TV HD w polskiej TK Multimedia

N

neox

Guest
Z mila checia..... to bedzie tak: Eurosport HD, Eurosport 2 HD, Polsat HD, MGM HD, SKY SPORT HD, TVP HD................:D A tak na serio to nie wiem jakie to maja byc kanaly, nic nie wiem:)
Przypuszczam ze na 100% bedzie TVP HD, co do reszty nic mi przeczucie nie podpowiada :)
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
najwięcej kanałów HD ma Toya – 12; jeśli MM chce mieć najwięcej musi dodać co najmniej 4; to oznacza że z analogu znikną 2 programy; inaczej nie widzę tego
 
N

neox

Guest
masloww napisał:
najwięcej kanałów HD ma Toya – 12; jeśli MM chce mieć najwięcej musi dodać co najmniej 4; to oznacza że z analogu znikną 2 programy; inaczej nie widzę tego
Nie zdziwilbym sie jak pakiet nowych kanalow HD wejdzie i bedzie przy nim *

* - dostepny w wybranych lokalizacjach

:D Tak jak to ma miejsce w tej chwili z innymi kanalami :D

Czasami sledze sobie tematy gdzie uzytkownicy innych kablowek opisuja jak to u nich jest, no coz nie ma operatora kablowego w Polsce zeby wszyscy byli zadowoleni, myslalem ze UPC ma stosunkowo dobra usluge TV cyfrowej, hmmmmmm:
- obraz SD, jak był, tak jest w zależności od kanału, akceptowalny lub nadający się do oglądania na 42" chyba z 4 - 5 m, nie sprawdzałem pokój ma tylko 3 m - jednym słowem mimo sygnału przez hdmi - ble...

- brak możliwości posortowania kanałów wg własnych upodobań

- posługiwanie się pilotem od mediaboxa - mimo że tv też philips, pilot od tv mimo dużo lepszej ergonomi popadł w niełaskę

- najbardziej irytujący jest problem autoformatowania proporcji obrazu, przez kabel analogowy/antenowy działa to wzorowo - po hdmi padaka.
Pewnie bardziej to wina tv ale mogliby puścić tym kablem antenowym odkodowane kanały SD a hdmi zarezerwować dla kanałów HD.

- podobnie jak ktoś pisał wcześniej dźwięk z mediaboxa jest trochę słaby, tv trzeba podgłaśniać o jakieś 5% a "kino domowe" po toslinku nawet o 20%

- oj mały ten dysk, co to jest 250 GB, 30 filmów HD i zaraz trzeba będzie coś skasować

- wiatrak + inne odgłosy... coorfa... rozumiem że urządzenie miało być tanie - nagrywanie 2 programów jednocześnie w letni dzień jest foorfesko głośne

- obecna ilość kanałów HD

- bardzo różnie działający EPG

- wolno działające MENU

:D:D:D:D Czyli co, mamy jeden wielki test TV HD w Polsce? :D
 
Ostatnia edycja:
N

neox

Guest
Tu tez sa podzielone, bo ja twierdze ze na czesci kanalow widze roznice miedzy analogiem a DTV :) na korzysc DTV. Inna sprawa ze na czesci tej roznicy nie widze :)
Sledze tematy i co chwile sa lamenty na cyfrowke, u wszystkich operatorow:cool:
TEST w kablowkach trwa dalej:eek:k:
 

masloww

New member
Bez reklam
brak wolnego pasma daje się we znaki, prawdziwą cyfrówkę możemy zobaczyć dopiero po wyłączeniu analogu;
jedynymi szczęśliwcami, którzy w pełni mogą dostrzec walory sygnału cyfrowego są abonenci IPTV na światłowodzie; szukałem w necie opinii użytkowników Jambox i Playmax ale niewiele można w sieci znaleźć
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

a ja prgane dodac ze umnie na DTV na kanale 800 pojawił się jakiś nowy kanał ale od MM i tam leca tylko reklamy VOD a zboku pisze emisja testowa ( to samo w analogu mam zamiast podgladu kanalow ) :hmm: co to ma byc ? :hmm: bo co zapychac badziewiem wolne miejsce na cos lepszego ? :hmm:
 

Agrescik

New member
masloww napisał:
kasy to mają żydki jak lodu; tylko w zeszłym roku zarobili na czysto 50 mln, przy odpisie 143 mln na amortyzacje; ale większość jest transferowana na wyspy Jersey;
tylko jak to żydki skąpią na wszystkim

