TV HD w polskiej TK Multimedia

pattro

New member
Bez reklam
Re

MM to jest jeden wielki problem !! ja mam N i powiem ze ten nowy soft swietny obraz exstra ;] a MM juz nie ogladam od kilku dni :p
 

igal

New member
Witam kolegów.

Właśnie jestem przed trudnym wyborem operatora DTV. Na chwilę obecną mam N-kę z której zrezygnuje za 2 miesiące. Zastanawiam się nad DTV z MM w Płocku. Mój kolega, który jest monterem w firmie podwykonawczej doradza mi, żeby sobie odpuścić ten temat. Podobno na telewizorach LCD czy plazmowych bardzo widać kompresję, blade kolory itp. Nie mam powodu mu nie wierzyć, niestety nie mam znajomych, którzy mają wykupioną powyższą usługę. Przy okazji zapytam się, czy to prawda, że DTV jest rozsyłana na całą Polskę z Kalisza ? Jeszcze jedno, jak sprawuje się net ? W Płocku podłączeni są pod FR TPSA więc powinno to śmigać. Znajomi chwalą sobie. Raz już przeszedłem do lokalnego operatora i plułem sobie w brodę. Nie chciałbym przeżyć kolejnego rozczarowania przesiadając się z DSLTP, który poza ceną działa OK. Jak wygląda ta sprawa w Waszych miastach ?
Pozdrawiam
 

cypis1

New member
u mnie w Świdnicy, na internet i telefon z MM nie narzekam - czasem zdarzy się awaria, ale ostatnio baaardzo rzadko i nie trwa dłużej niż kilka godzin (najczęściej do pół godziny). Jeśli jednak chodzi o telewizję, hmm, powiedziałbym tak: sygnał analogowy, jak na analog jest fajny (i nawet na LCD robi w swojej analogowej klasie niezłe wrażenie - oczywiście trochę "szumi" na jednolitych płaszczyznach, ale ja oglądam na TV 37" z 2,5 metra bez większego bólu), natomiast DTV niestety nie prezentuje u nas nic szczególnego (w porównaniu z Aster i UPC, które mialem okazję wnikliwie pooglądać): obraz jest może mniej zaszumiony niż w ATV, na niektórych kanałach ma więcej szczegółów (np. TVN24 i TVN choć o ostrości ciężko mówić), kompresję widać, raz mniej, raz bardziej, ale gdzieniegdzie bardzo (np. TVP - ostatni mecz Polska-Irak wyglądał chwilami jak z Youtube'a). Kanały HD są dobrej jakości jednak na NG i Discovery notorycznie rozjeżdża się dźwięk z wizją. Jak na tę chwilę, dla mnie i w moim mieście - poza kanalami HD - "cyfrowej" telewizji MM mogłoby nie być.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się z przedmówcą.
Generalnie jakość Tv analogowej nie jest zła. Mam 42 calową plazmę i jest OK". / jak na analog oczywiście/

DTV, no cóż jak to się mawia szału nie ma... nie mam porównania do innych sieci kablowych. Niektóre kanały wyglądają lepiej inne gorzej... O reklamowanej jakości cyfrowej to można raczej pomarzyć...

Ale powiem Ci, że jak się chce to można jakość Canal Plus SD całkiem przyzwoita! Powiem więcej nawet dobra.

Kanały HD to zupełnie inny temat. Według mnie ich jakość jest bardzo dobra - praktycznie tylko dla nich mam DTV!!! W niedługiej przyszłości będę miał możliwość przejść do konkurencji / tak się przynajmniej reklamują / ale na razie tylko analog. DTV później a HD to gdzieś za około rok.

Dlatego na razie zostaję w MM. Tym bardziej, że dzięki pojawieniu się konkurencji obniżyli ceny i to znacznie!

Co do internetu no tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszystko ładnie śmiga, żadnych awarii / oby nie przechwalić/.

Na Twoim miejscu rozważyłbym możliwość pozostanie z Telewizją "N"...
No chyba, że nie masz takiej możliwości...

Pozdrawiam
 

cypis1

New member
oglądając dziś kawałek meczu Polska-Brazylia na polsacie sport HD zastanowiłem się: obraz meczu był ewidentnie interpolowany z SD do HD, nie wyglądało to cudownie, ale wyglądało dobrze, tak że mecz z przyjemnością oglądało się z 2 m (na 37"); kiedy oglądam filmy DVD (a nawet DivXy) na swoim niedrogim odtwarzaczu BD (Funai) też wyglądają dobrze, dzięki interpolacji w górę... i tu zrodziło się pytanie: nasz Multiemdialny dekoder ma przecież funkcję ustawiania rozdzielczości - czyli na chłopski rozum interopluje słabszy sygnał (tzn. sygnału o niższej rozdzielczości) do rozdzielczości wyższej? Chyba tak - bo po co by była ta funkcja? A jeśli tak, to czemu działa tak słabiutko skoro w odtwarzaczu BD za mniej niż 5 stów może działać dobrze? kwesta oprogramowania, słabego wyposażenia, czy czego?

p.s. pochwalę trochę tę naszą siermiężną DTV - wczorajsze Opole wyglądało nawet, nawet ;)
p.s.2 ... a dźwięk na NGHD i Discovery HD wciąż się rozjeżdża z obrazem, ech
 
Ostatnia edycja:

DarekGdynia

New member
zmiana czestotliwosci nadawania na analogu AXN, Nick i innych

miciu10 napisał:
Rzeczywiście w Gdyni w analogu nie ma AXN'u Sportklubu i Nickelodeon.

