeżeli dekoder HDD będzie wprowadzany w Polskę tak jak nowe kanały/pakiety, to do mnie nowe kanały te 5 ( Tv Puls Kino Polska itp ) dojdzie do Gorzowa Wlkp gdzieś w 2011 roku jak dobrze pójdzie to komfort wejdzie w 2012 a dekodera HDD będę mógł się spodziewać do 2015 :hihi:
5.Pojemność - jeżeli poniżej 250 GB to nie ma po co wchodzić na rynek taki dekoder ale pożyjemy zobaczymy.

Do 2011 MM ma wyłączyć przekaz analogowy ale czarno to widzę w takim
tępię ...

1. No cena nie wiadomo.
2. Stb ma troche zmieniona obudowe - przedni panel pochyły. Wbudowane dwie głowice(jedno nagrywa, drugie ogląda), timeshift a tak pozatym menu takie samo tylko dochodzą opcje dysku. Na początek podobno ma być 150 GB. Co pozwoli na zapis około 60 H materiału SD lub okolo 20 H HD.
3. Nie bedzie problemu - wiadomo tylko cena.
4. Jak ruszy to pełną parą na całą polske - kiedy - nie wiadomo. A programy masz już od wczoraj wszystkie w Gorzowie :)
5. Jak pisałem wyżej 150 GB zapewne na razie.

pattro napisał:
tak z nudów policzyłem ile nie ma kanałów w moim mieście a którymi szczycie się MM na swojej stronie to wyszło ich (uwaga) aż 19 !!!

istne oszustwo i tyle ..... ( za 25 dni koniec z DTV )


Dziwne - bo oferta w całej Polsce odnośnie DTV jest już taka sama - od 2 dni

TOMGDY napisał:
Wie ktoś dlaczego na TVN 7 w SD jest dolby digital a na TVN HD zwykłe stereo ??
TVN HD jest flagowym kanałem i nadawca jak tylko może łączy go z dźwiękiem DD ale nasza wspaniała MM już nie. W zamian za to MM dodaje DD do TVN 7. Widzi ktoś w tym logikę i może nam rozjaśnić zagadnienie ??

Pozdrawiam

Bo TVN nie chce MM puścić sygnału w DD - technicznie to nie problem - wiadomo że TVN trzyma z N i chcą bardziej tą platforme promować. Przecież na TVN SD też jest tylko stereo. A TVN 7 - jak sie da i nadawca nadaje to sie przesya jak jest od nadawcy. Panowie życie operatora to nie tylko sprzęt ale jeszcze do tego marketing. A te dwie rzeczy nie zawsze idą parą.
xolzok napisał:
Mam pytanko do posiadaczy 6Mb. Czy wy rzeczywiście wyciągacie te 6Mb (lub 8 Mb w nocy)?
U mnie chyba od weekendu mam max. 5 Mb nawet po 23-ciej (ściągałem testowy plik test.tmp z MM). Na speedtest.pl mam max. 2 Mb.
Czy to coś u mnie czy ogólnie kuleje?

Grzej na infoilinie - sprawdzą parametry modemu - może sygnał do bani. I pytanie czy nie jedziesz przez przypadek przez WIFI - czesto sie zdarza że wifi nie potrafi przepompować tej 6 a co dopiero 8 MBit.
 
Ostatnia edycja:

Vanish

New member
marciniozo napisał:
Vanish
Cyfyrzacja dotyczy całości nadawania a nie tylko TV satelitarnych...
Jakieś źródło?
Przymus cyfryzacji dotyczy tylko transmisji naziemnych!
"W czerwcu 2015 roku kończy się okres międzynarodowej ochrony dla częstotliwości radiowych używanych przez naziemną telewizję analogową. Do tego czasu trzeba więc znaleźć inny sposób na dotarcie z sygnałem TV do gospodarstw domowych, które nie odbierają telewizji kablowej ani satelitarnej."
 

maciekalisz

New member
Prawda jest taka że tv kablowe maja swoje medium pompowania sygnału i nie ida w eter ogólnie powszechny - wiec teoretycznmie moga sygnału analogowego nie wyłączać.
 

masloww

New member
Bez reklam
to znaczy ten STB z HDD będzie dokładnie taki sam jak ma Vectra (320 GB)
http://www.vectra.pl/pvr,1,1,4.html
tylko jak zwykle MM przyoszczędzi na dysku;
problemy pewnie te same będą - ciągła praca dysku
http://www.facebook.com/topic.php?u...art=300&hash=9111972c3f4c80e1c29efc3c9a01a26f
http://www.facebook.com/topic.php?u...art=150&hash=5c7a99fdf27af3aa6cead141b3aacbad
http://www.facebook.com/topic.php?uid=95698725961&topic=11207#topic_top

TVN HD bez DD5.1 to pewnie też efekt przyoszczędzenia na jakości; inni operatorzy jak np. UPC jakoś mają TVN HD z DD5.1
 

maciekalisz

New member
Acha - identyczny - a dysk jest też 250 Gb ;-) Na nagrania bedzie dostępne 150 GB na początek. A i jeszcze jedno - sfot mm ma zupełnie inny niż Vectra - wiec problemy będa - ale napewno inne :) A może nie będzie heheh - zobaczymy jak pvr wyjdzie :)
 
Ostatnia edycja:

tomek130488

New member
"Maciekalisz"
A czy MTV HD multimedia nadaje w Dolby Digital ?

masloww napisał:
TVN HD bez DD5.1 to pewnie też efekt przyoszczędzenia na jakości; inni operatorzy jak np. UPC jakoś mają TVN HD z DD5.1

