TV HD w polskiej TK Multimedia

DarekGdynia

New member
cypis1 napisał:
ciąg dalszy marudzenia (ale skoro za coś płacę, to mam prawo oczekiwać solidnej usługi): ostatnio trochę dłużej pooglądałem Discovery HD i zauważyłem nieustanne w zasadzie problemy z synchronizacją dźwięku i obrazu (Sztuki Walki, Dziwne Stworzenia, Pogromcy Mitów itd. bez różnicy) - raz na jakiś czas dźwięk i obraz się spotkają, ale zaraz potem znów jest

Czyli reasumujac nie jestem odosobniony w braku synchro na kanalach.
Z HD mam tylko NEO GEO HD i tu nigdy nie mialem dobrej synchonizacji , to samo na paru innych kanalach wystepuje ale od czasu do czasu - to mozna jeszcze przebolec... :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Siła konkurencji

Co daje konkurencja na rynku.... Ano bardzo dużo.

Byłem dzisiaj w BOK Multimedia. Niedługo kończy mi się umowa na internet i TV.
No to się pytam co miła pani może mi zaproponować...i tu miłe zaskoczenie na wszystko obniżka!!
Abonament komfort z 42zł na 25zł
Abonament za DTV basic - z 14zł na 9zł / + 5zł jak poprzednio /
Internet 1MB - z 50zł na 19zł - bez żadnych limitów. / 2MB za 29zł:D /

Pozostałe pakiety a więc np. Canal plus i kanały HD bez zmian.

Czyli jak się chce to można.... / może lepiej powinienem napisać jak konkurencja się pojawiła..../:D:D:D
 

masloww

New member
Bez reklam
tylko pozazdrościć marciniozo, o takich cenach to ja mogę tylko pomarzyć;
a nie podpytywałeś się w BOK-u z boku o przyszłości dtv, o ES, C+S2 i inne sprawy?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, że się pytałem. Ale za wiele się nie dowiedziałem, pani powiedziała, że nic konkretnego nie wie.
Coś tam jest planowane, ale na moje dociekania, tylko się tajemniczo uśmiechnęła ;), cokolwiek to miało znaczyć?!

Pozdrowienia
 
N

neox

Guest
Jak tak dalej pojdzie to lada moment w tym kraju wszystko bedzie za przyslowiowa zlotowke..... zawsze sie zastanawialem, co w przypadku zlozenia reklamacji na jakosc uslugi lub jej brak przez jakis tam okres czasu kiedy ktos placi za cos 1zl.... no tak oczywiscie obnizymy Panu abonament od tej zlotowki hahaha:mrgreen:
 

masloww

New member
Bez reklam
mi raczej nie jest do śmiechu, jak sobie pomyślę jak mocno te złodzieje nas łoją skoro opłaca im się takie zniżki dawać;
a swoją drogą cennik za internet mogliby zmodyfikować albo na stałe zwiększyć jego prędkość; wszędzie internet tanieje ale nie w MM, zaczynają w tyle zostawać za konkurencją
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak, tak neox, ale tych złotówek to się uzbierało 140...:D
A obniżka tylko dlatego, że na lokalnym rynku pojawiła się konkurencja....
 
N

neox

Guest
marciniozo napisał:
Tak, tak neox, ale tych złotówek to się uzbierało 140...:D
A obniżka tylko dlatego, że na lokalnym rynku pojawiła się konkurencja....

Super ale ja nie pisalem tego w odniesieniu do Ciebie, tylko tak ogolnie, bo mnie to zastanawia, bede placil za cos zlotowke czy nawet 5zl, wystapi awaria, ktora bedzie trwala 3 dni i co, obniza mi abonament od tej zlotowki:mrgreen:
Skonczy mi sie argument.... place wam ciezkie pieniadze!!!:D
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jest OK

No wszystko OK":D

Masz rację neox, to, że każdy chciałby płacić jak najmniej to jedna sprawa.
Druga sprawa, że my Polacy to już tak chyba mamy, że każdy tylko narzeka... aczkolwiek ja w tej chwili jestem zadowolony!:D:D:D Ba nawet pakiet HD mi szybciej aktywowano! Miał być w poniedziałek a już działa!

Pozdrawiam abonentów Multimedia

Przy okazji
cały czas mam problem z logowaniem na forum!!!!
Zgłaszałem to Adminowi, dostałem wiadomość, że to nie tylko mój problem. Niestety cały czas nie ustępuje i bardzo ciężko jest mi się zalogować.:(:(:(
 

DarekGdynia

New member
marciniozo na wstepie, serdeczne gratulacje i tym samym rozumiem ze nie przechodzisz do kunkurencji ktora sie w TWOIM miescie pojawiala a MM zaproponowala Tobie takie warunki promocyjne... !

