TV HD w polskiej TK Multimedia

N

neox

Guest
To ty mi nie mow ze jakosc jest taka ze rece opadaja!!
100tys abonentow DTV rece nie opadaja ale Tobie tak, no coz zycie, wszystkich zadowolic sie nie da.
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
neox napisał:
Na CRT kompresji nie widac
i tu się grubo mylisz, ja mam CRT soniacza 32" i wszystkie bolączki które opisuje widzę na tym CRT; a szybko go nie zmienię choć mógłbym i chciałbym; ale wszystkie te lcd-eki i plazmy (wyjątek kuro) nie są w stanie wyświetlić obrazu SD takiej jakości jak na moim CRT; póki co więkoszość programów sportowych i informacyjnych jest nadawanych w SD a takie głównie oglądam; nie jestem maniakiem oglądania HD byle czego dla samej jakości HD
 

masloww

New member
Bez reklam
co do "opadania rąk" to ja się zgadzam z cypisem1;
oczywiście mając na uwadze "nową jakość", bo nie po to wprowadza się nową technologią dla samego jej posiadania; może są miejsca gdzie DTV faktycznie odbiera lepiej od analogu ale u mnie tak nie jest; w zeszłym roku przed szaleństwami z softem obraz u mnie faktycznie był lepszy od analogu, ale było się "zmyło" dosłownie i w przenośni;

a z tym, że wiekszość ludzi jest zadowolona to się zgadzam; taka jest natura ludzka; tylko kilka procent (jak nie promili) ludzi jest uczulonych na jakość dźwięku i obrazu; zdecydowanej większości muzyka z mp3 i obraz z divx-ów w zupełności wystarcza i na maniaków audio (do których się zaliczam) kupujących kabelki za tysiące patrzą jak pensjonariuszy domu bez klamek
 
N

neox

Guest
masloww napisał:
a z tym, że wiekszość ludzi jest zadowolona to się zgadzam; taka jest natura ludzka; tylko kilka procent (jak nie promili) ludzi jest uczulonych na jakość dźwięku i obrazu; zdecydowanej większości muzyka z mp3 i obraz z divx-ów w zupełności wystarcza i na maniaków audio (do których się zaliczam) kupujących kabelki za tysiące patrzą jak pensjonariuszy domu bez klamek

Zgadzam sie w 101%:cool:
 

kawusiek

New member
Ja mam porównanie z CP i MM DTV - wierzcie mi - dwa takie same tv stojace obok seibie i o dziwo - Mm wygrywa na każdym programie SD. smugi to ja mam na polsacie a już nie wspomne jak śnieg pada.....Porównnie to jest dopiero jak dwie platformy stoja obok siebie i sa wlaczone te same programy. A co do programów HD MM zabija konkurencje.

Rezygnuje z Cp bo maja badziewie oferte i jakośc jest do bani - obrazy w ruchu w oczach sie rozmywają. Jak kupilem na poczatku bylo ok - ale tez scieli Bitrate jak wrzucili programy HD - im tez satelity brakuje.

Wiec wg mnie MM wygrywa - a jeszcze troszke jak poprawia soft to konkurecje pozbijaja funkcjmi interaktywnymi - bo taka jest natura ludzka.

Dziś widziałem w akcji nowy program Multimendy w pełnym HD (włączyło im sie podczasawari heheh jakies testy) - teledyski zabjaja - śmiesza troszke ankiety jakie puszczaja - ae to w ramach testów - szkoda że go wyłaczyli na chwile obecna :( Nawet te testy by sie poogladalo :)
 
N

neox

Guest
No prosze, o tym porownaniu mi nie mowiles:)

To fakt, bajery zwiazane z interaktywnoscia maja byc dosyc mocno rozbudowywane, slyszalem ze sa tez plany zamawiania pakietow za pomoca pilota od dekodera. Idzie multimedialnosc hehe;)
 

DarekGdynia

New member
kawusiek napisał:
Ja mam porównanie z CP i MM DTV - wierzcie mi - dwa takie same tv stojace obok seibie i o dziwo - Mm wygrywa na każdym programie SD. smugi to ja mam na polsacie a już nie wspomne jak śnieg pada.....Porównnie to jest dopiero jak dwie platformy stoja obok siebie i sa wlaczone te same programy. A co do programów HD MM zabija konkurencje.