Zrobilem porownanie pomiedyz analogiem a cyfra shit... brak roznicy. Nawet na analogu mi sie ladniejsze kanaly wydaja. Jedyna roznica na kanale HD . Ale ze sa syfiaste (jeden w Basic) nie ma sensu utrzymywac tej cyfry. Po prostu umowa w grudniu mi wygasnie i niech zabieraja ten badziewiasty sprzet ktory kupe miejsa na polce zajmuje...
 

k0val

New member
na Polsacie o 14 popatrzcie jak wyglądają "miodowe lata" na analogu a jak na cyfrze :) Bardzo duża różnica jakości na rzecz cyfry;) W DTV obraz w SD ma większą rozdzielczość przez co twarze nie są tak rozciągnięte (chyba jest 14:9 zamiast 4:3)Dodał bym jeszcze do tego żywsze kolory ,większa głębia w cyfrze.I w meczach w sd nie ma smużenia :D
 
Ostatnia edycja:

pattro

New member
Bez reklam
Re

ponawiam pytanie czy u was w DTV na kanale 800 pojawil sie jakis kanal MM ( kolejny ) aMgaznig ( cos takiego ) :hmm: ja nie rozumiem MM co do nowych kanałów usuneli by z analogu np CNN i ten kanał ruski a w Dtv dali by np : Tvp Sport Polsat 2 Animal Planet Tvp Info Polsat Sport Exstra i Tvn Meteo ;] przeciez jest tyle zbednych kanalow w analogu co tylko pasmo zajmują :grin: wystarczy te dwa usunac z analogu i juz mamy w DTV 6 nowych kanalow ;]ja tego nie moge pojac jaka polityke ma MM niech mi ktos wytlumaczy bo ja tego nie rozumiem :eek: to wystarczy pomyslec i juz mamy nowe kanaly w DTV :roll:
 

masloww

New member
Bez reklam
u mnie wczoraj nie było nic na kanale 800;
DTV leci na paśmie kablówkowym S na którym są dodatkowe programy z pakietu komfort i w tym jest cały problem; CNN, ITV i inne badziewia lecą na zwykłym paśmie;
na paśmie jednego programu analogowego można zmieścić 7 programów SD w MPEG4 lub 2 HD; w MM na jednym paśmie mieści się 15 programów SD i 4 programy HD
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

o wow 7 a 15 :eek: to dlatego taka kompresja i taka jakosc :roll: to mozna powiedziec ze w MM i kanaly HD nie sa takie jakie powiny byc ;] no dobra to jakie kanaly mozna usunac z analogu i dac do DTV ? nie mozna np Zig Zapa i dac na to z 7 programow w analogu o jedno mniej a w DTV o 7 wiecej ;]
 

franeek

New member
Niech tak dalej robią - u m nie w Inowrocławiu wchodzi konkurencyjna kablóweczka która jest nawet chwalona . Jestem dość zaawansowanym użytkownikiem internetu toteż poczekam na naprawdę solidną jakość usług.
Transfer internetowy w zblizonej cenie ma wartość 4mb przy 1mb MM.
Prawda jest taka że MM nie zdobędzie monopolu na rynku jak zakładali i będą musieli dostosować swoją ofertę do konkurencji.
Jakość tragiczna, oferta żenująca - obsługa klienta na podobnym poziomie .................
Kiedyś miła pani która zaczęła ze mną rozmowę od słów "informuję ze ta rozmowa jest rejestrowana" sama pewnie poprosiła o jej usunięcie po tym jak szczegółowo ją przegzaminowałem z jej nieświadomości co wciska ludziom ;).
Póki co mam pakiecik standardowy (rodzice maja komfort z Cyfra) za 9zł przez roczek późnej 19 przez pół i pomyślę co dalej z tym fantem ale chyba szykuje się mała migracja ;)
Od kilku dni nie mam kanału Lux.tv czy jakoś tak którym sie chwaliłem super jakościa mojego LCD ;) bo innymi kanałami trudno kogoś przekonać że ta technologia to przyszłość ;) a nawet już teraźniejszość.

Pozdrawiam
 

xolzok

New member
Bez reklam
W Łodzi jest testowy aMazing. Po przejściu na ten kanał dekoder dostaje takiej zadyszki, że działa z ogroooomnym opóźnieniem (sprawia wrażenie mocnego obciążenia). Dopiero po przejściu na inny kanał i odczekaniu kilku dłuższych chwil wraca do swej normalnej szybkości.
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

xolzok no własnie umnie tez jest w DTV i na analogu ;] co to jest za kanał jakieś szczególy bo narazie same reklamy VOD xD a przeciez mamy je na 4 :D
 
Do góry