TV HD w polskiej TK Multimedia

N

neox

Guest
cypis1 napisał:
mam pytanie chyba techniczne:
dekoder cyfrowy MM (z wbudowanym modemem) mam podłączony do TV kablem HDMI. Mój telewizor (toshiba 37RV555) wg specyfikacji na wszystkich trzech wejściach HDMI jest zgodny z HDCP, a jednak na dekoderze, przy włączaniu DTV wyskakuje na krótki czas napis HDCPi świeci się przez chwilę czerwona diodka błędu, samo włączanie się DTV trwa denerwująco dłuższą chwilę, ekran miga czarny,niebieski,czarny,niebieski i tak pare razy, w którymś momencie pokazuje się jakiś komunikat o HDCP, ale szybko znika i dopiero wtedy "załącza" się cyfrowa kablówka. Przeważnie jak już się załączy gra okej. Ale od czasu do czasu nie ma dźwięku i wtedy muszę wrócić do kablówki analogowej (ATV) i znów przełączyć na źródło HDMI i dopiero wtedy (choć nie zawsze za pierwszym razem) jest i obraz i dźwięk "cyfrowej" telewizji z Multimediów.
Dodam, że sprawdzałem na dwóch różnych kablach i na wszystkich wejściach HDMI i zawsze jest tak samo. Głównie denerwuje mnie długie "załączanie" się DTV połączone z migotaniem w tym czasie obrazu i intryguje nieczytelny komunikat o HDCP.
Czy ktoś was wie czemu tak jest? A może to normalne?
Zalezy od TV, na moim jak zmienialem zrodlo sygnalu, przelaczalem z HDMI1 (tutaj mialem podlaczony dekoder) na HDMI2 i znow wracalem na HDMI1 to tez mialem przez chwile HDCP, obraz zanikal przez chwilke, po okolo 5s wszystko bylo ok. Urzadzenia musza sie "dogadac", za kazdym razem trwa proces uwierzytelniania, poczytaj o HDCP np. na wikipedi, wtedy latwiej zrozumiec, dlaczego tak sie dzieje.
Teraz dekoder mam podlaczony do amplitunera, razem podlaczylem do niego 3 rozne urzadzenia przez HDMI, sam amplituner podlaczony jest do HDMI1 w TV. Zrodlo sygnalu, ktore chce miec na TV wybieram w ampli, zmieniajac sobie te zrodla, na dekoderze nie mam HDCP, po przelaczeniu powiedzmy z DVD na SAT (tutaj mam wlasnie dekoder) na 2s zanika obraz, po czym wraca (tez trwa procs uwierzytelniania) i jest ok ale komunikatu HDCP na dekoderze czy tez ekranie nie mam.
Zdarzy sie tak, ze nie przejdzie tego procesu uwierzytelniania i zostanie na HDCP :) taka sytuacje widzialem na TV Philipsa, nie pamietam modelu, przelaczenie zrodla sygnalu a nastepnie powrot pomoglo :) Na tym samym TV Philipsa ZA KAZDYM RAZEM jak zmieniam np. z EXT3 (wejscie scart) NA HDMI1 jest HDCP na dekoderze jak i komunikat na ekranie TV, po chwili znika i pojawia sie obraz.
 
Ostatnia edycja:
N

neox

Guest
kamilb napisał:
no oby te kanały co pisał pattro pozostały na stałe i żeby cena się nie zmieniła. Do tego mogliby dołączyć Canal+ Sport 2 i TVP Sport. O Eurosporcie nie ma sensu pisać bo nie wiem kiedy się doczekamy. Ciekawi mnie jeszcze czy na jesieni pojawi się kanał nSport bo planują wejść do sieci kablowych i nabyli prawa do LM na kolejne 3 lata z Polsatem. Neox możesz się odnieść ;p

W poniedzialek dam znac jak cos bede wiedzial.
 

cypis1

New member
dzięki za odpowiedź neox...
co do Nsportu w kablówce - to mocno trzymam kciuki, byłby to chyba strzał w dziesiątkę tak dla N-ki jak i kablówek (no i widzów):)
 

bourbon

New member
Bez reklam
TOMGDY napisał:
Co miałeś na myśli marciniozo pisząc o tym końcu pięknego przekazu ? była jakaś awaria czy co bo byłem dziś akurat w pracy i kwalifikacje oglądałem tylko w necie
Po prostu na Polsacie Sport HD była pokazana tylko pierwsza cześć kwalifikacji. Całość była na normalnym Polsacie.
 
N

neox

Guest
Co do tego F1 w HD to watpie zeby to bylo prawdziwe HD, z tego co wiem szefostwo F1 nie zdecydowalo sie na wprowadzenie transmisji w HD w tym sezonie, przypuszczam ze to jest SD skalowane do HD.... dobre i to. No chyba ze to jakies testy :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli to było skalowane SD to skalowanie wyszło im bardzo dobrze!
Zobaczymy jak jutro zaprezentuje się wyścig!?
 

