TV HD w polskiej TK Multimedia

bourbon

New member
Bez reklam
Chyba coś się kombinuje z analogiem, bo u mnie zniknęło BBC Ent... (na którym ciągle obraz się przycinał) i dwa kanały Canal+
 

masloww

New member
Bez reklam
znalezione w sieci
Wojciech Apel napisał:
Jakoś obrazu zależy głównie od przepływności i kompresji. Nie jestem pewien jak jest teraz ale na Hotbirdzie Discovery HD spakowane do MPEG-4 zajmuje coś koło 8Mb/s (Filmbox HD chyba tylko w szczycie ma 7Mb/s, ale średna to bedzie koło 5). To samo Discovery HD w kablówce JAMBOX (brane z dosyłowego) w szczycie dochodzi do 18Mb/s (średnia koło 14) i wygląda już zupełnie inaczej niż na n-ce. Telewizja TVS produkowana w całości w HD a dystrybuowana do wielu kablówek światłowodami to strumień około 18Mb/s bo nikt sobie tam nie żałuje - niezaleznie od tego jakie śląskie disko polo tam puszczają wygląda to ładnie.
Drugi czynni mający wpływ na jakość to jakoś dekoderów w odbiorniku (lub STB). Ale tu już jest coraz lepiej i chyba trudno na oko wyczaić różnicę.
cholernie jestem ciekaw jakie wartości bitrate mają programy w MM, skoro n-ka tak mocno kompresuje sygnały a i tak są one lepsze od naszych;
co do dekodera to chyba też nie trafił nam się szczególnej jakości; w n-ce z dekodera bliźniaczo podobnego do naszego obraz jest gorszy o n-rekordera
 
N

neox

Guest
bourbon napisał:
Chyba coś się kombinuje z analogiem, bo u mnie zniknęło BBC Ent... (na którym ciągle obraz się przycinał) i dwa kanały Canal+

Zmienili czestotliwosci nadawania tych C+ w analogu, dziwne ze jeszcze tego nie wypieprzyli, widac sporo ludzi ciagle jedzie na tych starych dekoderach analogowych.

masloww napisał:
znalezione w sieci

cholernie jestem ciekaw jakie wartości bitrate mają programy w MM, skoro n-ka tak mocno kompresuje sygnały a i tak są one lepsze od naszych;
co do dekodera to chyba też nie trafił nam się szczególnej jakości; w n-ce z dekodera bliźniaczo podobnego do naszego obraz jest gorszy o n-rekordera

O ile pamietam to Polsat Sport HD ma bitrate na poziomie 12mbps, tych pozostalych HD nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

pattro

New member
Bez reklam
Re

" W 2007 Multimedia Polska S.A. jako pierwszy operator kablowy w Polsce wprowadziły usługę VOD, PVR i HDTV " - wikipedia :hmm: przepraszam was bardzo ale czy ja jestem śâlepy czy może głupi ? przecież MM nie oferuje PVR ! co to za bzdety ?:hmm: aha i zobaczcie na to " Disney XD (od 19 września) " czyli co kolejny kanał z bajkami w MM ? :hmm:
 

masloww

New member
Bez reklam
informacje na wikipedii trzeba traktować z dystansem;
ja sięgnąłem do początków dtv w MM; ciekawe rzeczy wypisywano wtedy (10.05.2007):
http://www.multimedia.pl/komunikaty_prasowe/aid/e38c3494627763ccf22b2d16a99693d8

- Wybór systemu MHP umożliwia Multimediom tworzenie i dostarczenie nowych i ciekawych aplikacji, oraz daje możliwość wdrożenia w przyszłości nawet takich usług, które dziś są jeszcze niezdefiniowane - mówi David McElhatten, CEO Osmosys spółki holdingu ADB. - Nasza technologia zapewnia, że Mutimedia Polska staną się jedną z najbardziej zaawansowanych platform kablowych w Europie.