Niestety jedynie moge pozadroscic bo na naszym Trojmiejskim rynku konkurencja jedynie sprowadza sie do swiadczenia monopolistycznych uslug w ramach roznych dzielnic, czyli tutaj przywolujac moj przyklad Gdynia - Obrzuze UPC, Grabowek MM, centrum znowu UPC , gdzie niegdzie MM a obok siedziba Vectry ktora to nie swiadczy uslug w Gdyni (ale o tym wczesniej juz pisalem :).

Coz, jedynie pozostaje talerz na balkon zamontowac ...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak jak piszesz do konkurencji nie przechodzę, ale chwała jej, że się pojawiła!!!

A nie przechodzę z kilku powodów. Najważniejszy to ten, że rozmawiałem z panią z tej firmy i w tym roku nie ma co liczyć na ofertę cyfrową. Oczywiście posiadają taką opcję / w tym również kanały HD /, ale dopiero budują sieć i to od podstaw, tak więc cyfra w bliżej nie określonej przyszłości z pewnością nie w tym roku.

Po drugie neta 2MB konkurencja oferuje za 29zł - za tyle też dostałem w MM.
Po trzecie w tej chwili w MM mam 7 kanałów w HD / tyle wykupiłem, jest oczywiście więcej/, a w nowej firmie jak już pisałem to bliżej nie określona przyszłość...

Także jestem bardzo wdzięczny nowej firmie, że się pojawiła i dzięki temu MM oferuje takie ceny!!

O talerzu też kiedyś myślałem, ale mam problem z zamontowaniem anteny w odpowiednim miejscu.

Także niech się rozwija Multimedia !!!:D

Pozdrawiam
 

cypis1

New member
dobra, dobra... ja właśnie zobaczyłem w akcji kolejną kablówkę cyfrową - UPC (wcześniej pisałem już tutaj o jakości Aster) i niestety utwierdziłem się w poczuciu bezradności i nabicia w butelkę. Obraz w MM jest najgorszy! Co z tego, że mam kilka kanałów HD (z których, jak już też pisałem wcześniej, NG i Discovery mają rozjazdy dźwięku i obrazu a MTV i Filmbox się tną), jak płacę też (bo muszę) za żałosne SD, które w przypadku wielu popularnych stacji (TVP 1 i TVP 2, TVN itd.) wygląda lepiej na analogu niż w "jakości cyfrowej".
Wiem, zaraz neox mi powie, żebym nie marudził, bo większośc abonentów się cieszy i nie narzeka, ale cóż, chociaż ponarzekam sobie - bo jak mam nie marudzić, skoro na telewizorach porównywalnej (a nawet gorszej) klasy widzę u znajomych cyfrowe kablówki, które ogląda się fajnie (i są wyraźnie lepsze od analogowej TV), a u siebie mam nieostrą, niekontrastową kaszanę. I nie mogę zmienić operatora, bo w moim mieście jest tylko MM (a za rozwiązanie umowy od niedawna są dość zaporowe kary):(

p.s. żeby nie było, że mam np. źle dobrane ustawienia obrazu itp. w telewizorze - filmy na BluRay i na DVD (także DivX'y) ogląda się na nim z dużą przyjemnością

p.s. II na marne pocieszenie powiem tylko, że "guide" w UPC działa głupiej niż "u nas" - po wyborze programu od razu włącza go na pełnym ekranie i "przewodnik" znika - dalsze szukanie jest możliwe po ponownym naciśnięciu "guide"
 
Ostatnia edycja:

yacek _b

New member
cypis1 czyli obraz w UPC trochę lepszy czy gorszy niż w MM ? Pytam bo mam paru kolegów co mają MM ( Gdynia , Pruszcz Gdański ) co mając MM zastanawiają się jaki wybrać tv .
 

cypis1

New member
jak dla mnie w cyfrowej telewizji (DTV) MM mają najgorszy obraz (oczywiście poza dobrej jakości kanałami HD, które jednak też miewają swoje bolączki). Paradoksalnie - analogowa kablówka wygląda na moje oko najlepiej w MM (w Aster to w ogóle coś nie tak u kumpla - paski jakieś)...
Jeśli miałbym komuś podpowiadać, jaki TV wybrać, mając Multimedia, to chyba jednak wskazałbym na plazmę. A jeśli LCD to tylko te modele, które naprawdę dobrze obrabiają słaby sygnał (żaden samsung a650 czy starsze LG, ani tańszy Philips - yacek b, niech twoi znajomi niech zapytają kikiego, podając dokładne warunki, w jakich będą oglądać)... A jeśli na rynku jest konkurencja, nie są uwiązani jakąś umową i można zmienić operatora, to ja bym poważnie to przemyślał.:???:
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Cypis, masz oczywiście rację!!!

Ja nie popadam w euforię i dalej będę twierdził, że jakość cyfrowego sygnału w MM jest kiepska / poza kanałami w HD/.
Pisałem tylko, że MM w moim mieście zrobiła promocję cenową bo poczuła oddech konkurencji na swoich plecach. Aczkolwiek oglądałem ostatnio u znajomego jakość z cyfrowego Polsatu i powiem krótko - też kiepsko.
Co do konkurencyjnej kablówki jak już faktycznie rozwinie się w moim mieście w pełni - to być może skorzystam z ich usług.

Co do wyboru odbiornika. Z pewnością nowe TV LCD z górnej półki radzą sobie dobrze zarówno z sygnałem cyfrowym jak i analogowym i jak najbardziej można ich używać jako TV.

Ale modele popularne w cenach jak to powiada mój znajomy "dla ludzi" czyli z przedziału 2-3 tys złotych niestety nie. I nie piszę tu o teorii i parametrach z katalogu, ale o praktyce.

Obraz analogowy, czy też kiepski cyfrowy / a niestety takim nas raczą w Polsce / na budżetowym TV LCD wygląda kiepsko. Mnie przede wszystkim
razi jego sztuczność. Zdecydowanie widać tam, że cyfrowe polepszacze obrazu nic dobrego nie robią..., wręcz szkodzą!

Ale każdy oczywiście kupuje to co mu odpowiada i z czego jest zadowolony!

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

cypis1

New member
właśnie z ciekawości przejrzałem sobie sąsiednie tematy dotyczące innych czołowych polskich kablówek - nigdzie nie pisze się tyle o jakości obrazu w telewizji cyfrowej, co "u nas". To chyba jednak coś znaczy. No chyba, że akurat w temacie poświęconym Multimediom skupili się koneserzy, a zwykły niewrażliwy lud siedzi w UPC, Aster itd.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tu też się z Tobą zgodzę:D:D:D!!

Ale ja poszedłem dalej i pobuszowałem w sieci jak to jest faktycznie z tą cyfrową jakością w Polsce. I powiem, że ludzie na innych operatorów też narzekają...Także chyba nigdzie nie jest tak różowo....:(
Co oczywiście nic nie zmienia w temacie kiepskiej jakości sygnału cyfrowego w Multimedia.

Ale tak jak pisał neox na 100 tysięcy abonentów jest kilku "maruderów" takich jak my maniaków jakości.
Ludzie oglądają to co mają i nie narzekają... I to jest fakt, swego czasu u mnie w bloku co chwila była awaria kablówki i jakoś nikomu to nie przeszkadzało. Tylko ja ciągle to zgłaszałem. Okazało się, że jakiś element przesyłowy był uszkodzony czy coś takiego i dopiero po wymianie było dobrze. A inni ogladali snieżący obraz i przyjeli, że tak musi być...
 

cypis1

New member
ja u siebie w Świdnicy kogokolwiek zapytam o jakość DTV w MM to jakoś nie słyszę pochwał - czy to sprzedawca w avansie czy koleżanka, wszyscy zdają sobie sprawę, że jest kiepsko. Być może niektórzy z braku porównania, przyjmują to jako dopust boży, ale nie spotkałem jeszcze nikogo, kto powiedziałby, że kanały SD na cyfrze w MM (w Świdnicy) są dobrej jakości. Za to u konkurentów - których w moim mieście nie ma :( - zadowolonych użytkowników (moich znajomych) spotkałem i z zazdrością patrzyłem (szczególnie w Aster, który co prawda też czasem się przytnie, ale...), jak przyzwoicie wygląda DTV w budżetowym telewizorze (kolega ma sharpa DH65)
 

masloww

New member
Bez reklam
po moich narzekaniach na forum zauważyłem na weekend poprawę jakości obrazu na dtv; siła sygnału wzrosła z 29-30 do 32-34, a stosunek S/N z 36 do 37-39; najgorzej odbierany do tej pory program Kino Polska daje się teraz obejrzeć;
niestety stało się to kosztem programów analogowych, które teraz śnieżą;
bourbon czy u siebie też to zauważyłeś? także z wrocka jesteś
 
Do góry