Toshiba seria ZF

darekk75

New member
jankos31 napisał:
Kupiłem w sklepie internetowym AGDyby , cena jaką kazali sobie zapłacić to 5679 zł .9 zł utargowałem :)+dostawa gratis.

a testowałeś gdzieś ten TV przed zakupem?? Cięzko go spotkać w sklepach, ale chyba też się zdecyduje na ten model, bo najbardziej mi zależy na dobrym odbiorze SD. Podejrzewam, że HD wygląda podobnie na tych TV. Decyzje podejmę dzięki komentarzom na forum, a nie jest łatwo:mrgreen: . Pozdrawiam.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Co do kreski, którą i Ja niestety mam :(, po rozmowie z serwisem (moja Tosia jest tam od czwartku) powiedzieli że występuje to tylko i wyłacznie w pierwszych modelach, taka wada fabryczna. Wg. nich w obecnych modelach to nie występuje i nie się czym martwić. Wszyscy, którazy oddawali sowje TV do naprawy mięli ZF z poczatku roku, ale tak naprawdę kto to wie. Ja diagnozę będę miał we wtorek, co z moim telewizorkiem, póki co oglądam na nowym nabytku 32P80BU i jest bardzoooooo mały. Ale obraz łądny.
Pozdrawiam
 

darekk75

New member
gilek1975 napisał:
Co do kreski, którą i Ja niestety mam :(, po rozmowie z serwisem (moja Tosia jest tam od czwartku) powiedzieli że występuje to tylko i wyłacznie w pierwszych modelach, taka wada fabryczna. Wg. nich w obecnych modelach to nie występuje i nie się czym martwić. Wszyscy, którazy oddawali sowje TV do naprawy mięli ZF z poczatku roku, ale tak naprawdę kto to wie. Ja diagnozę będę miał we wtorek, co z moim telewizorkiem, póki co oglądam na nowym nabytku 32P80BU i jest bardzoooooo mały. Ale obraz łądny.
Pozdrawiam

Gilek dzięki za info o "kresce". Podbudowało mnie to:eek:k: .
pozdrawiam
 

jankos31

New member
a testowałeś gdzieś ten TV przed zakupem?? Cięzko go spotkać w sklepach, ale chyba też się zdecyduje na ten model, bo najbardziej mi zależy na dobrym odbiorze SD. Podejrzewam, że HD wygląda podobnie na tych TV. Decyzje podejmę dzięki komentarzom na forum, a nie jest łatwo:mrgreen: . Pozdrawiam.[/quote]

tak długo i namiętnie testowana była prze zemnie wersja 40 calowa tego modelu u mojego kumpla więc ostateczna decyzja była jak najbardziej przemyślana i jak na razie wydaje się, ze bardzo trafna.
 

jankos31

New member
Pytanie o tryby :)

Może ktoś z kolegów wie czy można "po swojemu" ustawić tryb dynamiczny, standardowy i film tak by te zmiany zostały zachowane? Coś mi świta że kiedyś gdzieś o tym czytałem.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Nie ma takiej opcji, jak zacznasz zmieniać to każdy tryb zmienia Ci sie na tryb uzytkownika.
PS. Dzisiaj dostałem info z serwisu, że panel nie naprawialny, wysłali zgłoszenie do centrali po nowy panel lub wymiana na nowy TV. Czekam, kazali zadzwonić w piątek.
 

bobik007

New member
Bez reklam
tak, wieszaki są uniwersalne, kupujesz pod wielkość matrycy, są też wieszaki ze stolikami (również uniwersalne), teraz jest potężny wybór znajdziesz do wyboru do koloru, ale wg mnie nie ma co przepłacać za wieszak do 100 można spokojnie kupić coś dobrego, pozdr:eek:k:
 

irg_02

New member
Witam wszystkich w moim pierwszym poście.

Czytam to forum od 3 miesięcy i dziękuję wszystkim za zamieszczone opinie (nie tylko w tym topicu) bo dzieki nim kupiłem nareszcie po godzinach spędzonych w sklepach i na forach, skoro piszę tutaj, to już wiecie Tośkę ZF 40".
Po wstępnych przesiewach na placu boju został Sharp LC-42XL2E i Toshiba 40ZF355
W Sharp'e jedna rzecz wyprowadziła mnie ostatecznie z równowagi, zmienianie kanałów które trwa za długo + przeskok za pomocą przycisku P+/- maksymalnie o 2 kanały, a w Tośce skacze np. naciskając 4 razy w górę i nie ma problemu.

Czym wygrała Toshiba z konkurencją?
1. Design - najwęższa ramka chyba ze wszystkich LCD obecnie dostępnych w Polsce (czyli minimum piano black, którego osobiście nie lubię, gdzie tv z matowymi obudowami) 2. Świetny odbiór SD - byłem przygotowany że z mojej anteny dachowej nic na nowym LCD sensownego nie uzyskam i zaraz pędzę po ktorąś platformę. Tutaj miła niespodzianka, obraz naprawdę dobry, na tyle dobry, że przestało mi się jakoś spieszyć do zakupu cyfrówki (to pewnie tylko kwestia czasu). 3. Ustawienia - w zasadzie prawie wszystko można indywidualnie zmienić. Oczywiście dla niektórych to może być wada jak któś nie lubi sie bawić i ciągle czegoś przełączać 4. Subiektywnie na podstawie czytanych wątków użytkownicy piszący o ZF, jak również modelu Z, zglaszają najmniej problemów technicznych i wizyt w serwisie. Z wyjątkiem "słynnej linii w 46"", ale przy 40" nikt nie zgłaszał tego problemu. 4. Matryca - czarne jest czarne, białe białe i jeszcze jedno - mam nasłoneczniony pokój, oczywiście żaluzje pomagają, ale zrobiłem teścik. W słoneczny dzień żaluzje poszły do góry, godz.16 światło słoneczne pada mniej więcej pod katem 45st. na ekran siadam na przeciwko tv i normalnie ogladam. Oczywiscie nie jest super idealnie, ale np . na CRT to już nic by nie było widać. 5. Głośniki 6. Cena teraz naprawdę dobra, ja dałem 4 649,-

Minusy - oczywiście że są brak funkcji PIP, ale jak dla mnie to taki malutki minusik mozna się obejść, brak ustawień dla każdego źródła sygnału z osobna, PILOT - NIEERGONOMICZNY. Jest za długi i ma zbyt duże odstępy między przyciskami. Nie da się kciukiem w jednym uchwycie ręki zmienić kanałów i za chwilę włączyć np telegazetę, albo zmienić skalowanie, chyba że ktoś ma niedźwiedzią łapę z grubymi palcami to będzie pasować. W sypialni mam 20" LCD LG i pilot jest wygodniejszy.

Podsumowując ja jestem bardzo zadowolony z wyboru i polecam wszystkim niezdecydowanym. Dziękuję wszystkim z tego wątku bo w dużej mierze dzięki wam podjąłem decyzję o zakupie Tośki.
 

rybka.w

New member
Kalibracja 40'' Tośki 355 DG

Witam. Wyczytałem gdzieś tu na forum o kalibracji LCD. Poradźcie koledzy czy warto to zrobić. Jak to jest ? Czy po tym faktycznie obraz jest lepszy? I gdzie to można zamówić ?
Pozdrawiam.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Kalibrację można zamówić u kikiego, czy warto? oczywiście - Ja niedawno odebrałem JVC 32P80 z kalibracją u kikiego i wierzcie mi obraz super.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
A gdzie zamówiełś? Widzę że z tego samwego województwa, fajnie! Chyba nasz kielecki serwis nie jest taki zły (obył się nie mylił bo jeszcze sprawa w toku).
Do do moich dalszych losów:
Dzisiaj dostałem informację od dyr. serwisu TTCE p. Łysoniewskiego że jest dla mnie nowa 46ZF i zostanie mi dostarczona w przyszłym tygodniu poprzez serwis. Czekam do końca tygodnia aż się do mnie odezwą i podadzą mi konkretny termin dostarczenia Tosi. Bardzo się cieszę że znów będę miał ZF. Dobrze że zachowałem sobie własne ustawienia.
PS.
Dzisiaj jest 13 dzień od oddania Tosi do serwisu, jeśli dostanę ją do końca tygodnia to cała procedura wyjdzie w 21 dniach, więc chyba nie tak źle.
Pozdrawiam
 

