TRAXDATA MMS 1080P - informacje, opinie użytkowników

kak-tus

New member
Witam. Szukam jakiegoś dobrego clona tego TraxData mms 1080p koniecznie z componentem. Możecie podać jakieś nazwy godnych polecenia klonów? P.S. Chodzi mi o takie które można kupić.Kupiłbym Traxdatę ale nigdzie jej nie ma.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Dokładnie chodzi o wgrywanie alternatywnego FW do Argosy - to firmowe jest lekko ubogie więc chciałem zobaczyć jak jest u innych...

Czyli jak rozumiem nie jestem jedynym posiadaczem Argosy? Już myślałem że tak jest :)
Dziś znalazłem nową bete FW /V2.09 Beta 20100607/

  1. Fixed SAMBA/BT startup based on the setting instead of always OFF
  2. Added 1080p/24Hz display support
  3. Adjusted IMS Keyboard and Information Bar on-screen location to avoid overscan trimoff
  4. Fixed network copying large file error
Strona Argosy USA: Digital Media Player jest zdecydowanie pełniejsza i więcej na niej materiałów. Nawet wszystkie poprzednie FW - czego nie znalazłem na oficjalnej.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Odkryłem nową ciekawostkę w ostatnim firmware Traxdaty. Przy prognozach pogody pokazuje się mapa konkretnego obszaru z Google Maps, ale używając odpowiedniej kombinacji klawiszy można poruszać się nie tylko po tym obszarze, ale po całym globie, przybliżać prawie do widoku ulic, przełączać z widoku mapy na satelitarny lub geofizyczny... Ot, taki drobiazg, ale cieszy...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Dostępność Traxdata

Niestety dalej nie ma dobrych wiadomości o dostępności tego modelu w naszym kraju. Dostawa w bliżej nieokreślonym terminie. Info oczywiście od dystrybutora. No i cena sugerowana na dostawę też nie jest wesoła. Dość sporo wzrosła w porównaniu do poprzedniej. Na razie zostaje prywatny import.
 

drjones

Member
Niestety dalej nie ma dobrych wiadomości o dostępności ...

No to lekka kiszka. A może po prostu nowy import TRAXów też będzie już miał DD+ ? Swoją drogą na sierpień zapowiada się wysyp DD+ pojawi się Asus HD2, zbadałem też HumanMedia - mówią, że u nich w ofercie pojawi się jakoś pod koniec sierpnia poprawiony Xtreamer Sidewinder z HD audio (cena holenderska 99EUR). Mede8ery i Ryany też już podobno z DD+ sprzedają. Chyba musimy chwilę przeczekać.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ponieważ czyta ten wątek sporo osób, które przymierzają się do zakupu podobnego playera podzielę się pewnym "znaleziskiem". Otóż podczas wspomnianego wyżej przeglądu eBay trafiłem dzisiaj na interesujący odtwarzacz za bardzo niską cenę 128 dolarów - uwaga!!!- w tym koszty przesyłki. Goście chyba robią letnie wyprzedaże...?

Żadne wynalazki, sprawdzony RTD 1073, wszystkie potrzebne funkcje i złącza, kieszeń typu rack na HDD... Zresztą tutaj jest pełna specyfikacja i opis: http://vi.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI...ler=gezeng&category=72406&bv=mozilla&caz.html

Co mnie przekonało oprócz ceny? Firma sprzedała już na eBay ponad 21 tysięcy pozycji, ma prawie 99 procent pozytywów, tych playerów sprzedała już 49 sztuk, płatności przez PayPal lub Moneybooker, daje 60 dni na zwrot towaru (na koszt kupującego, of course).

Jeden ze znajomych prosił o taki zakup, więc zaszalałem i kupiłem. PayPal uczciwie przeliczył dolary po średnim kursie sprzedaży NBP i cena odtwarzacza wyszła mi niespełna 430 zł.
I niech ktoś powie, że to zły zakup...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
......
Jeden ze znajomych prosił o taki zakup, więc zaszalałem i kupiłem. PayPal uczciwie przeliczył dolary po średnim kursie sprzedaży NBP i cena odtwarzacza wyszła mi niespełna 430 zł.
I niech ktoś powie, że to zły zakup...

No dobra cena i wygląd. I nie jest pozbawiony któregoś ze złącz (dla oszczędności). Rozumiem że zanim przekażesz go znajomemu to zrobisz gruntowny test i opiszesz go na forum? Dasz radę? Zaciekawił mnie i czekam na jego dalsze losy.

Edit: Interesujące tez jest jak bardzo są podobne/identyczne te Mede8er'o podobne modele do Wzorca czyli MED500X.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zostać przy orginalnym sofie czy wgrać coś innego?? Czekam na propozycję i linka do softu (ewentualnie). Pozdrawiam

Softy są praktycznie identyczne (Traxdata, Mvix Ultio, Sumvision). Nie wiem jak wygląda sytuacja w najnowszej wersji 3.0, bo na Traxdacie zostałem przy oryginalnym sofcie, który moim zdaniem jest na świetnym poziomie. Testowałem natomiast poprzednie wersje 2.xx i w przypadku Mvix i Sumvision niczym się nie różniły oprócz kolorystki i logo. Soft Traxdaty był trochę gorszy graficznie, ale funkcjonalnie to samo.
 
Do góry