Tutaj to musze sie wciac bo tak jak pisalem wczoraj fakt nie zestawialem MM z CP ale ze zwykla antena + tuner cyfrowy i pare kanalow z wolnego przekazu FTA...i MM blado, w pelni slowa tego znaczeniu wypadala... Mysle , bo nie chce sie tutaj z zadnym z Was spierac, problem lezy w tym ze kazdy z nas jest w innej lokalizacji i w jednym miescie DTV lepiej "gra" w innej u mnie bynajmiej Gdynia slabiutko...

Bardzo chcialem skonfrontowac innymi slowy porownac DTV rowniez w Gdyni u kogos innego lecz niestety nie namierzylem nikogo takiego (zalozylem nawet osobny watek na ten temat na glownym forum, ale nikt sie nie zglosil a ze znajomych nie mam nikogo kto ma DTV, jedynie analog... )
 

masloww

New member
Bez reklam
kawusiek napisał:
Ja mam porównanie z CP i MM DTV - wierzcie mi - dwa takie same tv stojace obok seibie i o dziwo - Mm wygrywa na każdym programie SD
nie darmo CP ma 73 mln zł zysku za 3 miesiące; oszczedzają na transponderach;
o ile platformy satelitarne będą zawsze upychały kanały na transponderach i problem kompresji pewnie nie zniknie nigdy to w przypadku kablówek po zwolnieniu pasma przez tv analogową będzie dużo miejsca na sygnały dtv dobrej jakości; tylko niestety przyjdzie nam na to poczekać jeszcze parę lat

z głosów na różnych forach można wyczytać, że obecnie najlepszą jakość obrazu SD oferuje DVB-T; niestety we wrocku nie mam możliwości sprawdzenia tego
 
Ostatnia edycja:

kawusiek

New member
DarekGdynia napisał:
Bardzo chcialem skonfrontowac innymi slowy porownac DTV rowniez w Gdyni u kogos innego lecz niestety nie namierzylem nikogo takiego (zalozylem nawet osobny watek na ten temat na glownym forum, ale nikt sie nie zglosil a ze znajomych nie mam nikogo kto ma DTV, jedynie analog... )

dziwne - bo dtv jest nadawana na cala polske z jednej stacji czolowej i ona jest własnie w gdyni :) - wiec raczej nie powinno byc problemów odbiorem - a jaka masz wersje softu - jakbys mógł podać mac stb to Ci powiem czy mamy ten sam sprzęt i soft.
 

DarekGdynia

New member
kawusiek napisał:
dziwne - bo dtv jest nadawana na cala polske z jednej stacji czolowej i ona jest własnie w gdyni :) - wiec raczej nie powinno byc problemów odbiorem - a jaka masz wersje softu - jakbys mógł podać mac stb to Ci powiem czy mamy ten sam sprzęt i soft.

Teraz z pamieci pisze...soft taki jaki na dzien 12 marca 2009 dostepny byl wersja 3 jesli a co do kodowych namiarow to pozniej bo musze zczytac z STB.

A problemy sa nie mowie o przycinkach, mlecznym obrazie bo to wszyscy maja, ale np. kanal TV1000 wiecznie wyskakujace zielone lub fioletowe kwadraty (nazywalem to pikselami, ale technik po wizycie u mnie powiedzial ze to nie piksele) Wyglada to jak divix ktory jest skompresowany przy uzyciu jakiegos dziwnego kodeka i byl pozniej problem z jego odtworzeniem.

Co ciekawe na tym samym TV1000 3 na 4 filmy potrafia w ciagu dnia leciec w slow motion - czyli tak jakby ktos je odtwarzal w trybie spowolniony.

