Toshiba seria ZF

gilek1975

New member
Bez reklam
Prawdopodobnie jest to związane z tym iż masz połaczone wszystko w jeden zestaw. Spróbuj odłaczyć TV i zaobserwować czy czasem nie włacza sie sam ampli lub inne urządfzenie połaczone w jedno. Wtedy będziesz miał wytłumaczenie. A tak na marginesie - nieźle by było jak coś sprosnego oglądał a potem spaliby u Ciebie goście i "to" włączyło się w nocy :D. Dopiero byłby ubaw.
 

kklocek

New member
gilek1975 napisał:
Co do kreski, którą i Ja niestety mam :(, po rozmowie z serwisem (moja Tosia jest tam od czwartku) powiedzieli że występuje to tylko i wyłacznie w pierwszych modelach, taka wada fabryczna. Wg. nich w obecnych modelach to nie występuje i nie się czym martwić. Wszyscy, którazy oddawali sowje TV do naprawy mięli ZF z poczatku roku, ale tak naprawdę kto to wie.

Witaj Gilek1975 (po dłuższej przerwie):)
Niestety muszę Cię zmartwić - ja też miałem kreskę w Toshibie (też model z początku roku). Z serwisem w Rzeszowie a także p. Łysoniewskim "użerałem" się przez miesiąc zanim odebrałem telewizor z powrotem. Najpierw po 2 tygodniach serwis chciał mi odwieźć zepsuty sprzęt abym sobie odesłał do Digitalo, które nota bene wcale nie kwapiło się z odbiorem i wymianą na nowy. Jak zagroziłem serwisowi postępowaniem prawnym to po 15 minutach okazało się, że jest możliwa wymiana poprzez serwis centralny a nie sklep (później p. Łysoniewski mi tłumaczył, że od tej pory tak już zawsze będzie, że serwis centralny przysyła nowy sprzęt). Mimo to i tak czekałem kilkanaście dni aby raczyli mi przysłać nowy sprzęt...(olimpiada poszła się paść, teraz mogę sobie pooglądać powtórki w HD:) ) Przysłali z niepodbitą gwarancją i teraz będę miał dylemat do kogo się zwrócić o pieczątkę. Od września nie zawracałem sobie tym głowy ale od kilku dni sprawa stała się pilna - pojawiła się...kreska!!! Dokładnie w tym samym miejscu chociaż jeszcze nie tak intensywna jak kiedyś.Tv odebrałem pod koniec sierpnia a podobno na składzie nie mieli zapasów więc miał być z nowej produkcji.. Chyba jednak nie do końca prawda z tymi wadami tylko z początku roku. Teraz jednak jestem mądrzejszy. Kreska nie przeszkadza i znika po kilku minutach a ja poczekam z rok, może dwa i być może nie będzie już w produkcji ZF i się załapię na coś nowszego :)) Pozdrawiam i NIE życzę podobnych przygód :)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Wygląda na to że cały czas produkują (świadomie?) z ujawnioną wadą matrycy. Teraz sam już nie wiem czy dobrze zrobiłem oddając swoją Tośkę do serwisu ( od 30 09) , może lepiej było poczekac , chociaż w moim tv zaczęły pokazywac się dwie kreski po jednej i drugiej stronie matrycy.
Tośkę zakupiłem w Grudniu 2007r. , a więc jako jeden z pierwszych .Zobaczymy co odpowiedzą w Środę , dzisiaj mają chyba wolne bo nikt nie odbiera telefonów.
przepraszam pomyliłem datę ma byc 30.10.2008r. i w Środę zaczynam atakowac Serwis .
 
Ostatnia edycja:

darekk75

New member
strasznie długo czekasz na diagnozę juz blisko półtorej miesiaca i nie powiedzieli jeszcze czy dostaniesz nową??

ja zakupiłem 10 dni temu 46 ZF i mój początkowy nr to 491406
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
U mnie nr zaczyna się 15134018, a co do serwisu centralnego to........ brak słów. W każdym bądź razie jeszcze nic nie wiem, a mija 27 dzień od oddania Tośki do serwisu.
 
darekk75 napisał:
strasznie długo czekasz na diagnozę juz blisko półtorej miesiaca i nie powiedzieli jeszcze czy dostaniesz nową??

ja zakupiłem 10 dni temu 46 ZF i mój początkowy nr to 491406

Witam
Też niedawno sprawiłem sobie 46 ZF i podobne numery mam początkowe 491404.
Mam Pytanie do darekk75 : jaką wersje oprogramowania masz wgraną do TV ?- ja mam 5.5. I czy w pozycji "Kraj" - ustawieniach lokalnych dla kanałów cyfrowych możesz wybrać "Polska"?
 

darekk75

New member
Przykro mi ale na dziś jeszcze nie odpowiem. TV odebrałem 30.10. i sprawdzilem czy działa podłączajac w pokoju gdzie mam inny telewizor i C+. Następnego dnia zamowiłem telefonicznie Nrecorder i ... czekam do dzis i jeszcze nie dotarł:( :( :( . Także ZF-ka stoi niepodłączona i sie kurzy na nią. Nic jeszcze nie ustawiałem i nie sprawdzałem, jak dotrze nrecorder to sie biorę do roboty i oczywiscie podzielę sie wrażeniami.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pluskwapl

New member
Witam wszystkich.
Wreszcie i ja jestem posiadaczem 46ZF355DG :) Kupiłem w digitalo.
Mój numer fabryczny zaczyna się 491407 , czyli jakby świeża produkcja( tak myślę). Może już wyczerpali limit na "kreski".
Jak dotąd wszystko gra, chociaż obraz z kablówki mógłby być lepszy. Myślę ,że to wina sygnału ,czekam już na dekoder cyrowy (Aster).

Mam jeden problem:
Podłączyłem laptopa po d-sub i nie mogę ustawić większej rozdzielczości niż 800X600. Gdy przełączam kartę graficzną na wyższą rozdzielczość ,na TV zaczyna migać z różną częstotliwością ten prostokącik w lewym górnym rogu (ten na którym jest napisane co jest podłączone pod wejście i jakie to jest wejście). Poza tym przy 800X600 jest napisane ,że to sygnał SVGA o którym w instrukcji cisza!!?
Ma ktoś jakiś pomysł?

Pozdrawiam.
 

marcinek73

New member
kaloryfer102 napisał:
Witam
Też niedawno sprawiłem sobie 46 ZF i podobne numery mam początkowe 491404.
Mam Pytanie do darekk75 : jaką wersje oprogramowania masz wgraną do TV ?- ja mam 5.5. I czy w pozycji "Kraj" - ustawieniach lokalnych dla kanałów cyfrowych możesz wybrać "Polska"?

Posiadam 40 calową Zf355 i nie mogę w ustawieniach lokalnych dla kanałów cyfrowych wybrać "Polska".
 

darck

New member
No i stałem się posiadaczem 40-calowej tośki ZF (ostatniej z Piaseczna).Wygląda super.Na razie wszystko jest w porządku. Jakość obrazu sd z marnej kablówki MM jest naprawdę dobra. Jak podłączyłem kompa po DVI-HDMI i puściłem film w 1080p to nie mogłem oderwać oczu. Trochę gorzej jest z czytaniem tekstu, trzeba patrzeć z 1 metra aby emaila przeczytać, takie niewyraźne litery są :???:. Myślałem, że sterowniki albo tv przeskalowuje sygnał. Ale po sprawdzeniu wszystkich dostępnych opcji regulacyjnych jest nadal tak samo. Wyświetliłem również plansze testowe i wg nich wszystko jest ok. Jednak niektóre napisy są trochę nieczytelne. Litery powinny być piksel w piksel.

img517.imageshack.us/my.php?image=toskazj4.jpg

ps.Gdzie można w menu sprawdzić jaka wersja oprogramowania jest wgrana do TV?
 

darck

New member
Może Kiki ma, sprawdź na PM. Albo w Piasecznie (D***T**O), w ofercie już tego modelu nie mają, ale może jeszcze Tobie gdzieś tam znajdą. To są sprawdzeni sprzedawcy.
 
darck napisał:
ps.Gdzie można w menu sprawdzić jaka wersja oprogramowania jest wgrana do TV?

1. TV ustawić na odbiór kanałów cyfrowych
2. wejść w menu
3. wybrać ikonkę "TV"
4. z listy wybrać pozycje "ulepszone oprogramowanie"
5. pokaże się jaką wersje posiadasz - ja mam 5.5 (ale nie wiem jak by wgrać nowszą wersje i czy w ogóle jest)
pozdrawiam
 
Do góry