Mroczek55

New member
Witam.
Mam dylemat czy wybrać 40'' Tośkę ZF czy sony W 4500 i być może moje niedopatrzenie ale czy pisał już ktoś z was czy Tośka ma tuner DVB-T obsługujący format MPEG-4 bo morze to przeważy?
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Kolego nie na formatu obsługującego MPEG-4, mają dopiero mieć w serii ZF575. A tak a propo "może" pisze się przez "ż", a morze się nie przeważy bo to woda ;).
Pozdrawiam.

A co do Sony.......to Twój wybór, Ja mimo iż ukazała się wada w TV nie chce póki co innego.
 

rybka.w

New member
Konwerter a jakość SD

Witam.
Mam pytanie. Czy konwerter może mieć znaczenie na jakość odbioru kanałów w SD?
Obraz z programów HD jest SUPER, z DVD - niezły, ale już z tunera Ferguson 8900HD nie jest imponujący ( po kablu HDMI z Cyfry+) Kabel kosztował grubo ponad 100 PLN więc chyba nie jest kiepski.
Zastanawia mnie dlaczego jakość obrazu na kanałach SD jest tak słaba :(
Na zdjęciach z testów widziałem że obraz jest bardzo ładny
Mam Tośkę 40" ZF355DG
antena ponad 80 cm(dokładnie nie pamiętam)
konwerter Twin Monoblock Maximum V-22 HDTV

Starałem się zmieniać ustawienia w MENU ale to nie zmieniło nic i zastanawiam się nad zmianą konwertera, bo o dziwo z anteny naziemnej obraz jest nawet ładny :grin:
Jak to ugryźć ? :confused:
.
pozdrawiam
 

darekk75

New member
Mroczek55 napisał:
Witam.
Mam dylemat czy wybrać 40'' Tośkę ZF czy sony W 4500 i być może moje niedopatrzenie ale czy pisał już ktoś z was czy Tośka ma tuner DVB-T obsługujący format MPEG-4 bo morze to przeważy?

Ten sam dylemat mialem przez ostatni miesiąc, tylko dotyczył modelu 46". Ostatecznie zdecydowałem sie na Toshibe mimo zdarzajacych sie owych kresek. Zadecydowala opisywana jakość programów SD. Defakto nie widziałem żadnego z tych telewizorów na żywo:). Zdałem sie na opinie z tego forum. Czy dobrze zrobilem to sie okaże.
Zamowiłem w d******o, podobno to była ostania sztuka tego modelu i następnych juz nie będzie bo wchdzi 575 (a na stronie dalej dostępna):) . Jesli sie zdecydujesz na ZF355 to musisz sie pośpieszyć bo jest ich coraz mniej a poza tym telewizory drożeją.
Pozdrawiam
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Ja rowniez sie zastanaiwalem na ZF355 i Sonym 46W4500 jak i Sharpem XL2E - moja decyzja - czekam na Toshibe ZF575 - ma byc dostepna od stycznia http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/3007
Z rozmowy z innym zrodlem otrzymalem info ze nawet juz w listopadzie tego roku (choc nie za bardzo chce mi sie wierzyc ;)) ale poczekam. Nowa Tosia bedzie miala juz MPEG-4 no i podobno rewolucyjny system Resolution+ poprawiajacy sygnal SD
 
Do góry