TV HD w polskiej TK Multimedia

N

neox

Guest
Ostatnie poprawki zostaly wykonane, w tym tygodniu maja wrzucic sofcik "Final" w miastach gdzie prowadza testy - jesli wszystko bedzie ok, prawd. w przyszlym tygodniu poleci stopniowo na reszte miast.

Na wielki plus nalezy zaliczyc uruchamianie Guide, po wcisnieciu z pilota przewodnik pojawia sie po okolo 3s, dziala bardzo plynnie i dynamicznie :) ADB widac troszke zajelo poprawienie takiego szczegolu ;)
 
Ostatnia edycja:

pattro

New member
Bez reklam
Re

aha to jak wszystko bd tak jak w planach to do 1 wszystkie miasta bd mialy nowy soft ;] aha ale jak juz w wersji finalnej to ten kanal interkatywny bd juz dzialał ? :)
 

DarekGdynia

New member
neox napisał:
Na wielki plus nalezy zaliczyc uruchamianie Guide, po wcisnieciu z pilota przewodnik pojawia sie po okolo 3s, dziala bardzo plynnie i dynamicznie :) ADB widac troszke zajelo poprawienie takiego szczegolu ;)
Jesli do tego mleczny obraz zniknie i nie bedzie takiej pikselozy i kompresji widocznej golym okime to i ja bede wtedy rad z pracy jaka wlozyli Panowie z ADB.. ;)
 

cypis1

New member
DarekGdynia napisał:
Jesli do tego mleczny obraz zniknie i nie bedzie takiej pikselozy i kompresji widocznej golym okime to i ja bede wtedy rad z pracy jaka wlozyli Panowie z ADB.. ;)
właśnie... najbardziej się obawiam, że para poszła w interaktywność i szybkie działanie dekodera, a nie jakość obrazu - bo tym by się neox pochwalił chyba od razu. No chyba, że czeka nas miła niespodzianka. Napisz neox jak wygląda to, co chyba wszystkich tu najbardziej interesuje - czyli jakość obrazu na nowym oprogramowaniu?

Tymczasem od dwóch dni wszystkie (!) kanały w Świdnicy zacinają się na ułamki sekund :???:
 

k0val

New member
według mnie nie ma co liczyć że większość kanałów będzie super wyglądać a co dopiero nie można marzyć o wszystkich kanałach w hd ,zadowoliło by mnie jednak bardzo to jak wszystkie kanały zostały by nadawane w 16:9

Panoramiczny obraz wygląda bardzo porządnie ,przykładem może być tvn24
 

masloww

New member
Bez reklam
jak jeszcze miesiąc temu konsultant w bok-u zapewniał mnie, że nowy soft poprawi jakość obrazu tak wczoraj jakiś młokos powiedział, że zmian w jakości nie należy się po nowym sofcie spodziewać;
powiedziałem mu że prawie wszyscy użytkownicy tego forum oprócz tych mieszkających w Kaliszu narzekają na jakość obrazu; w odpowiedzi usłyszałem że on także czyta to forum i że nie zauważył aby ktoś narzekał na obraz;
no żeby już tak bezczelnie kłamać ludziom to już szczyty:!:
młody palancie jeśli czytasz to forum to poczytaj chociaż ostatnie wątki, chyba że bleszczaty na oczy jesteś i niedowidzasz;
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Spokojnie kolego masloww nie ma co się unosić, szkoda zdrowia!

Co do czytania forum to chyba faktycznie ten Pan z BOK ma coś z oczami, albo czytał inne forum....
 

cypis1

New member
k0val napisał:
według mnie nie ma co liczyć że większość kanałów będzie super wyglądać a co dopiero nie można marzyć o wszystkich kanałach w hd

nikt nie oczekuje, że kanały SD nagle staną się HD - jednak można oczekiwać jakości, która nie razi, co jest udziałem użytkowników innych sieci kablowych, a że średniej jakości obraz można dobrze interpolować do wyższych rozdzielczości udowadniają nawet niedrogie odtwarzacze DVD, które powszechnie już teraz mają na pokładzie odpowiednie skalery. Szkoda mi już sił na powtarzanie tego samego, ale kiedy dziś rano przeleciałem sobie po kanałach SD naszej cyfrowej TV, to poza dosłownie kilkoma (Polsat, Discovery, Religia, no może TVN24), reszta jest w tak podłej jakości, że - szczególnie przy kanałach filmowych - sens ich emisji w takiej postaci jest co najmniej wątpliwy; no chyba, że mamy siedzieć 5 metrów od telewizora i udawać, że jest git.:confused:
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

ja tam jeszcze z jakoscia obrazu taka jak teraz moge ciagnac dalej ale najbardziej mnie boli brak brak i jeszcze raz brak nowych kanalow :( ciagle te same zero nowosci nic :( a inni operatorzy wprowadzaja a MM co ? nic ;/ eh...
 

cypis1

New member
to tutaj się różnimy pattro ;) ja spokojnie mógłbym nie mieć w DTV części kanałów w zamian za wyższą jakość.
A jeśli już zmiana oferty programowej to np. zamiast telewizji ruskiej, francuskiej czy niemieckiej (języków można soę uczyć z programów nadawnych w necie) chętnie zobaczyłbym np. eurosport (wiem, że w MM nie ma co na to liczyć, ale po cichu marzę, że chociaż n-ka wejdzie do kablówek), no i TVN HD i TVP HD, ewentualnie Kino Polska (bo u nas nie ma), ale pod warunkiem znośnej jakości.
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

hehe ;] ale dobra jakoś da sie jeszcze jako tak wytrzymać ale sami powiedzcie ze brakuje takich kanałów jak :
Jetix
Disney Chanel
Eurosport ( i jeszcze 2 i HD )
Sport Klub ( i jescze + )
Canal + Sport 2
TVP HD
TVN HD
Jetix Play
MTV ( po PL w DTV )
Polsat 2 Polsat Sport ( jeszcze exstra ) ( wDTV )
Tvn Meteo - Style - Cnbc Biznes ( w DTV )
Zig Zap (w DTV )
Tvp Info ( w DTV )
wszystkich discowery ( w DTV )
Animal Planet ( w DTV )
tego brakuje najbardziej niech zajmą się tym a potem jakością obrazu ;]
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

dzienki za skana ;] ale nie rozumiem jednej rzeczy za to trzeba bd osobno placic ? za rozwiazanie quizu itp ? bo ja juz i tak place 5 zl dodatkowo za VOD wiec o co chodzi ? niech mi to ktos troche wytlumaczy bo teraz zgupialem ;]:hmm:
 

masloww

New member
Bez reklam
nie ma nic za darmo, zwłaszcza w MM;
zamiast wysyłać sms-y bedziesz mógł pilotem kase tracić;
godło "Teraz Polska” w przyszlym roku pewne; dział PR dostanie premie, a my dalej będziemy narzekać na "najnowocześniejszą" kablówkę w Polsce
 

DarekGdynia

New member
pattro napisał:
hehe ;] ale dobra jakoś da sie jeszcze jako tak wytrzymać ale sami powiedzcie ze brakuje takich kanałów jak :
Jetix
Disney Chanel
Eurosport ( i jeszcze 2 i HD )
Sport Klub ( i jescze + )
Canal + Sport 2
TVP HD
TVN HD
Jetix Play
MTV ( po PL w DTV )
Polsat 2 Polsat Sport ( jeszcze exstra ) ( wDTV )
Tvn Meteo - Style - Cnbc Biznes ( w DTV )
Zig Zap (w DTV )
Tvp Info ( w DTV )
wszystkich discowery ( w DTV )
Animal Planet ( w DTV )
tego brakuje najbardziej niech zajmą się tym a potem jakością obrazu ;]

Pattro, Bez urazy, ale nie rozumiem Twojego toku myslenia. Obraz nieistotny, ale lepiej zapychac kabel, co dlugo falowo wplynie pewnie na dalsze pogorszenie sie obrazu - kopresje wieksza ? TVPHD i TVN HD (od bólu) oki, ale dziekuje serdecznie za kolejne kanaly z bajkami ;) POLSAT 2 - cholera, nie wiem co Ty w tych kanal odnajdujesz dla siebie, bez urazy :)

Skupmy sie na jakosci swiadczonych uslug, potem na ich poszerzaniu, rozwijaniu. takie ja mam sybiektywne moje odczucie...
 

cypis1

New member
a może niech MM zaoferują dwa osobne pakiety - jeden: ILOŚĆ (600 programów w jakości takiej, żeby dało się odróżnić człowieka od zwierzęcia), i drugi: JAKOŚĆ :p

swoją drogą: dopiero teraz zwróciłem na to uwagę, ale czemu w dekoderze nie można ustawić rozdzielczości 1080p tylko skala kończy się na 1080i - z tego co wiem, to jednak jest różnica?
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

nie nie ze cos znajde ;] ale zobacznie na N albo inne platformy cyfrowe duzo kanalow i dobra jakos a MM malo kanalow i slaba jakos ;] a dokladnie do tych funkcji nowych to na czym to bd konkretnie polegac ? :)
 

DarekGdynia

New member
Cypis1, pobaw sie ustawieniami, ja ostatnio na kanalach SD patrzylem i przy roznych rozdzielczosciach nie zauwazylem wiekszej roznicy w obrazie, no po za tymi gdzie wylacza HDMI tylko przez EURO daje obraz

Jak kanaly wygladaja jak film z divixa to chyba te parametry za duzego wplywu juz nie maja.

Pattro, nie wiem czy dokonca mozemy porownywac cyfrowa kablowke z platformami satelitarnymi, to juz jakas madra glowa musialaby sie wypowiedziec :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry