TV HD w polskiej TK Multimedia

cypis1

New member
DarekGdynia napisał:
Cypis1, pobaw sie ustawieniami, ja ostatnio na kanalach SD patrzylem i przy orznych rozdzielczosciach nie zauwazylem wiekszej roznicy w obrazie 9 no po za tymi gdzie wylacza HDMI tylko przez EURO daje obraz

Jak kanaly wygladaja jak film z divixa to chyba te parametry za duzego wplywu juz nie maja.
ale ja myślałem bardziej o kanałach HD. Czy np. one są nadawane w rozdzielczości 1080i czy 1080p? Bo różnica w jakości - nie drastyczna, ale jednak widoczna - między kanałami HD a filmem z BluRaya (1080p) jest na korzyść BluRaya co może wynika też z istoty rzeczy, nie znam się na tym, ale po prostu intryguje mnie brak tej rozdzielczości e dekoderze (a np. w odtwarzaczu BD jest czy w PS3 również) i dlatego jako zupełny laik pytam.
a co do jakości z Divixa - to dobre skalery i z tego mogą wyciągnąć całkiem zadowalającą jakość (nie chodzi mi przecież o cuda typu HD z divixa, ale obraz, który daje się oglądać bez zgrzytania zębami)
 
Ostatnia edycja:
N

neox

Guest
cypis1 napisał:
właśnie... najbardziej się obawiam, że para poszła w interaktywność i szybkie działanie dekodera, a nie jakość obrazu - bo tym by się neox pochwalił chyba od razu. No chyba, że czeka nas miła niespodzianka. Napisz neox jak wygląda to, co chyba wszystkich tu najbardziej interesuje - czyli jakość obrazu na nowym oprogramowaniu?
Nie pisze nic o jakosci bo kompresja na niektorych kanalach, o ktorej piszemy to nie wina softu, mleczny obraz juz bardziej - sam nie wiem czy teraz jest mniej mleczny czy nadal to samo, ale skoro sie wacham to moze jest troche lepiej;) Malo ogladam ostatnio TV i moze przez to ciezko mi wydac opinie.

masloww napisał:
nie ma nic za darmo, zwłaszcza w MM;
zamiast wysyłać sms-y bedziesz mógł pilotem kase tracić;
godło "Teraz Polska” w przyszlym roku pewne; dział PR dostanie premie, a my dalej będziemy narzekać na "najnowocześniejszą" kablówkę w Polsce
Lubie czytac takie posty:D

cypis1 napisał:
swoją drogą: dopiero teraz zwróciłem na to uwagę, ale czemu w dekoderze nie można ustawić rozdzielczości 1080p tylko skala kończy się na 1080i - z tego co wiem, to jednak jest różnica?

A czy jest w Europie nadawca ktory nadaje swoj kanal w takiej rozdzielczosci? Nie ma.
Narzekasz na jakosc a chcesz jeszcze ten "kiepski" jak piszesz sygnal skalowac wyzej!!?? :D
 
Ostatnia edycja:

cypis1

New member
neox napisał:
A czy jest w Europie nadawca ktory nadaje swoj kanal w takiej rozdzielczosci? Nie ma.
Narzekasz na jakosc a chcesz jeszcze ten "kiepski" jak piszesz sygnal skalowac wyzej!!?? :D
Nie no nigdy nie pisałem, że kanały HD są kiepskiej jakości, bo nie są i wszyscy o tym wiemy (choć to jak się teraz zacina obraz na meczu Polska-Szwecja na Polsacie Sport HD to już niestety kiszka) po prostu nie znam się, więc pytam o ich rozdzielczość.
O skalowaniu pisałem w kontekście kanałów SD.
 

xolzok

New member
Bez reklam
W Łodzi pojawił się nowy soft i kanał MM tv.
O jakości obrazu po aktualizacji nie będę się wypowiadał bo szkoda gadać :(

kompresja straszna....

Jeżeli chodzi o nowy soft to widzę, że nie działa za dobrze. Nie zawsze pojawia się pasek głośności, czasami z duużym opóźnieniem działa przewijanie kanałów strzałkami (wciskasz i nic). Już myślałem, że to problemy z bateriami, ale niestety nie.
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
xolzok napisał:
W Łodzi pojawił się nowy soft i kanał MM tv.
O jakości obrazu po aktualizacji nie będę się wypowiadał bo szkoda gadać :(

kompresja straszna....
musieli chłopaki miejsce zrobić dla kolejnego super kanału, w lipcu będzie jeszcze gorzej jak interaktywny kanał ruszy;
pewnie w Łodzi w analogu też jeszcze leci paczka C+ i miejsca w kablu brak;
zdaje się że tylko w Kaliszu pracownicy MM wywalili z analogu C+ aby mieć więcej miejsca dla lepszej jakości DTV; tych 380-ciu konsultantów ogląda tam sobie dobry obraz w DTV i potem sadzą ludziom kity o nowej jakość tv i dziwią się jak ktoś niezadowolony jest z tak pięknego obrazu
 

Thomy

New member
A skąd masz takie informacje że w Kaliszu jest lepsza jakość DTV?
Niby co mają mówić konsultanci że obraz jest do kitu, przecież są nagrywani!
A analogowy C+ został wycofany nie pod miejsce na DTV ale pod DOCSIS3.0
 

masloww

New member
Bez reklam
Thomy napisał:
A skąd masz takie informacje że w Kaliszu jest lepsza jakość DTV?
Niby co mają mówić konsultanci że obraz jest do kitu, przecież są nagrywani!
A analogowy C+ został wycofany nie pod miejsce na DTV ale pod DOCSIS3.0
nie mam informacji, snuje takie przypuszczenie; jedynym który nie narzeka na jakość obrazu jest neox;
a ten DOCSIS3.0 bedzie jakoś w końcu wykorzystany, net przyspieszy czy co innego?
 

cypis1

New member
pocieszę ;) cię pattro , że u nas DTV tnie się niemal nieprzerwanie od niedzieli. Napisałem do BOK w tej sprawie - czekam na odpowiedź.
 
N

neox

Guest
masloww napisał:
nie mam informacji, snuje takie przypuszczenie; jedynym który nie narzeka na jakość obrazu jest neox;
a ten DOCSIS3.0 bedzie jakoś w końcu wykorzystany, net przyspieszy czy co innego?
Hehehe ehh to jest to, czlowiek pisze co innego ale oni widza tylko to co chca widziec:p Gdzie, pytam sie gdzie pisalem ze nie narzekam na jakosc w DTV??????? Pisalem ze nie narzekam na jakosc na kanalach HD, jesli chodzi o SD to chyba nawet podalem przyklad VIVA dziala tragicznie. Masloww wez zakup N-ke, mysle ze bedziesz szczesliwy, firma MM byc moze tez.

masloww napisał:
musieli chłopaki miejsce zrobić dla kolejnego super kanału, w lipcu będzie jeszcze gorzej jak interaktywny kanał ruszy;
pewnie w Łodzi w analogu też jeszcze leci paczka C+ i miejsca w kablu brak;
zdaje się że tylko w Kaliszu pracownicy MM wywalili z analogu C+ aby mieć więcej miejsca dla lepszej jakości DTV; tych 380-ciu konsultantów ogląda tam sobie dobry obraz w DTV i potem sadzą ludziom kity o nowej jakość tv i dziwią się jak ktoś niezadowolony jest z tak pięknego obrazu

Jedyny komentarz to LOL. Normalnie to sie nadaje do takiego programu co kiedys na TVN lecial, "Nie do wiary" :D
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Potwierdzam na DTV, obraz tnie się na wielu kanałach co najbardziej denerwuje także na kanałach HD.....
Przy okazji na Polsacie Sport HD są mecze siatkówki, nie twierdze, że to wina MM, ale generalnie "cienkie to HD"...:(
 

