TV HD w polskiej TK Multimedia

cypis1

New member
ja od paru dni - od soboty - w zasadzie nie oglądam DTV - filmbox (HD i zwykły), discovery i cinemax się tną, co jakiś czas przytnie się nawet TVN :( Do tego jakość TVP 2 jest nawet lepsza na analogu niż w "jakości cyfrowej" (w DTV zauważalnie lepiej wygląda chyba tylko TVN24)...
i teraz czas na pytania:
- czy to przycinanie i rozwarstwianie się obrazu w Świdnicy to wynik jakiejś awarii czy urok "cyfrowej" technologii?
- czy jest realna szansa w niedalekim horyzonice czasowym poprawy jakości obrazu w DTV (poza kanałami HD, które grają ładnie, o ile się nie tną) - chodzi głównie o kontrastowość i ostrość?
- czy jest szansa na TVN HD i TVP HD w ofercie MM (o eurosporcie nie wspomnę, bo czytałem, że firmy się poprztykały i chyba nic z tego nie będzie)?
- dlaczego nie można wykupić poszczególnych pakietów, bez wykupywania lipnego pakietu Basic?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Patrząc na politykę firmy Multimedia odpowiem na wszystkie Twoje pytanie / niestety / NIE....
- lepiej nie będzie
- programów o które pytasz nie będzie

- podsumowując można użyć słów klasyka w tej materii - pana Kononowicza - niczego nie będzie!

mimo wszystko serdecznie pozdrawiam:D
 

masloww

New member
Bez reklam
ja w przeciwieństwie do marciniozo jestem optymistą i odpowiem ci cypisku1 na wszystkie pytania TAK:
- przycinanie i rozwarstwianie się obrazu to chwilowa awaria (usunięta zostanie za 4 lata)
- obraz będzie lepszy (też za 4 lata jak wyłączą analog)
- TVN HD i TVP HD będą w ofercie MM (za 10 lat, jak za darmo sygnał dostaną)
- będziesz mógł wykupić poszczególne pakiety bez Basica (za 4 lata jak Basica już nie będzie - za to będzie obowiązkowy Komfort w DTV)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się z Twoim optymizmem kolego Masloww!!!!

Przy okazji drodzy koledzy mam ostatnio problemy z zalogowaniem na forum, tzn. wpisuje nick i hasło i niby jestem zalogowany, ale system żąda ponownego logowania?!:(

Co z tym zrobić? Czy ktoś pomoże?
 

masloww

New member
Bez reklam
marciniozo napisał:
Przy okazji drodzy koledzy mam ostatnio problemy z zalogowaniem na forum, tzn. wpisuje nick i hasło i niby jestem zalogowany, ale system żąda ponownego logowania?!:(

Co z tym zrobić? Czy ktoś pomoże?
pewnie twoja przeglądarka świruje; spróbuj wyczyścić swoją przeglądarke z plików cookie, haseł i innych takich; może pomoże
 

DarekGdynia

New member
marciniozo napisał:
Przy okazji drodzy koledzy mam ostatnio problemy z zalogowaniem na forum, tzn. wpisuje nick i hasło i niby jestem zalogowany, ale system żąda ponownego logowania?!:(

Co z tym zrobić? Czy ktoś pomoże?

Adminom zglos, bo faktycznie cos szwankuje od czasu do czasu... moze dlatego nasze dyskusje ostatnio troszke przycichly :) bo wiecej osob ma podobne problemy z forum...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dzięki już to czynię i sprawdzę!

Edit

Masloww - nic to nie dało

DarekGdynia - problem zgłoszony

Dzięki za pomoc!
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Sorry za post pod postem, ale mnie już krew zalała!

Nie mogę wy edytować swojego poprzedniego posta!

Masloww - nic nie pomogło
DarekGdynia - problem zgłoszony / chyba, jeżeli dotarło;)/

Pozdrawiam
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

a ja tak troche z innej beczki dzis dotarla do mnie bardzo ciekawa ulotka :D gdzie MM reklamuje swoje niby wielkie promocje i tu szok :eek: patrze na te kanaly co wypisali i tu prosze co zobaczylem brak TV PULS ale za to sa wszystkie Discovery co w analogu Tvn Style i Meto TVP Kultura Polsat Sport Exstra Animal Planet Trwam TVN CNB BIZNES i jeszcze kilka jakis ale nie ma za to zone club i kino polska :hmm: a z tylu pisze ze promocja wazna od 1 czerwca 2009 ;] i jest to tylko promocja na DTV ;] czyzby 1 czerwca czekal nasz szok ? ma ktos jakies info moze na ten temat ? :D a i jeszcze bardzo smieszna rzecz xD czytam i czytam i patrze VOD - TYLKO W MM! haha chyba jakas pomylka przeciez to samo ma N i Cyfra + i moze ktos jeszcze bo dalej to nie wiem xD i napewno MM nie ma lepszego VOD od N ;] co myslicie o tej sprawie ;]?
 