Multimedia Polska jest pierwszą w Polsce firmą, która oferuje telewizję cyfrową z sygnałem zwrotnym. Dzięki temu już w niedługim czasie abonenci korzystający z usług Multimedia Polska będą mieć dostęp do nowych usług takich jak:

 Wideo na żądanie – wirtualna wypożyczalnia wideo, którą w przeciwieństwie do usług oferowanych np. przez platformy cyfrowe, charakteryzuje dużo większa pojemność systemu dzięki przechowywaniu filmów na wideoserwerach, a nie małym dysku.

 Time-Shift TV, która umożliwi przeglądanie zarejestrowanych programów telewizyjnych nadawanych w ciągu ostatniego tygodnia.

 Zakupy (T-commerce) – możliwość realizowania zakupów za pośrednictwem telewizji na zasadach podobnych do zakupów przez komputer, ale w dużo wygodniejszy sposób. Wystarczy użyć pilota od Set-top-box (dekodera).

 Gry, także sieciowe, dające możliwość grania zarówno z komputerem jak i dekoderem.

 Mail i komunikator
"
 
N

neox

Guest
pattro napisał:
" W 2007 Multimedia Polska S.A. jako pierwszy operator kablowy w Polsce wprowadziły usługę VOD, PVR i HDTV " - wikipedia :hmm: przepraszam was bardzo ale czy ja jestem śâlepy czy może głupi ? przecież MM nie oferuje PVR ! co to za bzdety ?:hmm: aha i zobaczcie na to " Disney XD (od 19 września) " czyli co kolejny kanał z bajkami w MM ? :hmm:
A co ty myslisz ze ktos z MM wprowadza te opisy na wikipedii?:hmm:


Disney XD Polska to polska kablowa stacja telewizyjna przeznaczona dla dzieci i młodzieży (głównie chłopców) należąca do Disneya i będąca polskojęzyczną wersją międzynarodowego Disney XD. Wystartuje 19 września 2009 i zastąpi Jetix, co jest częścią międzynarodowego rebrandingu i będzie emitował większość seriali tego kanału, produkcje własne i Disney Channel.

Oficjalnej informacji nie ma ale byc moze to wlasnie Disney XD wskoczy w analog.
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

jak wejdzie DisneyXD w analog to ktos bd naprawde dziwny kto to wpusci :roll: zamiast jak juz i tak nie bd Discovery World zostawic luke ( kolejna juz ) i do Dtv dodac DisneyXD i jeszcze pare z analogu np ;] ciekawi mnie czemu oni tak nie robia ? moze sie ktos na ten temat wypowiedziec ? :D
 

franeek

New member
neox napisał:
A co ty myslisz ze ktos z MM wprowadza te opisy na wikipedii?:hmm:

A kto redaguje tą internetową encyklopedię? opis strony w googlach

"Encyklopedia powszechna, pisana i redagowana przez internautów"

Nieścisłości można zglaszać - za tydzień tego wpisu o PVR nie będzie ;) :eek:k: :eek:k: :eek:k:
 

k0val

New member
pattro napisał:
jak wejdzie DisneyXD w analog to ktos bd naprawde dziwny kto to wpusci :roll: zamiast jak juz i tak nie bd Discovery World zostawic luke ( kolejna juz ) i do Dtv dodac DisneyXD i jeszcze pare z analogu np ;] ciekawi mnie czemu oni tak nie robia ? moze sie ktos na ten temat wypowiedziec ? :D
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
 

cypis1

New member
męczy mnie już narzekanie na Multimedia, bo prowadzi donikąd, poza chwilowym upustem żółci, ale oglądając dziś na Polsacie Sport HD mecz siatkówki polskiej reprezentacji ze zgrozą zauważyłem co jakiś czas te ohydne blokowe artefakty kompresji (czy jak to się tam zwie) i ch.. mnie strzelił, o czym niniejszym - w ramach dawania upustu złości - informuję, bo dotychczas chociaż kanałów HD trudno się było czepić (poza zdarzającymi się co jakiś czas rozjazdami dźwięku obrazu) :???:
 
