Toshiba seria ZF

u96aro

New member
Ramzes765 napisał:
Ja rowniez sie zastanaiwalem na ZF355 i Sonym 46W4500 jak i Sharpem XL2E - moja decyzja - czekam na Toshibe ZF575 - ma byc dostepna od stycznia

Ja rowniez mialem ten sam dylemat co Ty , z tym tylko ze mysallem nad Hitachi X 01 i Pioneerem krl, W4500 jednak po namyslach wybralem ZF z tym tylko ze styczen tak blisko i wychodzi wlasnie ta nowa seria 575.. mam nadzieje ze juz zadnego poslizgu nie bedzie bo wtedy zas czekac n-miechow to bedzie bolalo a tak jak juz zostalo to napisane coraz ciezej o model ZF355.
 

irg_02

New member
Ramzes765 napisał:
Ja rowniez sie zastanaiwalem na ZF355 i Sonym 46W4500 jak i Sharpem XL2E - moja decyzja - czekam na Toshibe ZF575 - ma byc dostepna od stycznia
Jak kupowałem moją ZF355, rozmawiałem ze sprzedawcą ze skl.internetowego, miał już półoficjalnie info, że 40"ZF575 będzie u nich kosztować około 8 000 zł, więc postanowiłem nie czekać.

Ceny już idą w górę, dzisiaj 40"ZF355 za 4780 zł, w sklepie w którym kupiłem, czyli 150 zł drożej.
 

Deejeey

New member
rybka.w
Konwerter nie ma żadnego wpływu na jakość obrazu, a na jakość i poziom sygnału satelitarnego czyli w telewizji satelitarnej cyfrowej sygnał masz albo nie. Polecam pobawic sie ustawieniami tv.U siebie mam co prawda dreama 7000 i 800 i sygnał z nich w SD jest b.ładny.
A jeszcze jedno spróbuj moze wyjść po komponęcie lub euro i zobacz czy jest różnica.
 

rybka.w

New member
Deejeey napisał:
rybka.w
Konwerter nie ma żadnego wpływu na jakość obrazu, a na jakość i poziom sygnału satelitarnego czyli w telewizji satelitarnej cyfrowej sygnał masz albo nie. Polecam pobawic sie ustawieniami tv.U siebie mam co prawda dreama 7000 i 800 i sygnał z nich w SD jest b.ładny.
A jeszcze jedno spróbuj moze wyjść po komponęcie lub euro i zobacz czy jest różnica.

Widzę że po euro jest ładniejszy obraz :) Jutro sprawdzę component. Dzięki za sugestie. Pozdrawiam :)

ps. zauważyłem że po podłączeniu ferdka fx7600 obraz SD jest o wiele lepszy niż z ferdka 8900HD. Znalazłem już chyba powód gorszego obrazu. To tuner
 
Ostatnia edycja:

rybka.w

New member
Dziwne reakcje matrycy w 40'' ZF 355 DG


Zauważyłem ostatnio dziwną rzecz w mojej Tośce
.
Przy przełączeniu na HDMI 2 i po powrocie na HDMI 1 (tu podłączony jest sat) zauważyłem że zmieniają się ustawienia obrazu w Ustawieniach Użytkownika. Moje ustawienia się resetują i ich wartości są takie same jak w Ustawieniach Standardowych. Nie dzieje się to za każdym razem ale dość często i przez to irytuje. Wiecie może co może być przyczyną ?


I drugie pytanie.
Czasami mam wrażenie, że matryca nie nadążą z odświeżaniem obrazu i obraz robi się rozmyty. Dzieje się tak zarówno na tunerze sat jak i odtwarzaczu DVD i niekoniecznie na scenach dynamicznych i nie zawsze tak się dzieje :(
Zauważyłem że sytuacja taka miejsce od czasu do czasu. Niemniej jest to irytujące bo o wiele lepiej radzi sobie Panas TX 32 LX70P a jest o kilka tysięcy tańszy :hmm::(
Za taką kasę możemy wymagać lepszej jakości.
Czy wie ktoś może jakby to sprawdzić czy to wina matrycy czy np. źródla sygnału, żeby nie wozić do serwisu nadaremnie. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki
Pozdrawiam.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Dla mnie to dziwne i niepokojące zjawisko. Ja bym oddał telewizor do serwisu, u mnie przez 10 miesiecy oglądania nigdy nie wystąpiło smużenie (i to jeszcze w DVD??). A to że nie zapamiętuje ustawień to też nie dobrze, nie słyszałem tutaj na formu ani na drugim aby coś takiego występowało, skoro traci pamięc to znaqczy że jest coś nie tak, lepiej tego nie bagatelizować.
 