Czyli MM znów nas robi w bambucho skoro Vectra może się dogadać z TVN-em i mieć TVN HD w 5.1 a w multi jak zwykle jakaś wymówka.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Vanish
Może trochę źle to napisałem. Chodziło mi o to, że generalnie powoli ( w Polsce wolniej jak zawsze) cały świat przechodzi na cyfrę. Źródło - wszelkie fora światowe i newsy. Oczywiście nic konkretnego nigdzie nie wyczytałem, ale jeżeli poszczególni nadawcy przejdą na cyfrę to raczej z przyczyn ekonomicznych analog wyłaczą i nie będzie skąd brać sygnału..., ale to zapewne potrwa jeszcze kilka ładnych lat....
Pozdrawiam
 

pattro

New member
Bez reklam
maciekalisz napisał:
1. No cena nie wiadomo.
2. Stb ma troche zmieniona obudowe - przedni panel pochyły. Wbudowane dwie głowice(jedno nagrywa, drugie ogląda), timeshift a tak pozatym menu takie samo tylko dochodzą opcje dysku. Na początek podobno ma być 150 GB. Co pozwoli na zapis około 60 H materiału SD lub okolo 20 H HD.
3. Nie bedzie problemu - wiadomo tylko cena.
4. Jak ruszy to pełną parą na całą polske - kiedy - nie wiadomo. A programy masz już od wczoraj wszystkie w Gorzowie :)
5. Jak pisałem wyżej 150 GB zapewne na razie.




Dziwne - bo oferta w całej Polsce odnośnie DTV jest już taka sama - od 2 dni



Bo TVN nie chce MM puścić sygnału w DD - technicznie to nie problem - wiadomo że TVN trzyma z N i chcą bardziej tą platforme promować. Przecież na TVN SD też jest tylko stereo. A TVN 7 - jak sie da i nadawca nadaje to sie przesya jak jest od nadawcy. Panowie życie operatora to nie tylko sprzęt ale jeszcze do tego marketing. A te dwie rzeczy nie zawsze idą parą.


Grzej na infoilinie - sprawdzą parametry modemu - może sygnał do bani. I pytanie czy nie jedziesz przez przypadek przez WIFI - czesto sie zdarza że wifi nie potrafi przepompować tej 6 a co dopiero 8 MBit.


u mnie nie ma żadnych nowych kanałów ( resetowałem nawet dekoder ) u kumpla na drugim końcu miasta też nie ma więc nie są takie same w całej
Polsce.
Co do neta to ostatnio też miałem coś takiego że mam łącze 1mb a ledwo co mi 256 wyciągało i żeby wejść na to forum musiałem z 2 minuty czekać taki zamulony był ale już jest ok :)co muszę powiedzieć na Telefon nie narzekam rewelacja od dwóch lat ani jednej awarii ;] internet ostatnio się poprawiło i za to duży plus :)tylko ta TV .....:sad:
 

Snakeee

New member
Bez reklam
masloww napisał:
to znaczy ten STB z HDD będzie dokładnie taki sam jak ma Vectra (320 GB)
http://www.vectra.pl/pvr,1,1,4.html
tylko jak zwykle MM przyoszczędzi na dysku;
problemy pewnie te same będą - ciągła praca dysku
http://www.facebook.com/topic.php?u...art=300&hash=9111972c3f4c80e1c29efc3c9a01a26f
http://www.facebook.com/topic.php?u...art=150&hash=5c7a99fdf27af3aa6cead141b3aacbad
http://www.facebook.com/topic.php?uid=95698725961&topic=11207#topic_top

TVN HD bez DD5.1 to pewnie też efekt przyoszczędzenia na jakości; inni operatorzy jak np. UPC jakoś mają TVN HD z DD5.1
O kurde, myslalem ze to tylko w MM takie cyrki sa z dekoderem:shock: Widac od razu ze dekodery ADB dalekie sa od idealu albo moze inaczej, programisci tej firmy nie radza sobie z softem do ich obslugi :)
Co do HDD to czytalem rozne informacje i w wiekszosci dekoderow z HDD zawsze sa jakies minusy, grzeja sie, slychac prace hdd, jakies zawieszki - widzialem w akcji ten dekoder N-ki Turbo i powiem szczerze ze co do jego plynnosci dzialania to mialbym wiele zastrzezen no ale tak to jest jak sie laduje tyle bajerkow i wodotryskow. Mam nagrywarke dvd z HDD i jak pracuje to tez slychac HDD ale nie jest to jakos uciazliwe i jak sie oglada TV to nie ma mozliwosci zeby to uslyszec. Cos za cos, im wiecej bajerow i dodatkow w jednym urzadzeniu tym wiecej mozliwych problemow.\

W Vectrze aktywacja za dekoder z HDD 175zl - kurde troche to kosztuje.
 

masloww

New member
Bez reklam
marciniozo napisał:
...jeżeli poszczególni nadawcy przejdą na cyfrę to raczej z przyczyn ekonomicznych analog wyłaczą i nie będzie skąd brać sygnału...
aby nadawać sygnał analogowy nie trzeba mieć sygnału źródłowego analogowego; przypuszczam, że większość programów jak nie wszystkie które są obecnie nadawane analogowo w kablu pochodzi z cyfry
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
w MM to i w 2033 będzie kiepskiej jakości analog i cienka cyfra..:D:D:D
A tak poważnie to oczywiście, że można tylko po co? Chyba tylko żeby abonentów MM denerwować ( Nas) wtedy gdy inni cieszą się dobrej jakości programami nadawanymi cyfrowo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry