TV HD w polskiej TK Multimedia

masloww

New member
Bez reklam
możliwe że MM miała plany wprowadzenia tego programu ale szybkość ich działania jak tak niesamowita, że program w międzyczasie przestał istnieć
 

k0val

New member
pattro napisał:
ponawiam pytanie :p czy ktos z was kiedy kolwiek w DTV widzial Tvn Lingua :p? bo jak mam w ulotce powino byc :D a jak stwierdzila pani w BOK bylo z 2 tygodnie ale przestalo nadawac xD :mrgreen: czy ktos z was widzial ten kanał w DTV ? :hmm:
Nie widziałem!Zresztą nigdy nie miałem nawet tych 4 kanałów co miały być jako nowe ( te BBC E. m.in.)
 
N

neox

Guest
http://satkurier.pl/news/48628/adb-z-wysoka-sprzedaza-odbiornikow-hd.html

Zeby jeszcze programisci ADB lepiej sobie radzili z dzialaniem swoich dekoderow w sieciach kablowych.

A co do tych kanalow HD to tez jestem ciekawy co to bedzie. Mysle ze TVP HD i od wrzesnia Polsat HD (http://satkurier.pl/news/48618/polsat-hd-nie-pozniej-niz-16-wrzesnia.html) jest prawdopodobny. Byc moze TVN HD, BBC HD (ktory mial byc juz w zeszlym roku ale nadawca sie wycofal, gdzies czytalem ze maja jednak wejsc do Polski) na Eurosport HD nie licze :cool:. Chyba Animal Planet HD tez sie przymierzal do naszego kraju. Aaaaa no i zapomnialem o najwazaniejszym programie TV Silesia HD :D:D:D Ciekawe ile z tych co wymienilem pojawi sie w tym pakiecie :)
 

masloww

New member
Bez reklam
Polsat HD mógłby być o ile miałby odrębną ramówkę złożoną z samych materiałów HD; takie badziewie jak TVN HD w którym leci jeden program HD dziennie jest bez sensu;
TVP HD mogliby puścić już od soboty, Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce ruszają
 

Vanish

New member
marciniozo napisał:
Cięcie sygnału na maksa, żeby tylko upchać ile się da....Jak usłyszałem o 10Mb/s przy sygnale SD... przecież u nas w HD tyle dają!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak tylko gada bo jeszcze mają miejsce w sieci, dołożą programów, VOD i zaczną rekompresować jak inni. Sam na początku mówił że cel jest biznesowy.

marciniozo napisał:
I żeby być tu uczciwym jest w tym też wina Eurosportu..., aczkolwiek 2zł to nie majątek!!!
2zł od każdego! A ci co nie chcą oglądać Eurosportu (podaje chyba 70%) nie zgodzą się płacić 2zł więcej za coś czego nie będą oglądać. Więc ci co oglądają musieli by zapłacić i za tych co nie oglądają. Czyli pakiet sportowy powinien kosztować ekstra 7-10zł zrzutki na Eurosporty (po kosztach)
 

masloww

New member
Bez reklam
już wiadomo co to będzie za kanał Polsat HD
http://www.dvbnews.pl/news/2549/polsat_hd_we_wrzesniu_w_cyfrowym_polsacie
ten sam program co Polsat, dobrze, że chociaż programy nie wyprodukowane w HD będą konwertowane do formatu HD, nie tak badziewny TVN HD; konwertowanie przez nadawcę zawsze lepiej wychodzi od konwertowania przez dekoder; no i format będzie 16:9


co do Eurosportu to już wiemy, że nie ma on szans wejść do osobnej paczki; ale ciekawe czy dotyczy to też Eurosportu HD i Eurosportu 2 HD? jakby tak te programy znalazły się w tej nowej paczce HD :) ;
a jak w tej nowej paczce nie znajdzie się chociażby TVP HD to niech sobie tą paczkę w d... wsadzą
 

bourbon

New member
Bez reklam
Wczoraj wieczorem oglądałem z nudów informacje na TVS (Silesia), kurcze skąd na tym kanale taka rewelacyjna jakośc obrazu ? Nawet się zastanawiałem czy to przypadkiem nie jest HD :shock:
Na przykład taki TVN24 przy informacjach na TVS wygląda jak zdarte VHS...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Vanish pewnie, że gość sobie gada i chwali własną firmę, ale nie o to chodzi. Zauważ, że facet powiedział, że np. Telewizja Polska dostarcza sygnał na poziomie 6-8Mb/s a nadawcy go celowo obniżają żeby pokazać, że ich programy są lepsze...

Co do Eurosportu i 2zł z ten kanał. Pewnie, że dużo ludzi go nie ogląda i nie chciałoby za niego płacić. Ale idąc tym torem to ja powiem tak, nie oglądam TV Trwam, Religii TV jakiś tam mango, Poloni1 i innego typu typu kanałów!! Dlaczego mam za nie płacić?

PS. Szczęśliwi Ci co mają TV Silesia....:D
 

masloww

New member
Bez reklam
mam obawy że ta Silesia znajdzie się HD, do tego Voom HD, TVN HD i paczka „jak marzenie” gotowa

p.s.
tfu, tfu
 
Ostatnia edycja:
N

neox

Guest
bourbon napisał:
Wczoraj wieczorem oglądałem z nudów informacje na TVS (Silesia), kurcze skąd na tym kanale taka rewelacyjna jakośc obrazu ? Nawet się zastanawiałem czy to przypadkiem nie jest HD :shock:
Na przykład taki TVN24 przy informacjach na TVS wygląda jak zdarte VHS...
Bo ten kanal generalnie robiony jest w HD ale, ze nadal jest potrzeba na SD to konwertuja go do SD.

Na wikipedii pisza:
Kanał jest dostępny we wszystkich platformach cyfrowych, wybranych sieciach kablowych i niekodowanym przekazie satelitarnym FTA. Program jest produkowany w technologii HDTV, jednak w rozdzielczości HD jest dostępny jedynie w cyfrowych kablówkach. Na potrzeby przekazu satelitarnego i do analogowych telewizji kablowych sygnał jest konwertowany do standardowej rozdzielczości SD w proporcjach 16:9 anamorficznie.
 

masloww

New member
Bez reklam
mi się jakoś nigdy nie udało zobaczyć dobrego obrazu na TVS, zawsze najwięcej efektów kompresji było widać właśnie na tym kanale; teraz po uwadze bourbona włączam aby sprawdzić czy może coś się zmieniło; i nie widzę żadnych zmian, kwadraty latają jak szalone przy każdym ruchu kamerą
 

masloww

New member
Bez reklam
będzie miejsce we wrześniu po Discovery World to dadzą te programy a nam nowe HD, tyle że w miejsce jednego kanału analogowego zmieszczą się tylko 2 kanały HD, chyba że znów mocna rekompresja pójdzie w ruch
 

Agrescik

New member
masloww napisał:
będzie miejsce we wrześniu po Discovery World to dadzą te programy a nam nowe HD, tyle że w miejsce jednego kanału analogowego zmieszczą się tylko 2 kanały HD, chyba że znów mocna rekompresja pójdzie w ruch

Dawno tu nie pisalem. Od dawna mam MM DTV pakiet Basic. Przejrzalem kilka stron ostatnich forum. Wszyscy narzekaja. Ja nie . Bo ja prawie od poczatku umowy nie uzywam tego cyfrowego szitu...
Po prostu dla jednego kanalu Hd nie chce mi sie operowac kilkoma pilotami.
Ogolnie jakosc tej cyfrowej tv do dupy. Programy tez.
Po prostu wylaczylem i czekam na rozwiazanie umowy. Ale czytajac ten watek teraz widze ze wszyscy narzekaja na ta gowniana platforme.
Ciekawe co pani mi zaoferuje jak sie umowa skonczy :) hehheh

Lepiej chyba bylo wziac N-ke i korzystac z jakiejkolwiek nagrywarki.
MM tego sie nie dorobi w swojej platformie nigdy. Za ciency sa z technologia i kasa...
 

masloww

New member
Bez reklam
kasy to mają żydki jak lodu; tylko w zeszłym roku zarobili na czysto 50 mln, przy odpisie 143 mln na amortyzacje; ale większość jest transferowana na wyspy Jersey;
tylko jak to żydki skąpią na wszystkim
 
Do góry