Problem mial polegac jak mi technik powiedzial na przesterowanym sygnale lub wrecz za mocnym. Wiec przed STB zalozyl "dławik" minus 6dB to powinno rozwiac problem, lecz niestety dalej jest to samo wlacznie z brakiem synchronizacji glosu z obrazem na NGHD.
Tak mam od pierwszych dni podlaczenia tej uslugi u mnie.
Co do namiarow szczegolowych to napisze Tobie wieczorem... :)
 
Ostatnia edycja:
N

neox

Guest
DarekGdynia napisał:
A problemy sa nie mowie o przycinkach, mlecznym obrazie bo to wszyscy maja, ale np. kanal TV1000 wiecznie wyskakujace zielone lub fioletowe kwadraty (nazywalem to pikselami, ale technik po wizycie u mnie powiedzial ze to nie piksele) Wyglada to jak divix ktory jest skompresowany przy uzyciu jakiegos dziwnego kodeka i byl pozniej problem z jego odtworzeniem.

Co ciekawe na tym samym TV1000 3 na 4 filmy potrafia w ciagu dnia leciec w slow motion - czyli tak jakby ktos je odtwarzal w trybie spowolniony.

Problem mial polegac jak mi technik powiedzial na przesterowanym sygnale lub wrecz za mocnym. Wiec przed STB zalozyl "dławik" minus 6dB to powinno rozwiac problem, lecz niestety dalej jest to samo wlacznie z brakiem synchronizacji glosu z obrazem na NGHD.
Tak mam od pierwszych dni podlaczenia tej uslugi u mnie.

Od poczatku nie masz synchronizacji na NG HD?????? To chyba masz cos z dekoderem nie tak, oczywiscie byly i sa takie sytuacje, ze rozjedzie sie fonia wzgledem wizji ale jest to dosyc szybko naprawiane. Ostatnio nie zauwazylem tego problemu a ten kanal akurat ogladam dosyc czesto.

TV1000 - jakis czas mialem ten kanal, nie zauwzylem problemow o ktorych piszesz. Nie wiem jak to teraz wyglada, bo nie mam tego kanalu.
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

ja tam na jakos nie nazekam napewno u mnie jest lepsza niz na analogu ale porownujac do N ktore mam w swoim pokoju to MM jest 3 razy gorsza :(
 

DarekGdynia

New member
neox napisał:
Od poczatku nie masz synchronizacji na NG HD?????? To chyba masz cos z dekoderem nie tak.

Faktycznie taka byla wstepna diagnoza problemu, jesli zalozenie na kablu -6dB nie poprawi sytuacji to sugerowana jest wymiana dekodera i chyba w najblizszym czasie sie przypomne MM
 
N

neox

Guest
DarekGdynia napisał:
Faktycznie taka byla wstepna diagnoza problemu, jesli zalozenie na kablu -6dB nie poprawi sytuacji to sugerowana jest wymiana dekodera i chyba w najblizszym czasie sie przypomne MM

O jakiej mowimy desynchronizacji? 1s, 5s, 1h:D ???
 

Vanish

New member
DarekGdynia napisał:
...wyskakujace zielone lub fioletowe kwadraty (nazywalem to pikselami, ale technik po wizycie u mnie powiedzial ze to nie piksele)...
To się nazywa macrobloki i jest specyficzne dla kompresji mpeg4 i pochodznych
 

masloww

New member
Bez reklam
wczoraj zaczeły mi znikać niektóre programy, pojawiał sie dziwny komuniakat o braku sygnału; zadzwoniłem do bok-u i poinformowali mnie że mają wiele takich zgłoszeń i wina jest po stronie oprogramowania, na dniach ma pojawić się nowy soft kótry weliminuje te błędy oraz poprawi jakość odbioru programów; tak więc czekam z niecierpliwością;
dziwnym trafem w n-ce też pojawiły się takie problemy
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=40295
 
Do góry