masloww

New member
Bez reklam
neox napisał:
Hehehe ehh to jest to, czlowiek pisze co innego ale oni widza tylko to co chca widziec:p Gdzie, pytam sie gdzie pisalem ze nie narzekam na jakosc w DTV??????? Pisalem ze nie narzekam na jakosc na kanalach HD, jesli chodzi o SD to chyba nawet podalem przyklad VIVA dziala tragicznie.
to musiało być w jakieś święto, że przeoczyłem; może to moje przekonanie o lepszej jakości DTV w Kaliszu wzięło się przez to, że zazwyczaj bronisz MM jak wszyscy z Kalisza; kolega kawusiek też przyczynił się do tego twierdząc że CP jest dużo gorszej jakości od MM; trudno jest mi to sobie wyobrazić

czym skutkuje wprowadzenie DOCSIS3.0 w Kaliszu, do czego służy?
informacja Thomy-ego że część pasma zajmowanego dotychczas przez paczkę C+ przejął DOCSIS3.0 wydaje się dla laików dość dziwna; dotychczas myślałem że DOCSIS3.0 służy do zwiększenia efektywności wykorzystywanego pasma a tu wychodzi na to, że w MM służy do wykluczenia części pasma z użytku dla klientów
 
N

neox

Guest
Generalnie mam utworzona wlasna liste kanalow i tylko z niej korzystam. Dzisiaj mowie a zobacze moze cos sie pojawilo na tej ogolnej, i prosze zaskoczenie:D Mam te kanaly co ostatnio dolozyli, tak jak pisalem stopniowo widac ze beda sie pojawiac w kolejnych miastach.
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

a ja wam powiem tylko tyle u mnie zero nowych kanalow z tych co ostatnio dolozyli zero nowego softu DTV tnie strasznie i wszystkona ten temat :(
 

pozi ppp

New member
nie wiem jak u was ale oglądałem dziś na polsacie sport hd mecz siatkówki wen-polska.Obraz to jakas tragedia i farsa ,koło hd to nawet nie leżało,sd to nawet nie jest- obraz jakis pomazany ,niewyrażny,pikselizacja straszna.prosze o opinie.dzieki
 
N

neox

Guest
pozi ppp napisał:
nie wiem jak u was ale oglądałem dziś na polsacie sport hd mecz siatkówki wen-polska.Obraz to jakas tragedia i farsa ,koło hd to nawet nie leżało,sd to nawet nie jest- obraz jakis pomazany ,niewyrażny,pikselizacja straszna.prosze o opinie.dzieki
Z pretensjami prosze uderzac do nadawcy czyli Polsat-u. Jesli jest sygnal SD kiepskiej jakosci puszczony (a w tym przypadku tak było) to skalowanie tego do HD jest porazka. Wystarczy ze konczy sie mecz siatkowki, puszcza ten swoj ulubiony boks w HD i obraz jest zyletka. Zreszta co tu duzo pisac, te mecze ligi swiatowej na analogu wygladaja TRAGICZNIE, wlasnie ogladam Pol Sport (analog) - rozmazany obraz, fatalnie to wyglada.

pattro napisał:
a ja wam powiem tylko tyle u mnie zero nowych kanalow z tych co ostatnio dolozyli zero nowego softu DTV tnie strasznie i wszystkona ten temat :(

Na wszystkich przyjdzie kolej, tz. na wszystkie miasta :) W przyszlym tygodniu zapewne kolejne pojda. W tym juz kilka miast dostalo ten nowy soft.
 

xolzok

New member
Bez reklam
neox napisał:
Na wszystkich przyjdzie kolej, tz. na wszystkie miasta :) W przyszlym tygodniu zapewne kolejne pojda. W tym juz kilka miast dostalo ten nowy soft.
Niech poprawią ten nowy soft bo Guide może i szybciej działa, ale za to przewijanie kanałów ze strasznym opóźnieniem się pokazuje i nie zawsze wyskakuje pasek głośności!

Jedno zrobią to drugie muszą spitolić...
 

Domer

New member
Mi nigdy nic nie cielo, obraz bardzo dobry na kablu hdmi. Jedynie 3 razy mialem sytuacje, ze ciezko bylo przelaczac kanaly. Pilot i dekoder przestawal reagowac. Trzeba wtedy wylaczyc go z zasilania i wszystko dziala.

Szczecin
 
Do góry