TRAXDATA MMS 1080P - informacje, opinie użytkowników

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Jeszcze jedno głupie pytanie: nie masz przypadkiem podłączonego kabla do USB device?

Wcale nie takie głupie bo gdzieś o tym czytałem. No wszytko na maxa odłączone.

Aha, co prawda pokrywę się zdejmuje bez problemu to niestety wszystko jest zasłonięte blachą ekranującą.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zacząłem rozmowy z pewną firmą w Krakowie handlującą chińską elektroniką. Mieli w sprzedaży Traxdaty (370 zł), obecnie przymierzają się do ściągnięcia kolejnej partii. Gość może określić za ile sprzeda, gdy dowie się, jaką liczbą będziemy zainteresowani.

Niech poważnie zainteresowani wyślą wiadomości na forumową skrzynkę lub wpiszą się tutaj, będę nadzorował sprawę...
 

mklein

New member
Dlaczego w zestawieniu z poprzednich stron niema tego sprzętu Ferguson Ariva HD Player 210? Nie spełnia któryś kryteriów? Wydaje się dobrą alternatywa dla TRAXDATY.
 

drjones

Member
Dlaczego w zestawieniu z poprzednich stron niema tego sprzętu Ferguson Ariva HD Player 210? Nie spełnia któryś kryteriów? Wydaje się dobrą alternatywa dla TRAXDATY.

O, no proszę coś nowego. Wygląda faktycznie na podobny klon warto by było poeksperymentować z innym softem zaraz dorzucę do listy.

Tanie Playery HDD

Na razie nikt tego w testach nie miał. Jednak sęk w tym, że Ferguson leje ciepłym moczem na wsparcie swoich playerów jak już je opchnie klientom, więc jeśli inny firmware zadziała to spoko, ale jeśli liczyć tylko na nich to sorry, ale podziękuje chyba.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ferguson Ariva HD Player 210. Wydaje się dobrą alternatywa dla TRAXDATY.

Faktycznie ciekawy produkt, biorąc pod uwagę specyfikację, o ile jest w 100% kompatybilna z rzeczywistością, to zapowiada się coś nowego, choćby pełna obsługa TXT i - co baaaardzo ciekawe - obsługa zewnętrznych napędów Blu-ray. Jak do dotychczas nie obiło mi się o oko i ucho, aby jakaś konstrukcja na 1073DD je obsługiwała. Pewnym mankamentem jest brak złącza USB device.
Tutaj jest pełna specyfikacja: Ariva HDplayer 210 : Ferguson : Digital Multimedia Technology
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Odkryłem kolejną ciekawostkę w Traxdacie. Otóż specyfikacja RTD 1073DD mówi, że pliki mkv odtwarzanie są max HP@L4.1. Tymczasem posiadłem byłem taki pakiet "Die Hard" ładnie zrobiony z BD w Matrosce i MediaInfo podaje jak byk HP@L5.1. Co prawda przepływność wynosi 4576KB/s, ale i tak widać z tego, że w chipie drzemią jakieś rezerwy. Oby tak dalej.
 

pkomp

New member
ja zauważyłem że media info nieraz kłamie - kilka dni temu sprawdzałem jakiś film w 1920x800 bodajże z dwoma ścieżkami audio ac3 i dts a media info uparcie twierdził że to 1280x720 i ścieżka tylko dts....w kazdym innym programie parametry jak najbardziej poprawne były

ten ferguson z dvd wpadł mi w oko bo bardzo ładny jest ale...to ale to brak mozliwości wsadzenia dysku i tu juz ostra lipa
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
ja zauważyłem że media info nieraz kłamie

Sprawdziłem kilkoma innymi programami - nie chce być inaczej.
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L5.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 8 frames
Muxing mode : Container profile=Unknown@5.1
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 56mn
Bit rate : 4 666 Kbps
Nominal bit rate : 4 884 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 544 pixels
Display aspect ratio : 2.35
Frame rate : 23.976 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.280
Writing library : x264 core 57 svn-709C
 

Soryu

New member
Bez reklam
Odkryłem kolejną ciekawostkę w Traxdacie. Otóż specyfikacja RTD 1073DD mówi, że pliki mkv odtwarzanie są max HP@L4.1. Tymczasem posiadłem byłem taki pakiet "Die Hard" ładnie zrobiony z BD w Matrosce i MediaInfo podaje jak byk HP@L5.1. Co prawda przepływność wynosi 4576KB/s, ale i tak widać z tego, że w chipie drzemią jakieś rezerwy. Oby tak dalej.

Z tym HP@L5.1 jest tak, że prawie każdy plejerek to odtwarza (mimo, że w specyfikacji jest napisane o max HP@L4.1) o ile bitrate nie jest zbyt wysoki. Tak to jest np. w przypadku eGreat M34A, którego posiadam.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
niestety nie wstaje Argosy. Pokazuje się czołówka HDD MEDIA PLAYER i następnie znika obraz. Dioda mruga na niebiesko i tyle :(.

Dwie odpowiedzi z dwóch serwisów Argosy:

Please try the following steps:
1. re-download the firmware file.
2. place the "install.img" in ANOTHER USB storage device (USB HDD/ USB
Flash)
3. connect this USB storage device with new firmware file to the HV335T
machine.
4. reboot the HV335T via disconnecting-reconnecting the power cable.
5. it should resume firmware installing automatically.

TEL 03-5302747
FAX 03-5306935
ext.309

Argosy Research Inc.
No. 15-3, Neo Pu South Rd.,
300 Hsinchu, Taiwan, R.O.C.
Nidor Huang ext.309


I druga:

It's possible that your unit is in a recovery mode possible due to a failed
update attempt. The problem can be solved by repeating the update again. Try
reformatting the USBflash drive to either FAT32 or NTFS en put the
install.img file on the root of the flash drive. Then connect the USB flash
drive on the HV335T and switch the unit on.

The unit should start the update procedure again. If the update does not
start after 5 min then the unit may be faulty indeed.

René Schouwenaar
Technical Department
Argosy European Headquarters
The Netherlands
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
niestety nie wstaje Argosy. Pokazuje się czołówka HDD MEDIA PLAYER i następnie znika obraz. Dioda mruga na niebiesko i tyle :(. :(

Problem padów po flashowaniu zainteresował mnie na tyle, że zacząłem intensywnie grzebać w temacie i... wygrzebałem.
Podkreślam, że nie jestem fachowcem od hardware, Linuksa, odtwarzaczy multimedialnych itp., ale hobbystą ze pewnymi podstawami, więc warto na ten temat zasięgnąć opinii specjalistów. W każdym razie, gdy urządzenie, tak jak w przypadku cypiska, zaliczy totalny pad, nic nie jest mu w stanie bardziej zaszkodzić, więc ekperymentować można. Ale do rzeczy...

Otóż wertując różne fora na temat modingu i flashowania, natrafiłem na bardzo ciekawe uwagi dotyczące Patriota Box Office (ten sam Realtek, więc różnice hardware'owe praktycznie żadne) i reanimowania go po błędnym flashowaniu. W dużym skrócie i trywialnie: tak jak możemy uwalić CMOS komputera przy złym flashowaniu, tak możemy również uczynić z naszymi playerami. W przypadku komputera rozwiązaniem jest reprogramowanie kości, podobnie jest w playerach.

Chipset, w tym przypadku Realteka, ma coś w rodzaju dostępu przez złącze serwisowe RS, a ze specyfikacji firmy wynika, że dotyczy to wszystkich. Przy pomocy prostego do skonstruowania kabelka, podłączonego z drugiej strony do komputera, możemy dostać się za pośrednictwem złącza RS, i Hyper Terminala do CMOS i wyczyścić go (chyba ją, bo to pamięć??) prostą komendą "erase -m". W ten sposób znika wszystko, co było do d... i powodowało, że player był "cegłą". Następnie w normalny sposób z pendrive'a "w ciemno" wgrywamy właściwy firmware i wszystko ma działać.

Poczytałem trochę na temat tego złącza RS w specyfikacji Realteka 1073DD i wynika z tego, że taki sposób ma prawo i obowiązek zadziałać. Przypuszczać można, że tak właśnie wygląda reanimacja playerów po złym flashowaniu w firmowych serwisach.

Polecam gorąco wszystkim lekturę tego wątku PBO Bootcode Update (TFTPD/LAN Free) Under $6 and Under 666 Seconds - Patriot Memory Support Forums i wszystkich z nim związanych - to nieoceniona kopalnia wiedzy wszelakiej.
 

qsqa

New member
Czyli jak na razie poza jedną (nieudaną) próbą wgrania FW od Traxdaty do Argosy nikt nie ma doświadczeń w tym temacie? Próbowałem poszukać na necie ale też zero odzewu (w ogóle bardzo mało jest na temat tego modelu)
 

qsqa

New member
Dokładnie chodzi o wgrywanie alternatywnego FW do Argosy - to firmowe jest lekko ubogie więc chciałem zobaczyć jak jest u innych...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Argosy HV335T

Dokładnie chodzi o wgrywanie alternatywnego FW do Argosy - to firmowe jest lekko ubogie więc chciałem zobaczyć jak jest u innych...

Nie no, Argosy jest spoko tylko na pewno nie idealna. Jeszcze parę rzeczy by się przydało. Osobiście zaskoczyło mnie że nie ma zmiany wielkości i kolorów napisów. Choć czcionka nie jest za mała oraz brak wygaszacza ekranu. Jest to produkt dość młody więc można jeszcze poczekać na nowe FW. Zobaczymy czy wsparcie ze strony Argosy jest ciągłe i wystarczające. Od pierwszego fabrycznego FW wyszły już dwie poprawki.

Co jest troszkę tragikomiczne to to że Argosy udostępnia kod źródłowy do tego playera. Dla wielu użytkowników konkurencyjnych playerów (co lubi zmieniać i potrafi) to marzenie ściętej głowy. Tyle że w posiadaniu Argosy nie jest tak wielka rzesza ludzi. Może kiedyś ten fakt zaowocuje :)

GPL Source Code:
http://www.argosy.tw/mana_php/prod/file/HV335T_GPL.zip
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jest pewien sposób w pełni testowy i odwracalny, bardzo dobrze opisany i udokumentowany, dotyczący Asusa O!Pplaya. Mam zamiar w weekend sprawdzić go na Traxdacie. Wygląda na to, że powinien zadziałać, bowiem to ten sam chipset i ten sam Linux. Jak ktoś czyta po angielsku - tutaj jest dokładny opis, a nawet linki do skryptów, które można sobie przerobić Hisense media player - AVForums.com - Page 9. Może być różnica w strukturze katalogów, ale niewielka. Tutaj bardziej szczegółowo: AVForums.com - View Single Post - Hisense media player
 
Do góry