TOMGDY

New member
Niezależnie czy obraz był SD skalowany do HD czy w prawdziwym HD to z racji przerwania transmisji z kwalifikacji wynika, że wczoraj mieliśmy chyba pierwszy test przesyłu sygnału z F1 na kanale Polsat Sport HD. Nie pozostaje nam nic innego jak baczne przyglądanie się dzisiejszej transmisji z wyścigu na tym kanale.
 

bourbon

New member
Bez reklam
Jednak na HD w wydaniu Polsatu Sport liczyć nie można - zamiast transmisji z F1 puścili jakiś boks...
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

co dzis sie wydarzylo miedzy 19 a 20 ? w calym moim miescie nie bylo neta fona i tv ;/ co to mialo byc ? ktos wie co bylo przyczyna i czy juz usuniete ?:confused:
 

cypis1

New member
u mnie (Świdnica) z kolei właściwie co dzień tnie się filmbox hd :(

i zastanawiam się też dlaczego, skoro w pakiecie HD oferuje się w naszym mieście 3 kanały (nie ma Lux TV), opłata jest taka sama jak za ofertę z czterema?
 

pozi ppp

New member
i co z tymi nowymi kanałami od 1 czerwca,wiadomo coś?neox bedzie w końcu canal plus sport 2 w ofercie-wiesz cos na ten temat?
 
N

neox

Guest
DarekGdynia napisał:
Dokladnie, bo to na ta chwile najistotniejsze czy i kiedy kolejne lokalizacje ?
Cza uplywa a my tu dalej stoi w miejscu z tematem polepszenia jakosci DTV
Co do tych nowych kanalow to nie udalo mi sie zasiegnac jezyka w tej sprawie.
Nowy soft - nadal trwaja testy i na biezaca sa wpuszczane poprawki.
 

cypis1

New member
jaka jest przyczyna tego nieznośnego "przycinania" i "deformacji" (w obrazie pojawiają się "wykwity" jakichś kwadracików - coś jak zakłócenia na skypie podczas wideorozmów - albo tekstura przedmiotów zaczyna się nieprzyjemnie zmieniać) obrazu na kanałach HD? Niby jakość HD jest fajna, ale komfort użytkowania kiepski - MTV HD w zasadzie nie ma pięciu minut, żeby obraz nie poszalał (dźwięk też się przycina), Filmbox (pisałem już wyżej), przy dłuższym oglądaniu zakłócenia pojawiły się nawet na discovery HD (szczytem były wczorajsze Sztuki Walki, w czasie których obraz po prostu znikł, akurat gdy jeden z bohaterów szykował się do zasadniczego starcia). W miarę mało zakłóceń jest na NG, Lux i Polsacie Sport - co nie znaczy, że się nie zdarzają.To wina jakichś awarii czy "urok" technologii?
 

masloww

New member
Bez reklam
cypis1
dzwoń do BOK-u, nękaj ich; każde zgłoszenie z problemami jest odnotowywane; może w koncu coś z tym zrobią;
tutaj dostanisz tylko odpowiedź taką, że tak jest u wiekszości i tyle;
tylko neox pisze że nie ma problemów z jakością obrazu, może dlatego że jest z Kalisza, miejscowości z ktorej MM się wywodzi; może dlatego mają tam lepszą jakość bo ludzie pracujący w MM lepiej dbają o siebie;

ostatnio u mnie wskaźniki siła sygnału i sygnał/szum obniżyły się znacznie - 30 i 37; ale technicy z BOK-u mówią że tak może być i wszystko jest ok;
czekam na nowy soft, jak nie poprawi on jakości to bede robił awanture
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

powiem tak ja juz stracilem nadzieje na jakie kolwieg zmiany i nowosci w moim miescie taka jest prawda co z tego ze dali ostatnio pakiet HD jak powinien byc on juz od lutego czy tam stycznia ? :hmm: żal mi tej firmy i mam jej dosc !
 

cypis1

New member
ciąg dalszy marudzenia (ale skoro za coś płacę, to mam prawo oczekiwać solidnej usługi): ostatnio trochę dłużej pooglądałem Discovery HD i zauważyłem nieustanne w zasadzie problemy z synchronizacją dźwięku i obrazu (Sztuki Walki, Dziwne Stworzenia, Pogromcy Mitów itd. bez różnicy) - raz na jakiś czas dźwięk i obraz się spotkają, ale zaraz potem znów jest rozjazd. DLACZEGO??? :confused:

jedyny pozytyw: dziś rano nie cięło się MTV HD (ale to powinna być norma) :-/
 
Do góry