rybka.w

New member
gilek1975 napisał:
Dla mnie to dziwne i niepokojące zjawisko. Ja bym oddał telewizor do serwisu, u mnie przez 10 miesiecy oglądania nigdy nie wystąpiło smużenie (i to jeszcze w DVD??). A to że nie zapamiętuje ustawień to też nie dobrze, nie słyszałem tutaj na formu ani na drugim aby coś takiego występowało, skoro traci pamięc to znaqczy że jest coś nie tak, lepiej tego nie bagatelizować.


Wogóle to bardzo ciekawe zjawisko, bo nie występuje cyklicznie. Wczoraj było widoczne a dzisiaj jak narazie nic się nie dzieje. Patrzę na F1 z Polsatu Sport i obraz jest nawet niezły :D. I jak tu w serwisie udowodnić że coś z TV jest nie tak ?
Nie mniej dzięki @gilek1975 za sugestie bo też na innych forach nie znalazłem tego rodzaju problemu z Tośką, co mnie nie dziwi. W końcu to Tośka :):):)

Pozdrawiam.
 

jabird

Member
automatyczne wykrywanie sygnału z platformy "N"

Witam . Mam takie pytanie. czy mozliwe jest podłaczenie zf 355 tak przez kabel hdmi z platformą "N" , żeby tv automatycznie przełączał się na ten sygnał w momencie gdy włącza sie "N" i by nie było potrzeby robić tego pilotem. Teraz gdy robię to pilotem wyświetla mi się komunikat o błędzie, ale po jakimś czasie pokazuje się obraz.
 

jankos31

New member
jabird napisał:
Witam . Mam takie pytanie. czy mozliwe jest podłaczenie zf 355 tak przez kabel hdmi z platformą "N" , żeby tv automatycznie przełączał się na ten sygnał w momencie gdy włącza sie "N" i by nie było potrzeby robić tego pilotem. Teraz gdy robię to pilotem wyświetla mi się komunikat o błędzie, ale po jakimś czasie pokazuje się obraz.

Niestety nie ma takiej możliwości. Uruchamiaj najpierw TV a potem tuner -nie będzie komunikatu o błędzie.
 

jabird

Member
jankos31 napisał:
Niestety nie ma takiej możliwości. Uruchamiaj najpierw TV a potem tuner -nie będzie komunikatu o błędzie.

Dokładnie tak robię. Nie wymagam żeby tv wlączał się sam po wlączeniu "n"ki, tylko żeby sam przełaczył się na ten kanał. Tak jak np. gdy uruchamiam magnetowid który mam połaczony przewodem euro wówczas tv sam przełącza sie na ten sygnał.
 

jankos31

New member
jabird napisał:
Dokładnie tak robię. Nie wymagam żeby tv wlączał się sam po wlączeniu "n"ki, tylko żeby sam przełaczył się na ten kanał. Tak jak np. gdy uruchamiam magnetowid który mam połaczony przewodem euro wówczas tv sam przełącza sie na ten sygnał.
Może wina jest po stronie tunera "N", u mnie gdy nie korzystam w danej chwili z tunera tylko np. z DVD lub anteny dachowej na wyświetlaczu N-recorder cały czas wyświetla się napis "problem HDCP" i tuner jest jakby zawieszony tzn. nie reaguje na polecenia z pilota. Dopiero po wybraniu w TV wejścia HDMI pojawia się obraz ( oczywiście po komunikacie o błędzie) i wszystko zaczyna normalnie działać.Niestety nie mam innego urządzenia które posiadałoby wyjście HDMI więc nie mogę tego sprawdzić.
 

jabird

Member
jankos31 napisał:
Może wina jest po stronie tunera "N", u mnie gdy nie korzystam w danej chwili z tunera tylko np. z DVD lub anteny dachowej na wyświetlaczu N-recorder cały czas wyświetla się napis "problem HDCP" i tuner jest jakby zawieszony tzn. nie reaguje na polecenia z pilota. Dopiero po wybraniu w TV wejścia HDMI pojawia się obraz ( oczywiście po komunikacie o błędzie) i wszystko zaczyna normalnie działać.Niestety nie mam innego urządzenia które posiadałoby wyjście HDMI więc nie mogę tego sprawdzić.
U mnie jest tak samo. U Ciebie też tv nie przełącza się automatycznie gdy uruchamiasz "N" ke?
 

gilek1975

New member
Bez reklam
W ZF trzeba samemu przełaczyć na kanał który chcesz oglądać, tzn. chcesz DVD, przełaczasz na wyjście pod które podpięte jest DVD, chcesz PS3 - przełaczał na wyj. gdzie podłaczona PS3, chcesz TV to oglądasz na wyj. gdzie podłaczony tuner, etc.
Tak jest i nic tego nie zmieni, wierzcie mi, mnie też to trochę wkurzało ale tak naprawdę to żaden problem, po prostu jak ktoś szuka wad to wszędzie znajdzien (choć miło by było jakby samo się przełączało).
Pozdrawiam
 

jabird

Member
gilek1975 napisał:
W ZF trzeba samemu przełaczyć na kanał który chcesz oglądać, tzn. chcesz DVD, przełaczasz na wyjście pod które podpięte jest DVD, chcesz PS3 - przełaczał na wyj. gdzie podłaczona PS3, chcesz TV to oglądasz na wyj. gdzie podłaczony tuner, etc.
Tak jest i nic tego nie zmieni, wierzcie mi, mnie też to trochę wkurzało ale tak naprawdę to żaden problem, po prostu jak ktoś szuka wad to wszędzie znajdzien (choć miło by było jakby samo się przełączało).
Pozdrawiam
To trochę dziwne bo jak już wcześniej pisałem przy magnetowidzie połączonym przewodem euro gdy wlącza się play tv sam przełącza się na sygnał z magnetowidu .
 

jankos31

New member
gilek1975 napisał:
W ZF trzeba samemu przełaczyć na kanał który chcesz oglądać, tzn. chcesz DVD, przełaczasz na wyjście pod które podpięte jest DVD, chcesz PS3 - przełaczał na wyj. gdzie podłaczona PS3, chcesz TV to oglądasz na wyj. gdzie podłaczony tuner, etc.
Tak jest i nic tego nie zmieni, wierzcie mi, mnie też to trochę wkurzało ale tak naprawdę to żaden problem, po prostu jak ktoś szuka wad to wszędzie znajdzien (choć miło by było jakby samo się przełączało).
Pozdrawiam
Zupełnie mi to nie przeszkadza, a co do przełączania po euro to Kolega jabird ma po części rację, bo gdy sygnał podawany jest ze zwykłej anteny to włączenie np.DVD podpiętego tym kablem powoduje przejście na odtwarzanie z DVD, natomiast gdy sygnał idzie po HDMI to włączenie urządzenia po euro nie powoduje już automatycznego przejścia.
 

wmwjas

New member
Witam wszystkich,
Jak pamiętacie napisałem 15 października o kilku krytycznych spostrzeżeniach po zakupie ZF-ki. Zgodnie z sugestią Gilka poobserwowałem czy coś się zmieni.

Spieszę wszystkich poinformować, że:
1. "piszczenie" ustąpiło po tygodniu,
2. "clouding" w narożnikach sam się ułożył i jest OK (prawdopodobnie po transporcie matryca potrzebowała stabilizacji. Widać jedynie bardzo lekkie rozjaśnienie w lewym górnym narożniku, ale w porównaniu z tym co było na początku to mogę napisać, iż to jest prawie "czerń",
3. telewizor najwyraźniej wymagał "wygrzania". W tej chwili temperatura obudowy jest, rzekłbym: letnia.

Podsumowując wszystko jest OK.
Pozdrawiam wszystkich.
 

pzm

New member
Od kilku tygodni mam taką dziwną przypadłość w moim ZF. W nocy (zazwyczaj) TV włączy się samodzielnie na kilka sekund a potem się sam wyłączy.:confused:
Zestaw składa sie z TVZF350-52" Ampli OnkyoTXSR-606 + Panasonic BD-30.

Włączone mam Regza-link w TV i jego odpowiednik w Panasonicu. Onkyo też jest sterowany z TV (czyli włączany/wyłączony razem z TV).

Efekty tego zjawiska są dość straszne gdy w środku nocy włączy się nagle jakis horror :twisted:

Czy poza zjawiskami nadprzyrodzonymi :D cos Wam przychodz i do głowy na temat powodów ? Zła konfiguracja ?
 
Do góry