TOMGDY

New member
Jak narazie na swojej stronie cały czas reklamują jeszcze stare ( nowe ) kanały jak kino polska, tv puls, 4 fun itd.
Gdyby jednak miała się pojawić w czerwcu taka zmiana o której piszesz pattro to byłby krok w dobrym kierunku oby tylko nie zwiększyła się jeszcze bardziej kompresja :D
 
Ostatnia edycja:

xolzok

New member
Bez reklam
Dzisiaj rano brak internetu i DTV. Modemy próbują się połączyć a na TV "Brak sygnału: problem techniczny"
 

DarekGdynia

New member
xolzok napisał:
Dzisiaj rano brak internetu i DTV. Modemy próbują się połączyć a na TV "Brak sygnału: problem techniczny"

U mnie z rana net dzialal jeszcze przed wyjsciem, a co DTV to nie ogladalem wiec nie wiem... Pewnie lokalnie " " Brak sygnału: problem techniczny" "
 

TOMGDY

New member
Na stronie cyfrowego polsatu w programie Polsat Sport Hd pojawiła się informacja o transmisji Formuły 1 z dzisiejszych kwalifikacj oraz z jutrzejszego wyścigu. Czy ma ktoś informacje o jakości obrazu w jakim będzie ta transmisja ?
 

cypis1

New member
mam pytanie chyba techniczne:
dekoder cyfrowy MM (z wbudowanym modemem) mam podłączony do TV kablem HDMI. Mój telewizor (toshiba 37RV555) wg specyfikacji na wszystkich trzech wejściach HDMI jest zgodny z HDCP, a jednak na dekoderze, przy włączaniu DTV wyskakuje na krótki czas napis HDCPi świeci się przez chwilę czerwona diodka błędu, samo włączanie się DTV trwa denerwująco dłuższą chwilę, ekran miga czarny,niebieski,czarny,niebieski i tak pare razy, w którymś momencie pokazuje się jakiś komunikat o HDCP, ale szybko znika i dopiero wtedy "załącza" się cyfrowa kablówka. Przeważnie jak już się załączy gra okej. Ale od czasu do czasu nie ma dźwięku i wtedy muszę wrócić do kablówki analogowej (ATV) i znów przełączyć na źródło HDMI i dopiero wtedy (choć nie zawsze za pierwszym razem) jest i obraz i dźwięk "cyfrowej" telewizji z Multimediów.
Dodam, że sprawdzałem na dwóch różnych kablach i na wszystkich wejściach HDMI i zawsze jest tak samo. Głównie denerwuje mnie długie "załączanie" się DTV połączone z migotaniem w tym czasie obrazu i intryguje nieczytelny komunikat o HDCP.
Czy ktoś was wie czemu tak jest? A może to normalne?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
TOMGDY no jest transmisja F1 na Polsacie Sport HD i obraz niczego sobie :D:D:D aż chce się oglądać!!!

Edit

Oj już coś chyba koniec tego pięknego przekazu...:(
 

bourbon

New member
Bez reklam
cypis1
Komunikaty o HDCP to norma. U mnie tez tak jest. Jak resetuje dekoder przy włączonym TV to tylko mignie taki komunikat na wyświetlaczu dekodera, a jak przy wyłączonym to pokazuje się później na TV niebieska plansza z błędem HDCP.

Co do F1 w wersji HD (pewnie prawdziwe HD to nie było) to całkiem porządnie to wyglądało, zwłaszcza na planszach z wynikami czasowymi. Tylko dźwięk jakby był przytłumiony w stosunku do zwykłego Polsatu ?
Według programu, jutro ma być już pełna transmisja.
 
Ostatnia edycja:

kamilb

Member
no oby te kanały co pisał pattro pozostały na stałe i żeby cena się nie zmieniła. Do tego mogliby dołączyć Canal+ Sport 2 i TVP Sport. O Eurosporcie nie ma sensu pisać bo nie wiem kiedy się doczekamy. Ciekawi mnie jeszcze czy na jesieni pojawi się kanał nSport bo planują wejść do sieci kablowych i nabyli prawa do LM na kolejne 3 lata z Polsatem. Neox możesz się odnieść ;p
 

TOMGDY

New member
marciniozo napisał:
TOMGDY no jest transmisja F1 na Polsacie Sport HD i obraz niczego sobie :D:D:D aż chce się oglądać!!!

Edit

Oj już coś chyba koniec tego pięknego przekazu...:(

Co miałeś na myśli marciniozo pisząc o tym końcu pięknego przekazu ? była jakaś awaria czy co bo byłem dziś akurat w pracy i kwalifikacje oglądałem tylko w necie
 
Do góry