Cytat z maila MM

"Witamy,



W nawiązaniu do wcześniejszej korespondencji dziękujemy za podanie dokładnych danych.
W odpowiedzi na Państwa zgłoszenie informujemy, że w Gdyni została zmieniona oferta programowa oraz częstotliwości nadawania programów.
W załączniku przesyłamy aktualną ofertę programową wraz z częstotliwościami wszystkich kanałów.
Jednocześnie chcielibyśmy Państwa przeprosić za wszelkie utrudnienia oraz brak informacji na temat zmian w nadawaniu poszczególnych kanałów.
Dołożymy wszelkich starań, aby w przyszłości podobne sytuacje nie miały miejsca.


Jeszcze raz bardzo przepraszamy i życzymy dalszej miłej współpracy.



Zapraszamy do udziału w krótkiej ankiecie znajdującej się pod adresem http://www.multimedia.pl/123456789ankieta
Odpowiedzi na pytania, pozwolą nam poznać Państwa poziom zadowolenia z tej formy obsługi.


Z poważaniem

Dział Call Center
Multimedia Polska SA"
 

miciu10

Member
DarekGdynia napisał:
Cytat z maila MM


W odpowiedzi na Państwa zgłoszenie informujemy, że w Gdyni została zmieniona oferta programowa oraz częstotliwości nadawania programów.
W załączniku przesyłamy aktualną ofertę programową wraz z częstotliwościami wszystkich kanałów.
Czy przypadkiem zmiana listy kanałów nie jest zmianą umowy - co daje możliwość jej wypowiedzenia bez płacenia kar?
Poza tym fajnie, że MM się tak o nas troszczy, że nie chce podnosić ban ciśnienia informując o usunięciu kolejnych kanałów.
PS. Czy na ich stronie można gdzieś znaleźć aktualną listę programów w analogu?
 

cypis1

New member
zmiana oferty programowej moim zdaniem kwalifikuje się jako zmiana warunków umowy.
Niestety w umowie operator nie gwarantuje określonych parametrów swojej usługi - tymczasem od kilku dni poziom sygnału spadł u nas do 17 w porywach 18 :(
 

miciu10

Member
Nickelodeon zniknął też z DTV.
Ponadto w Gdyni jakość BBC Knowledge i Entertainment spadły poniżej progu akceptowalności. Podobno te dwa kanały reklamowałem jako pierwszy.
I jeszcze jedno czy u Was pojawiają się też takie niespodzianki zasłaniające cały obraz (w załączniku)
Może ktoś wie jak to wyłączyć?
 

Attachments

  • Foto(014).jpg
    Foto(014).jpg
    46,2 KB · Wyś: 219

cypis1

New member
w Świdnicy Nikelodeon jest natomiast nie ma w DTV m.in. 4fun i KinoPolska... Niespodzianek zasłaniających widok ekranu też (na szczęście) nie ma.
Jakość DTV (SD) jest niestabilna - tak jak pisałem: festiwal w Opolu na TVP1 dało się oglądać, ale już dziś "jedynka" jest znowu niewyraźna, BBC tak jak pisał miciu10, TVN24 - kolory i kontrast okej, ale duża kompresja widoczna z 1,5-2 m, Sc-Fi żenada, Polsat - słabo, TVN - jako tako itd. itd. :???:
 

DarekGdynia

New member
miciu10 napisał:
Nickelodeon zniknął też z DTV.

Faktycznie. Moja sugestia, z pasma BAJKI zrezygnowac czym predzej, szmira jakich malo to co do merytoryki, a co do jakosci - to moje kasety VHS z przed 10 lat z bajkami Hanna-Barbery sa w lepszej jakosci niz te z DTV!


I jeszcze jedno czy u Was pojawiają się też takie niespodzianki zasłaniające cały obraz (w załączniku)
Może ktoś wie jak to wyłączyć?
Pewnie w sobote wieczorem miales ta plansze, srednio raz w tygodniu wyskakuje glownie w weekend w czasie primetime-u...ma to logike nawet :))) pod warunkiem ze oferta VOD byla by na poziomie powiedzmy N-ki - czytaj nowosci, ale z drugiej strony przez VOD nagrodzone zostalo godłem Teraz Polska wiec trzeba to na lewo i prawo podreslac :):p
 
Ostatnia edycja:

DarekGdynia

New member
ptr3009 napisał:
Przyszła do mnie wraz z rachunkiem ulotka z MM informująca o tej interaktywnej telewizji w DTV. Ma wystartować od 1 lipca.

Rozumiem ze tylko tam gdzie wdroznono nowy soft, czyli Elk, Konin, bodajze...
Raczej watpie aby zaktualizowali soft w tym tempie na reszte lokalizacji...
 

DarekGdynia

New member
pattro napisał:
moze i pojdzie do 1 na wszystkie miasta bo jak juz jest po testach to wystarczy tylko dobrze wprowadzic go i juz ;]
A jest po testach, bo cos ostatnimi czasu nic nie slyszalem aby sukcesem zakonczyly sie Elku wdrazania, stad moje pytanie.. :?:
 
Ostatnia edycja:
Do góry