TV HD w polskiej TK Multimedia

masloww

New member
Bez reklam
DarekGdynia napisał:
Tak a propos multiblogu - smiac mi sie chce jak cenzuruja komentarze, cos kiedys napisalem w malo przychylnym tonie o MM i jakosci uslug, oczywiscie nie ujzalo to swiatla dziennego... ;)
moje 4 próby wpisania komentarzy też się niepowiodły, choć niektóre z nich nie miały związku z MM tylko z artykułem

a teraz mamy nowość: Multimedialna Polka
http://multimedialnapolka.pl/
szlag mnie trafia
szkodują pare groszy na Eurosport a kase wydają na jakieś pierdoły
tylko czekać na kolejne pomysły: multimedialne dziadki, babcie
kutasy jedne wyedukujcie najpierw "fachowców" od swoich usług
 

cypis1

New member
masloww nie widzisz jakie to innowacyjne rozwiązanie? Być może skorzystają z tego jedynie żony i kochanki autorów serwisu, ale jednak trzeba docenić... głupi film offowy sobie obejrzeć można, coś tam przeczytać, marka pęcznieje (w zamyśle ;)), godło Teraz Polska już czeka w 2010:twisted:
 

juzeg76

Member
marciniozo napisał:
Polecam włączyć Polsat Sport HD i oglądać rundę treningową F1 i kwalifikacje...!!!

dla mnie jakies slabe te hd mam watpliwosci czy to leci w HD a jak Wasze opinie ????? no chyba ze mecze ligi angielskiej w C+SHD to jakies mega HD bo zdaje sie tak to powinnio wygladac ,.....
 

Blaszak

New member
Potwierdzam - na PS HD widać, że obraz upskalowany do HD, ale i tak 100 razy lepszy niż na zwykłym Polsacie w DTV. W sumie dobre i to, zobaczymy - może F1 w przyszłym sezonie zgodzi się na transmitowanie w HD w pełnym tego słowa znaczeniu.
 

TOMGDY

New member
Nawet jeżeli transmisja była skalowana do HD to w porównaniu do transmisji w Polsacie w DTV to jest przepaść.
Życzę Wszystkim użytkownikom DTV w MM takiej jakości jak dzisiejszy upskal z F1 na naszych pozostałych kanałach cyfrowych!
 
N

neox

Guest
TOMGDY napisał:
Nawet jeżeli transmisja była skalowana do HD to w porównaniu do transmisji w Polsacie w DTV to jest przepaść.
Życzę Wszystkim użytkownikom DTV w MM takiej jakości jak dzisiejszy upskal z F1 na naszych pozostałych kanałach cyfrowych!

Jak tylko pozostali nadawcy zaczna przechodzic na HD to bedziesz mial taki obraz.
Chcialbym zeby wszystkie kanaly byly w HD, nawet jesli mieliby 90% materialu puszczac w SD (skalowane do HD).

Ogladam wlasnie Amerykanski chopper na Discovery HD.....żyleta obraz, rewelka.
 

cygan

Member
F1 w HD była wczoraj super! Wprawdzie upscaling, ale obraz rewelacja, czystość kolorów, itp. Lepsze tyko prawdziwe HD i generalnie w rozdzielczości, bo paleta barw była całkiem git. Dziś mój pierwszy wyścig w "HD" :)
 

cypis1

New member
No to przyjechałem do domu i sprawdziłem, czy aby tak jak u masslowa sygnał MM się poprawił - niestety w Świdnicy wyniki są takie: siła sygnału dla większości stacji SD to 20, a S/N to 27, na kanałach HD jest tylko nieco lepiej - siła od 21 (discovery HD) do 26 (NG HD) a S/N waha się między 28 a 30. Słabo :(
 

masloww

New member
Bez reklam
może tylko na moim osiedlu coś poprawili; wczoraj na "kino polska" oglądałem film "pociąg" i całkiem ładnie sie prezentował, wcześniej na tym kanale nie szło nic oglądać;
a może to tylko złudzenie apteczne wynikłe z pogorszenia jakości analogu?
o ile wcześniej nie chciało mi się włączać dtv, to teraz mam włączony nonstop i czekam niecierpliwie na przenosiny
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

a ja dalej nie mam zadnego nowego kanalow w DTV :( a w analogu nie wiem czy zniknelo ;] bd wieczorem w domu to spr ;]
 

bourbon

New member
Bez reklam
We Wrocławiu jest AXN a tego sportu nigdy nie było (analog).

Mam takie pytanie o logo kanału LUXE.TV - bo przeglądając tutejsze testy telewizorów można zobaczyć zdjęcia z tego kanału na innych platformach cyfrowych, który ma nieco inne logo niż w MM, czyli z dodatkowym napisem HD. Dlaczego więc, u nas w MM (a przynajmniej u mnie) logo to jest bez HD ?
 

masloww

New member
Bez reklam
u mnie na Nickelodeonie jest plansza "ADB Defining Digital", AXN chodzi

p.s.
niepotrzebnie dzisiaj rano pochwaliłem jakość obrazu w dtv, wieczorem załączam dtv i widzę że siła sygnału zmalała o 2 pkt i wróciło szarpanie, klatkowanie obrazu podczas ruchu kamerą
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
cypis1 napisał:
swoją drogą to ciekawe masslow, że KinoPolska jest u ciebie we Wro a 50 km obok w Świdnicy tego kanału na DTV nie ma :???:
widno twoja regionalna stacja czołowa ma inny pakiet programów
http://pl.wikipedia.org/wiki/Telewizja_kablowa
patrząc na schemat struktury HFC niepokój budzi ilość punktów styku, urządzeń które są na drodze sygnału ze stacj głównej do odbiorcy końcowego; każdy z tych punktów może powodować zakłócenia sygnału, w efekcie sygnał dociera do nas taki jaki dociera; pewnie dlatego w różnych miejscowościach jest różny sygnał; w dodatku pewnie wiekszość z tych wzmacniaczy i rozgałęźników to starocie;
odbiór satelitarny wydaję się przy tej strukturze mniej podatny na zakłócenia, tam jest prosta droga satelita-odbiorca
 
Do góry