Toshiba seria ZF

darekk75 napisał:
Jaki byście zaproponowali odtwarzacz DVD do Tośki?? Najlepiej żeby obsługiwać wszystko z jednego pilota. Czekam na podpowiedzi. Z góry dzieki.

Nie wiem jak teraz ale z 1,5 roku temu Manta uchodziła za jeden z najbardziej awaryjnych sprzętów. Nawet w sklepie "tylko dla id...." Manta (tylko Manta) miała 30 dni roboczych na rozpatrywanie reklamacji pozostałe marki 14 dni.
 

darck

New member
kaloryfer102 napisał:
1. TV ustawić na odbiór kanałów cyfrowych
2. wejść w menu
3. wybrać ikonkę "TV"
4. z listy wybrać pozycje "ulepszone oprogramowanie"
5. pokaże się jaką wersje posiadasz - ja mam 5.5 (ale nie wiem jak by wgrać nowszą wersje i czy w ogóle jest)
pozdrawiam
Jak przełączę na odbiór DTV to pojawia się od razu menu do ustawienia kraju, języka itd. Po przejściu tego zaczyna szukać cyfrowych kanałów naziemnych, a na moim terenie takich nie uświadczysz :(. I tak w kółko...
Ale chyba wygląda na to, że soft dotyczy tylko tunera cyfrowego i obsługi kanałów cyfrowych, a nie całego telewizora.
 
Raczej tak wygląda.
W Poznaniu mam troche prgramów cyfrowych naziemmnych :
MPEG2 : TVN, POLSAT, TV4
MPEG4 : TVP1,2,sport,info, HD TVP (lecz zakodowany).
Niestety, aby odtwarzać MPEG4 należy do TV włożyć kartę DVB-T z MPEG4 w złącze IC (miałem ją na 3 dni ale oddałem bo prędkość obrazu mi nie odpowiadała)
... a i jeszcze kilka programów radiowych na DTV mi odbiera .

Nie cytujemy poprzednika
 

tomaj72

New member
kaloryfer102 napisał:
Raczej tak wygląda.
W Poznaniu mam troche prgramów cyfrowych naziemmnych :
MPEG2 : TVN, POLSAT, TV4
MPEG4 : TVP1,2,sport,info, HD TVP (lecz zakodowany).

Ja odbieram z nadajnika z Śremu (czyli ten sam co dla Poznania) i TVP HD odbieram bez problemu, nie rozumiem dlaczego piszesz że jest zakodowany.
 
Ponieważ jak miałem kartę MPEG4 a dokładniej Viaccess NP4 to TVP HD był wyłapany lecz żadnego obrau i dźwięku nie miałem. Z stąd domniemanie że zakodowany. Teraz i tak tego nie sprawdze bo karty już nie mam.
 

tim33

New member
Śróby do mocowania Toshiby ZF.

Zamówiłem stolik do zamocowanie Toshiby. Jednak jest on bez śrub mocujacych telewizor. Gdzie mógłbym zakupić takie śruby. Pozdrawiam.
 

ravland

New member
Szumy w głosnikach - pomocy!

Witam,
Od wczoraj jestem posiadaczem "super-telewizora-wymiatacza" 40ZF355DG, problem jest tylko w tym, że jak na razie nie jestem z niego super-zadowolony.
A wszystko przez szumy dochodzące z głośników przy wyżej podkręconej głośności. Problem zauważyłem gdy oglądałem program z dekodera HD i głośność na dekoderze była dosyć mocno skręcona a głośność na TV podkręcona dosyć wysoko do góry (ok. 50 na skali).
Z początku myślałem, że to wina dekodera, ale chyba jednak nie.
Zrobiłem test: cisza w pokoju, odpięte wszystkie kable od TV (czyli w moim przypadku odpięty HDMI od dekodera) czyli do telewizora nie jest doprowadzony żaden sygnał. Wtedy zwiększałem głośność od zera do maksa.
No i spostrzeżenia są takie: od poziomu głośności ok. 35 pojawiają się w głośnikach szumy, najpierw jest to lekki syk a potem przechodzi w szum, w którym można usłyszeć nawet lekkie trzaski, w miare podkręcania głośności szum staje sie głośniejszy. I tak jak napisałem wcześniej, do poziomu 35 właściwie tego nie słychać. Nie wiem.... ale jak dla mnie nie jest to normalne. Skoro nic nie jest podłączone do telewizora to nawet jak zwiększam głośność, nic nie powinno być słychać! Czyż nie?
Ja rozumiem, że jak się volume podkręci na maksa to może byc słychać jakiś lekki syk, ale nie taki denerwujący szum!

Co o tym sądzicie? Czy spotkaliście się z czyms podobnym?
Mam do wszystkich posiadaczy ZF-ek prośbę - czy moglibyście poświęcić parę minut i zrobić podobny test jak ja? Bardzo proszę potem o podzielenie się spostrzeżeniami bo ja, sczerze powiedziawszy nie wiem juz co o tym myśleć. Jedno jest pewne - mam super TV ale nie potrafię sie nim teraz w pełni cieszyc bo mi coś szumi!

pozdrawiam
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Wieć nie szukaj dziury w całym i ciesz się TV, bo jak oddasz do serwisu to masz przechlapane. Opisałem to w innym wątku.
Pozdrawiam
 
Zgodnie z życzeniem
Warunki pomiaru:
1. DTV
2. Przełączyłem na kanał nadawany w MPEG4 (nie ma dekodera wiec dźwięku nie powinienem usłyszeć- w celu bezpieczeństwa)

nastawa 35 - leki szum
nastawa 50 - szum troszke większy
nastawa 100 - szum lecz i tak słyszałem bardziej lodówkę ;-) w kuchni niż TV w pokoju. Określił bym to jako „szum normalny dla nastawy maksymalnej”.

Zauważono:
Słychać drobne trzaski ale w momencie ciągłego zwiększania głośności.

Uwagi
Nie odważył bym się włączyć głos przy nastawie powyżej 50%, gdyż ja oglądam max 24 i to jest dla mnie b.b.głośno. Normalnie nastawę mam pomiędzy 12-18.

Wnioski:
Obiektywny pomiar możesz uzyskać tylko przyrządem pomiarowym mierzący dB. Doświadczenia na "oko" w tym przypadku na "słuch" nic nie wnoszą bo każdy ma swoje predyspozycje. W czasie tego eksperymentu bardziej mnie denerwowała lodówka w kuchni (katalogowo 42dB) niż szum, może dlatego ze lodówka generuje niskie tony które bardziej się "niosą".
Jeśli masz wątpliwości idź do najbliższego sklepu i porównaj.
A ja bym jeszcze zastosował listwę zasilającą z filtrami.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Dla zainteresowanych okazja:
Mam do sprzedania LCD 52'' Z3030 kupiony w pażdzierniku w EuroAGD KLIF Wawa.
W zasadzie nie używany.
Cena ( bez zarobku) 5 199 zł taka jak na fakturze.
2 lata gwarancji.
Odbiór w Warszawie.
Sprzedaję bo kupiłem plazmę KURO 5090H.
 

cezary777

Member
mocny pacjent z ciebie cena bez zarobku smiechu warte za sprzet uzywany przez ciebie i ten sprzet jest ekspozycji sklepowej zobacz licznik napisz lepiej 4199zeta to bedzie mozna pomyslec




`JAKA TO OKAZJA
 

ravland

New member
kaloryfer102 - dzieki za cenne uwagi

Skoro tobie ten szum nie przeszkadza to teraz jest pytanie czy to dlatego jest on mniejszy niz u mnie czy tez moze jest taki sam tylko ja jestem przewrazliwiony ;)
Zgadza sie ze stwierdzenie czy to jest maly czy duzy szum to rzecz subiektywna. Ale bardzo prosze innych uzytkownikow ZF-ek o podzielenie sie spostrzezeniami, bedzie wtedy latwiej mi stwierdzic czy moj przypadek to "norma" czy "przypadek szczegolny".
Oprocz opinii z forum zamierzam tez porwnac z innymi TV, np z Toshiba tescia, on ma 42Z3030D, zobaczymy jak tam sie sprawa ma.

Zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego dzwiek wydaje sie byc glosniejszy jak TV jest podloczony bezposrednio do kablowki w scianie (bez dekodera) a cichszy jak jest podlaczony do kabla przez dekoder. W tej pierwszej wersji operowanie glosem w dolnym zakresie jest w zupelnosci wystarczajace (tak jak pisal kaloryfer102, 24 na skali to juz hoho) a w drugiej wersji jak na TV mam ponizej 35 to glos na dekoderze musze podniesc w gorny zakres regulacji skali zeby bylo wyraznie i glosno.
 

marcinek73

New member
Moja Tośka 40ZF355 dopiero przy około 37-38 słychać lekkie syczenie , ale ja mam głośność przeważnie 18-23 jak chcę głośniej to odpalam amplituner.
 

jankos31

New member
U mnie również, tak jak u kolegi Kaloryfer102 bardziej słychać inne dźwięki z otoczenia np. N-recorder, niż szum z tośki wysterowanej na maxa .
 

tim33

New member
Porównajmy ustawienia swoich Toshib ZF

Może porównamy ustawienia parametrów w naszych telewizorach. Ja ogólnie jestem bardzo zadowolonym posiadaczem ZF 46. Jedyny mankament to pojawiający się czasami zbyt duży odcień różu na białym tle (np.śnieg)-nie potrafię go wyeliminować. Obecnie posiłkuję się następującymi ustawieniami ściągniętymi z netu:

Active Back. Control - Off
Cinema Mode - On
Film Stabilization - Smooth
Active Vision M100 - On
3-D-Colour-Man. - On
xyYCC - Auto

Backlight 30
Contrast 90
Brightness 60
Color 30
Tint 0
Sharpness -20
Black Stretch - Off
MPEG-red. - Off
DNR - Auto
Colortemp. - Warm

3D-color management
Red +0 +6 -8
Green -15 +2 0
Blue -5 +15 0
Yellow -1 +10 0
Magenta -2 +2 0
Cyan -1 -13 0

Pokój 20 metrów, oglądam tv z około 4 m., sygnał cyfrowy UPC, raczej wieczorami (głównie sport i filmy)

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry