Toshiba seria ZF

Deejeey

New member
u mnie na 52 calach kreski narazie nie ma{uff}pisku też nie słychać a słuch mam podobno idealny podświetlenie jest też w miare dobre choć lewy górny róg mocniej świeci.Gilek1975 pisałeś o nr.seryjnym Tośek gdzie wychodzi ,,krecha'' mozesz mi podać.Swoją drogą to interesujące moze to jest tylko w modelach angielskich bądż polskich warto posprawdzać , ja mam,, Made in england''
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Ja też mam "made in england" :). Poszukam jutro tych nr seryjnych, ale wiem z pewnego źródła że to nie pierwszy przypadek.
PS. Dzisiaj odebrałem od Kiki JVC 32P80BU, bardzo łądny TV (kiki zrobił mi kalibrację - zmówiłem :) ), ale jednak TOSI nic nie przebije. Po prostu ładniejszy obraz i tyle. Wiem że nie ma co porównywać, ale pisze tak na marginesie. Podłoczyłem oczywiście z Fergusona 8800HD jeden sygnał na oba TV żeby porównać, lepsze sklowanie też na Tosia, jak właczam NGC HD to mam wiecej obrazu na TOSHIBA niż na JVC. Ale i tak w sypialni będzie się pięknie prezentował.
Pozdrawiam
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Niestety zapamiętuje to samo na wszytkich wyjściach, ale mnie to nie przeszkadza. Po 10 miesiacach użytkowania jestem b. zadowolony z jakości obrazu no i z wyglądu :)
 

nales99

New member
gdzie zmnnaleźć 40zf355

Witam

Za telewizorem rozglądam się już od jakiegoś czasu, wkońcu się zdecydowałem na 40zf355 i co, nie ma go nigdzie w sklepie.
Orientuje się może ktoś gdzie można dostać ten tv w Krakowie ??

Pozdrawiam
 

nales99

New member
Trudna decyzja

No niby tak, ale patrząc na dostępność zf w Polsce zaczynam się z powrotem zastanawiać nad z, a w tym momencie to jakieś 1500zł różnicy. A może 40xf za 2800 :].

Przepraszam za mały offtop
Pozdrawiam
 

jankos31

New member
Podstawa

Witam .Dwa dni temu w moim salonie stanęła sobie Tosia zf 46, i tym samym dołączyłem do grona zadowolonych użytkowników tego sprzętu. Mam jednak pewien problem, bo jak pisałem wcześniej stanęła a ma wisieć.Uchwyt na ścianie,żona oczywiście patrzy czy prosto a ja za cholerę nie mogę odkręcić podstawy. Instrukcja nic o tym nie mówi a nie chciałbym odrazu czegoś połamać, jeżeli ktoś z kolegów mógłby mi w tym temacie pomóc byłbym bardzo wdzięczny.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
jankos31 napisał:
Witam .Dwa dni temu w moim salonie stanęła sobie Tosia zf 46, i tym samym dołączyłem do grona zadowolonych użytkowników tego sprzętu. Mam jednak pewien problem, bo jak pisałem wcześniej stanęła a ma wisieć.Uchwyt na ścianie,żona oczywiście patrzy czy prosto a ja za cholerę nie mogę odkręcić podstawy. Instrukcja nic o tym nie mówi a nie chciałbym odrazu czegoś połamać, jeżeli ktoś z kolegów mógłby mi w tym temacie pomóc byłbym bardzo wdzięczny.
Żadnych imbusowych , z tyłu jest pięc śrubek chyba 4mm posiadające nacięcie na tak zwany ; krzyżak; najlepiej weż latarkę i przyświec na samym środku Tośki przy ;nodze; i zobaczysz te śruby .Odkręc je i najlepiej wyciągni całkowicie z obudowy lcd , następnie trzeba Tośkę unieśc do góry a wtedy nożka pozostanie na stoliku.
 

darekk75

New member
jankos31 napisał:
Witam .Dwa dni temu w moim salonie stanęła sobie Tosia zf 46, i tym samym dołączyłem do grona zadowolonych użytkowników tego sprzętu. Mam jednak pewien problem, bo jak pisałem wcześniej stanęła a ma wisieć.Uchwyt na ścianie,żona oczywiście patrzy czy prosto a ja za cholerę nie mogę odkręcić podstawy. Instrukcja nic o tym nie mówi a nie chciałbym odrazu czegoś połamać, jeżeli ktoś z kolegów mógłby mi w tym temacie pomóc byłbym bardzo wdzięczny.

Mógłbyś napisać gdzie zakupiłeś i w jakiej cenie?? Bo też jestem zainteresowany zakupem.
Pozdrawiam.
 

jankos31

New member
Wielkie dzięki wszystkim za podpowiedzi, faktycznie u mnie było pięć śrub krzyżakowych, ale właśnie dzisiaj dowiedziałem się, że w 40zf są imbusy.Jeżeli chodzi o ilość śrub to marcinek miał na myśli prawdopodobnie cztery śruby mocujące blachę do samej podstawy,którą to blachę można z powrotem przykręcić do TV - ja jej nie przykręcałem.
Jeżeli chodzi o sam TV to jestem naprawdę zaskoczony jakością obrazu SD -nie spodziewałem się aż tak dobrego odbioru, o HD nie ma co pisać bo chyba wszystkie LCD tu sobie dobrze radzą i wg. mnie Toshiba pod tym względem nie odstaje od innych- dla mnie bomba. Bardzo długo wybierałem ten jedyny :) . Ostatecznie zostały dwa- 46zf i Sony W4500, Tosia wygrała właśnie dzięki SD przy bardzo podobnym jak dla mnie odbiorze w HD.Jak na razie 100% zadowolenia i aby tak dalej, czego wszystkim posiadaczom ZF i sobie życzę.
 

darekk75

New member
jankos31 napisał:
Bardzo długo wybierałem ten jedyny :) . Ostatecznie zostały dwa- 46zf i Sony W4500, Tosia wygrała właśnie dzięki SD przy bardzo podobnym jak dla mnie odbiorze w HD.Jak na razie 100% zadowolenia i aby tak dalej, czego wszystkim posiadaczom ZF i sobie życzę.

Mam identyczny dylemat Tosia 46ZF czy Sony 46W4500. byłem blizszy Toshibie dzięki lepszemu odbiorowi w SD, ale zaniepokoiły mnie te "kreski" które wyskakują po jakimś czasie:( i dalej jeszcze nie wybrałem , a czas zakupu tuż tuż. Jankos31 napisz gdzie kupiłeś i ile zapłacileś.
 

jankos31

New member
darekk75 napisał:
Mam identyczny dylemat Tosia 46ZF czy Sony 46W4500. byłem blizszy Toshibie dzięki lepszemu odbiorowi w SD, ale zaniepokoiły mnie te "kreski" które wyskakują po jakimś czasie:( i dalej jeszcze nie wybrałem , a czas zakupu tuż tuż. Jankos31 napisz gdzie kupiłeś i ile zapłacileś.

Kupiłem w sklepie internetowym AGDyby , cena jaką kazali sobie zapłacić to 5679 zł .9 zł utargowałem :)+dostawa gratis.
Też obawiam się trochę osławionej kreski, ale z tego co czytałem to pojawia się ona po ok. roku użytkowania a gwarancja to dwa lata. Być może problem nie dotyczy wszystkich 46 tylko jakiejś serii pożyjemy zobaczymy.Co do sony W 4500 testowałem go w jednym z Centrum Sony w Warszawie i w żaden sposób nie mogłem ustawić obrazu by SD wyglądało tak jak w Toshibie,chociaż miałem pomoc w postaci personelu i dużo wolnego czasu.TV podłączony był do N-ki. Chcę jednak zaznaczyć,że jest to tylko moje skromne zdanie i kto inny może to odbierać zupełnie inaczej.Według mnie każdy z tych TV ma swoje wady i zalety, mi zależało na SD bo tego u mnie ogląda się najwięcej więc wybrałem Tośkę.CO do HD to chyba trzeba by było chyba postawić oba modele obok siebie by wychwycić jakieś różnice.
 
Do góry