N

neox

Guest
cypis1 napisał:
męczy mnie już narzekanie na Multimedia, bo prowadzi donikąd, poza chwilowym upustem żółci, ale oglądając dziś na Polsacie Sport HD mecz siatkówki polskiej reprezentacji ze zgrozą zauważyłem co jakiś czas te ohydne blokowe artefakty kompresji (czy jak to się tam zwie) i ch.. mnie strzelił, o czym niniejszym - w ramach dawania upustu złości - informuję, bo dotychczas chociaż kanałów HD trudno się było czepić (poza zdarzającymi się co jakiś czas rozjazdami dźwięku obrazu) :???:
A moze zwrocilbys tak uwage na to, ze jakosc transmisji byla bardzo kiepska i g.... do tego ma firma MM. Jakosc byla fatalna, z HD to nie mialo nic wspolnego. Teraz leci tenis niby HD ale daleko mu do prawdziego HD. MM nie ma nic tutaj do gadania, jak zwykle wieczorem puszcza boks i tam jakosc jest rewelacyjna. I co MM tnie siatkowke i tenis a boksu nie?;)
Jakosc kanalow HD jest caly czas jak dla mnie super, nadawcy powinni sie bardziej postarac, ogladam wlasnie tenis i dosyc slabo to wyglada, to nie ta zyletka co na wkolko powtarzajacym sie boksie.
 
Ostatnia edycja:

juzeg76

Member
turniej tenisowy w montrealu niestety nie leci w HD , i przypominam ze siatkowke w HD mozna ogladac te transmisje które robi
Polsat czyli mecze u siebie w Polsce , do tej pory zadnej siatkowki z zagranicy nie bylo w HD , a ze ją puszczaja w PSHD to taki wabik dla tych co jeszcze nie wiedza o co w tym chodzi ....
 

cypis1

New member
ten akurat mecz był w normalnym HD, nie w upscalowanym SD (jak to miało miejsce w przypadku transmisji meczów Polek w Chinach), i jakość tego akurat meczu w porywach była świetna (detale, twarze zawodników) - jednak co jakiś czas, szczególnie w nieostrych partiach obrazu zaczynały migotać kwadraciki jak z youtuba... ja wiem, zawsze można zwalić na Polsat, w końcu niemal skrajnie silna kompresja obrazu w DTV w MM to zjawisko nieistniejące ;)
 
N

neox

Guest
cypis1 napisał:
ten akurat mecz był w normalnym HD, nie w upscalowanym SD (jak to miało miejsce w przypadku transmisji meczów Polek w Chinach), i jakość tego akurat meczu w porywach była świetna (detale, twarze zawodników) - jednak co jakiś czas, szczególnie w nieostrych partiach obrazu zaczynały migotać kwadraciki jak z youtuba... ja wiem, zawsze można zwalić na Polsat, w końcu niemal skrajnie silna kompresja obrazu w DTV w MM to zjawisko nieistniejące ;)
No wez juz sie nie osmieszaj, zaden mecz nie byl w prawdziwym HD. Jakosc transmisji byla zenujaca!!! Czy ty w ogole troche myslisz? Leci mecz, oho ktos sie przy guziczku i mowi musze bitrate przyciac, mecz sie konczy Polsat Sport HD puszcza jakas swoja powtorke, dobra moge juz znow puscic normalny bitrate. Jeszcze raz powtarzam, jakosc transmiji z tego turnieju miala bardzo malo wspolnego z HD zeby nie napisac ze to bylo zwykle SD skalowane do HD.

P.S Turniej w siatke chlopow owszem jest w HD i obecnie obraz jest ŻYLETKA!!
Turniej pań w Chinach nie był w HD, dzisiaj rano ogladalem, obraz padaka.
 
Ostatnia edycja:
Do góry